Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Pakistan - wiza
#61 PostWysłany: 12 Maj 2022 01:58 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 510
niebieski
@lukaszlemur dzięki i odezwij się po powrocie, jak było.
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
 Temat postu: Re: Pakistan - wiza
#62 PostWysłany: 21 Cze 2022 09:35 

Rejestracja: 11 Lut 2020
Posty: 8
@malawita - Wróciłem i w pełni polecam Pakistan, jako turystyczną destynację.

Świetne jedzenie, otwarci i przemili ludzie (podobnie jak w Iranie), w górach podczas trekkingów można uciec od cywilizacji (skojarzenie z Tadżykistanem), a widokowo przebija nawet szlaki w peruwiańskich Andach ;)

W razie szczegółowych pytań zapraszam na priv, postaram się coś podpowiedzieć w razie możliwości.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
malawita uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Pakistan - wiza
#63 PostWysłany: 25 Wrz 2022 23:41 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 510
niebieski
lukaszlemur napisał(a):
@malawita - Wróciłem i w pełni polecam Pakistan, jako turystyczną destynację.


Dziękuję, zachęciłeś mnie, byłam i również polecam Pakistan. :)
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off
lukaszlemur lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Pakistan - wiza
#64 PostWysłany: 29 Gru 2022 20:58 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 56
Na stronie wizowej Pakistanu widnieje taka informacja jak na zdjęciu niżej. Czy to znaczy że już nie trzeba kombinować z zaproszeniami i z wizami i po prostu można dostać wizę na lotnisku? Nigdzie indziej nie mogę znaleźć informacji na ten temat

Załączniki:
Zrzut ekranu 2022-12-29 o 19.51.26.png
Zrzut ekranu 2022-12-29 o 19.51.26.png [ 191.52 KiB | Obejrzany 1605 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
pabien lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Pakistan - wiza
#65 PostWysłany: 10 Sty 2023 14:30 

Rejestracja: 24 Wrz 2017
Posty: 1
Wizę do Pakistanu załatwia się online. Trzeba zalogować się na odpowiedniej stronie, odpowiedzieć na wiele pytań, załadować zdjęcia z paszportu i rezerwacje i czekać na przyznanie wizy. To może potrwać kilkanaście minut (jak w moim przypadku) lub kilkanaście dni (jak mojej żony).
Nie trzeba żadnych zaproszeń, wystarczy rezerwacja z Bookingu lub innego portalu rezerwacyjnego (zresztą oni tego nie sprawdzają).
Góra
 Profil Relacje PM off
bareja77 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Pakistan - wiza
#66 PostWysłany: 27 Mar 2023 13:32 

Rejestracja: 28 Maj 2015
Posty: 57
Ile Twoja żona dokładnie czekała? Wg. i strony decyzja jest w ciągu 7-10 dni. Ja czekam 17 dni i wniosek jest cały czas jako oczekujący.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pakistan - wiza
#67 PostWysłany: 27 Mar 2023 13:42 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 415
niebieski
W moim przypadku rezerwacja z bookingu nie wystarczyła. Chcieli LOI.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pakistan - wiza
#68 PostWysłany: 28 Mar 2023 12:41 

Rejestracja: 28 Maj 2015
Posty: 57
adamuto napisał(a):
W moim przypadku rezerwacja z bookingu nie wystarczyła. Chcieli LOI.

Po ilu dniach się do Ciebie odezwali? Kontakt był na emaila?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pakistan - wiza
#69 PostWysłany: 28 Mar 2023 12:51 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 415
niebieski
Po 3 dniach przyszła mailem taka wiadomość: Dear Applicant, Following documents are missing kindly upload: 1. Confirmed hotel reservation on letterhead in the name of guest or An Invitation letter on letterhead from the tour operator 2. Color Copies of Id Card/Passport of the CEO of the tour operator. 3. Copy of Registration Certificate of the tour agency.

Mam przyjaciela Pakistańczyka, który bez problemu ogarnął LOI od znajomego właściciela agencji turystycznej, więc nie kombinowałem, aby bujać się z hotelem. Wymagają potwierdzenia rezerwacji na papierze firmowym hotelu jak widać. Początkowo dołączyłem potwierdzenia z bookingu, które nie wystarczyły.

Status możesz też sprawdzać na stronie, gdzie składasz wniosek wizowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pakistan - wiza
#70 PostWysłany: 28 Mar 2023 13:01 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
adamuto napisał(a):
Wymagają potwierdzenia rezerwacji na papierze firmowym hotelu jak widać.

Ciekawe, że ciągle są takie kraje, które bazują na takich rzeczach. Dwa lata temu obrotni Hindusi sprzedawali za dolara podrobione paszporty covidowe z QR kodem, a w Pakistanie nadal polegają na papierze firmowym, ciekawe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pakistan - wiza
#71 PostWysłany: 22 Sie 2023 13:26 

Rejestracja: 27 Sie 2019
Posty: 60
Jaki koszt wizy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pakistan - wiza
#72 PostWysłany: 22 Sie 2023 13:39 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Let me google that for you

https://visa.nadra.gov.pk/fee-structure/
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
DMW uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Pakistan - wiza
#73 PostWysłany: 28 Sie 2023 15:49 

Rejestracja: 08 Lut 2023
Posty: 14
msm napisał(a):
Wizę do Pakistanu załatwia się online. Trzeba zalogować się na odpowiedniej stronie, odpowiedzieć na wiele pytań, załadować zdjęcia z paszportu i rezerwacje i czekać na przyznanie wizy. To może potrwać kilkanaście minut (jak w moim przypadku) lub kilkanaście dni (jak mojej żony).
Nie trzeba żadnych zaproszeń, wystarczy rezerwacja z Bookingu lub innego portalu rezerwacyjnego (zresztą oni tego nie sprawdzają).


Mieliście rezerwacje na cały wyjazd czy tylko część? Też na razie mamy tylko rezerwację z bookingu, z tym że tylko na pierwszą noc, reszta to luźny plan. Obawiam się, że się tu przyczepią, a nie uśmiecha mi się kupowanie LOI...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pakistan - wiza
#74 PostWysłany: 28 Sie 2023 16:35 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 510
niebieski
msm napisał(a):
Nie trzeba żadnych zaproszeń, wystarczy rezerwacja z Bookingu lub innego portalu rezerwacyjnego (zresztą oni tego nie sprawdzają).


Może zależeć od lotniska lub urzędnika, w Islamabadzie nie sprawdzali, ale w Multan znajomego sprawdzali.
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pakistan - wiza
#75 PostWysłany: 12 Wrz 2023 17:45 

Rejestracja: 08 Lut 2023
Posty: 14
Gdyby ktoś szukał, to wizy dostaliśmy bez LOI. Do wniosku dołączyłam na początku tylko rezerwacje z bookingu na pierwsze trzy noce, do tego jeszcze oddzielnie potwierdzenie rezerwacji bezpośrednio z hotelu na pierwszą noc, plus tabelka z wybranymi na chybił trafił miejscówkami na resztę wyjazdu. Poprosili dodatkowo o przesłanie dokumentu 'purpose of visit'. Zrobiłam dość kwiecisty opis miejsc, które planujemy odwiedzić, stronka a4. Po kilku dniach dostaliśmy wizy. Bardzo miło, bo najtańsze LOI dla dwóch osób wychodziło 130 USD.
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Pakistan - wiza
#76 PostWysłany: 23 Paź 2023 00:26 

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 10
To była e-visa czy wersja in your inbox ?
Próbuje rozkminić jak działą visa on arrival, na razie cięzko znaleźć róznicę.
Wniosek wizowy do wypełnienia jest taki sam ( absurdalnie długi i szczegółowy)

pozdrawiam,
massud


Ostatnio edytowany przez dmirstek, 02 Lis 2023 22:42, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pakistan - wiza
#77 PostWysłany: 23 Paź 2023 06:44 

Rejestracja: 08 Lut 2023
Posty: 14
massud napisał(a):
To była e-visa czy wersja in your inbox ?


E-visa u nas. Na miejscu wszystko poszło gładko, północ Pakistanu, czyli góry, rewelacja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pakistan - wiza
#78 PostWysłany: 02 Lis 2023 18:55 

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 10
Witam ,
wczoraj wysłałem wnioski wizowe (e-wiza turystyczna), załączone zdjęcia, skany paszportów, rezerwcja z booking na hotel w Karaczji

dzisiaj dostałem następującą odpowedż :

Dear Applicant, We would like to request the following documents for processing the visa

1. Proof of Employment (in English) and bank statement.
2. Proper An Invitation letter on letterhead from the tour operator or from Hotel confirmation on you name
3. Copy of Registration Certificate of the tour agency.
4. Purpose of visit
5. Please specify the places to be visited in Pakistan and the purpose of the visit

Pierwszy raz w życiu się z czymś takim spotykam .
Trochę dużo, jak na wizę turystyczną na 2 tygodniowy pobyt.
Miał ktoś może podobne doświadczenia i zechce się podzielić ?
Do tego, na uzupełnenie wszystkiego dali mi 7 dni, inaczej wnioski wizowe będą anulowane i 3x35$ pojdzie......
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pakistan - wiza
#79 PostWysłany: 02 Lis 2023 22:40 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 510
niebieski
@massud

Wymagają od Ciebie, jakbyś miał inne pochodzenie np. afgańskie lub nazwisko, imię czy zdjęcie niepasujące w schemat europejski, albo po prostu myślą, że chcesz ich oszukać. Dostarcz, co potrzebują w wyznaczonym terminie i nie powinno być problemu.
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pakistan - wiza
#80 PostWysłany: 03 Lis 2023 00:04 

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 10
no, niestety trzeba będzie, a czasu dużo nie dają.
Ale nie zmienia to mojego zaskoczenia, piewrszy raz sie spotykam.
Takiej dokumentacji oczekują od całej aplikującej trójki, wiec temat pochodzenia , imienia, czy zdjęcia mało prawdopodobny.
Z jakiegos powodu są podejrzliwi.

Dlatego doptyuję, czy już ktoś sie z tym spotkał/poradził sobie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group