Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Revolut w Wietnamie ?
#1 PostWysłany: 16 Wrz 2019 17:48 

Rejestracja: 10 Wrz 2013
Posty: 415
niebieski
Jakie są wasze doświadczenia z Revoultem w Wietnamie?
Bankomaty przy wypłatach naliczają prowizje?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 16 Wrz 2019 17:50, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#2 PostWysłany: 16 Wrz 2019 18:10 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1010
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Moje doświadczenie: generalnie słabo.
Były problemy z płatnościami w sklepach i z wybieraniem gotówki.

Nie to, że nie dało się. Niemniej to była loteria.
Wietnam był krajem, w którym zraziłem się generalnie do Revoluta.
Dopełniła tego Brazylia.

Zdecydowanie bardziej korzystałem w Wietnamie z Visy Świat mBanku - była zdecydowanie bardziej przydatna.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 17 Wrz 2019 06:53 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2172
srebrny
Aktualnie jestem w Wietnamie, kilka razy już miałem problem z płatnością MC, jednak Visa przechodzi bez problemow.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 18 Lis 2019 14:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 490
Loty: 217
Kilometry: 423 860
niebieski
Przez 3 tygodnie płacenia w Wietnamie Revolutem (MasterCard) tak około 10% transakcji było odrzucanych (zawsze wyglądało to tak samo - nie przechodził chip, próbowali przeciągnąć paskiem i oddawali kartę mówiąc, że nie działa), wtedy używałem karty dolarowej z kantoru Aliora i wszędzie się udawało.

Wypłaty we wszystkich bankomatach z wyjątkiem VPBank (max 5 mln VND) z dodatkowymi prowizjami, ale to niezależne od karty. Na lotnisku w Hanoi jest jeden bankomat VPBank (do końca w prawo po wyjściu), polecam się w nim zaopatrzyć w pierwsze pieniądze. Bankomaty VPBanku bez problemu do znalezienia też w Hanoi, Da Nang i Ho Chi Minh City, ale nie było ich na przykład w Cat Ba, Hoi An ani Phu Quoc.
Góra
 Profil Relacje PM off
dormozg uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 18 Lis 2019 15:03 

Rejestracja: 03 Lis 2013
Posty: 25
Loty: 206
Kilometry: 318 960
Poza VP Bank, prowizji nie pobiera również TP Bank oraz MB Bank a Agribank pobiera bardzo małą (22k przy 3mil).
Góra
 Profil Relacje PM off
dormozg uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 18 Lis 2019 16:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 482
niebieski
Uzupełnię jeszcze, ze w sporej liczbie punktów (hotele, agencje, kawiarnie, sklepy itd) przy płatności karta chcieli od 2 do 4% prowizji za płatność karta.

Najlepiej było wypłacić sporo kasy z VP Banku i płacić za wszystko gotówka.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 18 Lis 2019 16:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 189
Loty: 51
Kilometry: 82 228
miki_fly napisał(a):
Przez 3 tygodnie płacenia w Wietnamie Revolutem (MasterCard) tak około 10% transakcji było odrzucanych (zawsze wyglądało to tak samo - nie przechodził chip, próbowali przeciągnąć paskiem i oddawali kartę mówiąc, że nie działa), wtedy używałem karty dolarowej z kantoru Aliora i wszędzie się udawało.
...


Na trzy karty z revoluta, tylko jednak właśnie miała u nas taki problem, że chip nie działał, ale wydaje mi się że to problem samej karty a nie revoluta.
Ja po przeczytaniu tego wątku, myślałem że faktycznie bardzie ciężko tam z revolutem. Po prawie 3 tygodniach zdarzyły się może z 2/3 sytuacje gdzie chip na jednej karcie nie działał.
Więc ogólnie polecam revoluta w Wietnamie. Karty były z MC
_________________
Instagram: https://www.instagram.com/lousylucky/?hl=pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 20 Lis 2019 15:49 

Rejestracja: 20 Wrz 2016
Posty: 161
Loty: 202
Kilometry: 281 717
miki_fly napisał(a):
Wypłaty we wszystkich bankomatach z wyjątkiem VPBank (max 5 mln VND) z dodatkowymi prowizjami, ale to niezależne od karty. Na lotnisku w Hanoi jest jeden bankomat VPBank (do końca w prawo po wyjściu), polecam się w nim zaopatrzyć w pierwsze pieniądze. Bankomaty VPBanku bez problemu do znalezienia też w Hanoi, Da Nang i Ho Chi Minh City, ale nie było ich na przykład w Cat Ba, Hoi An ani Phu Quoc.


Na Phu Quoc też jest - w mieście Duong Dong. Po wpisaniu w Google Maps dobrze znajduje lokalizację.
Góra
 Profil Relacje PM off
miki_fly uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 05 Paź 2020 13:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2020
Posty: 7
Od 7 miesięcy używam karty Revolut w Wietnamie i jeszcze nie zdarzyło się, żeby nie zadziałała. Prowizje przy wypłacaniu nalicza jedynie bankomat i wynosi ona 22 000 do 55 000 VND. Kurs przeliczenia jest bardzo korzystny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 23 Wrz 2022 11:07 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 275
niebieski
Podliczałem wyjazd to odświeżę, z tych z których korzystałem to bez opłat Vp Bank (dalej jest na lotnisku w Hanoi;)) i HSBC. Limit 2 albo 3kk dongów na transakcję. Często korzystałem z agribank - są w mniejszych miasteczkach przynajmniej na północy, opłata 22k dongów, limit też 2/3kk. W pozostalych bankomatach oplata 22k-60k dongow limity chyba wszedzie podobne. Tak jak ktos wyzej pisal orzy platnosci karta czasem doliczaja prowizje - 2-4%.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 13 Paź 2022 11:27 

Rejestracja: 11 Paź 2022
Posty: 8
@długi_szmul a możesz powiedzieć jaką walutę miałeś na koncie pln czy usd, wybywam za miesiąc do Wietnamu i mam w planie zamówienie Revo ale z racji tego że nie ma już opcji posiadania konta w dongach to zastanawiam się jaką walutę wybrać aby operacje były jak najbardziej korzystne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 13 Paź 2022 12:06 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 275
niebieski
@Monika Krysiak revolut korzysta z konta na ktorym masz najwiecej srodkow, nie liczylem tego ani nie wiem jak teraz zachowuje sie pln wzgledem np. usd, ale pewnie przy normalnych sumach to beda pomijalne roznice (chyba ze myslisz ze zlotowka do tego czasu mocno poleci to kupuj usd i czekaj), pamietaj tylko zeby wymian/wyplat nie dokonywac w weekendy bo wtedy revo dolicza sobie extra oplate.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 27 Paź 2022 10:58 

Rejestracja: 02 Paź 2022
Posty: 89
Zbanowany
Visa i MasterCard działają? Czy tylko któraś z nich?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 16 Lut 2023 19:46 

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 266
niebieski
Nie chciałem zakładać nowego wątku. Może ktoś tu zna odpowiedź.
Lepiej zabrać dolary i wymienić na lokalną walutę, czy może lepiej wypłacić na przykład revolutem lub kartą Alior Bank kantor ? Chodzi o oszczędności.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 16 Lut 2023 23:15 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
Moim zdaniem lepiej mieć USD. Bez problemu znajdziesz miejsca w których można wymienić, np. u jubilera.
W wielu miejscach kart nie przyjmują lub chcą doliczają dodatkowo prowizję za płatność kartą.
Mi z Revoluta (Visa) nie udało się wypłacić z bankomatu bez prowizji (innych kart nie próbowałem).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
pawfazi lubi ten post.
pawfazi uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 16 Lut 2023 23:50 

Rejestracja: 24 Maj 2013
Posty: 305
Loty: 139
Kilometry: 286 579
niebieski
Byłem w wietnamie w 2019 zaraz przed pandemia, jechałem głównie na Revolucie przy wszystkich platnościach - nie miałem żadnych problemów. Oczywiście lekko gotówki coś przy sobie miałem ale starałem się jej nie używac skoro za większość rzeczy mozna było płacić kartą. Zjechałem Hanoi/Ha Long/ Bin Ninh/ Hue / Hoi An/ Da nan ( w tym park bana hills / Cat ba / Ria Gia / Phu Quoc / Sajgon a potem Kambodza ;)

Bilety na pociagi/autobusy/saoloty - oczywiscie placone karta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 17 Lut 2023 19:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2372
platynowy
@beata123 Ja stosowałem obie opcje.

O bezprowizyjnym bankomacie w Wietnamie napisałem w dedykowanym wątku: bankomaty-w-jakim-kraju-bez-dodatkowej-prowizji,135,134492&p=1592506&hilit=Bankomaty#p1592506
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 19 Lut 2023 17:23 

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 266
niebieski
pawfazi napisał(a):
@beata123 Ja stosowałem obie opcje.

O bezprowizyjnym bankomacie w Wietnamie napisałem w dedykowanym wątku: bankomaty-w-jakim-kraju-bez-dodatkowej-prowizji,135,134492&p=1592506&hilit=Bankomaty#p1592506


Tam pisales o ZEN. Rozumiem z Revoult bedzie tak samo bez prowizji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 20 Lut 2023 00:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2372
platynowy
Nie testowałem, ale przypuszczam, że będzie tak samo przynajmniej dla karty Mastercard.

Dopisuje kartę, ponieważ czasami inaczej bankomat się zachowuje przy wyplacie kartą Mastercard, a inaczej dla karty VISA.
Góra
 Profil Relacje PM off
beata123 lubi ten post.
beata123 uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 20 Lut 2023 09:40 

Rejestracja: 10 Sie 2015
Posty: 64
Nie ma problemu z płatnościami. Pare razy nie dało się płacić telefonem, potrzebowali fizycznej karty albo trzeba im było pokazać, że terminal ma taką funkcję. Czasami doliczają prowizję za płatność karta w homestay czy hotelu. Ale gotówkę zawsze warto mieć. Jak poszukasz to trafisz miejsca gdzie kurs jest bardzo zbliżony do Revoluta. No i oczywiście tylko jak najnowsze, nie uszkodzone banknoty o wysokich nominałach. Nie opłaca się wymieniać 5 czy 10.
Góra
 Profil Relacje PM off
beata123 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group