Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Indonezja Bali
#1 PostWysłany: 21 Lut 2018 20:59 

Rejestracja: 21 Lut 2018
Posty: 1
Witam serdecznie. 25.03.2018 r. wylatuję na Bali do hotelu Grand Aston. Jest to tzw wersja all inclusive, jednak chcę zabrać ze sobą trochę polskiego alkoholu. Wiem że na osobę można zabrać 1l. alkoholu. Lecę z Warszawy do Dubaju a następnie do Denpasar. Czy ktoś może mi w prosty sposób wytłumaczyć gdzie kupić Żubrówkę ( 0,5l ) Jak ją zapakować i jakim bagażem powinna lecieć.
Zdaję sobie sprawę że to błahy problem, niemniej Indonezja to inna cywilizacja. Państwo o innej kulturze, wierze i prawie należy szanować a będąc ich gościem powyższe cechy muszą być na pierwszym miejscu. Dlatego nie chcąc łamać ogólnych ram,pragnę dostosować się do ich zwyczajów i norm.
Pozdrawiam.
Andrzej Oleś
P.S. Jeśli może mi ktoś przybliżyć, polecić lub po prostu zarekomendować w prosty sposób Bali, będę bardzo wdzięczny. Bardzo cieszę się na ten wyjazd i w żaden sposób nie chciał bym go sobie ani żonie spieprzyć. Jeszcze raz pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
 Temat postu: Re: Indonezja Bali
#2 PostWysłany: 21 Lut 2018 21:47 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8594
złoty
Wódkę kup w najbliższym Ci sklepie i zapakuj do bagażu rejestrowanego. I tyle...
Góra
 Profil Relacje PM off
marcinsss lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Indonezja Bali
#3 PostWysłany: 21 Lut 2018 22:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Najłatwiej małpki po 200ml dla zabezpieczenia owinięte w ręcznik papierowy i włożone do butów w walizce. Przewiozłem w ten sposób na Bali - o ile pamiętam - 7, czy 8 butelek smakowej Soplicy, czy czegoś podobnego :D

A co do Bali, mi się tam kompletnie nie podobało, ale może zbyt wybredny jestem, albo zawartość małpek mi w głowie namieszała :)
Najłatwiej przygotować się do wyjazdu czytając różne wątki tu:
indonezja,forum,923

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka


Ostatnio edytowany przez tropikey 21 Lut 2018 22:32, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
Sz@lony lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Indonezja Bali
#4 PostWysłany: 21 Lut 2018 22:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 207
Loty: 115
Kilometry: 260 313
niebieski
Jak chcesz poczytać o Bali - poniżej link do mojego krótkiego pobytu z listopada

https://azjazdrogi.blogspot.com/2018/01/bali-w-poszukiwaniu-raju-na-ziemi.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja Bali
#5 PostWysłany: 21 Lut 2018 22:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3076
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
@Trentine ale o wódce też piszesz ? ;)
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja Bali
#6 PostWysłany: 21 Lut 2018 23:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 207
Loty: 115
Kilometry: 260 313
niebieski
@marcino123 o wódce się nie pisze - wódkę się pije :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja Bali
#7 PostWysłany: 22 Lut 2018 00:13 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
anga0007 napisał(a):
... Bardzo cieszę się na ten wyjazd i w żaden sposób nie chciał bym go sobie ani żonie spieprzyć. ...


To może nie pijcie alkoholu podczas wyjazdu? Po alko zawsze większa szansa na spieprzenie... :D

Z drugiej strony bardzo mnie ciekawi, dlaczego masz potrzebę wiezienia wódki z Polski na drugi koniec świata jadąc do 5* hotelu z wykupioną opcją all inclusive? Hotel na Bali, w którym spędziliśmy kilka dni pławiąc się w luksusach AI miał zaledwie 4*, a drinki były całkiem dobre.

Tak czy siak udanego wyjazdu i nie bójcie się wychodzić z hotelu i zwiedzać, chodzić na masaże oraz poznawać tamtejsza kulturę. Bo warto.
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja Bali
#8 PostWysłany: 15 Cze 2018 20:05 

Rejestracja: 12 Cze 2018
Posty: 4
@Trentine mam pytanko o te rowery. Czy jak się nie jeździ regularnie na rowerze to da się radę, drogą jest ciężka ? Bo planuje podobną trasę jak TY, ale myślałam o prywatnym kierowcy bo skuterem się boję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja Bali
#9 PostWysłany: 17 Cze 2018 11:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 207
Loty: 115
Kilometry: 260 313
niebieski
No wiesz, w jedną stronę jest mocno pod górę, więc trzeba trochę samozaparcia. Ja też nie jeżdżę regularnie, do tego byłam na antybiotykach, ale skoro dałam radę to każdy inny o przeciętnym zdrowiu też da. Ważne żeby rower był sprawny i miał dobrze działające przerzutki. Frajda wracając, kiedy tylko jedziesz w dół jest za to ogromna. Ale następnym razem pewnie wezmę jednak skuter. Udanego wyjazdu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja Bali
#10 PostWysłany: 17 Cze 2018 11:54 

Rejestracja: 12 Cze 2018
Posty: 4
A powiedz mi czy te korki są faktycznie takie straszne tam? Bo jeszcze myślałam o samochodzie z kierowcą,bo na świątynie mam w zasadzie 1 dzień i chciałabym zobaczyć jak najwięcej , ale nie wiem czy samochód przyspieszy zwiedzanie przez te korki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group