Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Maj 2022 22:02 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 65
Cześć. Jak pewnie część z Was wie Wizz i inni masowo odwołują rejsy na Sri Lankę na lipiec, sierpień z Dubaju/ Abu Dhabi
Mam lot na wrzesień ale mam obawy że będzie podobnie.
Czy ktoś z Was mógłby polecić jakąś alternatywę w rozsądnych pieniądzach za lot w miejsce z bardziej umiarkowanym klimatem ale bez pory deszczowej we wrześniu? ( z AUH, DXB)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 25 Maj 2022 22:06 

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 432
Loty: 86
Kilometry: 133 664
niebieski
Oman sie wydaje byc rozsądnym kierunkiem :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 25 Maj 2022 22:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2689
HON fly4free
Z siatki Wizz (najtańsze loty) rzeczywiście tylko Oman (Salalah i Muscat) wydają się najciekawsze (w dodatku za niewielkie pieniądze - 100-200 PLN bez bagażu).
Można oczywiście polecieć do Egiptu, Erywania, Baku lub Kazachstanu, ale tam można dostać się z Europy w miarę wygodnie i krócej niż przez Abu Zabi.
Z ZEA można upolować Indie, Tajlandię lub Filipiny low costami, ale to będą kwoty powyżej 1000 PLN, więc opłacalność średnia wliczając doloty Wizz z PL.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 25 Maj 2022 22:45 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
konrad91 napisał(a):
Oman sie wydaje byc rozsądnym kierunkiem :)

Myślę, że po odwołaniu powinni za którymś razem za darmo w Wizzair zgodzić się na zmianę.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 25 Maj 2022 22:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2014
Posty: 474
Loty: 150
Kilometry: 312 832
złoty
Tylko w Omanie jest ta sama "patelnia" co w ZEA, a jak rozumiem chodzi o coś bardziej "umiarkowanego".

Do września jeszcze sporo czasu, ja bym uzbroił się jeszcze w cierpliwość i monitorował sytuację. Jeśli Sri Lanka nie wróci, to może Cebu odpali jakąś promocję jak z ery przed Covidem. Ostatnio z tym ciężko, ale kto wie, może się rozkręcą.
I na pewno nie skreślałbym wszystkiego tylko za porę deszczową. Jeśli nie będziesz miał pecha, to ta godzina deszczu dziennie i podwyższona wilgotność możliwe, że i tak będzie dla Ciebie bardziej "umiarkowana" i przyjemna niż ostre słońce w Omanie przez cały urlop.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 25 Maj 2022 22:57 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Oman pogoda wrzesień
W tym czasie mamy już schyłek sezonu turystycznego, który nomen omen dla wielu osób jest informacją, że warto wybrać się właśnie w te arabskie rejony świata. Temperatury w ciągu dnia utrzymują się na poziomie około 34 stopni Celsjusza, a do dyspozycji mamy 11 godzin słonecznych w ciągu doby.

Idąc tym tropem po co tam lecieć skoro to samo mamy np w Máladze 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 25 Maj 2022 22:58 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 65
Dzięki za podpowiedzi. Szczerze liczę na Wizz i sytuację.
Przeglądam również Male przez Mumbaj - wychodzi około 2k.
Loty z PL do Abu kupiłem za 350 zł więc tragedii nie ma
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 25 Maj 2022 23:07 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1654
HON fly4free
https://www.accuweather.com/pl/om/musca ... ?year=2022

https://www.accuweather.com/pl/om/salal ... ?year=2022



W Maskacie będzie patelnia, w Salali nie koniecznie. Ze względu na klimat tam cały czas temperatury 26-30 C.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 26 Maj 2022 08:32 

Rejestracja: 25 Lut 2011
Posty: 339
niebieski
A dostaliście jakiś e-mail z Wizz?Bo ja mam tylko info w aplikacji

Zadzwonilem ,dali 120 % na konto wizz
_________________
Image

https://www.instagram.com/without_a_guide/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 26 Maj 2022 10:17 

Rejestracja: 09 Maj 2022
Posty: 5
Mam taką samą sytuację. Tylko ja mam bilety na czerwiec. Pieniądze zostały zwrócone za lot na Sri Lankę. A co zrobić z biletami do Abu Dhabi, nie wiem, za 2 osób z jedną sztuką bagażu zapłaciłem 2200 zł, a oni mogą mi zwrócić tylko 815 zł. Nawet nie wiem co zrobić w tej sytuacji. :cry: :cry: :cry:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 26 Maj 2022 10:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2016
Posty: 604
Loty: 46
Kilometry: 71 891
srebrny
leć do Omanu, mnóstwo terminów po 170 aed


Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 26 Maj 2022 10:30 

Rejestracja: 26 Maj 2022
Posty: 3
Cześć, miałam mieć loty 10-24.06, ale oficjalnego maila nie dostałam. Mają jeszcze 2 dni na poinformowanie mnie, żeby nie minął im 14 dniowy deadline przed wylotem. Zastanawiam się, czy nie walczyć o odszkodowanie w przypadku, gdyby przekroczyli ten termin. Chyba, że nie mam szans, ze względu na sytuację polityczną na Sri Lance... Co do alternatywy, to najpoważniej myślałam o Nepalu (w moim terminie 1400 zł) lub Indonezja, ale jeszcze nie znalazłam korzystnego połączenia. Pozostałe pomysły (Oman, Indie, Kazachstan-Kirgistan, Tajlandia, Kambodża, Laos, Wietnam) na razie odrzucam ze względu albo na pogodę albo sytuację polityczno-gospodarczą.

W sumie gdyby Wizzair zgodził się na bezkosztową zmianę terminu lotów Kraków-Abu Dhabi lub zwrot środków na wizzkonto, nie narzekałabym.

U mnie na stronie jest taka informacja (jak dla mnie, nie kwalifikuje się to na powiadomienie o odwołaniu lotu tym bardziej, że 2 tygodnie temu zmienili mi też godzinę lotu, o czym poinformowali mailowo)

Załączniki:
wizz.JPG
wizz.JPG [ 29.39 KiB | Obejrzany 1818 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 26 Maj 2022 10:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Katarina_UA napisał(a):
Mam taką samą sytuację. Tylko ja mam bilety na czerwiec. Pieniądze zostały zwrócone za lot na Sri Lankę. A co zrobić z biletami do Abu Dhabi, nie wiem, za 2 osób z jedną sztuką bagażu zapłaciłem 2200 zł, a oni mogą mi zwrócić tylko 815 zł. Nawet nie wiem co zrobić w tej sytuacji. :cry: :cry: :cry:


Musiałaś się z tym liczyć kupując tzw. składaka.
Masz trzy wyjścia:
1) lecisz do Abu Dhabi,
2) kupujesz z Abu Dhabi lub Dubaju dalsze loty w interesujące cię miejsce,
3) nie lecisz nigdzie i godzisz się ze stratą kasy.
Przekalkuluj sobie sama co się bardziej opłaci.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 26 Maj 2022 11:14 

Rejestracja: 25 Lut 2011
Posty: 339
niebieski
Wziąłem 120 środków na konto wizz ,dostałem po 10 minutach obrałem kierunek Oman czyli Muscat +Salalah

I jeszcze zostało trochę kasy na loty w przyszłości
_________________
Image

https://www.instagram.com/without_a_guide/
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 26 Maj 2022 11:29 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 424
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
rafcio_br napisał(a):
Czy ktoś z Was mógłby polecić jakąś alternatywę w rozsądnych pieniądzach za lot w miejsce z bardziej umiarkowanym klimatem ale bez pory deszczowej we wrześniu? ( z AUH, DXB)


Może Kenia? Wrzesień to koniec pory suchej, nie powinno być ani bardzo upalnie, ani wiele opadów. A z ZEA powinno coś latać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 26 Maj 2022 11:32 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 351
srebrny
mochila napisał(a):
Cześć, miałam mieć loty 10-24.06, [...] Co do alternatywy, to najpoważniej myślałam o Nepalu (w moim terminie 1400 zł) lub Indonezja, ale jeszcze nie znalazłam korzystnego połączenia.

W czerwcu w Nepalu też już jest monsun, może niezbyt uciążliwy, ale czasami trzeba się liczyć z deszczem i chmurami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 26 Maj 2022 11:58 

Rejestracja: 29 Kwi 2012
Posty: 39
Mam podobną sytuację co @mochila. Nie widzę, żadnej opcji zwrotu - godziny lotu póki co zostały zmienione. Jest za to poniżej przycisk "wprowadź zmiany", wie ktoś co się kryje pod tym przyciskiem, albo czy mam możliwość ewentualnie zmiany terminu lub zwrotu pieniędzy?

Załączniki:
wizz.png
wizz.png [ 74.54 KiB | Obejrzany 1655 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 26 Maj 2022 12:37 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Jeżeli zmiana poniżej 2 godzin, to nie będzie na koncie opcji zwrotu. Przycisk "Wprowadź zmiany" jest przy każdej rezerwacji - zmianę możesz wprowadzić odpłatnie lub nieodpłatnie jeśli dokupiłeś opcję flex, ale za każdym razem dopłacając ewentualną różnicę w cenie biletu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 26 Maj 2022 13:08 

Rejestracja: 09 Maj 2022
Posty: 5
@z46h1 Możesz kliknąć przycisk zmiany. Nie zmieni niczego od razu. Próbowałam przesiąść się z Krakowa - Abu Dhabi na Warszawę-Grecja (dowolna wyspa), wtedy nie trzeba nic płacić za same bilety, a za funkcję zmiany 330 zł od osoby, i za to trzeba osobno płacić. Miałam nadzieję, że można zapłacić z różnicę w cenie biletów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 26 Maj 2022 14:11 

Rejestracja: 26 Maj 2022
Posty: 3
jaszon napisał(a):
mochila napisał(a):
Cześć, miałam mieć loty 10-24.06, [...] Co do alternatywy, to najpoważniej myślałam o Nepalu (w moim terminie 1400 zł) lub Indonezja, ale jeszcze nie znalazłam korzystnego połączenia.

W czerwcu w Nepalu też już jest monsun, może niezbyt uciążliwy, ale czasami trzeba się liczyć z deszczem i chmurami.


Dzięki, cenna uwaga. Miałam zafiksowane w głowie, że w Nepalu jest klimat bardziej górski suchy, zapomniałam że monsun tam przecież też sięga.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group