Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Maj 2015 11:50 

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 10
Heyka.

Mam kilka pytań do tych co byli lub może bardziej się orientują.

Chciałabym wybrać się na Malediwy w najbliższej porze suchej ;)

1. jaka wyspę polecacie jako miejsce wypadowe (tylko nocleg), interesuje mnie taka wyspa od której jest blisko do atrakcji.
2. Czy mogę przylecieć do Male bez rezerwacji noclegu?
3. Jak wygląda szukanie noclegu u mieszkańców?
4. Czy mogę z wyspy na wyspę dostać się z lokalna ludnością ( jeśli tak to może są jakieś pobory turystów na wycieczki czy coś ; p )czy muszę kupować wycieczki oferowane przez hotele?
4. Czy jeśli zdecyduje się rezerwować w booking.com to muszę wykupić transfer do hotelu, czy mogę z tego zrezygnować podczas rezerwacji. Wolałabym na własna rękę.
5. Proszę o jakiś linki z aktualnymi godzinami odpływania stateczków z Male na wyspy.
6. Jak z male dostać się do portu?
7. Jak na Malediwach z j.angielski? mieszkańcy mówią dobrze, średnio czy jakoś na migi się dogadam? a może lepiej zabrać z sobą rozmówki malediwskie ;p

Pozdrawiam, buziaki ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 26 Maj 2015 17:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2014
Posty: 228
1. Główną atrakcją Malediwów jest woda i to co się w niej znajduje, więc z każdej wyspy masz podobnie blisko ;) Reszta to kwestia Twojego budżetu: czy na noc chcesz wydać 200 zł, 2000 zł czy 20,000 zł. Najtańsze wyspy takie jak Maafushi, Fulidhoo, Guraidhoo są pewnie opisane na blogach tutaj.
2. Jeśli nic się w tej kwestii nie zmieniło, to nie. W teorii wymagane jest na granicy okazanie rezerwacji na czas pobytu. NIe wiem, czy pytają o to każdego. Mnie pytali.
3. Każda wyspa lokalna, czyli z wioską jest na tyle mała, że łatwo takie poszukiwania urządzać. Najlepiej pewnie spytać najbardziej obrotnych ludzi, czyli sklepikarzy ;)
4. Oczywiście, że można pływać samodzielnie z lokalną ludnością. Każda relacja o Malediwach na tym Forum pochodzi od niezależnych podróżników. Poczytaj, jak sobie poradzili. Organizacja wycieczek to też prosta sprawa, najłatwiej przez hotel, ale przecież nie trzeba przez swój, można popytać.
5. Proszę wpisz w Google "Male ferry timetable" i wybierz interesujące Cię opcje
6. Male jest tak małym miastem, że orientacja w terenie nie będzie stanowiła żadnego problemu. Jakby co, nawigacja w google maps
7. Dzieci uczą się angielskiego w szkołach, jednak dogadując ceny np. za wycieczkę lepiej spisać kwotę na kartce i pokazać, bo już nie raz słyszałam historie o naciągaczach słabo mówiących po angielsku a potem udających, że to ty źle ich zrozumiałeś.

Najwięcej informacji o organizacji wycieczek po Malediwach na własną rękę znajdziesz w angielskojęzycznych blogach. Mam nadzieję, że trochę pomogłam. Powodzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 02 Sty 2018 20:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Dobrze pamiętam że najlepsza pora na wizytę na Malediwach to grudzień -luty (pora sucha)?
Zrobiłem sobie postanowienie noworoczne że kolejny sylwester na Malediwach :)
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 14 Sty 2018 00:52 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1733
srebrny
Tak. Byłem na początku listopada i pogoda już była ok, turystów mniej, a lokalsi czekali na grudzień i styczeń. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 26 Sty 2018 10:06 

Rejestracja: 15 Cze 2017
Posty: 21
Loty: 19
Kilometry: 34 883
Dryblas napisał(a):
Dobrze pamiętam że najlepsza pora na wizytę na Malediwach to grudzień -luty (pora sucha)?
Zrobiłem sobie postanowienie noworoczne że kolejny sylwester na Malediwach :)


Ja byłem w lipcu 2 tygodnie i może dwa razy padało po 15 minut. Miejscowi mówią, że "ostatnio klimat się zmienił" i trochę zatarły się różnice pomiędzy porą suchą a deszczową.

Dlatego może warto się zastanowić nad wyjazdem w porze deszczowej - dużo mniej turystów i ceny z sezonu niskiego ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 26 Sty 2018 13:01 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1375
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Byłem koniec listopada/początek grudnia, pogoda była w kratkę chwilami słońce, raz padało przez pół dnia ale w snurkowaniu to nam nie przeszkadzało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 21 Maj 2018 15:19 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
Dryblas napisał(a):
Dobrze pamiętam że najlepsza pora na wizytę na Malediwach to grudzień -luty (pora sucha)?


może tak, może nie. Ja byłem koniec marca/początek kwietnia i również zero deszczu :D
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 20 Paź 2018 21:27 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 88
Loty: 274
Kilometry: 806 939
Właśnie wróciłem z kolejnego pobytu na Malediwach. 2 lata temu byłem na Mafushii, teraz na Thoddoo i moje wnioski są takie: Thoddoo jest o niebo lepsza. Dalej od Male, trzeba płynąć speedboatem 75 km, jakieś 1.5 h. Sama wyspa spokojna, piękna plaża bikini, blisko rafa, prawdziwie jak na Malediwach. Mieszkałem w hotelu Relax Residence - nowiutki, pokój jak w Hiltonie, A/C, balkon, czajnik, kawa, herbata, woda butelkowana, dobre, lokalne HB, do dyspozycji za darmo rowery (5 min do plaży), sprzęt do nurkowania. Płaciłem 55 dolarów za pokój 2 osobowy z HB (przełom września i października), trzeba załatwiać bezpośrednio w hotelem. Maafushi nie ma nic wspólnego z Malediwami, każdy to wie kto tam był, może służyć jedynie jako punkt wypadowy do wycieczek. Zdjęć nie wrzucam - jak z pocztówki z Malediwów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group