Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 82 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 03 Cze 2019 20:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 310
niebieski
Karta SIM jaką proponował @boots jest dostępna niezależnie od godziny przylotu do DPS Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#62 PostWysłany: 04 Cze 2019 07:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
Chciałem przetestować to ale okazało się że w dniu zamówienia nie można odebrać karty więc nie skorzystałem z tej okazji.

Kupiłem kartę w supermarkecie Pepito w Kutcie. Siec XL Axiata. Cena za kartę 11k + 89k doładowanie. W pakiecie jest 10 gb netu + 10 gb na YT i 30 min.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 31 Sie 2019 01:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2018
Posty: 30
Loty: 44
Kilometry: 110 386
littleboy1989 napisał(a):

Kupiłem kartę w supermarkecie Pepito w Kutcie. Siec XL Axiata. Cena za kartę 11k + 89k doładowanie. W pakiecie jest 10 gb netu + 10 gb na YT i 30 min.


Złota opcja! A jak z zasięgiem tej sieci? i prędkościami netu?

Orientuje się ktoś czy dostanę taką kartę w okolicy lotniska ( jesteśmy rano i będziemy mieli czas możemy spacer zrobić po okolicy) albo w Ubud?

Jak z zasięgiem na Gili meno i Lomboku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 31 Sie 2019 04:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
We wszystkich wskazanych miejscach XL ma zasieg. Nawet w bardzo dziwnych miejscach. Szybkosc OK.
Karty (rozne) mozna kupic kolo lotniska, czy w Kuta w dziesiatkach/setkach miejsc. Wystarczy sie przejsc i na pewno na jakis punkt sprzedazy sie trafi < 15min.
W wielu (nie we wszystkich) miejscach od razu tez aktywuja karte, czesto na swoje dziwne sposoby - kody, itp, wiec nie trzeba pokazywac dokumentow, pomimo zmiany przepisow :-) Oczywiscie nie wszedzie tak to dziala.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kuba71 lubi ten post.
Kuba71 uważa post za pomocny.
 
      
#65 PostWysłany: 31 Sie 2019 07:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
@Kuba71 ten Pepito supermarket jest 1,7 km od lotniska DPS. Od razu aktywowali ta kartę też.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kuba71 lubi ten post.
Kuba71 uważa post za pomocny.
 
      
#66 PostWysłany: 31 Sie 2019 08:53 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Można zamówić odbiór karty na lotnisku przez Klook.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 27 Kwi 2022 16:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2022
Posty: 139
Loty: 45
Kilometry: 128 599
Witam.

Odświeżam temat. Za 3 tyg ląduje na CGK i po 3 tygodniach wylatuje z DPS.

Nie widzę na Klooku oferty z odbiorem na CGK. Jak mniemam nie będzie problemów na miejscu by kupić kartę? Jakieś procedury o których powinienem wiedzieć?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 27 Kwi 2022 22:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 340
Loty: 113
Kilometry: 203 751
niebieski
Cały czas trzeba zarejestrować kartę - skan paszportu + IMEI (cała procedura w sklepie +/- 3 minuty).

Pierwszy okres po wylądowaniu spędzaliśmy w Kucie i myślałem że kartę SIM kupię na każdym rogu (bo tak zazwyczaj było). Tymczasem sklepu z kartą szukałem prawie godzinę i w jedynym który znalazłem zapłaciłem złodziejskie pieniądze za 11 GB. W Ubud już było trochę więcej sklepów.

Myślę, że najlepiej będzie jak poprosisz kierowcę który będzie Cię odbierał z lotniska o zawiezienie po drodze po kartę SIM, najtaniej będzie pewnie gdzieś w Denpasar, gdzie jest duża konkurencja i kupują głównie lokalsi (widziałem nawet plakaty 50 GB za 100 kIDR). Twój kierowca pewnie będzie znał najlepszą miejscówke.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 27 Kwi 2022 22:15 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Ale on potrzebuje kartę już w Jakarcie.A to nie jest Bali.
Góra
 Profil Relacje PM off
tanhayi lubi ten post.
 
      
#70 PostWysłany: 28 Kwi 2022 07:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2022
Posty: 139
Loty: 45
Kilometry: 128 599
Zgadza się. Potrzebuję już w Dżakarcie gdyż później będę podróżował przez Jawe w kierunku Bali.

https://www.befreetour.com/en/detail/80 ... ta-plans-2

Coś takiego udało mi się znaleźć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 28 Kwi 2022 15:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 340
Loty: 113
Kilometry: 203 751
niebieski
Jeny racja, przepraszam! Jakoś tak z automatu odpisałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 21 Maj 2022 06:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2022
Posty: 139
Loty: 45
Kilometry: 128 599
Ogólnie to dno. Z racji 6h opóźnienia na locie z Bangkoku do Jakarty, nie miałem jak ogarnąć karty SIM na CGK. Z reszta i tak była 4 rano i wszystko pozamykane. Miałem za chwilkę lot do Yogyakarty wiec stwierdziłem se ogarnę to tutaj. W 3 sklepach mi powiedzieli (o ile miejscowi dobrze tłumaczyli), że na moim telefonie to nie zadziała???? W 4 Pani powiedziała ze jak najbardziej. Wsadziła go karte do jakiegoś czytnika „aktywowała” ją. Włożyła mi do telefonu i nie działa 65gb za 75k. Jakiś turysta mówiący i po angielsku i indonezyjsku mówi ze wczoraj na lotnisku skasowali go 320k za rejestracje telefonu - pokazał mi rachunek. I jemu tez nie działa.

Na stronie telkomselu sam przeszedłem etap rejestracji. Gdyby nie fakt ze zaznaczyłem opcje „wyślij kopie do mnie” to bym nic nie dostał. Sieci jak nie było tak nie ma. Nie wiem nic.

ADD.

Znalazłem w końcu lokalnego który zarejestrował kartę na siebie. 76k za około 130gb. Z racji ogromnej pomocy z jego strony - warto zaokrąglić rachunek do pełnego.

Na Bali ponoć turystów od groma. W Yogyi za grosz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 21 Maj 2022 10:47 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Telefon masz dual sim?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 13 Wrz 2022 19:05 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 276
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
Ta oferta na Klook z odbiorem na DPS jest w sumie OK. 18GB Telkomsel (nie wiem czy to dobry operator) za 100K Są też inni operatorzy Ale żaden nie pisze, że działa też na Flores. Oferta jest opisana "Data Only" oraz, że nie działa HotSpot Sharing. Ciekawe jak to wygląda w praktyce bo zwykle brałem mały router i mieliśmy internet ja i moja kobieta i co tam jeszcze chciało dostęp. A tu każą sobie robić zdjęcie telefonu i numer IMEI telefonu. To jak zobaczą router to mi powiedzą do widzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 14 Wrz 2022 10:01 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 276
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
Odpowiedzieli mi z Klook, że: " SIM only capable to phone only"

Ale to chyba jakieś ograniczenia operatora bo dlaczego by miała nie pasować? Trochę to komplikuje bo nawet jeśli włożyć do telefonu a hot spot nie będzie działał to słabo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 14 Wrz 2022 15:01 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
Tak, mogą to zablokować po stronie operatora. Nie jestem biegły w temacie, ale wydaje mi się, że techniczne to nie problem sprawdzić, czy urządzenie może wykonywać połączenia telefoniczne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 21 Wrz 2022 16:16 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 276
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
Jestem na Bali i mam już to za sobą. Moje spostrzeżenia. Klook chyba w ten sposób promuje swoje routery na wynajem i dla tego u nich nie można. Aby uniknąć potencjalnych problemów nie kupowałem karty na lotnisku ani w żadnym punkcie na mieście, których było wiele. Udałem się w Ubud do firmowego salonu Telkomsel. Niestety tu tez maja dla turystów osobne pakiety i osobne okienko. W tym konkretnym miejscu najmniejszy pakiet był 35GB za 300K to sporo i inni odchodzili zniesmaczeni. Ja kupiłem bo dałem router do aktywacji i oni bez zmrużenia okiem zaktywowali kartę na IMEI routera. No i działa. Pomyślałem że lepiej u nich bo jak coś się wysypie to będą musieli mi pomóc. Ostatecznie widzę to tek. Spokojnie można kupić gdziekolwiek. Karta Telkomsel powinna się na routerach zaktywować. Jakby jakiś sprzedawca mówił ze się nie da to olać go i albo iść gdzieś indziej albo upierać się żeby aktywować na IMEI routera.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 28 Wrz 2022 21:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 272
Loty: 104
Kilometry: 143 742
niebieski
Przylatuje do Jakarty (w niedzielę) i następnego dnia lecę do Yogi. Czy nie mogę sobie po prostu pójść na lotnisku do sklepu Telkomselu kupić karty, zarejestrować i wybrać jakiś pakiet? Czemu to takie problematyczne?
Widzę, że na lotnisku są otwarci cały tydzień 8-18 i karty sprzedają za 200k IDR. W mieście będzie taniej za całą taką usługę? (ale raczej wszystko pozamykane w niedzielę?)
https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g ... _Java.html
_________________
Po więcej relacji zapraszam na mój blog Gotowi do drogi i Gotowi do Drogi kanał na YT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 29 Wrz 2022 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2022
Posty: 139
Loty: 45
Kilometry: 128 599
Smarzyk

W yogyi, jakieś 3h szukania - 78k za 100GB+.

Tak, nie jest tak łatwo jak w innych krajach Azji. Ale się da:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 01 Paź 2022 15:01 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 276
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
Takie osobiste spostrzeżenia co do tych pakietów Telkomsela. Nie wiem jak mieli inni ale ten mój pakiet 35 GB o którym pisałem wcześniej to tak naprawdę rodzaj kombo. W czasie rejestracji o tym nic nie mówią tylko że niby 35GB i już. Natomiast po zainstalowaniu ich aplikacji i połączeniu z numerem karty to wszystko widać. Otóż mój pakiet podzielony został na 3 składowe:

Internet - 2GB
Internet lokal - 23GB
Multimedia (a w szczegółach local) - 10GB

Ma to bardzo ważne konsekwencje. Pozycja pierwsza to internet na terenie całego kraju czyli tylko 2GB. Pozostałe z dopiskiem "local" obejmuje jakiś obszar i ten obszar jest wypisany jako lista miast. Jest ona długa. Nie wiem czy ten teren zależy od miejsca gdzie się kupiło czy jest zawsze taki sam. Ja kupiłem na Bali i tam schodziły dane z local (można to podejrzeć w aplikacji). Natomiast w Labuan Bajo na Flores zaczęło schodzić z tej puli ogólnokrajowej. A ponieważ miałem podłączone 3 telefony i od czasu do czasu laptopa to dane schodziły bardzo szybko i 2GB z trudem starczyło na 3 dni. Wygląda na to, że "Internet local" działa m.in. na Bali, Gili, Lobok, Surabaya, Yogykarta. Wiele innych też listę mogę zrzucić z telefonu w wolnej chwili. Należy mieć też świadomość, że jednak nie na terenie całego kraju.. Można zakupić pakiety ale te ogólnokrajowe są dość drogie. W aplikacji są wymienione wszystkie i są dedykowane pod różne usługi.

Kolejna uwaga. Niby jest możliwość zakupienia pakietów przez aplikacje ale zapłata przez karty kredytowe i debetowe niby jest ale nie działa. Aby zakupić pakiet należy udać się do jakiegoś punku gdzie można doładować swoje konto i z niego kupić pakiet przez aplikacje. Ale doładowania są tak skonstruowane, że zawsze coś na koncie zostanie czego nie da się wykorzystać na pakiet mnie po doładowaniu pakietu Internet (na teren całego kraju) - 1.5GB za 34K musiałem wpłacić 35K i zostało mi 1K na koncie, które na nic już nie wystarczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 82 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group