Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 28 Paź 2016 20:50 

Rejestracja: 19 Maj 2016
Posty: 11
Jestem w Korei od 2 miesięcy. Po sprawdzeniu wielu opcji najtaniej wyszło karta MC w USD(kantor i t-mobile) i płacenie nią na miejscu oraz wypłaty z bankomatów, które nie biorą prowizji (jeśli któryś bierze to przed zaakceptowaniem będzie taka informacja).
Taniej można tylko mając w Citibanku MC Ultime przeliczaną PLN->waluta po kursie MC, ale to poza zasięgiem większości.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast
Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu
#22 PostWysłany: 04 Lis 2016 13:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
Obecny kurs 1 USD = 1194 KRW (najlepszy), na lotnisku ICN tylko 1104.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 10 Cze 2017 14:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2017
Posty: 29
Loty: 84
Kilometry: 264 266
Kurs USD z 19/05/2017 w skupie 1130 WON.
Uwaga!!!
Kurs dotyczy banknotów 100USD (nowych), banknoty o niższych nominałach maja słabszy kurs lub w ogóle nie
chcą być przyjmowane.
Kurs z kantorów z okolicy Myeong-dong
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 02 Lis 2018 11:52 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2243
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Jeśli ktoś planuje wypłaty z bankomatów, to lekko nie jest.
Większość bankomatów nie obsługuje kart zagranicznych - jeśli nie ma opcji "Foreign card", to nie ma nawet co próbować. Bankomaty z taką opcją mają czasem napis "Global ATM". Bywa, że w danym miejscu stoją np. cztery bankomaty jednego banku (wyglądają identycznie), z czego tylko jeden jest "światowy" - trzeba zawsze sprawdzić wszystkie. Jeśli jakiś już kartę obsługuje, to często bierze prowizję rzędu 2-4 tysiące wonów. Czasem w tym samym bankomacie jest prowizja przy MasterCardzie, a nie ma przy Visie, czasem jest przy obu. W końcu wypłaciliśmy za darmo chyba w Shinhan Bank, ale tylko Visa była bez prowizji (dlatego dobrze mieć kilka kart). Następnym razem w innym bankomacie tego samego banku nasze karty wcale nie działały, więc lepiej mieć zapas gotówki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 02 Lis 2018 13:03 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 709
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
Damian Maliszewski napisał(a):
Jestem w Korei od 2 miesięcy. Po sprawdzeniu wielu opcji najtaniej wyszło karta MC w USD(kantor i t-mobile) i płacenie nią na miejscu oraz wypłaty z bankomatów, które nie biorą prowizji (jeśli któryś bierze to przed zaakceptowaniem będzie taka informacja).
Taniej można tylko mając w Citibanku MC Ultime przeliczaną PLN->waluta po kursie MC, ale to poza zasięgiem większości.
a pamiętasz, które bankomaty nie pobierają prowizji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 05 Lis 2018 14:23 

Rejestracja: 05 Lis 2018
Posty: 1
Cześć!

Nie chcę tworzyć nowego tematu, ponieważ mój problem wydaje się podobny do tych, które zostały przytoczone wyżej.

12 listopada (2018) lecę do Seulu i wracam do Polszy 18 listopada (2018). Będzie to moja pierwsza podróż w koreańskie strony. Chciałbym wymienić ok. 400 euro na KRW, ale nie wiem, gdzie mógłbym to zrobić bez znacznych strat. Najwygodniej byłoby mi wymienić pieniądze w kantorze w Warszawie, ale może nie jest to opłacalne, dlatego kieruję się z pytaniem do Was.

Gdzie mogę wymienić euro na KRW, biorąc pod uwagę najkorzystniejsze kursy walut? Czy w Warszawie będzie znaczna, niekorzysta różnica w porównaniu z potencjalną wymianą euro na KRW w Seulu?

Jeżeli najkorzystniej wychodzi wymiana w Seulu - który kantor wybrać?

Odnosząc się do kantorów w Warszawie - wygląda na to, że najkorzystniejszy kurs jest w Galerii Mokotów.

P.S.
Jako, że będzie to podróż służbowa nie zamierzam płacić kartą (którą mam w PKO, więc porażka), a gotówką, którą będę dysponował.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 07 Lip 2019 12:19 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1361
srebrny
Czy ktoś wie teraz jak wymieniają euro i $ w Seulu?
Kusi zabranie krw z Polski, ale wlasnie nie wiem czy się opłaca
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 08 Sie 2019 11:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 1065
Loty: 469
Kilometry: 475 167
niebieski
KRW nie połaca się kupować w PL. Na pewno wymienie € lub $ na miejscu jest bardziej opłacalne, ale nie wiem co aktulnie wychodzi lepiej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group