Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Uzbekistan Covid
#1 PostWysłany: 25 Kwi 2021 11:07 

Rejestracja: 22 Wrz 2017
Posty: 98
Czy orientujecie się, czy po przyjeździe do Uzbekistanu wymagana jest 14 dniowa kwarantanna?
W ów temacie jest mnóstwo sprzecznych informacji a nie chciałbym na lotnisku w Taszkiencie obudzić się ręką w nocniku :)

Z góry dziękuję za każdą wskazówkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
 Temat postu: Re: Uzbekistan Covid
#2 PostWysłany: 25 Kwi 2021 13:27 

Rejestracja: 23 Lis 2019
Posty: 28
Loty: 233
Kilometry: 499 465
Z uzyskanych przeze mnie informacji od znajomych z grupy na FB wynika że oficjalnie obowiązuje dwutygodniowa kwarantanna.Wypełnia się jakąś ankietę na granicy po czym ląduje ona w stercie papierów i nikt tego formalnie nie kontroluje.To relacja od dwóch osób Łotysza i Niemca którzy niedawno odwiedzili Uzbekistan.Zresztą lecę wkrótce do Kirgistanu i planuję stamtąd udać się do Uzbekistanu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uzbekistan Covid
#3 PostWysłany: 26 Kwi 2021 06:59 

Rejestracja: 22 Wrz 2017
Posty: 98
lookaas napisał(a):
Z uzyskanych przeze mnie informacji od znajomych z grupy na FB wynika że oficjalnie obowiązuje dwutygodniowa kwarantanna.Wypełnia się jakąś ankietę na granicy po czym ląduje ona w stercie papierów i nikt tego formalnie nie kontroluje.To relacja od dwóch osób Łotysza i Niemca którzy niedawno odwiedzili Uzbekistan.Zresztą lecę wkrótce do Kirgistanu i planuję stamtąd udać się do Uzbekistanu.


To fatalne wieści. Mam nadzieję, że do lata pozmienia się coś w przepisach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uzbekistan Covid
#4 PostWysłany: 26 Kwi 2021 08:04 

Rejestracja: 23 Lis 2019
Posty: 28
Loty: 233
Kilometry: 499 465
Myślę że nie są to fatalne wieści a raczej dobre,skoro kwarantanna obowiązuje tylko umownie :D Nikt tego w żaden sposób nie kontroluje i nie chce kontrolować,to nie ma czego się obawiać.Pozostaje jedynie zrobienie testu PCR.który do tanich nie należy.Ale mnie to akurat nic nie kosztuje ponieważ w moim rejonie wykonują takowe za darmo.
Góra
 Profil Relacje PM off
przem44 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Uzbekistan Covid
#5 PostWysłany: 26 Kwi 2021 08:55 

Rejestracja: 15 Mar 2021
Posty: 129
Od połowy marca nie obowiązuje. Wybieram się w lipcu.
Oficjalna strona rządowej agencji PR https://uzbekistan.travel/en/o/covid-19-in-uzbekistan/
i moja z nimi korespondencja:

W dniu 2021-04-09 06:37:57 użytkownik National PR Centre Uzbekistan <info@nationalprcentre.com> napisał:

Dear Pawel,
You are welcome! :
You shouldn't go to the quarantine if you have a negative PCR test.

1. Yes, Hotels / guesthouses / pensions are open
2. Restaurants and bars are open too
3. You will wear masks everywhere, especially inside the buildings and shops

Uzbekistan is waiting for you!


Pawel
_________________
Paweł
https://sites.google.com/site/traveller ... haus-pawel
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
meczko uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Uzbekistan Covid
#6 PostWysłany: 26 Kwi 2021 09:19 

Rejestracja: 22 Wrz 2017
Posty: 98
PawelSz napisał(a):
Od połowy marca nie obowiązuje. Wybieram się w lipcu.
Oficjalna strona rządowej agencji PR https://uzbekistan.travel/en/o/covid-19-in-uzbekistan/
i moja z nimi korespondencja:

W dniu 2021-04-09 06:37:57 użytkownik National PR Centre Uzbekistan <info@nationalprcentre.com> napisał:

Dear Pawel,
You are welcome! :
You shouldn't go to the quarantine if you have a negative PCR test.

1. Yes, Hotels / guesthouses / pensions are open
2. Restaurants and bars are open too
3. You will wear masks everywhere, especially inside the buildings and shops

Uzbekistan is waiting for you!


Pawel


No to rewelacja! Napiszę do nich również :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uzbekistan Covid
#7 PostWysłany: 27 Kwi 2021 11:08 

Rejestracja: 22 Wrz 2017
Posty: 98
Dziś Polska Ambasada w Uzbekistanie potwierdziła mi o zniesieniu kwarantanny dla polskich obywateli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uzbekistan Covid
#8 PostWysłany: 25 Sty 2022 11:33 

Rejestracja: 22 Sie 2015
Posty: 115
Loty: 48
Kilometry: 70 122
Hej, podpowie mi ktoś, jak wygląda teraz temat wjazdu do Uzbekistanu?

Czy faktycznie trzeba mieć test (nawet jak się jest zaszczepionym x3), ale nie ma żadnej kwarantanny? Jak wygląda syt. na miejscu? Są otwarte knajpy, hotele, etc?

Chciałabym poleciec do Stambułu na kilka dni i stamtąd do Uzbekistanu. Czy wjazd z Turcji jest mozliwy bez problemu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uzbekistan Covid
#9 PostWysłany: 01 Lut 2022 00:27 

Rejestracja: 01 Cze 2014
Posty: 254
niebieski
Tak, wszyscy niezależnie od ilości dawek szczepionki, muszą przedłożyć negatywny test RT PCR zrobiony na 48 h przed wejściem do samolotu (zmiany od 15 stycznia 2022 z powodu pierwszego przypadku omicrona - wcześniej były 72h). Jeszcze wczoraj taka informacja była na stronie Uzbekistan Airways, ale dzisiaj ta zakładka się nie otwiera. Z testów na wjazd zwolnione są tylko dzieci poniżej 2 lat. Dla przyjezdnych z krajów: Niemcy, Dania, Australia....(dalej nie pamietam), 10 dniowa kwarantanna. Wśród krajów z obligatoryjną kwarantanna nie było Polski...i oby tak zostało.

znalazłem jakiś odnośnik:
https://crisis24.garda.com/alerts/2022/ ... -update-36
Góra
 Profil Relacje PM off
pabien uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Uzbekistan Covid
#10 PostWysłany: 05 Mar 2022 09:48 

Rejestracja: 30 Paź 2014
Posty: 78
Czy ma ktoś jakieś aktualne info dotyczące restrykcji wjazdowych, czy następuje jakieś luzowanie w szczególności w zakresie testów dla zaszczepionych jak dzieje się już prawie wszędzie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uzbekistan Covid
#11 PostWysłany: 05 Mar 2022 12:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 944
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Także śledzę ten temat, ale na chwilę obecną wciąż jest wymagany test PCR.

Published 11.01.2022
Passengers must have a negative COVID-19 PCR test result issued at most 48 hours before departure. The test certificate must be in English or Russian.

Mam cichą nadzieję, że pójdą śladem innych krajów i zniosą ten wymóg, przynajmniej dla zaszczepionych.
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Uzbekistan Covid
#12 PostWysłany: 17 Mar 2022 12:43 

Rejestracja: 30 Paź 2014
Posty: 78
https://see.news/uzbekistan-to-open-its ... sts-on-13/

Dobre informacje. Wygląda na to, że testy zniesione, oczywiście dla zaszczepionych.
Od 15 marca chyba identyczne też w Tadżykistanie co z brakiem wiz i otwarciem granic lądowych umożliwia np.jednodniowkę z Taszkientu do Chodżentu.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Uzbekistan Covid
#13 PostWysłany: 18 Mar 2022 08:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 944
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Dokładnie, nowe przepisy już w bazie Timatic :)

Załączniki:
Komentarz do pliku: UZB
UZB.png
UZB.png [ 44.84 KiB | Obejrzany 635 razy ]
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uzbekistan Covid
#14 PostWysłany: 07 Kwi 2022 22:47 

Rejestracja: 05 Lut 2011
Posty: 169
niebieski
Zerknąłem na stronę naszego MSZ, a tam takie info odnośnie zasad wjazdu do Uzbekistanu:

"Kto jest uważany za osobę zaszczepioną? Osobą zaszczepioną jest osoba, która przyjęła:
-PfizerBionTech - 2 dawki
-Johnson&Johnson - 1 dawka
-AstraZeneca - 2 dawki
i posiada odpowiedni paszport/certyfikat potwierdzający odbycie szczepień"

Wymieniono trzy szczepionki, a co z Moderną? Nie jest uznawana w Uzbekistanie? Jestem przed dawką przypominającą, jeśli to miałoby mi uniemożliwić wjazd, trzeba wybierać Pfizera...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group