Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Pakistan - wiza
#21 PostWysłany: 08 Wrz 2017 20:18 

@pbak, tak. 168 zł plus koszty zdjęć. I wydają ją szybko - papiery składałem we wtorek, a dziś dostałem maila że mogę wpaść odebrać.
Góra
 PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
 Temat postu: Re: Pakistan - wiza
#22 PostWysłany: 08 Wrz 2017 20:23 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
To czekam na szczegoly o tym, jak to zalatwiles

Enviado desde mi ALE-L21 mediante Tapatalk
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pakistan - wiza
#23 PostWysłany: 09 Wrz 2017 08:33 

Załatwiłem sobie zaproszenie od osoby prywatnej.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Pakistan - wiza
#24 PostWysłany: 16 Wrz 2017 18:06 

Rejestracja: 10 Wrz 2013
Posty: 415
niebieski
Rozumiem, ze wystawia Tobie zapro ktoś miejscowy i musi sie podpisac lacznie z pelnym adresem zamieszkania ?

Ja planuje w lutym wyskoczyc , chociaz wszyscy odradzaja ' bo juz nie wrócę ' ....


Ostatnio edytowany przez Abcn, 03 Wrz 2018 20:13, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pakistan - wiza
#25 PostWysłany: 16 Wrz 2017 18:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@toudik86
Wrocisz, kolega Don_Bartoss rowniez, mi tez odradzano Iran na poczatku lat 90-tych, wtedy nie byl tak popularny jak dzis, a oczekiwania na wize trwaly nawet pol roku. :)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Pakistan - wiza
#26 PostWysłany: 16 Wrz 2017 19:20 

toudik86 napisał(a):
Rozumie, ze lokals wystawia Tobie zapro i musi sie podpisac lacznie z pelnym adresem zamieszkania ? Ja planuje w lutym wyskoczyc chociaz wszyscy odradzaja by tam jechac bo juz nie wroce ....

Wymagania co do LOI różnią się w zależności od ambasady. Zakładam, że będziesz wyrabiał w Polsce (bo np. nie masz prawa do stałego pobytu poza terytorium RP). W tym wypadku potrzebujesz zaproszenia poświadczonego notarialnie.
Góra
 PM off
cccc lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Pakistan - wiza
#27 PostWysłany: 19 Wrz 2017 03:57 

Rejestracja: 10 Wrz 2013
Posty: 415
niebieski
@Don_Bartoss rozumiem, ze Pak musi isc z tym zaproszeniem do notariusza i dopiero mi takie wyslac na maila
?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 03 Wrz 2018 20:15, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pakistan - wiza
#28 PostWysłany: 19 Wrz 2017 09:00 

@toudik86, Ambasada wymaga poświadczonego notarialnie LOI dołączonego w oryginale do aplikacji wizowej.
Osoba zapraszająca w moim przypadku dołączyła ksero swojej NIC (National Identity Card).

Jeśli na poważnie planujesz Pakistan w lutym to lepiej zacznij sobie osobę do LOI już organizować.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Pakistan - wiza
#29 PostWysłany: 13 Cze 2018 15:49 

Ciekawa informacja, szczególnie że niektórzy skusili się na deal:
ath-khi-164-eur-o-w,234,128905
W sumie to jestem zaskoczony, bo nie podejrzewałem ambasad o taką dociekliwość.
Image
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Pakistan - wiza
#30 PostWysłany: 13 Cze 2018 17:56 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
No i ciekawe, jak taką informację zdobyli.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pakistan - wiza
#31 PostWysłany: 31 Lip 2018 10:52 

Na Caravanistan potwierdzili powyższe zdarzenie:
https://caravanistan.com/visa/pakistan/ ... -passports

Kod:
Recently, we have heard of at least one person who was refused a tourist visa in Lisbon because the embassy knew he was on a flight to Tel Aviv. He later did manage to obtain a transit visa in Tehran.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Pakistan - wiza
#32 PostWysłany: 18 Sie 2018 18:53 

Opłaty za przekroczenie dopuszczalnego czasu pobytu:
- do dwóch tygodni: bezpłatnie,
- od 2 tygodni do miesiąca: 50 USD,
- od miesiąca do dwóch miesięcy: 200 USD,
- powyżej dwóch miesięcy: 400 USD.

Dzieci do lat 12 są zwolnione z opłat karnych.
Dzieci powyżej lat 12, ale do lat 18 płacą 50 proc.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Pakistan - wiza
#33 PostWysłany: 03 Wrz 2018 19:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 840
srebrny
Fajnie, akurat niedługo wracam z Jordanii przez Izrael, a później rzeczony lot do KHI.

Chyba sobie daruję i kupię możliwie szybki bilet z Karaczi do Omanu. Myślicie, że w takiej sytuacji nie będzie problemu z tranzytem bez opuszczania lotniska? Wiem, że to gdybanie, ale chyba nawet w krajach nietolerujących izraelskie pieczątki nie ma większego problemu z tranzytem bez opuszczania lotniska.


Ostatnio edytowany przez ghostwriter 04 Wrz 2018 00:49, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pakistan - wiza
#34 PostWysłany: 03 Wrz 2018 19:56 

Nie wiem, mnie na check-inie w Dubaju laleczka pytała o bilet powrotny + musiałem go okazywać. Wizę miałem w paszporcie, więc co ją to interesowało? To jest podróż do Pakistanu, więc ja bym proponował unikać skomplikowanych konstrukcji na tyle, na ile to możliwe.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Pakistan - wiza
#35 PostWysłany: 03 Wrz 2018 20:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 840
srebrny
Już udało mi się znaleźć odpowiedź - byle był bilet do kraju trzeciego i nie dłużej niż 24h oczekiwania na lotnisku. Takie rozwiązanie nie jest możliwe w Islamabadzie - konieczne jest spełnianie wymogów wizowych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pakistan - wiza
#36 PostWysłany: 14 Lis 2018 10:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 144
ghostwriter napisał(a):
Fajnie, akurat niedługo wracam z Jordanii przez Izrael, a później rzeczony lot do KHI.

Chyba sobie daruję i kupię możliwie szybki bilet z Karaczi do Omanu. Myślicie, że w takiej sytuacji nie będzie problemu z tranzytem bez opuszczania lotniska? Wiem, że to gdybanie, ale chyba nawet w krajach nietolerujących izraelskie pieczątki nie ma większego problemu z tranzytem bez opuszczania lotniska.


Pakistan nie ma ma problemu z pieczątkami z Izraela.
_________________
---------------------------
http://www.masaperlowa.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pakistan - wiza
#37 PostWysłany: 18 Gru 2018 16:04 

Zapowiada się hit. Być może wprowadzona zostanie Visa on arrival dla obywateli 55 krajów.
https://www.geo.tv/latest/222348?fbclid ... Fod35ASRdY
Góra
 PM off
Zeus lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Pakistan - wiza
#38 PostWysłany: 25 Sty 2019 15:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Znaczące ułatwienia wizowe dla turystów. Tylko na razie nie mogę znaleźć, w której grupie państw(tych 50 czy 175) jest Polska.
https://www.reuters.com/article/us-pakistan-tourism/pakistan-eases-visa-rules-to-heaven-for-tourists-idUSKCN1PJ17A
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pakistan - wiza
#39 PostWysłany: 29 Sty 2019 20:20 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Na dzień dzisiejszy potrzebna jest tradycyjna wiza plus zaproszenie?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pakistan - wiza
#40 PostWysłany: 29 Sty 2019 20:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@neverstopexploring yep, zaproszenie od osoby prywatnej albo agencji turyst. i wiza tradycyjna. ;)
Jak na razie oficjalna strona nie potwierdza VOA dla obywateli PL.

http://www.dgip.gov.pk/Files/Visa%20Categories.aspx
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group