Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Lut 2018 10:03 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
Czy ktoś kto przebywa obecnie w Malediwkach, ew będzie tam za parę dni mógłby napisać coś więcej? Czy to jak zwykle polskie media wyolbrzymiają niepotrzebnie sytuację?

W marcu się tam wybieram i ... no mnie to w sumie tito, ale lecę z panikującą żoną :D

https://wiadomosci.wp.pl/kryzys-na-male ... 624209537a
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#2 PostWysłany: 06 Lut 2018 10:31 

Rejestracja: 15 Cze 2017
Posty: 21
Loty: 19
Kilometry: 34 883
Nie ma co się bać. Jak to mówią na lokalnych wyspach: to co się dzieje w Male, zostaje w Male. Czyli w skrócie: ich to nie za bardzo ani dotyczy (poniekąd oczywiście), ani rusza.

Generalnie jak się wciągniesz w rozmowę z miejscowym o polityce, to Ci poopowiada o różnych przekrętach obecnego prezydenta, ale generalnie nie ma to żadnego wpływu na turystykę, ponieważ tam każda rodzina czerpie zyski z turystów (pracując w resortach, dostarczając zaopatrzenie, łowiąc ryby dla resortów itd. itd.) Na lokalne wyspy polityka praktycznie nie dociera, możesz jedynie zobaczyć "opancerzony samochód" w Male, o ile w ogóle tam zajrzysz ;) Stan wyjątkowy daje władzom "narzędzia" do tłumienia ewentualnych protestów, a te już bywały w Male.

Także na spokojnie!
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzes830324 lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 06 Lut 2018 10:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
80% PKB Malediwów to turystyka. Teoretycznie powszechne powstrzymanie się od wyjazdów mogłoby spowodować opamiętanie się polityków. Tylko, że to nierealne. Zwłaszcza, że 25% turystów to Chińczycy
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzes830324 lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 06 Lut 2018 10:48 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
Poprosiłem o komentarz MAgdę Typel z Starfishh INN z Nilandhoo - jak mi odpisze, dam znać :-)
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Lut 2018 10:59 

Rejestracja: 15 Cze 2017
Posty: 21
Loty: 19
Kilometry: 34 883
"Kochani w związku z tym, że w telewizji pojawiły sie informacje o stanie wyjątkowym, wprowadzonym na 15 dni na Malediwach i piszecie do mnie pytając, czy to bezpieczne aby teraz przyjeżdzać, odpowiadam, że taki stan wyjątkowy wprowadzony jest już któryś raz podczas mojego pobytu tutaj i wiem, że to nic takiego. Po protu zbliżają się wybory prezydenckie. Jak w każdym kraju, aktualna władza nie chce dopuścić opozycji, dwie dominujące partie szamotają się między sobą ale nie ma to ŻADNEGO wpływu na turystykę i turystów.
Prezydent wprowadził stan wyjątkowy a jakos sami mieszkańcy mało co się tym w ogóle przejęli :D Także tym bardziej Wy nie musicie" - to napisała na swoim profilu na Facebooku.

Czyli wszystko się zgadza, nie ma czego się obawiać. Polityka zostaje w Male.

A swoją drogą @Grzes830324 na jaką wyspę płyniesz?
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzes830324 lubi ten post.
Grzes830324 uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 06 Lut 2018 11:04 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
tym razem resortowo. Fihalholi.
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 06 Lut 2018 11:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Sprawdzcie tylko czy Wasz kraj (jesli ktos jedzie spoza Polski) nie odradza podrozy w tamten rejon, bo wtedy ubezpieczenie podrozne moze nie byc wazne. Firmy ubezpieczeniowe wykluczaja miejsca, do ktorych jest odradzana podroz.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Lut 2018 12:29 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
Przesyłam info które podesłała mi Magda Typel - właścicielka pensjonatu na Malediwach mieszkająca tam od paru lat:

""""generalnie jest to stary numer. Mówiąc wprost: zbliżają się wybory prezydenckie (październik 2018), prezydent obawia się odsunięcia od władzy, społeczność zaczyna się buntować, opozycja mocno wkroczyła, stad ten stan wyjątkowy. Jednak nie ma to żadnego wpływu na turystykę, ruch lotniczy czy transport publiczny działają bez żadnych zakłóceń. Dzień, jak co dzień. Gdyby nie te informacje w mediach, to nikt nie zorientowałby się nawet.
2 lata temu, o ile dobrze pamiętam, to samo było przed wyborami parlamentarnymi Ogłoszono stan wyjątkowy na 30 dni. Po 3 dniach go zniesiono ... ale panika poszła w świat, wielu turystów zrezygnowało nawet z przyjazdu tutaj. Nie ma się czego obawiać. Absolutnie w żadnym stopniu nie dotyczy ta sprawa turystów.

Możesz zacytować :)

Pozdrawiam !
Magda""""
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group