Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Laos - wiza
#21 PostWysłany: 08 Mar 2023 13:45 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22454
maxima napisał(a):
Czy ktoś po pandemii przekraczał granicę w Laosie i wyrabiał VoA zamiast e-wizy? ta już wg cennika kosztuje 50 USD. Dodatkowo trzeba test lub potwierdzenie szczepienia. Czy dalej potrzebne jest zdjęcie?


Według Timatic

Lao People's Dem. Rep. - Destination Visa

Visa required.

Visa Exemptions
Passengers of Lao origin under 15 years of age are visa exempt for a maximum stay of 30 days.

Visa Issuance
E-visas can be obtained before departure at www.laoevisa.gov.la . Passengers must have a printed e-visa confirmation.

Nationals of Poland can obtain a visa on arrival at Luang Prabang (LPQ), Pakse (PKZ) and Vientiane (VTE) for a maximum stay of 30 days. Passengers must have:
- a confirmed hotel reservation in Lao People's Dem. Rep.; and
- all documents required for their next destination; and
- a passport photo; and
- a passport that contains at least 2 unused visa pages.

Passengers of Lao origin between 15 and 65 years of age can obtain a visa on arrival for a maximum stay of 60 days. They can apply to extend their stay.

Dopiero testować to będę w październiku :)
Góra
 Profil Relacje PM off
naimad lubi ten post.
 
      
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
 Temat postu: Re: Laos - wiza
#22 PostWysłany: 08 Mar 2023 13:56 

Rejestracja: 17 Wrz 2017
Posty: 145
Loty: 57
Kilometry: 119 952
niebieski
Mam zamiar końcem maja lecieć z BKK do Wientianu a potem lądem wracać do Tajlandii (mostem przyjaźni do Udon Thani).

Dam znać jak wyszło.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Laos - wiza
#23 PostWysłany: 08 Mar 2023 14:39 

Rejestracja: 05 Mar 2023
Posty: 6
maxima napisał(a):
Czy ktoś po pandemii przekraczał granicę w Laosie i wyrabiał VoA zamiast e-wizy? ta już wg cennika kosztuje 50 USD. Dodatkowo trzeba test lub potwierdzenie szczepienia. Czy dalej potrzebne jest zdjęcie?

My we wrześniu 2022 mieliśmy e-visę ale na lotnisku Luang Prabang można było wyrobić VoA bez problemu. Tylko z godzinę trzeba doliczyć. Mnie omal nie zmusili do wyrobienia VoA bo moja evisa pokazywała się jako USED. Zrobiłam raban, pokazałam ze dopiero co dostana mailem i żeby mi pokazali kiedy used. Okazało się ze 20 minut wcześniej jak stałam przy okienku niedoświadczonej Celniczki której się komputer zaciął. Wizę skasowała, pieczątki nie dała :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Laos - wiza
#24 PostWysłany: 08 Mar 2023 15:36 

Rejestracja: 08 Cze 2011
Posty: 105
Przekraczaliśmy granicę z Laosem przez most przyjaźni (jechalismy z udon Thani), nie były potrzebne szczepienia. 40 USD + zdjęcie lub 100 THB za zrobienie skanu zdjęcia. Zadnych pytań co, dokąd ito. Styczeń 2023
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Laos - wiza
#25 PostWysłany: 08 Mar 2023 17:48 

Rejestracja: 17 Wrz 2017
Posty: 145
Loty: 57
Kilometry: 119 952
niebieski
@kgb braliście busa z Udon do Wientianu? Czy kolejka pod most, buta i potem lokalny transport? Jakie koszta za transfer? Zamawiane z 12go.asia czy w biurze na miejscu. Ile wam wyszedł czas przejazdu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Laos - wiza
#26 PostWysłany: 08 Mar 2023 19:07 

Rejestracja: 08 Cze 2011
Posty: 105
z dworca w Udon Thani wzielismy busa do granicy, chociaz bus jadący bezpośrednio do Wientianu też wyrażał chcę zabrania nas i poczekania na VoA. Ten bezpośredni wiem, że kosztował 100 THB. My pojechalismy tylko do granicy (jakos ok 30 THB), tam podeszliśmy do okienka wizowego, procedura trwała ok 20 min z czekaniem na wklejkę do paszportu, kolejki nie było, wszystko szło sprawnie. Potem przez most autobusem (jest obowiązkowy) , koszt chyba ok. 10 THB i po stronie Laosu juz bez zatrzymywania przeszliśmy przez budki strażników wprost do miejskiego autobusu, który zawiózł nas do Wientianu (jechał ok. 30 min), nie wiem ile kosztował bo koleś, który sprzedawał bilety był tak nieogarnięty i mylił waluty, że machnął na nas ręką. Szkoda mi go było, bo matematyka nie była jego mocną stroną i dodatkowo sie stresował więc oddaliśmy mu wszystkie THB jakie nam pozostały ;-)
Łaczny czas z Udon do wientianu wyszedł nam ok 2,5h, ale koleś od busa jeszcze kury po drodze rozwoził więc mogło być szybciej.
Wszystko na miejscu da sie ogarnąć, ja bym nie kupowała z 12Asia bo wtedy jesteś uwiązany do tego konkretnego przejazdu.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Laos - wiza
#27 PostWysłany: 14 Cze 2023 21:22 

Rejestracja: 17 Wrz 2017
Posty: 145
Loty: 57
Kilometry: 119 952
niebieski
Wlatywałem Air Asia do Wientianu z Bangkoku. Visa on arrival.
Na pokładzie rozdają świstek do wypełnienia, następnie już na lotnisku osobna kolejka dla VoA i tam też wniosek do wypełnienia + potrzebne jedno zdjęcie paszportowe. Zabrałem z domu, nie wiem po ile aktualnie na miejscu. Wbijanie wiz szło nie jakoś szybko ale względnie sprawnie, natomiast warto się szybciej zebrać z samolotu i wypełniać wniosek w kolejce, bo z czasem kolejka zrobiła się dość długa (większość osób raczej wybrało ten sposób na dostanie wizy). Koszt 40 USD, nikt o nic nie pytał, tylko paszport i wniosek + zdjęcie, potem zapłata, potem odbiór paszportu już z wizą i witamy w Laosie.

Laos opuszczałem przez most przyjaźni, przy okienku bez pytań, pieczątka i sajonara.

Czytałem wcześniej gdzieś w Googlach czy na forum (nie pamiętam), że czasem sobie życzą symbolicznej opłaty typu 1-2 USD, ale nic takiego mnie nie spotkało, zero sugestii czy coś.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Laos - wiza
#28 PostWysłany: 28 Cze 2023 11:00 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
W moim przypadku podróż Air Asia z Bangkoku do Luang Prabang i doświadczenia nieco odmienne od @muz

Visa on arrival, zdjęcie miałem ze sobą, dla zapominalskich możliwość zrobienia skanu z paszportu za 1$. Koszt 40$ + 1$ "opłata za wydanie wizy". O konieczności uiszczenia dodatkowego dolara informuje "profesjonalnie" wydrukowane obwieszczenie, przyklejone taśmą tuż obok okienka. Moje pytania skąd dodatkowa opłata oraz prośba o jakiś kwit spotkały się z mieszanką zdziwienia i niezrozumienia. Nie miałem odliczonej kwoty, nie ma jednak problemu z wydaniem reszty ale uwaga: po uiszczeniu stosownej ilości w $ dostałem 'kilkadziesiąt" tysięcy KIP reszty. Ustawiam się w kolejce do odbioru wizy, więc dla zabicia czasu łączę się z wifi i z ciekawości sprawdzam kurs - okazało się, że pan w okienku wydał 3$ za mało. Po odebraniu wizy wracam do niego z pytaniem o brakujące pieniądze, pan mówi, że miał tylko tyle KIP i może wydać w dolarach, stanowczo jednak odradzając tę opcję, gdyż KIP "będą mi bardziej potrzebne". Grzecznie odmawiam i wreszcie odbieram adekwatną ilość pieniędzy odliczoną w banknotach jednodolarowych. W terminalu można od razu kupić kartę sim, a akceptowane waluty tu USD, KIP oraz THB :)
Góra
 Profil Relacje PM off
naimad lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Laos - wiza
#29 PostWysłany: 28 Cze 2023 14:04 

Rejestracja: 17 Wrz 2017
Posty: 145
Loty: 57
Kilometry: 119 952
niebieski
A to dodam przy okazji, że w Wientianie resztę za wizę wydawali z USD. Ja co prawda miałem odłożone 40 na tą okazję, ale koleś za mną już nie i w sumie sam się zdziwił, że wydali mu w dolarach bo obstawiał, że wcisną kipy.
Góra
 Profil Relacje PM off
naimad lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Laos - wiza
#30 PostWysłany: 01 Sie 2023 16:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 321
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
Dziś przekraczałem granicę na lotnisku w Wientianie, o dziwo nie chcieli mojego zdjęcia paszportowego, sami kamerką zrobili. Koszt jak wcześniej podawaliście 40$, dolary tylko takie ładne, mi odrzucili bo jedna 20$ miała malutką czerwoną kropkę od markera.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Laos - wiza
#31 PostWysłany: 27 Paź 2023 17:00 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22454
VOA w LPQ. Koszt 40 usd za wizę, plus 1 usd fee za wydanie plus 1 usd za brak zdjęcia.

Jak wpadnie kumulacja lotów (my z HAN Vietnam airlines, I w tym samym czasie AK z DMK) to gwarantowane stanie za 90-120 minut po wizę i kontrolę paszportową.


PS nie życzę wam spotkania z turystami z państwa środka

PS2 weźcie długopisy!
Załącznik:
IMG_20231027_151952.jpg
IMG_20231027_151952.jpg [ 103.36 KiB | Obejrzany 383 razy ]


Wysłane przez moją Nokię 3330
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Laos - wiza
#32 PostWysłany: 27 Paź 2023 18:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 321
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
To jakoś losowo pobierają dodatkową opłatę po dolarze za wydanie wizy i fotkę, bo ode mnie nic nie wzięli.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Laos - wiza
#33 PostWysłany: 30 Paź 2023 17:10 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Myślę, że to zależy od lotu. Leciałem z DMK, wypełniony niemal w całości turystami. Pobierali obie "opłaty" od każdego. W razie czego zamiast 1 USD przyjmują też 50 BHT. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Laos - wiza
#34 PostWysłany: 03 Gru 2023 17:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2023
Posty: 17
Loty: 85
Kilometry: 275 779
Może komuś się przyda ta informacja:
Dziś aplikowałem kilkukrotnie o e-wizę do Laosu - za każdym razem to samo tj. strona "wieszała" się (stała w miejscu nawet kilkanaście minut) gdy dochodziło do funkcji dodaj inne osoby / zapłać. Próbowałem na różnych przeglądarkach i to samo. Odczekałem 2 godzinki i choć nadal pare minut trzeba było poczekać to dobrnąłem do końca (tj. zapłaciłem). Teraz tylko trzeba czekać do 3 dni na wystawienie e-wizy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Laos - wiza
#35 PostWysłany: 06 Gru 2023 17:42 

Rejestracja: 27 Sie 2019
Posty: 60
Na granicy terwz wiza nie 35$, 40$. Przekraczałem 1 grudnia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Laos - wiza
#36 PostWysłany: 16 Sty 2024 12:30 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Na LPQ wiza 40usd, 1 usd service fee i 1usd jak się nie ma zdjęcia. Można mieć wydrukowane, nawet a6, byle było;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Laos - wiza
#37 PostWysłany: 26 Sty 2024 18:05 

Rejestracja: 23 Sie 2022
Posty: 258
Loty: 105
Kilometry: 231 322
niebieski
A jak z innymi walutami za wizę? Będę jechał z Udon Thani.

Mam GBP/ewentualnie baty mogę mieć. Albo jest mozliwosc na granicy wymienienia na kipy i zapłacenia w ichniejszej walucie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Laos - wiza
#38 PostWysłany: 26 Sty 2024 18:08 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22454
W GBP nie pamiętam zeby brali. Ale EUR i THB beż problemu. Szczególnie THB
Góra
 Profil Relacje PM off
Limapur lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Laos - wiza
#39 PostWysłany: 26 Sty 2024 22:37 

Rejestracja: 17 Wrz 2017
Posty: 145
Loty: 57
Kilometry: 119 952
niebieski
Na granicy można też wymienić hajs na LAK. Tylko ja jechałem w drugą stronę i nie potrafię sobie przypomnieć z której strony były te kantory 😅
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Laos - wiza
#40 PostWysłany: 27 Sty 2024 04:40 

Rejestracja: 23 Sie 2022
Posty: 258
Loty: 105
Kilometry: 231 322
niebieski
Tylko czy batami się opłaca, z tego co widzę na google to znacznie drożej wyjdzie?
I podejrzewam że revolut ewentualnie odpada?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group