Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Lip 2015 23:19 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 389
niebieski
Czy macie doświadczenia związane z uzyskaniem wizy tranzytowej w berlińskiej ambasadzie? Jeśli tak, to chętnie wysłucham relacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
#2 PostWysłany: 26 Sie 2015 12:13 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 542
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
moje doświadczenia sa z 2012 roku ale może będą przydatne.
paszporty z wizami juz wyrobionymi do Uzbekisnatu i Iranu wyslalem kurierem z PL do DE (uzylem pocztex)
procz wniosku i zdjec, dolaczylem pismo w jezyku rosyjskim opisujace w skrocie nasz plan ze zwiedzamy Iran a potem mamy wylot z Uzbekistanu i poptrzebujemy przejechac przez Turkmenistan
zalczylem tez bilety lotnicze z Uzbekistanu (wylot z Chiwy, by miec miejsce przekroczenia granicy w Urgenczu)
dodatkowo jeszcze zalaczylem pismo po rosyjsku ze nasz paszporty odbierze znajoma w Berlinie (podalem jej dane itd)
wizy przyznane zostaly na 5 dni i nie bylo na wize napisane ktore przejscia graniczne obowiazuja

dzwonilem kilka razy do nich potem czy dostali paszporty i czy wszystko w porzadku; bylo ok

:)

a i pamiętam, ze w Mashadzie w Iranie wizę można uzyskać (czeka się chyba 2 dni) bez większych problemow
pomaga w tym taki gość z hostelu (w LP jest napisane) -> był zdziwiony, że my już mamy a nie chcemy tam załatwić
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 10 Kwi 2017 11:58 

Za stówę ;) Narobiłem się jak dziki przy tym.

Zbiorę myśli, wstanę z podłogi, to spiszę uwagi.

-- 10 Kwi 2017 12:56 --

@‌Zeus‌

Kilka uwag początkowych:

1. Do tej pory konsulat (Frankfurt) lub ambasada (Berlin) wymagał przed ubieganiem się o wizę tranzytową wizy państw ościennych (na moim przypadku Iran i Kazachstan). Do Kazachstanu nie potrzebujemy już wizy (wystarczy wydruk e-ticketu). Można, choć nie słyszałem o takim przypadku, aplikować o wizę turkmeńską również bez wizy irańskiej (wiadomo, jest dostępna na lotnisku). O takim rozwiązaniu zostałem poinformowany w konsulacie we Frankfurcie. Sam jednak starałem się o wizę turkmeńską z już zdobytą wizą irańską (o rozwiązaniu bezwizowym dowiedziałem się dopiero później). Myślę, że pierwszy Polak, któremu to się uda, powinien dostać medal od f4f.
2. Nie jest prawdą, że wizę tranzytową można zrobić TYLKOw Berlinie. Swoją zrobiłem we Frankfurcie nad Menem. Naczytałem i nasłuchałem się o nieprzychylności berlińskiego ambasadora, stąd też wybór Frankfurtu.
3. Ważne: ze stron ambasady i konsulatu zniknęła informacja o wizie tranzytowej. Jest jednak przyznawana.
4. Kontaktować możemy się z Frankfurtem: turkmenkonsulat-F.a.M@t-online.de ale odpisują rzadko i lepszy jest zdecydowanie kontakt telefoniczny (przemiły i rzeczowy człowiek, zawsze odbiera ten sam). Tel. 069 - 63 80 39 63. Polecam tę formę, bo można „przelecieć” cały formularz wizowy krok po kroku i wypełnić go wraz z pracownikiem konsulatu. Wypytać też o wszystko.
5. Jeśli już piszemy maile/listy cokolwiek, to przyjmujmy bardzo oficjalną formę – na początku przedstawiajmy się, sam podpis nie wystarczy. Zwrócono mi na to uwagę w pierwszym mailu.

Wiza:

1. Nie wiem, czy miałem szczęście, czy nie, ale od razu kazano mi aplikować o wizę pięciodniową. I taką dostałem.
2. Nie wiem, czy nie zmieniła się sytuacja, ale w chwili, gdy aplikowałem o wizę bezpośrednie przejście graniczne pod Aszchabadem (Bajgiran – Gaudan) było zamknięte, więc siłą rzeczy musiałem aplikować o pozwolenie na przejście w miejscowości Sarakhs (co jest okej, bo można bez kluczenia przejechać cały kraj).
3. Procedury są dwie: normalna (35 euro) i express (55 euro). Pierwsza zajmuje 15 dni roboczych, druga 10 dni. UWAGA! Nie oznacza to, że decyzja zostanie podjęta w tym czasie, bo mimo że zapłaciłem za express, to czekałem 12-13 dni (decyzja o przyznaniu wizy zapada w Aszchabadzie, konsul czy ambasador nie mają nic do tego). To ważne, biorąc pod uwagę, że paszport odsyłają tradycyjną pocztą. Trzeba o wizę aplikować wcześnie, żeby się nie ciśnieniować.
4. Pozostałe koszty to wysyłka paszportu do konsulatu (wysłałem listem poleconym z Polski) i zakup znaczków za 3,5 euro, które trzeba nakleić na kopertę zwrotną do siebie. Z tym był problem (wysłała mi je znajoma z Niemiec). Wiem, że Deutsche Post pozwala na druk koperty, czy tam naklejki adresowej po płatności przez net. Nie testowałem tego i nie pytałem, czy będą takie rozwiązanie honorować. To dziwny kraj, więc robiłem, jak kazali, a kazali przysłać kopertę ze znaczkami. Łącznie wiza wyszła mnie więc około 60 euro (prowizja za przelewy, opłata wizowa, znaczki z DE do Polski) plus kilkanaście złotych za list z PL do DE.
5. Oprócz wniosku wizowego (na którym jest informacja o niestandardowej wielkości zdjęcia, ale to błąd, wymagają standardowego, należy dostarczyć dwie foty). Trzeba również wypełnić dodatkowy druk (Formular für die Einladung na ich stronie) przypominający zwykły formularz osobowy, napisać piękny list (przedstawić się w nim, podać cel podróży, opisać jakie dokumenty się dołącza lub nie dołącza, zaznaczyć punkty wejścia i wyjścia z kraju, wyliczyć miasta, które się odwiedza – ważne, żeby nie kombinować i wykazać NAJKRÓTSZĄ trasę między punktem wjazdu i wyjazdu z kraju. To wiza tranzytowa, nie turystyczna, trzeba też określić czym się będzie poruszało po kraju i podziękować :D). Można załączyć wydruk mapy z google z planowaną marszrutą. Do tego ksero E-ticketów (w moim przypadku). Nie wymagają żadnego ubezpieczenia.
6. Warto wysłać formularze podpisane in-blanco dla zabezpieczenia, choć usłyszałem, że w razie pomyłki we wniosku mogą do mnie dzwonić z Frankfurtu, aby poprawić ewentualne błędy.
Góra
 PM off
11 ludzi lubi ten post.
15 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 20 Maj 2018 21:36 

Rejestracja: 25 Sie 2014
Posty: 25
Czy aplikowanie o wizę przez firmę pośredniczącą może zwiększyć prawdopodobieństwo jej uzyskania? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 20 Maj 2018 21:42 

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 476
niebieski
Nie, ani trochę
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 23 Maj 2018 22:10 

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 6
ja w ubiegłym roku obskoczyłem Azję Centralną -Azerbejdżan, Iran, Turkmenistan, Uzbekistan, Tadżykistan, Kirgistan i Kazachstan (Ałmaty).

Z wizą tranzytową zacząłem wczesne starania. Miałem dość szybko wizę uzbecką i irańską.
Ja uderzyłem do konsulatu we Frankfurcie - tj. wysłałem paszport pocztą z kopertą zwrotną na jakieś 1,5-do 2 miesięcy przed wyjazdem.
Paszport dotarł - wszystkie formalności były dopełnione - jednak z uwagi że konsulat musiał dostać potwierdzenie z turkmeńskiego MSZ paszport z wizą dostałem kilka dni przed wyjazdem.

Oczywiście na szczęście można do niech dzwonić i pytać co i jak i nie burmuszą się - dlatego jak coś to polecam. O Berlinie się dużo naczytałem i pomyślałem że Frankfurt będzie bardzie dostępny.
Wybrałem jedną z krótszych dróg, ale poprosiłem o wizę 5 dni i taką dostałem. Oczywiści wybrałem opcję zwykła przy wyrabianiu wizy - nie ekspres.

Pamiętam jeszcze trochę więc mogę zawsze coś pomóc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 24 Maj 2018 10:15 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
To opisz dokładnie cały proces - będziemy mieli porównanie z tym, co już napisał brigante32 i lepszy pogląd, czy to standard, czy jednak różni się w zależności od trasy, człowieka itd.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 24 Lip 2018 18:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2036
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Na Thorntree ktoś opisał, że dostał wizę tranzytową wlatując do Aszgabadu i wyjeżdżając do Uzbekistanu przez Nukus - https://www.gowithoutaguide.com/turkmen ... er-part-3/
Pierwszy raz słyszałem o takiej opcji, ale to by mega ułatwiło wizytę jakby odpuścić sobie Iran.

Może ktoś próbował?
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group