Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Malediwy i covid
#41 PostWysłany: 26 Kwi 2021 23:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Jestem od dwoch dni, co prawda gesthouse ogarnal mi dojazd z Male, ale wyglada to tak, że tym speedboatem z innymi podroznymi raczej nie bedzie problemu z podrozowaniem miedzy wyspami.
Widziałem też turystów młodych, którzy podrozowali z lotniska tymi lokalnymi boatami, ale nie wiem czy zaszczepieni i dokad płyneli, nie było takich wielu ale się zdarzali.
Ja sie wybieram prawdopodobnie na jeden dzień na prywatny resort i moj gest house powiedział, że ogarnie mi to bez problemu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
 Temat postu: Re: Malediwy i covid
#42 PostWysłany: 27 Kwi 2021 18:34 

Rejestracja: 24 Sie 2015
Posty: 4
-- 27 Kwi 2021 18:34 --

Ale czy trzeba mieć jakieś specjalne pozwolenie na zmianę wyspy i guesthausu?

-- 27 Kwi 2021 18:34 --

Ale czy trzeba mieć jakieś specjalne pozwolenie na zmianę wyspy i guesthausu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy i covid
#43 PostWysłany: 01 Maj 2021 01:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 504
złoty
Od 3 maja podrozni na Malediwy, W TYM ROWNIEZ ZASZCZEPIENI, znowu musza posiadac negatywne wyniki testu PCR (96 godzin przed podroza.)

https://en.sun.mv/66469

https://raajje.mv/99178


Tutaj lista wysp, ktore w tej chwili (z 30 kwietnia) sa monitorowane i pod czyms w rodzaju kwarantanny.

Naifaru island in Lhaviyani atoll
Felivaru island in Lhaviyani atoll
Maamigili island in Alif Dhaal atoll
Veymandoo island in Thaa atoll
Kinbidhoo island in Thaa atoll
Madifushi island in Thaa atoll
Bodufolhudhoo island in Alif Alif atoll
Eydhafushi island in Baa atoll
Hinmafushi island in Kaafu atoll
Thimarafushi island in Thaa atoll
Gulhi island in Kaafu atoll
Maafushi island in Kaafu atoll
Mathiveri island in Alif Alif atoll
Maandhoo island in Laamu atoll
Gan island in Laamu atoll
Fonadhoo island in Laamu atoll
Thinadhoo island in Gaaf Dhaal atoll
Ukulhas island in Alif Alif atoll
Thulusdhoo island in Kaafu atoll
Dhanbidhoo island in Laamu atoll
Hulhumeedhoo island in Seenu atoll
Rasdhoo island in Alif Alif atoll
Kolhufushi island in Meemu atoll

https://raajje.mv/99174

Hospitale sa przepelnione. Jesli sytuacja nie zostanie szybko opanowana, to bedzie nieciekawie.
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy i covid
#44 PostWysłany: 01 Maj 2021 04:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1180
Loty: 394
Kilometry: 1 280 032
srebrny
Wpływ intensyfikacji epidemii w Indiach. Coś czuję, że my z tej epidemii nigdy już nie wyjdziemy. Zawsze gdzieś pojawi się nowa mutacja i nowa fata.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy i covid
#45 PostWysłany: 01 Maj 2021 06:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
@2catstrooper
nie wiem czym się to objawia, ale jestem na Thulusdhoo i oprócz tego, że Policja jezdzi po wysepce i prosi o zakładanie masek życie płynie raczej tak jak dotycchzas w Ramadanie, choc ostatnio mój guesthouse powiedział, że odkryto na wyspie 5 przypadków
Nie powiedziałbym, że u mnie na wyspie szpital przepełniony, jak ostatnio przechodziłem obok to puściutko.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy i covid
#46 PostWysłany: 01 Maj 2021 08:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 504
złoty
@Robaku
Na Maafushi prosza o ochotnikow do obslugi szpitala, bo nie maja wystarczajacej ilosci personelu. Tam maja ponad 120 pozytywnych przypadkow.
System jest taki, ze jak masz pozytywny test, to dopoki nie potrzebujesz tlenu, masz siedziec w domu.

Kwarantanna wyspy technicznie ma sie objawiac tak, ze nie powinno byc transportu pomiedzy wyspami i nie powinno byc wycieczek dla turystow na inne wyspy, itp. Jesli tego nie przestrzegaja, to nie dziwota, ze jest tyle przypadkow na lokalnych wyspach.
Turysci maja przepisy gleboko gdzies, bo pojada sobie do domu i to nie ich problem. Lokalni maja przepisy gdzies, bo liczy sie kasa.
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy i covid
#47 PostWysłany: 01 Maj 2021 09:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
@ledakar
To na pewno wpływ tego co się teraz dzieje w Indiach, ale raczej nie tyle indyjskiej mutacji, ile ogromnego wzrostu zakażeń w populacji ogółem.
Rząd Malediwów nadal wpuszcza Hindusów mimo armagedonu, który ma miejsce w Indiach. A Hindusi jak wiadomo Malediwy lubią i licznie nawiedzają. No to się dzieje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy i covid
#48 PostWysłany: 01 Maj 2021 21:19 

Rejestracja: 24 Sie 2015
Posty: 4
Co to oznacza, że wyspy są monitorowane? Czy jak mam na takiej wyspie guesthaus to mogę tam przyjechać i ją po 4 dniach opuścić i pojechać na inną wyspę do guesthausu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy i covid
#49 PostWysłany: 10 Cze 2021 20:01 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
cos sie zmienilo przez miesiac? jest szansa doleciec w sierpniu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy i covid
#50 PostWysłany: 10 Cze 2021 21:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Obecnie nic nowego, mimo podwójnej szczepionki nadal potrzeba testu na przyjazd i przy zmianie resortu. Lecę lada dzień i wszelkie newsy śledzę na stronie https://raajje.mv/en
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kian lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Malediwy i covid
#51 PostWysłany: 23 Cze 2021 19:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1180
Loty: 394
Kilometry: 1 280 032
srebrny
Wracam jutro z Malediwów. Czy na powrót też trzeba wypełniać Immugę?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy i covid
#52 PostWysłany: 27 Cze 2021 20:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Tak, wracałem w tym tygodniu i musiałem wypełnić.
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy i covid
#53 PostWysłany: 12 Lip 2021 12:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2016
Posty: 241
Czy przed wylotem z Male trzeba wykonać test? Czy przy powrocie z przesiadką w Dubaju trzeba go okazać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy i covid
#54 PostWysłany: 12 Lip 2021 20:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Jeżeli jesteś zaszczepiony to nie musisz wykonywać żadnego testu przed powrotem.
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Malediwy i covid
#55 PostWysłany: 12 Sty 2022 14:57 

Rejestracja: 11 Mar 2016
Posty: 28
Loty: 20
Kilometry: 42 058
Czy ktoś może objaśnić poniższy pkt nr 2? Bo nie wiem czy dobrze rozumiem, przed/po opuszczeniu hotelu na Malediwach powinienem wykonać test?

https://covid19.health.gov.mv/covid-19- ... ivals/?c=0

Czy mógłby ktoś streścić jak wygląda aktualna sytuacja na Malediwach z testami, hotelami, restauracjami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy i covid
#56 PostWysłany: 12 Sty 2022 17:08 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 424
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
Niedawno sprawdzałem przepisy, bo i mnie kusi polecieć na Malediwy ale tak właśnie punkt 2 odczytuję: że jeśli mieszkamy w pensjonacie na zamieszkanej wyspie to test w ciągu 72 godzin od wymeldowania. Rozsądek (który nie musi pasować do prawa i przepisów) mówi, że ta wyspa, to wyspa gdzie ludzie normalnie mieszkają. Jednak mam pewne wątpliwości co do zastosowania tego przepisu, bo czemu użyto słowa guesthouse? Jeśli mieszkamy w hotelu na zamieszkanej wyspie to co wtedy? No chyba że nie ma hoteli na takich wyspach a każdy obiekt to formalnie guesthaus. A czym jest "local island" czyli wyspa lokalna, o której mowa w punkcie 4 tych zasad? Czy to coś innego niż zamieszkana (inhabited) czy to zamiennik? A "guest-house islands" wymienionea w punkcie 5 i nawiązanie do listy wysp z hotelami / pensjonatami? Trochę to zamieszane ale w p. 2 nakaz testu na okoliczność wymeldowania (a nie powrotu i wylotu) jest. Czy to znaczy, że jeśli ktoś opuszcza taką (co to by nie była za wyspa) to musi zrobić test a jeśli potem przemieszcza się na inną wyspę zamieszkaną, to kolejny przy kolejnym wymeldowaniu? Na to by wychodziło, zatem nie tyle test do wylotu ile do legalnego opuszczenia wyspy chyba? pytanie, czy przy wylocie ktoś to sprawdza ale nawet jeśli dotąd nie sprawdzał , to zawsze mogą zacząć.
Niemniej, tez mam wątpliwości.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy i covid
#57 PostWysłany: 12 Sty 2022 17:30 

Rejestracja: 11 Mar 2016
Posty: 28
Loty: 20
Kilometry: 42 058
Pogrzebałem chwilę na anglojęzycznych forach + na stronie ministerstwa turystyki Malediwów i wygląda na to, że PCR przed wymeldowaniem jest konieczny. Jeśli jest pozytywny to... zostajesz skwarantannowany na 14 dni w swoim hotelu lub "rządowym ośrodku". Ceny przeróżne, spora grupa ludzi narzeka, że hotele czy resorty nie idą w żaden sposób na rękę i dają normalne stawki za ten okres. Niemniej cały proces wyglądą jak wymuszone przedlużenie wakacji ze strony rządu... Czy jest on wymagany przy zmianie wyspy? Pewnie tak, skoro mowa o wymeldowaniu. Przy samym przemieszczaniu raczej nie, bo przeciez mozna popłynąc na inną wyspę bez robienia check-out'u. Czy ma to sens? Dla sztucznego utrzymania turystycznego ruchu na pewno. Przy wylocie raczej nikt tego nie sprawdza, bo coś mi mówi, że tu chodzi jedynie o samo wymeldowanie i ewentualne zatrzymanie delikwenta na wyspie.

Z tego co udało mi się wyczytać to niektóre hotele same organizują testy, niektóre za darmo, nie udało mi się ustalić jakie ceny, ale przewijały się zakresy 80-100 USD za test. Nie wiem tylko co w przypadku jak hotel nie ma takiej usługi, a na wyspie nie ma żadnego punktu.

Myślę też, że nie ma co nadinterpretować tego czy to guesthouse, hotel czy coś innego bo z tego co się zorientowałem to przepisy są generalne, chociaż pewności nie mam :)

Fajnie jakby potwierdził to ktoś mądrzejszy ode mnie w temacie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy i covid
#58 PostWysłany: 07 Mar 2022 15:03 

Rejestracja: 11 Mar 2016
Posty: 28
Loty: 20
Kilometry: 42 058
Fantastyczna wiadomość!

Malediwy od 5 marca 2022 roku znoszą obowiązek testowania przed przylotem oraz przed odlotem dla zaszczepionych!

Osoby niezaszczepione lub niezaszczepione w pełni nadal mają obowiązek okazania testu PCR nie starszego niż 96h przed wylotem.

https://www.tourism.gov.mv/en/circulars ... equirement
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Malediwy i covid
#59 PostWysłany: 05 Kwi 2022 17:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Update z ostatniego tygodnia marca.
Wjazd/wyjazd bezproblemowy. Testy nie sa wymagane.
Do okazania: paszport oraz deklaracja podrozna do wypelnienia pod tym linkiem: https://imuga.immigration.gov.mv/ethd/create?lang=en
Wygenerowany kod QR nie przychodzi na maila; trzeba zapisac w telefonie.
W kurortach nie nosimy maseczek (pracownicy owszem).
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
Gricho lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Malediwy i covid
#60 PostWysłany: 01 Cze 2022 08:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 305
Loty: 74
Kilometry: 275 193
niebieski
Dakej tak samo paszport i kod kreskowy zapisany na tel z IMUGA
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group