Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 195 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 03 Gru 2018 16:37 

złoty
Oman.
 Relacje PM off  

#182 PostWysłany: 03 Gru 2018 17:11 
Awatar użytkownika

Loty: 103
Kilometry: 209 470
maarcin1938 napisał(a):
Planujemy wybrać się z dzieciakiem do Malezji i zastanawiamy się nad optymalnym połączeniem lotniczym dla nas. Nie chcielibyśmy lecieć ciągiem tych 11-12 godzin wiec najlepszym rozwiązaniem dla nas byłoby podzielenie podróży mniej wiecej na pół z noclegiem w jakimś miejscu.
Przerabiał ktoś jakieś ciekawe połączenie do Malezji ze stopoverem ? Może macie jakieś ciekawe pomysły na taką podroż ?
Jeśli chodzi o Dubaj - to już bylismy :)

Hej
Zrobiliśmy podobny wyjazd do Malezji+Singapur z 2,5 latkiem w ubiegłym roku. Lecieliśmy z Budapesztu Emirates przez Dubaj (taka była promocja akurat).

#183 PostWysłany: 30 Gru 2018 19:18 

Planuję na bardzo szybko podróż do Malezji i mam już wstępną trasę. Prosiłbym o jakieś uwagi, rady.

5.01 - poranek - przylot do Kuala Lumpur
6.01 - KL
7.01 - KL
8.01 - poranny wyjazd do Cameron Highlands
9.01 - pół-dniowa wycieczka po okolicach CH, wyjazd ostatnim busem do George Town
10.01 - GT
11.01 - GT
12.01 - Batu Ferringhi - plażing
13.01 - BT
14.01 - BT
15.01 - lot do Singapuru
16.01 - Singapur
17.01 - Sing.
18.01 - Sing.

Największe wątpliwości mam co do podróży z KL do George Town z jedną nocką w Cameron Highlands. W innym wątku, ktoś mówił, że powinienem na spokojnie to ogarnąć i nie utknąć w CH na kolejną noc. Ktoś ma inne zdanie w tym temacie?

Podobnie, jak będzie z dojazdem na lotnisko z Batu Ferringhi do lotniska Penang? Lotów jest kilka i zastanawiam się w jakie godziny celować. Transportem publicznym na spokojnie dojadę? Jak w Penang działa Uber lub inne podobne ustrojstwa?
 Relacje PM off  

#184 PostWysłany: 30 Gru 2018 20:46 

niebieski
@jj.suharsky zacznę od końca czyli dojazd z Batu Ferringhi(Hilton) na lotnisko: koszt Grab - odpowiednik Ubera to 36 MYR, czas jakieś 40 minut, ale w hotelu mówili(apka też), że może być i ponad godzinę. Wygodnie w klimie, moim zdaniem na dwóch i bagaże do przyjęcia. Autobusem jechaliśmy z lotniska do Komtara za 1,4 MYR/os, ok. 30 minut, rano, bez korków, zapieprzał jak na wyścigach, pewnie dlatego tak krótko.
Co do reszty to rzecz gustu, my byliśmy w BF dwa dni i starczy, ale co kto lubi:) Bardziej przypasował nam Georgetown
 Relacje PM off
jj.suharsky uważa post za pomocny.

#185 PostWysłany: 01 Sty 2019 23:13 

Dzięki za pomoc. Już w zasadzie wszystko ogarnięte i plan pozostał jak wyżej. W zasadzie dwa mocno zabiegane dni za sprawą CH, a reszta na względnym spokoju ;)
 Relacje PM off  

#186 PostWysłany: 16 Kwi 2019 23:32 

niebieski
Czy połowa października to dobry czas na pobyt na Langkawi i Pennang.. Ktoś był z was o tej porze roku ? Mam nadzieję że ulewy nie zepsują wyprawy.
 Relacje PM off  

#187 PostWysłany: 17 Kwi 2019 00:01 

platynowy
Dla prawdziwego turysty każdy czas jest dobry.

#188 PostWysłany: 17 Kwi 2019 00:08 

niebieski
Dziękuję za odpowiedź. Liczę na info od osoby która była w tym okresie na Langkawi.
 Relacje PM off  

#189 PostWysłany: 17 Kwi 2019 10:10 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 137
Kilometry: 245 006
W październiku co prawda nie byłem, ale planując wyjazdy do Azji płd.-wsch. pod kątem pogodowym zawsze korzystam z mapek i opisów na poszczególne miesiące na tej stronie https://www.selectiveasia.com/malaysia- ... er/october
wasil10 lubi ten post.

#190 PostWysłany: 17 Kwi 2019 10:18 
Awatar użytkownika

Loty: 77
Kilometry: 125 903
platynowy
Nie byłem w październiku, ale z Malezją jest tak, że pada głównie wieczorami lub sporadycznie w ciągu dnia, ale to tak, że w Polsce nie ma tyle przez miesiąc co tam w te 10 minut i tyle.
A w porze deszczowej na pewno będziesz miał mniej turystów, a co za tym idzie również niższe ceny.

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
 Relacje PM off  

#191 PostWysłany: 17 Kwi 2019 10:42 
Awatar użytkownika

złoty
Byłem w Kuala Lumpur w kwietniu, czyli końcówka monsunu zachodniego (po listopadzie najbardziej deszczowy miesiąc) i codziennie, punkt godz. 16.00 konkretny zlew. Pół godziny, godzina i po opadach. Można było zegarek ustawiać tak punktualnie zaczynało lać :mrgreen:

selectiveasia jest bardzo ok, często korzystam i też polecam
 Relacje PM off  

#192 PostWysłany: 17 Kwi 2019 10:50 

niebieski
Dziękuję za odpowiedzi. Ewentualnie wybierzemy się na Bali tam w połowie października mniej pada.
 Relacje PM off  

#193 PostWysłany: 31 Lip 2020 22:31 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 74
Kilometry: 79 350
Jak to jest z tą Malezją w czasie pory deszczowej? Konkretnie samo Kuala Lumpur. Czytam cały ten temat i tyle ile wpisów tyle opinie. Zastanawiam się nad grudniem, aby spędzić sylwestra w Malezji, lub listopadzie, aby wykorzystać weekend związany z 11 listopada w Polsce. Rozumiem, że ulewa to taka że ulewa, aż nic rozkładać delfinka i pływać. :lol: A teraz na poważnie pada tylko pod wieczór od 16 tak? Da się zwiedzać atrakcje, jak np Batu Caves, czy meczety? Oraz czy to prawda że w porze deszczowej, ceny są mniejsze niż w porze suchej? Mam tam tydzień do dyspozycji, może jak by ceny były dobre to wypad do Singapuru lub Langkawi na 1-2 dni.
 Relacje PM off  

#194 PostWysłany: 31 Lip 2020 22:50 
Awatar użytkownika

Loty: 96
Kilometry: 130 531
srebrny
w okolicach KL zazwyczaj zaczyna padac o 16 i pada tak konkretnie godzine dwie lub trzy i wieczorem jest juz ok. jesli chodzi o ceny to nie zauwazylem zeby byly nizsze i szczerze mowiac nie wiem dlaczego mialyby takie byc :P moze hotele, ktore i tak sa dosc tanie, ale nie sadze zeby to byla istotna roznica. wszystko jest tez normalnie otwarte do zwiedzania. mozesz smialo jechac w porze deszczowej, szczerze mowiac to chyba nawet lepszy okres niz pora sucha bo nie jest az tak goraco.

btw. jakby ktos potrzebowal to mam jeszcze sporo ringgit, oddam po kursie srednim ;)

Ostatnio edytowany przez tunczaj, 31 Lip 2020 22:53, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
macio106 lubi ten post.

#195 PostWysłany: 31 Lip 2020 22:52 

platynowy
do Azji płd-wschodniej przeważnie latam w porze deszczowej i nigdy nie miałem z tym problemu, czasem wręcz odwrotnie, dziwię się że jest tam tak sucho (np Borneo), ale zawsze można źle trafić i nic się na to nie poradzi, proponuję jechać kiedy ma się wolne i się kompletnie nie przejmować pogodą, wyłączam z tej zasady Nepal, ale on nie leży w APW
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

[ 195 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości