Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1157 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 58  Następna
Autor Wiadomość
#1021 PostWysłany: 10 Maj 2022 21:32 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Moze zamiast do Bangkoku zabierz ja do Toskanii? Pocalunki z rozciagajacymi sie po horyzont kwitnacymi slonecznikami, malownicze przejazdzki sportowym kabrioletem po niekonczacych sie toskanskich serpentynach? Wieczory przy butelce Chianti, ktore bedzie muskalo Wasze kubki smakowe niczym delikatny dotyk aniola? Ravioli z truflami, ktore wciaz pachna lasem?

Przemysl to..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#1022 PostWysłany: 10 Maj 2022 22:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
A kiedy się tam wybierasz piekny kawalerze? 8-)
lovenz napisał(a):
Nie byłem jeszcze w Tajlandii i nadszedł właśnie ten czas , mój pobyt będzie troszkę inny więc gdyby ktoś potrafił mi fajnie doradzić to będę niezmiernie wdzięczny.

Szukam spokojnego miejsca , bez tłumów
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1023 PostWysłany: 10 Maj 2022 22:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 989
@nick lece 23 czerwca do BKK potem kilka dni w DAD I lecimy do Tajlandi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1024 PostWysłany: 11 Maj 2022 12:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 989
Kothson napisał(a):
Moze zamiast do Bangkoku zabierz ja do Toskanii? Pocalunki z rozciagajacymi sie po horyzont kwitnacymi slonecznikami, malownicze przejazdzki sportowym kabrioletem po niekonczacych sie toskanskich serpentynach? Wieczory przy butelce Chianti, ktore bedzie muskalo Wasze kubki smakowe niczym delikatny dotyk aniola? Ravioli z truflami, ktore wciaz pachna lasem?

Przemysl to..
Jasne jak wszystko się ułoży to będzie i Toskania ale bez Chianti bo kobieta jest abstynentką totalną , a Bangkok bardzo lubi ze względu na jedzenie ale jak wspomniałem to tylko 2 dni przy wylocie. A sam po poszukiwaniach chyba zdecyduje się na Krabi, chyba ze ktoś ma lepsza propozycje lub zdecydowanie odradza Krabi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1025 PostWysłany: 11 Maj 2022 12:54 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
@lovenz, polecam to coś:
https://www.booking.com/hotel/th/nibbana-bungalows.pl.html

Po Phukecie i Bangkoku to było idealne miejsce na wyciszenie się.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lovenz lubi ten post.
 
      
#1026 PostWysłany: 11 Maj 2022 23:25 

Rejestracja: 30 Paź 2020
Posty: 10
Chciałam też poprosić mądrzejszych o opinie odnośnie mojego planu. Już mnie przed jednym logistycznym błędem odnośnie Phi Phi uchroniliście:) Teraz rozważam nocleg a Ang Thong przez użytkownika Nick :)

Bedzie to mój pierwszy wyjazd do Azji płd-wsch, do tej pory podróże (na własną rękę) robiłam tylko w Europie, Turcji, USA. Cel to relaks i zobaczenie czegoś nowego, przede wszystkim plaża i piękne widoki, kajak, może małpy, dobre jedzenie i trochę alko. Chciałabym mieć jakieś super przeżycie, ale nie czuję tych sanktuariów ze słoniami, a w Kao Sok odrobinę boję się pająków i robactwa, które bylo opisywane w internetowych relacjach.
Jak coś na Was zrobiło wielkie wrażenie (doświadczenie) w Taj i jest sens dodać do mojego planu to proszę podzielcie się.

D1 --> przylot do BKK 30.07 przed południem, lot do Krabi i popołudnie w Ao Nang
D2 wycieczka z Ao Nang do Maya Bay i jakieś inne wysepki/ plaże
D3 wycieczka z Ao Nang na Railay Beach
D4 wycieczka z Ao Nang na Hong Island/ Railay Beach
D5 --> rano dostać się do Krabi i busem + promem do Koh Tao (cały dzień w drodze)
D6 wycieczka z Tao na Koh Nang Yuan
D7 Tao relaks/ kurs nurkowania
D8 Tao relaks/ kurs nurkowania
D9 Tao relaks/ kurs nurkowania
D10 --> rano prom z Tao do Phangan i stamtąd do Ang Thong na jeden nocleg (wygodniej by było płynąć od razu z Tao ale chyba nie ma takiej opcji)
D11 --> po południu prom z Ang Thong na Samui
D12 Samui relaks
D13 Samui relaks
D14 --> lot po południu z Samui do BKK
D15 BKK
D16 BKK i lot powrotny o 20 -->

Do Tajlandii na pewno wrócę, choć nie wiem kiedy, bo chciałabym tez zobaczyć Filipiny, Birmę, Indonezję w tamtych rejonach. Wcześniej nie miałam wystarczająco funduszy, a teraz nie mam wystarczająco urlopu więc próbuję mieć jakiś sensowny kompromis i też nie wciskać kilku państw/ regionów za jednym razem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1027 PostWysłany: 12 Maj 2022 07:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
dianiz napisał(a):
Jak coś na Was zrobiło wielkie wrażenie (doświadczenie) w Taj i jest sens dodać do mojego planu to proszę podzielcie się.

Nie przepadam za śmierdzącym, brudnym i głośnym Bangkokiem ale niedzielna wizyta na Stadium 7 żeby obejrzeć Muay Thai to dla mnie top 5 z Tajlandii. Walki są autentyczne, wejście za darmoche, nie jest to cyrk dla białasów. Polecam
tutaj coś o tym skrobnąłem viewtopic.php?p=1176345#p1176345, kwestia zweryfikowania czy walki się dalej odbywają i w jakim dniu.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dianiz lubi ten post.
dianiz uważa post za pomocny.
 
      
#1028 PostWysłany: 21 Maj 2022 23:19 

Rejestracja: 06 Kwi 2017
Posty: 78
Hej, przeczytałem już kilka wątków na forum, blogów podróżniczych i obejrzałem sporo filmików w internecie, i chyba krystalizuje mi się jakiś plan w głowie, ale chciałem się Was poradzić.
Lecimy z żoną pierwszy raz do Tajlandii, lądujemy 30.06 w Bangkoku i stamtąd wracamy 19.07. Jestem świadomy ryzyka złej pogody, dlatego jako wyspy wybieram te w zatoce tajlandzkiej mimo, że bardzo chciałbym zobaczyć PhiPhi to raczej nie będę ryzykował. Może jeszcze kiedyś uda się wrócić w okolice Phuket w naszą zimę. Jesteśmy osobami bardzo aktywnymi i zazwyczaj nasze plany zwiedzania są intensywne.
Na dzisiaj widzę to tak:
30.06 - lądowanie w Bangkoku o 16.30
01.07 - Bangkok
02.07 - Ayutthaya
03.07 Bangkok -> nocny autobus do Chiang Mai
04.07 Chiang Mai
05.07 Chiang Mai - polecane na forum sanktuarium słoni
06.07 Chiang Mai - kurs gotowania
07.07 -> samolotem do Surat Thani i bus do Khao Sok
08.07 - Wycieczka nad jezioro z noclegiem
09.07 - Powrót z wycieczki - transfer do Surat Thani
10-13.07 - Koh Samui (w tym wycieczka na Ang Thong National Park)
14-17.07 - Koh Phangan (w tym wycieczka na Ko Tao)
18.07 - Bangkok
19.07 Wylot
Jakie mam główne wątpliwości co do planu:
1. Czy nie za dużo czasu na wyspach, a nie za mało np. w Chiang Mai, czy główne atrakcje Chiang Mai, razem z Wat Phra That Doi Suthep da się złapać w jeden dzień?
2. Czy decyzję o jechaniu do Khao Sok mogę podjąć "dzień przed"? Bardzo chciałbym zobaczyć ten park narodowy i myślę np. o czymś takim, że będę śledził kamerki z pogodą w ostatni dzień w Chiang Mai (6.07) i zdecyduje czy jadę z Surat Thani do Khao Sok, czy w razie niepogody prosto na wyspy, a Khao Sok zostawiłbym wtedy w drodze powrotnej z wysp do Bangkoku jako ostatni etap podróży. Tylko czy będą wtedy noclegi w Khao Sok i w domkach na jeziorze, jeśli zdecydowałbym się na ostatnią chwilę?
3. Czy noclegi dalej da się bez problemu ogarniać z dnia na dzień? Czy lepiej mieć jakiś zapas i rezerwować na kilka dni w przód?
4. Czy jest tylko jeden bezpośredni lot z Chiang Mai do Surat Thani na dwa dni? A cała reszta jest z przesiadkami w Bangkoku? Dobrze widzę czy coś źle szukam?
Za wszelkie uwagi bardzo dziękuję, pozwolę sobie zawołać osoby, które ostatnio udzielały się w tym temacie @cypel @xyrxis @Kothson @maginiak @AAA90 @shadowofacloud @nick @arytmetyk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1029 PostWysłany: 22 Maj 2022 00:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@piotr900610

Jak tak patrzę na te plany podróży, to w sumie przestaje dziwić dlaczego większośc rodaków na urlopach można spotkać zdyszałych albo wiecznie gdzieś spóźnionych :lol: Jeżeli macie tak mało urlopu i to w LATO , gdzie niemal wszędzie w Europie jest pięknie, ciepłe morze i piękne widoki są na wyciągnięcie ręki to bardzo zastanowiłbym się nad tym, czy Tajlandia to dobry wybór, 2 dni tracicie na same przeloty, jetlagi etc.

Ale jeśli tak, to:
-autobus od Chiang Mai zdecydowanie zamieniłym na samolot
-jeden dzień kosztem Chiang Mai urwałbym na rzecz Bangkoku.
- to całkiem dobry plan podróży na styczeń
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
marek2011 lubi ten post.
piotr900610 uważa post za pomocny.
 
      
#1030 PostWysłany: 22 Maj 2022 07:59 

Rejestracja: 06 Kwi 2017
Posty: 78
Niestety, ze względu na nasze prace w zimę jesteśmy w stanie złapać max 10-11 dni wolnych z rzędu, a dłuższy urlop mamy tylko w lipcu (pracujemy w sporcie i oświacie). Wybór jest świadomy, przed kupnem biletów obejrzałem mnóstwo filmików z Tajlandii z dopiskiem "july", dlatego plan właśnie taki a nie inny, życia nam może braknąć czekając na moment w którym będziemy mogli wybrać Tajlandię w korzystniejszym terminie. W Bangkoku czy Chiang Mai nie potrzebuje pięknej pogody, w razie ulewy gdzieś się ją przeczeka, a przecież wyspy zatoki tajlandzkiej są polecane w tym terminie. Jedynie Khao Sok jest sporym ryzykiem, ale wygląda tam tak pięknie, że chyba warto zaryzykować.
A jak z tymi noclegami? Dalej można spokojnie bookować z dnia na dzień, czy po pandemii coś się zmieniło i warto z wyprzedzeniem?
Kurde jakbym odjął jeden dzień z Bangkoku to zostają mi tam tylko dwa pełne dni, chyba trochę mało? nie lepiej jeden dzień mniej być na wyspach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1031 PostWysłany: 22 Maj 2022 08:37 

Rejestracja: 11 Wrz 2016
Posty: 101
Loty: 91
Kilometry: 204 044
Rozważ możliwość przejazdu z Bangkoku do Chiang Mai pociągiem nocnym z miejscami do leżenia, korzystałem z takiego rozwiązania bardzo wygodne wyjazd około godz. 19 na miejscu około 9.
Góra
 Profil Relacje PM off
piotr900610 uważa post za pomocny.
 
      
#1032 PostWysłany: 22 Maj 2022 09:06 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 424
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
piotr900610 napisał(a):
Kurde jakbym odjął jeden dzień z Bangkoku to zostają mi tam tylko dwa pełne dni, chyba trochę mało? nie lepiej jeden dzień mniej być na wyspach?


Pytanie: co chciałbyś zwiedzić w Bangkoku i co ma większy priorytet: zwiedzanie czy wypoczynek na wyspach?
Jeśli w Bangkoku zwiedzić chcesz (pewnie tak, bo trudno to pominąć) pałac królewski, pobliską Wat Pho, to potem można przepłynąć na drugą stronę rzeki Menam i tam jest ciekawa Wat Arun. No i na to pójdzie prawie cały dzień, tym bardziej że zwiedzanie i chodzenie w temp. ponad 30C i wysokiej wilgotności jest męczące i po kilku godzinach zwiedzania trzeba po prostu usiąść i posiedzieć chwilę. No chyba, że ktoś ma kondycję i zwiedzanie to prawie jak trekking z szybkim marszem pomiędzy poszczególnymi obiektami. Jeśli zamierzasz odwiedzić pływający targ pod Bangkokiem, to na to co najmniej pół kolejnego dnia od wczesnego rana. I właściwie z dwóch dni zostaje popołudnie, by pokręcić się po mieście. Zatem ten trzeci dzień przed lotem powrotnym przyda się, by już na luzie pochodzić po Bangkoku, odwiedzić chińską dzielnicę na przykład i pobliską świątynię ze złotym Buddą czy np. park królowej Sirikit.
No i jak sam wspomniałeś poprawka na pogodę, bo przeczekiwanie ulew trochę dezorganizuje plan i zabiera czas. Nie zawsze da się tak skoordynować, by nadchodzącą ulewę przeczekać zwiedzając wnętrze świątyni :D
Góra
 Profil Relacje PM off
piotr900610 uważa post za pomocny.
 
      
#1033 PostWysłany: 22 Maj 2022 09:23 

Rejestracja: 06 Kwi 2017
Posty: 78
@Przemm
Super, dzięki za opinię. Odrzucam targ na wodzie i ten targ na torach kolejowych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1034 PostWysłany: 22 Maj 2022 09:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@piotr900610

Jeszcze taka mała wstawka w "przeczekanie ulewy". Samo ustanie deszczu nie zawsze umożliwia dalszą podróż. Woda schodzi przez zapchane studzienki nawet kilka godzin i wtedy można raczej brodzić niż chodzić. JWINTHAI to świetny kanał, polecam:




piotr900610 napisał(a):
życia nam może braknąć czekając na moment w którym będziemy mogli wybrać Tajlandię w korzystniejszym terminie.


Eee tam, wystarczy przeorganizować sobie życie tak, by odblokować zimę ;)
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1035 PostWysłany: 24 Maj 2022 23:17 

Rejestracja: 14 Sty 2019
Posty: 42
1 Dzień - Przelot Tajlandia
2 Dzień - Bankok
3 Dzień - Bankok
4 Dzień - Przejazd do Ayouthaya , zakwaterowanie , małe zwiedzanie
5 Dzień - Ayouthaya zwiedzanie + nocny pociąg do Chiang Mai
6 Dzień - Chiang Mai - ranne zakwaterowanie, zwiedzanie
7 Dzień - Chiang mai i okolice - zwiedzanie
8 Dzień - Lot do Krabi (Chyba najbardziej logicznie przemieszczenie się na południe Tajlandii)
9 Dzień - Krabi, zwiedzanie / odpoczynek
10 Dzień - Krabi - odpoczynek / zwiedzanie
11 Dzień - Krabi - odpoczynek / ziwedzanie
12 Dzień - Krabi - odpoczynek / ziwedzanie
13 Dzień - Ko Lanta - odpoczynek
14 Dzień - Ko Lanta - odpoczynek
15 Dzień - Tutaj decyzja Phuket lub Ko Samui
16 Dzień - Tutaj decyzja Phuket lub Ko Samui
17 Dzień - Park Narodowy Kao Sok
18 Dzień - Powrót do Bankoku
19 Dzień - Wylot do Polski

Tak sobie to wymyśliłem - będzie ciężko, nie wiem logistycznie jak do ogarnięcia od momentu wylotu z Chiang Mai na południe Tajlandii jeszcze nie mam ogarniętego transportu.
Będę bardzo wdzięczny na wskazówki, sugestie itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1036 PostWysłany: 25 Maj 2022 08:13 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 424
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
Tomasz1982 napisał(a):
Będę bardzo wdzięczny na wskazówki, sugestie itp.


Nie zauważyłem, kiedy planujesz lecieć ale w sytuacji, gdy zamierzasz kończyć pobyt na południu Tajlandii na Phuket lub zwiedzaniem Khao-Sok, to rozważyłbym powrót z Phuket (nie ukrywam, że jestem raczej zwolennikiem takich rozwiązań) niż wracać do Bangkoku na ostatni nocleg. Wówczas po Ko-Lanta mógłby byc np. Khao-Sok, potem przejazd na Phuket i wylot powrotny. Bilet taki droższy niż zwykły tam i powrót ale jeśli odpadnie przelot do Bangkoku i uprościłoby logistykę a co najważniejsze zaoszczędziło cenny czas całej wyprawy, to może być warto.
Góra
 Profil Relacje PM off
Tomasz1982 lubi ten post.
Tomasz1982 uważa post za pomocny.
 
      
#1037 PostWysłany: 23 Cze 2022 18:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 698
Loty: 165
Kilometry: 305 966
złoty
NIe bardzo wiem gdzie się dokleić z moim pytaniem, więc wpisze tutaj.

Po przylocie do Phuket, chciałby od razu na drugi dzień samolotem przelecieć do Chiang Mai. Tam tez zobaczyć Chiang Rai.
Wstępnie planuje szkole gotowania i słonie w sanktuarium. Na Chiang Rai zejdzie pewnie jeden dzień.
Pytanie na ile dni zaplanować pobyt w tamtym rejonie? Nie muszę widzieć wszystkich możliwych świątyń rejonu.
Pierwszego dnia chyba przyleci około 15, a wrócę pewnie nocnym pociągiem. 4 dni będzie ok, czy mało?
Mam dwa tygodnie, ale część czasu chciałbym przeznaczyć na wyspy i trochę na Bangkok.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1038 PostWysłany: 23 Cze 2022 19:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@DAD Będzie ok.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
DAD uważa post za pomocny.
 
      
#1039 PostWysłany: 30 Sie 2022 17:37 

Rejestracja: 05 Mar 2015
Posty: 97
Loty: 81
Kilometry: 143 024
Hej,
wybieramy sie w 4 osoby w Listopadzie, lubimy zwiedzac sporo i sie przemieszczac natomiast napewno nie chcielibysmy sie zameczyc a tutaj troszke mam watpliwosci po tym co mi wyszlo przy wstepnym planowaniu (5x zmiana noclegu). \

Zastanawiam sie czy nie lepiej wydluzyc Krabi kosztem Khao Sok lub jednego dnia na powrocie z BKK (chociaz podobno jest super :)), natomiast boje sie ze duzo czasu spedzimy w podrozy ogolem.
Na nic sie nie upieramy, loty do BKK z Europy juz mamy kupione, i pierwsze 3 noce w BKK zarezerwowane, poza tym kminimy, jestesmy otwarci na Wasze sugestie - co dodac, co usunac, gdzies zostac krocej/dluzej? Moze polecicie inny plan na taka dlugosc pobytu?

z gory dzieki za pomoc

02.11 przylot do BKK
03.11 BKK
04.11 BKK
05.11 BKK -> Chiang mai (samolot, cena 165, jest w porzadku czy potrafia spasc blizej wylotu?)
06.11 Chiang Mai
07.11 Chiang Mai
08.11 Chiang mai -> Krabi -> Phi Phi (lot z chiang Mai do Krabi 317pln, potem promem albo speedboatem na phi phi - chcielibysmy obczaic full moon party, jezeli to w ogole wykonalne tyle transportu w dzien wg. Was czy lepiej to olac :))
09.11 Phi Phi
10.11 Phi Phi a nastepnie prom do Krabi
11.11 Krabi
12.11 Krabi
13.11 Krabi -> bus do Khao Sok
14.11 Khao Sok
15.11. Khao Sok -> Surat Thani -> BKK
16.11 BKK
17.11 BKK
18.11 BKK-> powrot
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1040 PostWysłany: 30 Sie 2022 19:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2014
Posty: 476
Loty: 150
Kilometry: 312 832
złoty
istenpl napisał(a):
napewno nie chcielibysmy sie zameczyc


Ja bym się zmęczył od samej myśli, że mam spędzić tyle dni w Bangkoku, ale pewnie nie każdy podzieli tę opinię i tutaj dużo zależy od formy zwiedzania, przemieszczania się i konkretnych miejsc. Niemniej na pewno bym wyciął co najmniej ten jeden dzień w Bangkoku i zamiast do Krabi, dołożył raczej do Phi Phi.

istenpl napisał(a):
chcielibysmy obczaic full moon party, jezeli to w ogole wykonalne tyle transportu w dzien wg. Was czy lepiej to olac

To może wytnijcie jeden dzień w Bangkoku na początku?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
istenpl uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1157 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 58  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group