Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Nepal post covid
#21 PostWysłany: 27 Wrz 2021 14:11 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
Miejmy nadzieję, że ta idiotyczna polityka testów dla zaszczepionych za parę miesięcy będzie w odwodzie, bo na razie poza Europą niestety funkcjonuje w większości krajów, które w ogóle jako tak się "otworzyły".
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Nepal post covid
#22 PostWysłany: 02 Paź 2021 05:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 509
złoty
Mnie testy dla zaszczepionych nie przeszkadzaja. Uwazam, ze to dobry pomysl, bo i zaszczepieni moga zachorowac.

I kusi mnie ten Nepal. Pokhara na swieta bylaby w sam raz. Prosto, latwo i przyjemnie. Mam voucher Emirates do wykorzystania, grudzien to jedyny czas kiedy mam wystarczajaco wolnego, zeby zmiescic sie z kwarantanna po powrocie do Japonii...
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Nepal post covid
#23 PostWysłany: 03 Paź 2021 15:05 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
@2catstrooper: jak lubisz sponsorować laby i inne firmy tego typu, to nie ma problemu. Bo wymóg testu zrobionego 3 czy ileś dni przed lotem osobom w pełni zaszczepionym na pewno nie służy skutecznemu "zwalczaniu" konronawirusa ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Nepal post covid
#24 PostWysłany: 03 Paź 2021 15:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 509
złoty
@marek2011 sluzy temu, ze jak sie okaze ze jestem pozytywna, to zostane w domu, a nie bede pchac sie przez swiat zarazac innych.

Ale to juz dyskusja na inne forum.

Milych podrozy!
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off
pingwin_ lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Nepal post covid
#25 PostWysłany: 04 Paź 2021 11:59 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
@2catstrooper: luz, mam tylko nadzieję, że jesteś konsekwentna w życiu i w takim razie robisz test przed każdym jednym wyjazdem (również, gdy nie jest formalnie wymagany), żeby w razie czego zostać w domu, a nie pchać się w świat zarażać innych ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nepal post covid
#26 PostWysłany: 04 Paź 2021 14:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 509
złoty
@marek2011 Oczywiscie. Przed wyjazdem i po powrocie do domu. Tak dla spokojnego sumienia. :)
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Nepal post covid
#27 PostWysłany: 08 Gru 2021 14:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1129
Loty: 208
Kilometry: 364 960
platynowy
6 grudnia Nepal uaktualnił zasady wjazdowe.
https://trade.welcomenepal.com/wp-conte ... Indian.pdf

Oprócz zakazu wjazdu dla obywateli z krajów południowej Afryki i Hong Kongu od teraz mamy podział na listy wysokiego i niskiego ryzyka.

Niskie ryzyko - zasady jak dotychczas. Test 72h przed + szybki test 1 dnia w hotelu

Wysokie ryzyko - test 72h przed, tydzień kwarantanny na swój koszt i test PCR 7mgo dnia.
Kraje wysokiego ryzyka rzekomo publikowane są na stronie: https://mohp.gov.np/eng/index.php

Jednak ostatnie newsy są po nepalsku, a na angielskiej wersji strony na górze mamy wpisy z 2018 ;). Może zatem ktoś pomoże znaleźć.
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.
travellista uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Nepal post covid
#28 PostWysłany: 03 Sty 2022 15:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1129
Loty: 208
Kilometry: 364 960
platynowy
Może komuś się przyda. Napisałem do Ambasady w New Delhi z pytaniem gdzie mogę znaleźć listę krajów wysokiego ryzyka.

W odpowiedzi dostałem link, na który jeszcze sam nie natrafiłem i nie pojawiał się w wątku.

Tutaj mamy oficjalną stronę rządową, rozporządzenie z zasadami oraz częste i najbardziej rzetelne aktualizacje.

https://www.immigration.gov.np/post/lat ... l-advisory

Wstępnie będę próbował lecieć na koniec stycznia. Martwi mnie jeszcze kwestia przesiadki w Stambule - Nepal jest na tureckiej czarnej liście i nigdzie nie mogę znaleźć, czy obowiązuje przy tym zasada tranzytu bez testu.
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Nepal post covid
#29 PostWysłany: 03 Sty 2022 16:11 

Rejestracja: 15 Wrz 2014
Posty: 108
Loty: 213
Kilometry: 626 131
1. Pomimo że Nepal jest na tureckiej czarnej liście to np. na powrocie z Nepalu jak masz 12godz 45min przesiadki w Turkishu (bo takie na lotach KTM - IST - WAW często się zdarzają) bez problemu przejdziesz immigration oraz w Hotelu Desku w Arrivals uzyskasz darmowy hotel od TK (dotyczy przesiadek powyżej 12godz). (przetestowane w listopadzie i grudniu 2021, pomimo, że wtedy też Nepal był na tureckiej czarnej liście).
2. Na wjazd do Nepalu potrzebujesz PCR ale fakt tranzytu przez IST, sam w sobie nie wymaga testu.
3. Na locie powrotnym - jakkolwiek absurdalnie by to nie brzmiało, wymagany jest test PCR "przez Civil Aviation Nepalu" do skorzystania z lotniska :), czyli nie ważne gdzie lecisz/jaką linią lecisz test PCR musisz mieć na wylot z międzynarodowego lotniska w KTM.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
7 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Nepal post covid
#30 PostWysłany: 04 Sty 2022 10:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1129
Loty: 208
Kilometry: 364 960
platynowy
I to się nazywa mega pomocna odpowiedź! Dla takich postów warto pytać i być na forum ;)! dzięki!

Nigdzie nie znalazłem tej informacji o teście na wylot i bym mega się zdziwił na miejscu. To faktycznie brzmi absurdalnie i powoduje konieczność zrobienia w sumie 3 testów na krótki wyjazd.
Chyba znowu wracam do obserwowania sytuacji i łudzenia się, że zmieni się coś trochę na plus.
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Nepal post covid
#31 PostWysłany: 04 Sty 2022 11:46 

Rejestracja: 15 Wrz 2014
Posty: 108
Loty: 213
Kilometry: 626 131
1. Test PCR w KTM kosztuje 2000 NPR(czyli ok 70zł na dziś). Polecam sprawdzone szpitale do testu: STAR albo HAMS (500 NPR taxi z Thamelu to szpitala w jedną stronę). Test robiony do południa, wynik na gotowy na ok 17-19 tego samego dnia. Ważne: wynik testu musisz odebrać w oryginale z placówki (lotnisko w KTM nie akceptuje wydruków). Dlatego: wyjdzie dodatkowo 4x500 NPR na taksówki (chyba że 5km z buta z Thamelu się przejdziesz). Punkty czynne od 7 rano do 20, 7 dni w tygodniu. Przed wpuszczeniem na lotnisko, jest na zewnątrz przy wejściu do Terminala punkt, w którym dajesz wynik testu PCR do zweryfikowania autentyczności. Dają Ci pieczątkę i wtedy z : wynikiem testu PCR(z pieczątką), paszportem, biletem idziesz do strażnika co wpuszcza do Terminalu.
Czasami za dodatkową opłatą mogą przyjechać zrobić test do hotelu (ale nie testowałem tej opcji, bo lotnisko wymaga żeby na wyniku testu było Twoje zdjęcie - a w w/w szpitalach zdjęcie robią Ci na miejscu podczas pobierania wymazu).
2. W Nepalu wymóg testu na wjazd i wylot nie zmieni się w przeciągu najbliższego pół roku na pewno.
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
6 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Nepal post covid
#32 PostWysłany: 06 Lut 2022 09:55 

Rejestracja: 05 Lut 2018
Posty: 17
Loty: 18
Kilometry: 58 288
Też nosimy się z zamiarem wylotu i trochę niepokoi nas fakt zapisu o wymogu potwierdzenia rezerwacji noclegu/potwierdzenia z agencjii turystycznej. Jest może już ktoś na miejscu i ma info z pierwszej ręki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nepal post covid
#33 PostWysłany: 06 Lut 2022 11:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Często hotel na thamelu jest powiązany z agencją turystyczną i po rezerwacji takiego hotelu np na booking.com wystarczy napisać do nich i przyślą potwierdzenie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nepal post covid
#34 PostWysłany: 14 Lut 2022 17:44 

Rejestracja: 11 Lut 2020
Posty: 8
W ostatnim komunikacie rządowym (z 20.01) widnieje zapis:

Foreigners with complete vaccination (...) are required to antigen test within 24 hours of hotel checkin and are allowed to move out only if tested negative. After that antigen test should be done every 72 hours.

Pełna treść komunikatu: https://www.immigration.gov.np/post/tra ... 0-jan-2022

Ktoś może ma doświadczenia z ostatniego czasu z formalnościami po przylocie do Nepalu? Jak wygląda sprawa z testem antygenowym robionym na własną rękę, jest on kontrolowany w późniejszych dniach pobytu? I wreszcie jak ma się konieczność robienia testu co 3 doby z rzeczywistością?

Zastanawiam się nad kupnem lotów kwiecień/maj z zamiarem treku, jednak wcześniej chętnie poznam świeżą opinię na temat sytuacji na miejscu.

Z góry dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nepal post covid
#35 PostWysłany: 11 Mar 2022 11:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1129
Loty: 208
Kilometry: 364 960
platynowy
Nepal otwiera się bez testów dla osób zaszczepionych :)!

https://thehimalayantimes.com/nepal/cov ... travellers

i oficjalne info, świeżutkie, sprzed godziny:

https://www.immigration.gov.np/post/notice-5
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
meczko uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Nepal post covid
#36 PostWysłany: 14 Mar 2022 09:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2012
Posty: 214
Loty: 92
Kilometry: 199 893
niebieski
@wasil10

hejka :)
ile w Nepalu jest ważne szczepienie? Mam dwie dawki Astry ale druga była robiona 19.05 uznają to?

Nie wiesz może czy uznają tą najnowszą Novavax? Przejrzałem pół internetu, ale nie trafiłem na to, a z Nepalu tez nie odpisują na maile :P
_________________
Relacje 2022 >>SYRIA>https://www.fly4free.pl/forum/syria-piekna-czy-bestia,214,163045
NEPAL>
nepal-w-strone-bazy-everestu-rodzinnie,215,164947
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nepal post covid
#37 PostWysłany: 14 Mar 2022 09:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1129
Loty: 208
Kilometry: 364 960
platynowy
Cześć,

spróbuj napisać do Polskiej Ambasady w New Delhi, szybko odpisują i są pomocni. Tak chyba będzie najlepiej i najrzetelniej.

W ostatnim komunikacie faktycznie brakuje wielu informacji, jednak z poprzednich oraz ze strony Polskiego MSZ dało się wyczytać coś takiego:

Za osobę zaszczepioną uważana jest osoba, która przyjęła wszystkie zalecane dawki szczepionki zatwierdzonej do użycia w Nepalu: BioNTech Pfizer, CoronaVac., Johnson & Johnson, Moderna, Oxford, AstraZeneca, Sinopharm BBIBP, Sputnik, Covaxin, a od ostatniej dawki minęło min. 14 dni.



PS. mnie zastanawiają te zachęty dla turystów, czyli na przykład zniżki na loty krajowe. O tym nie mogę nic znaleźć póki co, a ceny na stronach przewoźników póki co nic nie drgnęły.
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off
irae lubi ten post.
irae uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Nepal post covid
#38 PostWysłany: 22 Kwi 2022 12:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1129
Loty: 208
Kilometry: 364 960
platynowy
W końcu udało się zamknąć rozdział pt. Nepal. Jako osoby zaszczepione, po wprowadzeniu nowych zasad, nie musieliśmy robić żadnego z wymaganych wcześniej 3 testów.
Rząd zapewniał, że będzie starał się zachęcić turystów do przyjazdu, między innymi zniżkami na loty krajowe itp. jednak zniżki się nie doczekałem, a nawet lot podrożał. Na przyszłe daty również nie widzę zniżek. Hotele jednak dosyć tanie, rezerwując na ostanią chwilę możliwe darmowe upgrady do lepszego standardu.

Przed wylotem:
na check-in sprawdzają szczepienie i formularz wjazdowy do Nepalu. Co ważne - formularz nie przychodzi mailem, więc warto go zapisać i/lub wydrukować. Spisują tylko ten numer nad kodem kreskowym.
https://ccmc.gov.np/arms/person_add_en.php

Po przylocie:
Zbierają ten sam formularz wjazdowy w wersji papierowej przed wejściem na halę przylotów, jednak miałem go w telefonie i nawet nie chcieli go zobaczyć, uwierzyli na słowo, że jest. Przy kontroli paszportowej również nie pytali o nic. "Jedynie" musieliśmy poświęcić 3h na stanie w kolejce - a oczekiwali na wjazd ludzie tylko z 1 samolotu...

Na miejscu:
Masek pilnowali tylko w linii na locie wewnętrznym i przy wejściu na lotnisko. Oprócz tego na turystów nigdzie nikt nie zwracał uwagi co do ich noszenia. Sami Nepalczycy czasem chodzą w nich na ulicach, nawet we wioskach gdzie mieszkają 4 osoby, ale jak ktoś nie ma, to nikt nawet krzywo nie patrzy. W hotelach, busach, knajpach również luz.

Jest również sporo turystów, w Kahtmandu na Thamelu i w Pokharze co krok widać zwiedzających, w końcu kwiecień to szczyt sezonu. Rozkładają się jednak oni jednak po bogatej bazie hotelowo-restauracyjnej i prawie wszędzie byliśmy sami lub jednymi z nielicznych turystów. Na treku na trasie do Poon Hill/ABC przez długie godziny nie mijaliśmy nikogo, przeważali lokalni turyści z racji wolnego na ichniejszy nowy rok. Tylko w Ghorepani spiętrzyli się wszyscy turyśći i widać to było po pensjonacie i samym Poon Hill, gdzie było naprawdę dużo ludzi. W lodge na trasie nikt nie pobierał dodatkowych opłat za wifi lub ładowanie telefonu.
Na co trzeba oczywiście uważać - na sztuczne zawyżanie cen. Widać, że pandemia ich dotknęła, a najbardziej nieuczciwe zarobić chcą ci, którzy nie wypisują paragonów - taksówkarze i sprzedawcy uliczni. Podają ceny z kosmosu lub kłamią, że ustalaliśmy inaczej.

Przed wylotem:
Wypełniałem formularz wyjazdowy, ale nawet nikt go nie chciał.
Tak jak pisał @marcin.n na przesiadce 12,5h dostaliśmy hotel od TK i nikt nic nie wymagał mimo ciągłego pobytu Nepalu na tureckiej czarnej liście.
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group