Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: kurs jena ?
#41 PostWysłany: 20 Maj 2016 13:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
@monroe
podpowiedz mi jak mam sie zarejestrowac w aliorkantor, by zakupic jeny i odebrac je w placowce aliora ;)
$,GBP, Euro ok ale jeny ??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: kurs jena ?
#42 PostWysłany: 20 Maj 2016 13:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Teraz przeczytałem kilka wiadomości wcześniej, że podobno nie da się wypłacić Y w Aliorze. Trzeba byłoby to potwierdzić bezpośrednio na infolinii... Chociaż niestety piszą też o tym na stronie:

W dowolnym oddziale Alior Banku możesz odebrać wymienione w Kantorze Walutowym środki lub zasilić swój rachunek. Możesz wpłacać i wypłacać PLN, GBP, EUR i USD

Pozostaje przejść się po kantorach w mieście i zamówić walutę na następny dzień - na pewno załatwią.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: kurs jena ?
#43 PostWysłany: 20 Maj 2016 13:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
tak, przerabiałam to z kantorem Aliora przed kwietniową podróżą do JP- nie da się wypłacić jenów w ich placówce.
Najkorzystniejsze kursy jena w PL były w kantorach w Wawie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: kurs jena ?
#44 PostWysłany: 20 Maj 2016 14:44 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 430
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
Ale czy to na pewno wychodzi taniej kupno w kantorze jenów niż kupno w kantorze internetowym dolarów lub euro i wymiana na miejscu?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: kurs jena ?
#45 PostWysłany: 22 Lut 2018 10:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lis 2015
Posty: 631
Loty: 110
Kilometry: 230 448
hub napisał(a):
czy ktoś wie, jak to jest w praktyce z płatnością i wypłacaniem pieniędzy z bankomatów w Japonii przy użyciu Aliorowej karty z kantoru (Mastercard)? Z tego co gdzieś wyczytałem, 7eleven już nie akceptuje polskich kart. Czy jest jakiś inny bankomat, który zadziała? Gdzieś czytałem o banku pocztowym - ktoś potwierdzi?


W zeszłym tygodniu bez problemu płaciłem kartą T-mobile bankowe w USD (karta Mastercard z Alior Banku) w sklepach typu 7eleven, Lawson, FamilyMart. Jeśli chodzi o wypłaty z bankomatów na poczcie to bankomaty te pobierają 216 JPY prowizji za wypłatę.
_________________
Relacja z wyprawy na wulkan Yake Dake w Alpach Japońskich

Relacja z Gruzji


Ostatnio edytowany przez GeoTrip, 22 Lut 2018 12:23, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: kurs jena ?
#46 PostWysłany: 22 Lut 2018 11:16 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Bankomaty w 7eleven pobierają prowizję? Jak wypłacałem w sierpniu wszelkimi kartami (Kantor Alior, Revolut, Walutowe w TM) to nic nie było
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: kurs jena ?
#47 PostWysłany: 22 Lut 2018 11:39 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 317
Nie pobierają, alior pierwsza wypłata free, następna chyba 10 zł, trzeba jednorazowo wypłacić odpowiednią ilość...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: kurs jena ?
#48 PostWysłany: 22 Lut 2018 11:50 

michzak napisał(a):
Bankomaty w 7eleven pobierają prowizję? Jak wypłacałem w sierpniu wszelkimi kartami (Kantor Alior, Revolut, Walutowe w TM) to nic nie było
Też nie zauważyłem, żadnych dodatkowych prowizji.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: kurs jena ?
#49 PostWysłany: 22 Lut 2018 12:01 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
@pajacyk ale to wynika z cennika karty, nie z prowizji nakładanej przez bankomat, o której pisał @GeoTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: kurs jena ?
#50 PostWysłany: 22 Lut 2018 12:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lis 2015
Posty: 631
Loty: 110
Kilometry: 230 448
Sory, coś pokręciłem. Sprawdziłem teraz i tak duża prowizja wyskoczyła mi w bankomacie w sklepie Lawson.
_________________
Relacja z wyprawy na wulkan Yake Dake w Alpach Japońskich

Relacja z Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: kurs jena ?
#51 PostWysłany: 22 Lut 2018 12:33 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 317
michzak napisał(a):
@pajacyk ale to wynika z cennika karty, nie z prowizji nakładanej przez bankomat, o której pisał @GeoTrip

Napisałem skrótem, sorki potwierdzam...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: kurs jena ?
#52 PostWysłany: 02 Lut 2019 10:34 

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 10
Cześć ! podpinam się pod temat aby nie zakładać nowego, dotyczy kursu jena a więc

czym korzystniej będzie mi zapłacić aby kurs (koszt końcowy) był dla mnie korzystniejszy
płatność kartą wymagana, ceny podane w JPY (a więc będzie przewalutowanie)
dysponuję:
1. karta VISA w złotówkach
2. karta MASTERCARD w euro
obie w ING
Pozdrawiam :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: kurs jena ?
#53 PostWysłany: 02 Lut 2019 18:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
@zawisza-czarny-89 a czemu nie revolut?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: kurs jena ?
#54 PostWysłany: 02 Lut 2019 18:53 

Rejestracja: 22 Cze 2015
Posty: 50
Loty: 66
Kilometry: 170 628
Na egzotyke polecam https://tavex.pl/waluta-z-dostawa-do-domu/
Kupowalem u nich wony, dongi, bathy, RMB - dostawa do domu przy spreadzie ok 2% - jedyny minus jaki byl to fakt ze jedna przesylka wyslali tylko walute do 5000zl
jeny pewnie tez bede tak kupowac :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: kurs jena ?
#55 PostWysłany: 22 Kwi 2023 07:13 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2382
platynowy
Bankomaty 7-eleven nadal bez prowizji. Również na lotnisku NRT.

Dodatkowo tip: jak uzbieramy mnóstwo małych monet można ich się latwo i przyjemnie pozbyć kupując coś w 7-eleven gdzie mają automaty do obsługi gotówki. Można tam wrzucić na raz dowolną ilość monet niezależnie od kwoty którą mamy do zapłaty. Automaty wyda nam resztę jak największymi nominałami, przy okazji zamieniając nam monety na banknoty. Kupując onigiri za 110 JPY wrzuciłem tam całą zawartość portfela i wymieniłem sobie różne drobne monety z całej podróży na 3 banknoty 1000-jenowe :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group