Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Lip 2020 19:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
jak w temacie. Planuję lecieć niedługo bądź zaraz po Bożym Narodzeniu i zastanawiam się na ile to wykonalne, a na ile powinienem się raczej szykować na opcję B.

Ktoś z was bywały / mieszkający / znający tamtejsze regiony może mi coś podpowiedzieć / wywróżyć, nawet jeśli póki co to wróżenie z fusów?
z góry dzięki
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 28 Lip 2020 01:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 504
złoty
Sama sie nad tym zastanawiam.
Ludzie, ktorzy mieszkaja w Wietnamie prognozuja, ze turystycznie to dopiero w przyszlym roku. Ale to tez takie wrozenie z fusow.
Ja juz dalam sobie spokoj z planami na ten rok. :cry:
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 28 Lip 2020 08:57 

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 52
Rząd Wietnamu właśnie ewakuuje 80 000 lokalnych turystów z Da Nang po wykryciu tam 3 (!) przypadków korony...
https://edition.cnn.com/travel/article/ ... index.html

Więc ciężko mi sobie wyobrazić otwarcie granic w przewidywalnej przyszłości z takim radykalnym podejściem.
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 28 Lip 2020 10:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
@malisz dzięki, faktycznie wygląda to słabiutko :(
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 28 Lip 2020 10:25 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 806
niebieski
Nie traktowalbym tego jako pewnik, ale moja hipoteza jest taka, ze za kilka miesiecy wszystko w miare wroci do normy.
I to niezaleznie od wynalezienia lekarstwa/szczepionki.
Juz teraz wiekszosc krajow europejskich zaczyna rozumiec, ze nie moze byc powrotu do scislego 'lockdownu', a ograniczenia wprowadzane moga byc tylko punktowo.
Powoli widac na przykladach Szwecji, UK, czy nawet Brazylii, ze w najblizszych tygodniach najlepiej beda sobie radzily kraje, ktore pozwolily na wieksza penetracje wirusa w spoleczenstwie, u nich druga fala bedzie pewnie znacznie lagodniejsza, niz w krajach, ktore za wszelka cene chcialy go zdusic.
Zatem mysle, ze przed koncem roku wiekszosc krajow pogodzi sie z istnieniem tego koronawirusa, zmieni podejscie i pozwoli na w miare kontrolowane rozprzestrzenianie sie wirusa, co bedzie oznaczalo rowniez brak znaczacych ograniczen w podrozowaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 28 Lip 2020 11:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
@flus chciałbym, żebyś miał rację
i nie chciałbym się wdawać w dyskusję czy będzie druga fala, jak ostra będzie etc., jednak, pozostając w temacie: do tej pory Wietnam stosował jedne z najostrzejszych na świecie (na tyle na ile się orientuję, na pewno sporo ostrzejsze niż wszystkie kraje w Europie ) restrykcji dotyczących przepływu obcokrajowców. Więc, jak wspominałem, chciałbym byś miał rację co do znoszenia obostrzeń, czy to w Wietnamie czy gdziekolwiek indziej, a z drugiej strony Wietnam nic szczególnie nie zrobił by móc się spodziewać rychłego otwarcia, a raczej robi rzeczy tak jak ta wspomniana przez innego kolegę 2 posty wyżej - co raczej nie napawa optymizmem odnośnie szybkiego wjazdu tamże.
Z drugiej strony mam nadzieję, że może zimą będą chcieli trochę pchnąć turystykę do przodu, bo to pewnie spora część dochodu, i wtedy gdy chcę jechać poluzują obostrzenia.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 28 Lip 2020 11:09 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 100
@rw30 też planuje tamte rejony zaraz po Świętach. Początkowo chciałem Tajwan na Sylwestra, ale coś słabo to widzę w tym roku.
Też się zastanawiam jak zrobić z biletem, czy kupić i ewentualnie zmienić destynację na kraj w Azji Płd-Wsch który się otworzy pod koniec roku czy dalej czekać,
w sumie nie do końca wiadomo jak może być z cenami po otwarciu granic ?
A Ty jak planujesz z biletem ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 28 Lip 2020 11:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
nie wiem

ja tam chcę jechać głównie pod kątem pływania na kajcie, i to nie tylko urlopowo ale przez większość czasu łącząć pływanie z pracą (planuję ok. 1.5 miesiąca łącznie) , więc miejsca w które mogę potencjalnie jechać wymagają kombinacji 3 czynników:
* dobry wiatry / warunki na kajta
* kilkugodzinne przesunięcie względem Europy - najlepiej właśnie takie jak oferuje Azja, a nie to dostępne np w Ameryce
* w miarę sensowne połączenie z internetem
....i Wietnam pod tym względem, podczas naszej zimy, tojedna z najlepszych najlepsza opcja na świecie
...więc w mooim przypadku to nie jest tak, że a najwyżej, jak Wietnam się nie otworzy to polecę do Tajlandii / na Filipiny / do Pcimia Dolnego

więc w zasadzie to nie mam jeszcze opracowanego planu B, ale wygląda na to że powinienem o nim pomyśleć.
Przy czym cena biletu dla mnie nie jest jakoś super kluczowa, wiadomo, im taniej tym lepiej, ale to też nie jest tak że musi być w promocji super mega za 1500 zyka, więc póki co mi się nie pali grunt, no ale pewnie gdzieś w październiku najpóźniej będę już musiał wiedzieć co chcę zrobić.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 28 Lip 2020 13:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1123
Loty: 207
Kilometry: 364 581
platynowy
Wy planujecie i się zastanawiacie, więc możecie poczekać. Gorzej jak ktoś (czytaj ja) ma już kupione bilety i doloty :D.

Codziennie w Google w zakładce wiadomości lądują u mnie różne frazy i słowa kluczowe dot. otwarcia granic.
Patrząc jednak na to co się tam dzieje, słysząc co mówią ludzie, którzy mogą powiedzieć coś więcej na ten temat itp., z każdym dniem przestaję się już łudzić, że wyprawa dojdzie do skutku. Oczyma wyobraźni widzę już moje użeranie się z OTA :p
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 04 Sie 2020 11:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
ciekawa opinia usera naszego forum, który zdaje się wiedzieć co mówi:

kraje-ktore-otwieraja-granice-po-covid-19,0,151716&p=1353905#p1353905
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 14 Wrz 2020 11:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
siema, 1.5 miesiąca później... czy coś się zmieniło? czy są jakieś nowe informacje / warte wspomnienia przecieki etc.?

z góry dziękuję za informacje


@wasil10 @puhacz @wietnamblog.pl @flus
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 14 Wrz 2020 13:08 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 965
Loty: 198
Kilometry: 437 840
Cześć,

Z bardziej istotnych, niedawnych zmian:
- od lipca mogą wjeżdżać rodziny dyplomatów, pracowników, rezydentów itd. (ten dziwaczny pat trwał od marca) - procedura wykazania konotacji typowa dla Wietnamu: skomplikowana.
- jeszcze we wrześniu ma zostać wydana zgoda na uruchomienie komercyjnych połączeń w wybranych kierunkach (dotychczas powroty do kraju były możliwe tylko specjalnymi połączeniami, np. rządowymi) a wjazd odbywać się będzie według następujących zasad: (i) negatywny wynik testu Covid na nie dłużej niż 3 dni przed wylotem, (ii) 5 dni kwarantanny w miejscu pobytu (było 14 w obozie lub hotelu) (iii) dwa negatywne wyniku testu na Covid w trakcie tych pięciu dni.

Wjazd do kraju jest w dalszym ciągu możliwy wyłącznie dla dyplomatów, ekspertów, wysoko wykwalifikowanych pracowników, menadżerów firm w Wietnamie oraz rodzin w/w. Jest to informacja którą otrzymałem w sobotę, nie wiem natomiast kiedy to prawo zostanie zaimplementowane.

@rw30 jeśli chodzi o turystyczne wjazdy to ten rok to spokojnie można sobie odpuścić. A przyszły? Cóż, mam nadzieję, że nie pójdą ścieżką filipińską ale na pewno będą trzymać granice zamknięte póki sytuacja na świecie będzie wyglądać tak jak wygląda w tej chwili. Moim skromnym zdaniem (nie popieram tego żadnym dokumentem a jedynie jakimś tam rozeznaniem w sposobie działania władz wietnamskich) że nawet kupno biletów na pierwszą połowę 2021 może być obarczone ryzykiem.

Obym się mylił.
p.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off
wasil10 lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 14 Wrz 2020 13:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
-- 14 Wrz 2020 13:14 --

dzieki. Właśnie Filipiny były moją opcją C po Wietnamie - nawet jeszcze nie zgłębiałem sytuacji tamże, ale po Twojej wzmiance domyślam się że tam też coś nie tak.
Aha, opcją B była Brazylia :mrgreen: :mrgreen:

-- 14 Wrz 2020 13:17 --

także tej zimy to chyba pozostanie mi snowKite. Albo po prostu narty a nie żadne kajty w tropikach :cry: :cry: :cry: :cry:
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 14 Wrz 2020 16:08 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 351
srebrny
Cytuj:
Filipiny były moją opcją C po Wietnamie - nawet jeszcze nie zgłębiałem sytuacji tamże, ale po Twojej wzmiance domyślam się że tam też coś nie tak.


Kilka dni temu filipiński rząd zapowiedział, że dla turystów kraj otworzy nie wcześniej niż w drugiej połowie 2021 roku.


Ostatnio edytowany przez puhacz, 15 Wrz 2020 08:25, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie
Góra
 Profil Relacje PM off
refiko uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 15 Wrz 2020 08:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
Kiepsko to wygląda, mam loty na luty 2021, i pewnie zrobię zwrot bo już drugi raz pokasowali mi połączenia i mogę zrezygnować, tylko średnio widzę jakiś kierunek, jest jeszcze Meksyk na ta chwilę brak obostrzeń.
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 15 Wrz 2020 08:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1123
Loty: 207
Kilometry: 364 581
platynowy
Ja już pisałem z Air China o voucher lub zwrot i odesłali mnie na drzewo póki co.

Mam czekać do odwołania lotów i potem na zwrot od OTA z potrąceniem haraczu. No nic, znowu będę się z wykłócał z OTA. Szkoda jedynie, że póki co jestem w zawieszeniu z innymi kierunkami podróży i wisi mi ten dolot oraz jeden lot wewnętrzny VietJet (dobrze, że z resztą się wstrzymałem).
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 15 Wrz 2020 08:43 

Rejestracja: 17 Lis 2013
Posty: 182
Zawsze możesz wystąpić o chargeback - wtedy kasa cała wróci. Tylko będziesz musiał udowodnić, ze loty się nie odbyły
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 16 Wrz 2020 12:46 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 965
Loty: 198
Kilometry: 437 840
Zgodnie ze wcześniejszym komunikatem rząd zaakceptował loty komercyjne (nadal nie dla turystów, ale to już jest jakiś - i to spory - krok naprzód):
- od 15/09 z Kantonu, Tokio, Seulu i Tajpej
- od 22/09 z Kambodży i z Laosu

Wcześniej pisałem o pięciodniowej (zamiast czternastodniowej) kwarantannie - rzeczywiście ten zapis również się utrzymał ale dot. tylko przylotów z tych 6 w/w kierunków. Cała reszta nadal objęta będzie scentralizowaną, czternastodniową kwarantanną.

p.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 25 Wrz 2020 15:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1123
Loty: 207
Kilometry: 364 581
platynowy
Dobra, dostałem anulację z CA.

„Prepare to fight” z OTA ;)
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 05 Paź 2020 13:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2020
Posty: 7
Turystów nie wpuszczają, ale biznesowy wizy są wydawane i da się całkowicie uniknąć kwarantanny.

Niektóre biura turystyczne ogarnęły już kruczki prawne i działają. Robią to tak, że wietnamska firma wystawia zaproszenia biznesowe dla turystów.

Jeżeli ktoś jest zdesperowany dostać się tu teraz na wakacje to podaje przykładowe ogłoszenie z grupy Hanoi Massive Community:
Cytuj:
We do entry visa to Vietnam for people abroad
We change tourist visa to business visa
Zalo/whatsapp: (+84)94 253 1122
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group