Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1157 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 58  Następna
Autor Wiadomość
#641 PostWysłany: 16 Lut 2017 15:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
To powiem Ci z mojego doświadczenia. Ao Nang(bo tam byliśmy całe 9 nocy) było dla nas ekstra bazą wypadową.
Island Hopping działa normalnie jak w środku sezonu(byliśmy w maju). W między czasie pojechaliśmy z wycieczką do Khao Sok z noclegiem w dżungli.
Dodatkowo Emerald Pool i Tiger Cave w Krabi(obie atrakcje skuterem).
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#642 PostWysłany: 01 Mar 2017 19:23 

Rejestracja: 01 Mar 2017
Posty: 3
Witam Serdecznie

w drugiej polowie listopada wybieram sie z mezem na dwa tygodnie do tajlandi, Czy ktos moglby osenic moj plan zwiedzania. Ogolnie bardziej zalezy mi na wyspach i poludniu Tajlandii.

1.Przylot do Bangkoku popoludniu. Aklimatyzacja i wieczorne wyjscie moze na Chinatown.
2. Bangkok. 3 glowne swiatynie i wieczorem jakis spacer po miecie.
3.Ayatthay plus miasto mapl.
4. Ranny wylot do Krabi a pozniej transport na wybrzeze Railway.
5.Railway plus okoliczne wyspy (Phi PHi)
6.Railway plus okoliczne wyspy. ( 4 wyspy)
7.Rano na Koh Lante
8.Koh Lanta
9.koh Lipe
10. koh Lipe
11. koh Lipe
12. koh Lipe
13.koh Lipe i wyjazd do Krabi. Jak sie uda wylot do Bangkoku.
14. Bangkok wylot do domu.

Powiem szczerze ze nie wiem jakaby byla najlepsza opcja powrotu z Koh Lipe do Bangkoku.

Serdecznie dziekuje za wszystkie rady!!!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#643 PostWysłany: 01 Mar 2017 19:39 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 558
Loty: 119
Kilometry: 254 856
niebieski
Prom do Langkawi i lot do Bangkoku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#644 PostWysłany: 01 Mar 2017 21:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
J/w - opcja powrotu "na wesoło" to prom na Langkawi, zobaczenie wiszącego mostu i lot do Penang (też opcja postoju, bardzo fajna okolica), a potem do Bangkoku. Można też przelecieć z Langkawi do Kuala Lumpur za śmieszne pieniądze (~50zł). Kuala zobaczysz przy odrobinie samozaparcia w 1. dzień (market, twin towers, batu uberem), a nawet nocleg nie zepsuje budżetu. Akurat noclegi tam są na pewno tańsze niż niektóre nory na tajskich wyspach. Wg mnie bardzo opłacalna sprawa i warta poświęcenia jednego dnia leżenia na piasku (zależy, co kto lubi).

Mniej wesoło to powrót od razu z Langkawi do Bangkoku via KUL/SIN bez wychodzenia z lotniska.

Do Chinatown w BKK nie idźcie, bo ono właściwie nie istnieje/nie ma klimatu - szkoda czasu. To już lepiej na Khao San Road na masaż nóg po locie ew. na masaż ciała, ale tylko taki w dobrym salonie. Jak nie wiadomo, czy salon dobry, to lepiej chociaż nie brać masażu tajskiego tylko relaksacyjny. :P Przynajmniej Was nie uszkodzą. Oczywiście najgorsze są te przed którymi stoją tajki (lub tajowie, kto wie) w miniówkach i rwą turystów. Tam można liczyć tylko na mizu miziu i "łont hepi endin?".
Góra
 Profil Relacje PM off
MaciekM lubi ten post.
 
      
#645 PostWysłany: 01 Mar 2017 21:39 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
Cytuj:
To już lepiej na Khao San Road na masaż nóg po locie ew. na masaż ciała, ale tylko taki w dobrym salonie
.
Tam akurat nie ma dobrych salonów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#646 PostWysłany: 01 Mar 2017 21:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Tak, bez wątpienia! Miałem na myśli dobry salon gdzieś ogólnie w Bangkoku. Natomiast masaże nóg są ok (pod warunkiem, że liczy się czas i wybierze osobę w miarę sensownie masującą te nogi).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#647 PostWysłany: 02 Mar 2017 15:04 

Rejestracja: 01 Mar 2017
Posty: 3
A jak ogolnie oceniacie plan? Jest ok?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#648 PostWysłany: 02 Mar 2017 15:16 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
Myślisz, że ktoś z nas lepiej zna Wasze potrzeby i zainteresowania, niż Wy sami? ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
becek lubi ten post.
 
      
#649 PostWysłany: 02 Mar 2017 15:22 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 1165
platynowy
@‌Megi_00‌ rozważ powrót do Bangkoku dzień przed wylotem do domu, na wszelki wypadek. Zawsze to jest idealny czas na zakupy, pamiątki, ostatni masaż...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#650 PostWysłany: 02 Mar 2017 15:42 

Rejestracja: 01 Mar 2017
Posty: 3
Dziekuje za wszystkie porady ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#651 PostWysłany: 07 Mar 2017 15:32 

Rejestracja: 23 Lip 2015
Posty: 7
Cześć,

przesyłam poniżej plan do sprawdzenia lub ewentualnych poprawek.
Proszę o sprawdzenie pod względem logistycznym, pierwszy raz lecimy do Tajladnii.
Gdyby ktoś chciał się dołączyć, to możecie napisać wiadomość na priv, albo zostawić maila - odezwiemy się :D (lecimy we dwójkę: ja + dziewczyna)

7 lipca: Wylot z Wawy 18:05

8 lipca Doha-BKK BKK Wylot z Dohy 1:55, w BKK na 12:40

9 lipca BKK BKK Poszukać hotelu z basenem na dachu
Wat Pho- leżący budda
Świątynia Wielkiego Buddy-rejs tramwajem wodnym w Bangkoku
Sky Bar (zwykle otwarte po 18 (rezerwacja)
Chatuchak market -pływający targ(floating market):

10 lipca BKK - dzień w BBK

11 lipca BKK-Kanchanaburi Wyjazd rano z BKK do Kanchanaburi.Autobusem/pociągiem ok. 3 godziny (autobus ok. 100 BTH/os.).Most na rzece Kwai (Mae Nam Khwae), spĊ dzenie dnia w Kanchanaburi- podobno bardzo urokliwe miejsce, tanie guesthousy.

12 lipca Kanchanaburi-Erawan National Park-Kanch.- BKK Wyjazd do Erawan ok. 8 rano (jedzie się 1,5godz), powrót popołudniu. Powrót do Kanchanaburi. Powrót autobusem/busem do Bangkoku w godzinach późnowieczornych (najlepiej ZAREZERWOWAĆ Wcześniej)

13 lipca BKK-Chiang Mai Przelot z BKK do Chiang Mai, lot koło południa.Ogarnąć nocleg, przejść się po mieście /iść wykupić wycieczki. KUPIĆ BILET NA SAMOLOT-AirAsia albo ThaiAirways

14 lipca Chiang Mai Trekking w górach- tylko chodzenie, bez raftingów, słoni itd. W okolicach 1200 batów/os. (?)

15 lipca Chiang Mai Pół dnia w Hug Elephants Sanctuary lub Elephant Nature Park. Ew. tygrysy - Tiger Kingdom Nocny targ.

16 lipca Chiang Mai Kurs gotowania. Zobaczenie kilku świątyń, spacer po mieście.

17 lipca Chiang Mai-Trang-Koh Mook Wylot rano z Chiang Mai do Trang. Dostać się na zachodnie wybrzeże, jakoś dostać się na Koh Mook (Koh Muk). KUPIĆ BILET NA SAMOLOT-AirAsia albo ThaiAirways

18 lipca Koh Mook Kajak do jaskini Emerald (Trzeba sprawdzić kiedy odpływ!)

19 lipca wyspy

Image

-Koh Lanta (Long Beach, Kantiang) -Koh Libong -Koh Kradan -Koh Ngai/Ko Hai

GDZIE NAJŁADNIESZJE PLAŻE?
NA KTÓREJ WYSPIE WARTO Wypożyczyć SKUTER?
CZY LECIEĆ W INNYM KIERUNKU W OGÓLE?

Wyspy do 24 lipca lub 23, powrót do BKK.

24 lipca 21:15 wylot z BKK (ewentualnie wyjazd z wysp dzień wczeĞ niej i nocleg z BKK) KUPIĆ BILET NA SAMOLOT-AirAsia albo ThaiAirways

-- 07 Mar 2017 14:35 --

Zgłosiłem ten post, ponieważ przeglądarka dodała go podwójnie.
Proszę o usunięcie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#652 PostWysłany: 09 Mar 2017 10:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
Na koh hai jest w zasadzie jedna długa plaża i przy odpływie od ok. 11 - 15 można oglądać rafę prawie bez moczenia się.
Koh Mook ma w zasadzie 2 plaże - Charlie Beach (tam wyszydzają speedboaty) i plaża przy Sivalai Resort. Zdecydowanie polecam tą na cyplu przy Sivalai.

Skutera na Hai nie wypożyczysz, na Mook możesz, ale wszystko obejdziesz sobie spacerkiem, wyspa jest mała, każdy się na niej zna.

na Koh Mook nie jest łatwo o wycieczkę do jaskini, przed sezonem nie były one zbyt popularne na tej wyspie, prędzej możesz zrobić objazdówkę z Lanty np. Ale jeżeli będziesz chciał musisz pamiętać że łódki odpływają chyba z samego rana. Tak mi się kojarzy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#653 PostWysłany: 16 Mar 2017 22:40 

Rejestracja: 09 Mar 2016
Posty: 32
Hej, przesyłam mój wstępny plan. Proszę o ewentualne uwagi :) Lecimy w listopadzie na 21 dni.
1: Bangkok
2: Bangkok – wieczorem samolot do Chiang Mai
3-6: Chiang Mai
7-9: Khoa Sok
10-16: Ko lanta ewentualnie inne wyspy
17-20: Singapur
21: Bangkok
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#654 PostWysłany: 17 Mar 2017 04:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 350
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
@‌kalimer‌ Hotel z basenem na dachu polecam Dang Derm na Khao San.
Jak będziesz szukać biletów to nie ograniczaj się do AirAsia i ThaiAirways, sprawdź jeszcze nokAir, Thai Smile i Thai Lion Air
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#655 PostWysłany: 28 Mar 2017 11:44 

Rejestracja: 28 Mar 2017
Posty: 7
Na wszystkie wyjazdy do krajów z inną strefą czasową oraz z diametralnie różnym klimatem trzeba jednak przeznaczyć więcej czasu i zakładać zwiedzania na spokojnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#656 PostWysłany: 03 Kwi 2017 22:37 

Rejestracja: 02 Kwi 2017
Posty: 2
Loty: 1
Kilometry: 9 577
Witam wszystkich głodnych świata ;)
Jestem przed pierwszym dalekim wypadem poza Europe.Zakupiłem bilety do Bangkoku 05/05/17 do 27/05/17. Lot z Londynu.Lecę z kolegą który też nie ma doświadczenia z takimi tripami
Na początku mój plan obejmował: Transport lotniczy oczywiście w tych pierwszych 3 pozycjach
06/05--09/05--Bangkok-- trzy dni na zaaklimatyzowanie się oczywiście i pozwiedzanie
09/05--11/05--Kuala Lumpur--lub 3 dni do 12/05 na zwiedzanie
11/05--15/05--Kambodza - Siem Reap/ Angkor
Następnie chciałem wrócić do Tajlandii i zobaczyć kilka wysp np.Koh Chang,Ko Kut.
W jakiś szybki sposób przedostać się na zachód i zobaczyć np. Ko Samui i Phangang.
Jeżeli zostało by jeszcze czasu polecieć na północ do Chiang Mai na np.2 dni
Stamtąd samolotem do Bangkoku 26/05 i pewnie z dużą niechęcią oczekiwanie na powrót do realiów hihi ;)
Powiedźcie co myślicie o takim pomyśle,oczywiście będę BARDZO wdzięczny za każdą odpowiedź.Bilety kupiłem w sobotę a wyjazd wyszedł ni z gruchy ni z pietruchy.Dopiero wziąłem się za czytanie czegokolwiek lecz też pracuję i czasem dnia brakuje....
Kolega namawia mnie też do zobaczenia Wietnamu i jak czasu starczy Laos,wszędzie po 3 dni ale wydaję mi się że jak na pierwszą taką wycieczkę w nieznane,jako nowicjusze i w tak krótkim czasie ciężko będzie ogarnąć tyle miejsc.Oczywiście Tajlandii zostało by nie wiele więc pewnie 2 wyspy.
DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA POMOC i w końcu zaczynam spełniać moje wielkie marzenie jakim jest Poznać Świat ;)
Pozdrawiam
Tomasz :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#657 PostWysłany: 04 Kwi 2017 05:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 350
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
@ostatnidon Przemyśl trochę kolejność żebyś nie tracił za dużo czasu na przemieszczenie się i wracanie. Ja w zeszłym roku robiłem podobny trip i ułożyłem go prawie w koło: Kuala Lumpur -> Langkawi -> Penang -> Krabi -> Bangkok -> Siem Reap -> Kuala Lumpur. Wiem że jak się już jedzie do Azji to chcę się zobaczyć jak najwięcej, ale takie podróże są bardzo męczące, warto odpuścić jakieś jedno miejsce (sam w sumie nie wierzę że tak mówię :) ) i poleżeć trochę na plaży...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
ostatnidon uważa post za pomocny.
 
      
#658 PostWysłany: 04 Kwi 2017 19:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Szkoda czasu na trzy dni w KL :)

...z tapatalka...
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off
ostatnidon uważa post za pomocny.
 
      
#659 PostWysłany: 04 Kwi 2017 20:13 

Rejestracja: 02 Kwi 2017
Posty: 2
Loty: 1
Kilometry: 9 577
Dzięki serdeczne za pomoc i sugestie.KL to fakt max 2 dni.Wietnam sobie odpuszczę,poczytałem różne opinie na temat tego kraju i.....Po drugie za mało czasu,może chwile dłużej posiedzimy w Kambodży.Posiedzę poukładam sobie wszystko,podeślę tutaj zobaczymy....Wszędzie chcę latać samolotami żeby nie tracić czasu(oczywiście jak jest taka opcja).Dzięki Pozdr...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#660 PostWysłany: 10 Kwi 2017 21:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 96
Loty: 72
Kilometry: 201 537
To będzie nasz drugi raz w Tajlandii, więc północ mamy zaliczoną, jak również Ko Tao i Ko Phangan. Czas na chill nad morzem, tym bardziej, że to wyjazd backpackerski, ale z nutą ekskluzywności, bo to spóźniony honey moon ;)

Plan jest taki:
25 wylot z Krakowa o 10.25
26 przylot do Bangkoku o 07.15, od 10.00 Bangkok
27 Bangkok
28 Bangkok, nocny pociąg do Surat Thani o 19.30
29 Surat Thani przyjazd o 07.06, bus 08.00-11.00 do Krabi, Krabi
30 4 Island Tour z Krabi, przed 18 statek na Railey
1 wycieczka na Ko Phi Phi z Railey
2 powrót z Railey do Krabi, autobus do Trang, statek na Koh Muk, Koh Muk
3 Koh Muk
4 Koh Muk
5 Koh Muk, nocny pociag do Bangkoku o 17.25

Potem Angkor i powrót z Tokyo (tak, kupiliśmy bilety w świetnej promocji Finnaria :P), ale wątek jest o Tajlandii.

1) teoretycznie moglibyśmy jechać na wyspy od razu na drugi dzień, ale po pierwsze lubimy Bangkok, zostało nam kilka rzeczy do zaliczenia (wat arun, kurs gotowania, sky bar, lumpini park) i przede wszystkim odespać jet lag
2) przyjeżdżamy do Krabi przed południem w sobotę, wieczorem jest night market, który wydaje się być jedyną ciekawą atrakcją Krabi, dlatego zostalibyśmy jedną noc
3) rano płyniemy na 4 Island Tour, opinie są raczej pozytywne, chyba że ktoś nas odwiedzie
4) wieczorem przenosimy się na Railey, chyba że wysiądziemy na Phra Nang Cave jeśli to ostatni postój (?)
5) rano wycieczka na Phi Phi, po południu chill na Railey, pytanie czy z Railey pływają wycieczki na Phi Phi i czy są dużo droższe niż z Krabi (?)
6) zastanawiamy się jak z połączeniami na Koh Mook z Trang poza sezonem, ktoś może był (?)

Przed Koh Mook jest trochę napięty harmonogram i któraś wycieczka pewnie wyleci ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1157 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 58  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group