Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 31 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Nepal post covid
#21 PostWysłany: 27 Wrz 2021 13:11 

platynowy
Miejmy nadzieję, że ta idiotyczna polityka testów dla zaszczepionych za parę miesięcy będzie w odwodzie, bo na razie poza Europą niestety funkcjonuje w większości krajów, które w ogóle jako tak się "otworzyły".
 Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.

#22 PostWysłany: 02 Paź 2021 04:39 
Awatar użytkownika

niebieski
Mnie testy dla zaszczepionych nie przeszkadzaja. Uwazam, ze to dobry pomysl, bo i zaszczepieni moga zachorowac.

I kusi mnie ten Nepal. Pokhara na swieta bylaby w sam raz. Prosto, latwo i przyjemnie. Mam voucher Emirates do wykorzystania, grudzien to jedyny czas kiedy mam wystarczajaco wolnego, zeby zmiescic sie z kwarantanna po powrocie do Japonii...
Zeus lubi ten post.

#23 PostWysłany: 03 Paź 2021 14:05 

platynowy
@2catstrooper: jak lubisz sponsorować laby i inne firmy tego typu, to nie ma problemu. Bo wymóg testu zrobionego 3 czy ileś dni przed lotem osobom w pełni zaszczepionym na pewno nie służy skutecznemu "zwalczaniu" konronawirusa ;-)
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#24 PostWysłany: 03 Paź 2021 14:24 
Awatar użytkownika

niebieski
@marek2011 sluzy temu, ze jak sie okaze ze jestem pozytywna, to zostane w domu, a nie bede pchac sie przez swiat zarazac innych.

Ale to juz dyskusja na inne forum.

Milych podrozy!
pingwin_ lubi ten post.

#25 PostWysłany: 04 Paź 2021 10:59 

platynowy
@2catstrooper: luz, mam tylko nadzieję, że jesteś konsekwentna w życiu i w takim razie robisz test przed każdym jednym wyjazdem (również, gdy nie jest formalnie wymagany), żeby w razie czego zostać w domu, a nie pchać się w świat zarażać innych ;-)
 Relacje PM off  

#26 PostWysłany: 04 Paź 2021 13:51 
Awatar użytkownika

niebieski
@marek2011 Oczywiscie. Przed wyjazdem i po powrocie do domu. Tak dla spokojnego sumienia. :)
2 ludzi lubi ten post.

#27 PostWysłany: 08 Gru 2021 13:50 
Awatar użytkownika

Loty: 116
Kilometry: 210 978
platynowy
6 grudnia Nepal uaktualnił zasady wjazdowe.
https://trade.welcomenepal.com/wp-conte ... Indian.pdf

Oprócz zakazu wjazdu dla obywateli z krajów południowej Afryki i Hong Kongu od teraz mamy podział na listy wysokiego i niskiego ryzyka.

Niskie ryzyko - zasady jak dotychczas. Test 72h przed + szybki test 1 dnia w hotelu

Wysokie ryzyko - test 72h przed, tydzień kwarantanny na swój koszt i test PCR 7mgo dnia.
Kraje wysokiego ryzyka rzekomo publikowane są na stronie: https://mohp.gov.np/eng/index.php

Jednak ostatnie newsy są po nepalsku, a na angielskiej wersji strony na górze mamy wpisy z 2018 ;). Może zatem ktoś pomoże znaleźć.

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
 Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.
travellista uważa post za pomocny.

#28 PostWysłany: 03 Sty 2022 14:43 
Awatar użytkownika

platynowy
Może komuś się przyda. Napisałem do Ambasady w New Delhi z pytaniem gdzie mogę znaleźć listę krajów wysokiego ryzyka.

W odpowiedzi dostałem link, na który jeszcze sam nie natrafiłem i nie pojawiał się w wątku.

Tutaj mamy oficjalną stronę rządową, rozporządzenie z zasadami oraz częste i najbardziej rzetelne aktualizacje.

https://www.immigration.gov.np/post/lat ... l-advisory

Wstępnie będę próbował lecieć na koniec stycznia. Martwi mnie jeszcze kwestia przesiadki w Stambule - Nepal jest na tureckiej czarnej liście i nigdzie nie mogę znaleźć, czy obowiązuje przy tym zasada tranzytu bez testu.

Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.

#29 PostWysłany: 03 Sty 2022 15:11 

Loty: 213
Kilometry: 626 131
1. Pomimo że Nepal jest na tureckiej czarnej liście to np. na powrocie z Nepalu jak masz 12godz 45min przesiadki w Turkishu (bo takie na lotach KTM - IST - WAW często się zdarzają) bez problemu przejdziesz immigration oraz w Hotelu Desku w Arrivals uzyskasz darmowy hotel od TK (dotyczy przesiadek powyżej 12godz). (przetestowane w listopadzie i grudniu 2021, pomimo, że wtedy też Nepal był na tureckiej czarnej liście).
2. Na wjazd do Nepalu potrzebujesz PCR ale fakt tranzytu przez IST, sam w sobie nie wymaga testu.
3. Na locie powrotnym - jakkolwiek absurdalnie by to nie brzmiało, wymagany jest test PCR "przez Civil Aviation Nepalu" do skorzystania z lotniska :), czyli nie ważne gdzie lecisz/jaką linią lecisz test PCR musisz mieć na wylot z międzynarodowego lotniska w KTM.
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
6 ludzi uważa post za pomocny.

#30 PostWysłany: 04 Sty 2022 09:12 
Awatar użytkownika

platynowy
I to się nazywa mega pomocna odpowiedź! Dla takich postów warto pytać i być na forum ;)! dzięki!

Nigdzie nie znalazłem tej informacji o teście na wylot i bym mega się zdziwił na miejscu. To faktycznie brzmi absurdalnie i powoduje konieczność zrobienia w sumie 3 testów na krótki wyjazd.
Chyba znowu wracam do obserwowania sytuacji i łudzenia się, że zmieni się coś trochę na plus.

Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.

#31 PostWysłany: 04 Sty 2022 10:46 

Loty: 213
Kilometry: 626 131
1. Test PCR w KTM kosztuje 2000 NPR(czyli ok 70zł na dziś). Polecam sprawdzone szpitale do testu: STAR albo HAMS (500 NPR taxi z Thamelu to szpitala w jedną stronę). Test robiony do południa, wynik na gotowy na ok 17-19 tego samego dnia. Ważne: wynik testu musisz odebrać w oryginale z placówki (lotnisko w KTM nie akceptuje wydruków). Dlatego: wyjdzie dodatkowo 4x500 NPR na taksówki (chyba że 5km z buta z Thamelu się przejdziesz). Punkty czynne od 7 rano do 20, 7 dni w tygodniu. Przed wpuszczeniem na lotnisko, jest na zewnątrz przy wejściu do Terminala punkt, w którym dajesz wynik testu PCR do zweryfikowania autentyczności. Dają Ci pieczątkę i wtedy z : wynikiem testu PCR(z pieczątką), paszportem, biletem idziesz do strażnika co wpuszcza do Terminalu.
Czasami za dodatkową opłatą mogą przyjechać zrobić test do hotelu (ale nie testowałem tej opcji, bo lotnisko wymaga żeby na wyniku testu było Twoje zdjęcie - a w w/w szpitalach zdjęcie robią Ci na miejscu podczas pobierania wymazu).
2. W Nepalu wymóg testu na wjazd i wylot nie zmieni się w przeciągu najbliższego pół roku na pewno.
 Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.

[ 31 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości