Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 142 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Sie 2020 10:57 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
Mam pytania. W 2021 chce leciec z Europy do Seulu. Seul traktuję jako punkt przesiadkowy. Będzie to mniej wiecej za rok.
Wiem, że obecnie wizy ponownie zostały wprowadzone. Oraz, że jest kwarantanna.
Jak na dzień dzisiejszy wygląda sytuacja, gdy lecę do miejsca gdzie nie ma wymaganej kwarantanny ani nie ma covd-19.
Czy lecąc do Seulu jako portu przesiadkowego, musze tam spedzic 14 dni. Wylatując dalej i wracając, muszę spedzic kolejne 14 dni w Seulu.
I dla kogo są koszty krótkich wiz - 6000PLN?
Sytuacja za rok moze sie zmienic.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
#2 PostWysłany: 15 Sie 2020 11:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
zadaj to pytanie miesiąc przed podrożą
nie mamy forumowej szklanej kuli do zgadywania przyszłości
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 15 Sie 2020 12:40 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
Interesuje mnie sprawa na dziś dzień :)
Jak to technicznie będzie wyglądać. Gdybym chciał dziś kupic bilety. Względnie za miesiąc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Sie 2020 12:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@mathew77 na chwile obecna wiza i 14-dniowa kwarantanna. Nie wiadomo kiedy zostanie zniesione.
Jesli tylko przesiaska na lotnisku, bez wychodzenia z lotniska, to ani wiza ani kwarantanna nie powinna obowiazywac.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 15 Sie 2020 12:56, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Sie 2020 12:56 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
https://www.iatatravelcentre.com/world.php tu masz wszystko, nie każ nam googlać za Ciebie
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 17 Lis 2020 13:13 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 558
niebieski
Cześć

Śledzę informacje na temat koronawirursa w Koreii Południowej i Ew otwarcia się na turystów ale nie widziałem żadnych nowych wiadomości w temacie (mam bilety na kwiecień i zacząłem mocno wątpić że z nich skorzystam :)

Jak wiadomo, obecnie przywrócono obowiązek wizowy, a podróżujący kierowani są na obowiązkowa 14 dniowa kwarantannę plus przechodzą test w 3 dniu pobytu

Może jest na forum ktoś kto mieszka w Koreii i mógłby dać znać jak to wygląda z tamtej strony np. czy coś się mowi lub mysli chociaż o otwarciu granic :D
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 17 Lis 2020 13:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Przyłączam się do prośby :)
Ja mam bilet na późny październik, a i tak spotkało się to z dużym powątpiewaniem. Myślę, że kwiecień jest wielce nieprawdopodobny, patrząc na to, jakie jest nastawienie Azjatów do otwierania się na podróżnych z Europy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 17 Lis 2020 22:08 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 558
niebieski
@mathew77 a jaki kierunek rozważałeś z Seulu ?

Zaczynam wątpić, że na wiosnę się otworzą i zastanawiam się, gdzie warto stamtąd lecieć [zapewne jeśli nic się nie zmieni to Japonia odpada]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 17 Lis 2020 22:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
To chcesz w końcu lecieć mniej więcej za miesiąc czy mniej więcej za rok?
Możesz być więcej niż pewny, że to co jest dzisiaj nie będzie miało za rok racji bytu. Więc jeśli chcesz by dzisiejsza sytuacja była dla Ciebie drogowskazem na przyszłość, to z pewnością zbłądzisz.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 17 Lis 2020 22:49 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 558
niebieski
Z pewnością masz racje, aczkolwiek bilety mam na kwiecien (LOT) i widząc z jak regularnością teraz latają nie sadze żeby się to zmieniło za 4 msc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 28 Kwi 2021 19:20 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 558
niebieski
Odświeżę trochę temat, bo Korea wprowadza pierwsze zmiany w kwarantannie dla osób zaszczepionych (póki co mieszkańców KP) którzy będą z niej zwolnieni (ale będzie do zrobienia test i monitorowanie przez aplikację)


„Starting May 5, those who have received the second dose of the vaccine in South Korea (South Korea currently only administers the Pfizer and AstraZeneca drugs) at least two weeks prior will be exempt from the quarantine when they leave and re-enter the country, although they will still have to provide a negative test result upon landing.

Those who have been vaccinated in other countries “will be recognized (for quarantine exemption) gradually through agreements (with other countries) in the future,” Choi said.”


https://www.laprensalatina.com/south-ko ... uarantine/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 27 Lip 2021 18:45 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 558
niebieski
Chcialem podbic temat, bo dzis wyskoczylo mi przypomnienie, ze wylot za 45 dni, a w Korei akurat 4 fala i problemy ze szczepieniami, nie wroze sobie otwarcia granic dla zaszczepionych :P

Widzialem dzis ze Singapur chce sie otworzyc od wrzesnia dla zaszczepionych ale moze ktos ma pomysly na inne (blizsze Korei) kierunki gdzie mozna przeskoczyc i spedzic urlop bez kwarantanny ?
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
cccc uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 27 Lip 2021 19:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2019
Posty: 124
Phuket jest minimalnie bliżej :)
Jedna z map z wizualizacją restrykcji: https://apply.joinsherpa.com/map
Singapur dopiero co zaostrzył restrykcje lokalne więc pozytywnie bym się zdziwił gdyby pozwolili na wjazd turystom.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zjadacz lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 26 Sie 2021 15:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 504
złoty
Korea Pd "otwiera" granice dla krajow z Unii Europejskiej. Ruch bezwizowy znowu bedzie mozliwy od 1 wrzesnia.
Niestety 14 dni kwarantanny nadal bedzie obowiazywac.

"Those from EU countries as well as non-EU Schengen Zone countries, such as Norway and Iceland, can also travel to South Korea without visas for up to 90 days. However, they will still be subject to mandatory 14-day quarantine upon arrival."

http://www.koreaherald.com/view.php?ud=20210826000930
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 26 Sie 2021 15:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Mimo utrzymania kwarantanny, robią kroczek do przodu. Mam na koniec października lot do ICN, który na pewno będę przekładał i tylko czekam z niecierpliwością, żeby znieśli kwarantannę. Może uda się tam polecieć np. w marcu...
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 26 Sie 2021 16:25 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 558
niebieski
Ja mam lot za 16 dni :D potencjalnie mogę go przenieść maks +30 dni (zgodnie z LOTowskimi regułami) wiec przestałem się łudzić ze do tego czasu się otworzą na turystów lub będę mógł zrobić jakieś fajny transfer dalej (np. Japonia czy Filipiny itd)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 26 Sie 2021 16:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
@ tropikey Ja mam bilet na kwiecień więc trzymam kciuki żebyś poleciał w marcu :)
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 26 Sie 2021 16:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
No właśnie ciągle jeszcze nie wiem, na kiedy przełożyć. Marzec jest przykładowy. Kto wie, może będzie też kwiecień ;) Wszystko zależy od tego, czy do daty mojego lotu pod koniec października podejmą decyzję w sprawie zniesienia kwarantanny. Jeśli nie, będę musiał decydować na chybił trafił.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 19 Sty 2022 20:57 

Rejestracja: 12 Lip 2019
Posty: 175
Jak na chwilę obecną wygląda przylot turystów do Korei? Np czy można rozważać wakacje 2022?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 19 Sty 2022 23:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Ja mam na październik i na razie jestem nastawiony, że wyjazd bez obostrzeń (np. bez wymaganej obecnie kwarantanny) nie będzie raczej możliwy.
Góra
 Profil Relacje PM off
marek2011 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 142 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group