Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
link do formularza wizowego https://dichvucong.bocongan.gov.vn/boco ... matt=26277


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 589 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 30  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#421 PostWysłany: 09 Mar 2020 11:16 

Rejestracja: 02 Cze 2017
Posty: 114
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#422 PostWysłany: 09 Mar 2020 11:35 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 966
Loty: 198
Kilometry: 437 840
Krótko wyjaśnię, że w Wietnamie 7-8 marca nastąpiła (chwilowa - mam nadzieję) panika gdyż w Hanoi, nad jeziorem Truc Bach, ujawniono pierwszy od 24 dni przypadek zakażenia. Historia tego jak wirus pojawił się na nowo w Hanoi to sama w sobie intersująca historia - dziewczyna pochodzi z bogatej rodziny (i jest na ustach całego kraju) i stać ją było na to, żeby po wizycie w północnych Włoszech wrócić do Wietnamu z Londynu, dzięki temu celowo uniknęła kwarantanny w Noi Bai. Nie przyznała też się że była we Włoszech i niestety rozniosła chorobę wśród kilku kolejnych osób - swojego kierowcy i kilku członków rodziny a także współpasażera z miejsca obok w biznesie, którym leciała. W ten sposób Wietnam, który zrobił od samego początku bardzo dobrą robotę (szybkie uszczelnienie granic, kwarantanna 10k osób, zamknięte szkoły od połowy stycznia, krótki kryzys dyplomatyczny w związku z odesłaniem do Korei samolotu pełnego... Koreańczyków) ma teraz 14 nowych przypadków w ciągu trzech ostatnich dni...

Ta kartka, którą @Bohdan Demydov postujesz, widziałem już wczoraj. Nie wiem na ile jest legitna, bo nikt nie potrafi więcej na ten temat powiedzieć. Prawdopodobnie nie chodzi wcale o paszport, ale o kierunek z którego przyjeżdżasz do Wietnamu, pomimo że na liście pojawiają się przymiotniki, ale najprawdopodobniej jest to po prostu błąd. Niedawno władze Wietnamu (7 lub 8 marca) wstrzymały program wjazdów bezwizowych do 15 dni pobytu, ale ta lista też nie może tego dotyczyć, bo Polska nie była objęta tym programem. Jest po prostu chaos i tak do końca nie wiadomo o co z tą kartką chodzi. Jeśli się ktoś wybiera, niech po prostu zadzwoni do Ambasady w Warszawie przed wyjazdem - powinno być rzetelne info z pierwszej ręki.

p.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#423 PostWysłany: 09 Mar 2020 12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2017
Posty: 193
Loty: 139
Kilometry: 337 418
Detale na oficjalnej stronie, kilka nacji ma zawieszony program wizowy

https://vietnam.travel/things-to-do/inf ... us-vietnam

Ps. jestesmy na miejscu z @vegejazz i niezły cyrk się robi, właśnie przewodnik z wycieczki do My Son powiedział że od jutra tours zawieszone. Poza tym Cat Ba nie wpuszcza obcokrajowców...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#424 PostWysłany: 09 Mar 2020 12:57 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 966
Loty: 198
Kilometry: 437 840
Dokładnie to napisałem powyżej, drugi akapit.

p.

PS. Wycieczki do My Son czy samo My Son? Jak to pierwsze to po prostu bierzcie Graba albo wynajmijcie skuter i w drogę.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#425 PostWysłany: 09 Mar 2020 14:15 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 257
Tego właśnie się obawiałem, że w czasie podróży wynikną cyrki z wirusem. @marwok @vegejazz updatujcie nas ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#426 PostWysłany: 09 Mar 2020 17:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2017
Posty: 193
Loty: 139
Kilometry: 337 418
@kbk

Aktualnie jestem w Hoi An (wycieczka do My Son zaliczona dzisiaj - mega gorąco ale polecam), jutro lecę do Hanoi , vege już jest na północy, zobaczymy czy jakiś Tour da się kupić. Samo miasto Ha Long wydaje mi się że trzeba spróbować ominąć - link poniżej. Sytuacja jest dynamiczna, btw QA zawiesił stopover ..


https://www.vietnam-briefing.com/news/v ... ates.html/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#427 PostWysłany: 11 Mar 2020 16:38 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 966
Loty: 198
Kilometry: 437 840
Sytuacja jest dynamiczna ale ta tabelka wygląda na najbardziej aktualną i przestrzeganą. Dziś dwóch znanych mi Finów i jeden Brytyjczyk dostali odmowy wydania wizy. Nie znam żadnych aplikujących w ostatnim czasie (od 7 marca) Polaków ale bardzo jestem ciekaw jak poszło. Proszę się ujawnić jakby co :) z góry dzięki.

p.

Załączniki:
FB_IMG_1583937280855.jpg
FB_IMG_1583937280855.jpg [ 32.15 KiB | Obejrzany 1186 razy ]
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#428 PostWysłany: 11 Mar 2020 16:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Tylko że tam nikt się jeszcze nie dodzwonił po 1989r. 8-)
puhacz napisał(a):
niech po prostu zadzwoni do Ambasady w Warszawie przed wyjazdem - powinno być rzetelne info z pierwszej ręki.

p.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#429 PostWysłany: 11 Mar 2020 18:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2017
Posty: 193
Loty: 139
Kilometry: 337 418
Nie rozumiem kto z własnej woli chciałby teraz jechać do Wietnamu, zdecydowana większość atrakcji jest niedostępna. Codziennie Wietnam rozszerza listę, od jutra chcą zawiesić tours do Ha Long Bay, reszta atrakcji Hanoi zamknięta od 2 dni. Kwarantannę dla przybywających umieszczono w mieście widmo - Da Nang.

To są fakty a nie żadna panika itp ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Olencjaaa uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#430 PostWysłany: 11 Mar 2020 19:03 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 966
Loty: 198
Kilometry: 437 840
Patrzysz na tą sytuację w bardzo ograniczony sposób i krótkowzrocznie. Na przykład podróże służbowe. Albo sprawy rodzinne. Przykłady mógłbym mnożyć; wyobraź sobie że ktoś do Wietnamu teraz musi lub powinien się dostać i wcale nie jedzie na wakacje. Z resztą nie tylko tam. Świat się skurczył i ludzie mają interesy, rodziny, pracę i potrzeby w wielu różnych krajach.

p.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#431 PostWysłany: 11 Mar 2020 19:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sie 2014
Posty: 99
Loty: 84
Kilometry: 171 198
nick napisał(a):
Tylko że tam nikt się jeszcze nie dodzwonił po 1989r. 8-)
puhacz napisał(a):
niech po prostu zadzwoni do Ambasady w Warszawie przed wyjazdem - powinno być rzetelne info z pierwszej ręki.

p.

Ja się tam dodzwoniłam w 2016 roku :) ale nie pomogli za bardzo, więc nie liczyłabym na rzetelne info :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#432 PostWysłany: 12 Mar 2020 02:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2017
Posty: 193
Loty: 139
Kilometry: 337 418
@puhacz

Proszę przeczytaj moje 1 zdanie jeszcze raz ;) chyba oczywiste jest że mówię o zwiedzaniu. Co do reszty pełna zgoda choć jesli moja firma zmuszalaby mnie do podrozy teraz to bardzo szybko przestalaby byc moim pracodawcą :lol:

puhacz napisał(a):
Patrzysz na tą sytuację w bardzo ograniczony sposób i krótkowzrocznie. Na przykład podróże służbowe. Albo sprawy rodzinne. Przykłady mógłbym mnożyć; wyobraź sobie że ktoś do Wietnamu teraz musi lub powinien się dostać i wcale nie jedzie na wakacje. Z resztą nie tylko tam. Świat się skurczył i ludzie mają interesy, rodziny, pracę i potrzeby w wielu różnych krajach.

p.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#433 PostWysłany: 12 Mar 2020 04:09 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 966
Loty: 198
Kilometry: 437 840
Przeczytałem i nadal nie wiem jak się mają zamknięte atrakcje do - na przykład - wyjazdu celem uczestnictwa w pogrzebie.

p.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#434 PostWysłany: 12 Mar 2020 04:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2017
Posty: 193
Loty: 139
Kilometry: 337 418
Puhacz bez komentarza, niby moderator a typ internetowego trolla, bez obrazy. Mówię o zwiedzaniu, turystyce, podroży z własnej checi, woli itp.

Sytuacje przymusowe to inna historia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#435 PostWysłany: 12 Mar 2020 05:23 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 966
Loty: 198
Kilometry: 437 840
Zielony lub czerwony kolor użytkownika nie jest gwarantem czytania postów po Twojej myśli. Skoro jednak zaczęły się pozamerytoryczne argumenty ad personam to w tym miejscu rzeczywiście czas najwyższy zakończyć.

Natomiast do wszystkich tych, którzy są zainteresowani głównym wątkiem, tj. wizami do Wietnamu informuję, że stan na dziś rano (12/03) jest taki, że Polacy nadal mają możliwość wjechać do kraju. Weryfikowane telefonicznie przez koleżankę Wietnamkę, przy okazji kolejnej próby ściągnięcia tu Finów o których pisałem parę postów wyżej.

p.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off
Olencjaaa uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#436 PostWysłany: 13 Mar 2020 16:50 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
Od niedzieli zakaz wjazdu do Wietnamu?

Za brytyjskim MSZ: https://www.gov.uk/foreign-travel-advic ... quirements

Vietnam has announced that from noon Vietnam time (0500 UK) on 15 March 2020 foreign nationals will be refused entry to Vietnam if in the previous 14 days they have been to the UK, or any Schengen country, even in transit. This restriction will be in place for 30 days.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#437 PostWysłany: 16 Mar 2020 15:23 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 257
@marwok @vegejazz
Jak sytuacja? Jak wracacie do PL? Widzę, że się pojawił na 19.03 lotdodomu z Hanoi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#438 PostWysłany: 16 Mar 2020 21:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2017
Posty: 193
Loty: 139
Kilometry: 337 418
@kbk

cześć, nasze zaplanowane 2 tygodnie już dawno minęły, wróciliśmy do Polski zgodnie z oryginalnym planem w sobotę 14.03 .... a Ty ciągle w Wietnamie?
Góra
 Profil Relacje PM off
Olencjaaa lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#439 PostWysłany: 17 Mar 2020 04:44 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 966
Loty: 198
Kilometry: 437 840
@kbk szybko się rozszedł - już jest wyprzedany.

BTW gdybyś ktoś z użytkowników utknął w Wietnamie i miał jakieś problemy to w miarę możliwości będę pomagać - piszcie na priv albo tutaj, gdziekolwiek.

p.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#440 PostWysłany: 17 Mar 2020 17:56 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 257
HCM jeszcze jest dostępny #lotdodomu
@marwok czyli wróciłeś rzutem na taśmę przed wejściem w życie obostrzeń. 8-)

Ostatecznie nie polecieliśmy bo żona coraz mocniej panikowała. Dodatkowo właśnie zaczęła nową pracę. Te dwa powody, ale głównie ten drugi. I dobrze, bo wracalibyśmy teraz tym właśnie lotemdodomu z HCM no i potem 2 tyg. przymusowego urlopu domowego. Więc łącznie szef by mnie nie widział 5 tyg. :o
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 589 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 30  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group