Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 244 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#161 PostWysłany: 25 Kwi 2019 07:30 

Rejestracja: 24 Lut 2018
Posty: 556
Ja parę lat wstecz kupowałem w tym miejscu:
International Tourist Bureau
New Delhi, Ratan Lal Market, Kaseru Walan, Northern Railway's Wireless Station Area, New Delhi, Delhi 110018, Indie
https://maps.app.goo.gl/etaBr3audSDHxfnp8

Patrząc na zdjęcia w google nic się nie zmieniło :)
_________________
Pzdr,
Krzysiekk

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#162 PostWysłany: 28 Kwi 2019 22:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Pietrucha napisał(a):
Dodał, że drugim powodem jest to, że jesteśmy turystami i że zawsze za bilety zapłacimy więcej, a ceny, które widziałem w internecie, nie były prawdziwe, bo gdybym przeszedł do płatności (a wcześniej próbowałem na irctc, lecz mi się to nie udało pomimo użyczenia konta przez jednego uprzejmego użytkownika forum) to finalnie bym zobaczył inne ceny.... ..... Jednak wg moich pierwotnych obliczeń powinniśmy zapłacić 40-50% tej ceny. Rozumiem, że nie płacimy więcej niż Hindusi? To jak to jest? Czy premium tatkal na 1-2 biletach, aż tak mogło podnieść całkowitą cenę? Czy ktoś z Was może mi powiedzieć na jaką mniej więcej kwotę dałem się oszukać? :D


Wbrew barwnym opowieściom i wrażeniom z zabytków koleje indyjskie nie zdzierają więcej z turystów. Ceny dla nich są takie same jak dla krajowców i nie zmieniaja się magicznie na stronie. Mogą oni także korzystać ze zniżek dla seniorów na równi z obywatelami Indii i są nawet uprzywilejowani przez "Tourist Quota" - specjalną pulę biletów zarezerwowaną dla turystów zagranicznych (dostępne na popularnych turystycznie trasach i do zakupu na wybranych stacjach).
Tatkal też nie jest jakoś przesadnie drogi. Dopłata do sleepera to raptem 100-200 rupii (w wyższych klasach więcej) tyle, że potrafią się błyskiem rozchodzić.
Czy i na ile Cię orżnęli mógłbyś sobie sprawdzić na stronie ITRC czy Cleartrip ale ja bym tam się po fakcie nie wgłebiał... Ciesz się podróżą i wyniesionym doświadczeniem. :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#163 PostWysłany: 28 Kwi 2019 22:54 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
billy napisał(a):
... koleje indyjskie nie zdzierają więcej z turystów. Ceny dla nich są takie same jak dla krajowców i nie zmieniają się magicznie na stronie.


Dodałbym tylko, że zarówno przy kupowaniu przez IRCTC, jak i przez Cleartrip do ceny biletu dochodzi niewielka prowizja - kilkanaście - kilkadziesiąt rupii w zależności od ceny i klasy. Płacą to wszyscy, miejscowi i turyści. Dochodzi albo dochodziła (ostatnio kupowałem w 2017) jeszcze jakaś minimalna prowizja za płatność zagraniczną kartą, ale to już były zupełne grosze.
A jeżeli ktoś chce sobie posprawdzać ceny na różne dni, w różnych klasach, w tatkalu i w normalnej puli, to jeszcze raz polecam https://erail.in/ Od pewnego czasu na niektóre pociągi koleje indyjskie wprowadziły też dynamic pricing, trochę w stylu linii lotnicznych, ale z mniejszym wahaniami cen. W każdym razie może być drożej w dni z większym obłożeniem i przy kupowaniu z mniejszym wyprzedzeniem, nie tylko w puli tatkal.
Góra
 Profil Relacje PM off
Pietrucha uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#164 PostWysłany: 29 Kwi 2019 09:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2013
Posty: 175
Loty: 73
Kilometry: 200 797
niebieski
Z ciekawości napisałem do pracownika na Whatsapp i odpisał mi, że biorą prowizję w wysokości 400 rupii od biletu. To by mniej więcej się zgadzało :)
_________________
Moje relacje:

Zachód USA mocno rozszerzony i skondensowany jednocześnie
Transsybirem do Chin
Indie z podręcznym
Autostopem po Jordanii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#165 PostWysłany: 17 Sie 2019 23:46 

Rejestracja: 21 Paź 2016
Posty: 13
Witam, mam już za sobą procesy rejestracji w Cleartrip i IRCTC. Ktoś mi podpowie dlaczego przez te 2 serwisy wyszukuje mi tylko jedno połączenie z Delhi do Agry? Start 7.10 i wlecze się prawie 6h. Oczywiście bilet są niby niedostępne na każdy dzień aż do połowy grudnia. Google pokazuje, że tych pociągów jest na tej trasie kilkanaście dziennie i śmigają w 2 godzinki...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#166 PostWysłany: 18 Sie 2019 00:24 

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 255
Loty: 151
Kilometry: 378 445
niebieski
Juz od dawna nie ma potrzeby rejstracji na Cleartrip zeby kupic bilety. Jesli udalo ci sie zarejestrowac na stronie IRCTC, to zwyczajnie tam sprawdz dostepnosc i tam zakup bilet. Polaczen jest duzo wiecej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#167 PostWysłany: 18 Sie 2019 11:29 

Rejestracja: 21 Paź 2016
Posty: 13
-- 18 Sie 2019 11:01 --

IRCTC - pokazuję mi też tylko jedno połączenie dziennie. to samo co na Cleartip o 7.10. i 6 h jazdy. Z tym że tu bilety są dostępne.
Dlaczego mam opcję tylko jednego pociągu w ciągu dnia?

-- 18 Sie 2019 11:29 --

OK, już widzę w czym problem. Stacja końcowa w Agra powinna być AGRA CANTT a nie AGRA FORT :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#168 PostWysłany: 16 Wrz 2019 11:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
Właśnie kupiłem bilet na pociąg z Agry do Delhi. Wszystko bez problemu, e-tix od razu na mailu. Płaciłem kartą Revolut (opłata za transakcję 4%). Jakby ktoś potrzebował pomocy to kontakt na PW.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#169 PostWysłany: 04 Paź 2019 00:08 

Rejestracja: 04 Paź 2019
Posty: 1
Rejestrację na IRCTC przeszedłem, weryfikację email i polskiego numeru telefonu również.
Po zalogowaniu wybieram trasę, sprawdzam dostępność. I próbuję dać "book now", pojawia się okienko "Please wait" i za chwilę znika. Nic się nie dzieje. Podobnie jest na trasach z listą oczekującą. O co chodzi? W pewny momencie rejestracji było info, że obcokrajowiec musi uiścić opłatę 100 INR, chyba przy pierwszym logowaniu. Mi żadne okienko płatności nie wyskoczyło i nie widzę nigdzie takiej opcji. Czy w tym jest problem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#170 PostWysłany: 15 Paź 2019 09:19 

Rejestracja: 26 Cze 2015
Posty: 9
Cześć. Już kilka razy próbowałem zapłacić za bilet. Próbowałem i kartą VISA i Mastercard. Nie wiem czy są jakieś problemy z przetwarzaniem przez nich danych ale po zalogowaniu się do banku i potwierdzeniu transakcji wracam do strony z płatnością. Środki z rachunku nie schodzą a w profilu IRCTC widzę, że rezerwacji nie dokonano. Czy ktoś miał takie problemy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#171 PostWysłany: 16 Paź 2019 20:40 

Na stronie IRCTC musisz oczywiście przejść weryfikację OTP dla adresu e-meil i numeru telefonu. Weryfikacja e-meila przebiega bezproblemowo ale numeru tel musisz najpierw opłacić 100INR /płatność przechodzi każdą kartą MC czy to w USD EUR czy PLN Potem dostajesz kod OTP na telefon i ponownie musisz zalogować się na stronę wybrać bilet i po dojściu do płatności wybrać bank hinduski z całej listy z prowizją chyba 4% /te bez nie przechodzą/ i po całej procedurze masz e bilet który przeczytać trzeba przez lupę :D wydrukowany pokazujesz go w pociągu i koniec.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#172 PostWysłany: 17 Paź 2019 07:00 

Rejestracja: 26 Cze 2015
Posty: 9
Procedurę rejestracji przeszedłem bez problemu, opłata, SMS itd. Problem występuje przy płatności. Spróbuję z tym bankiem co wskazałeś. Dzięki za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#173 PostWysłany: 17 Paź 2019 08:18 

Rejestracja: 26 Cze 2015
Posty: 9
-- 17 Paź 2019 09:02 --

I jeszcze jedno pytanie. Czy muszę wybrać w zakładce Trains "Foreign tourist booking" czy "Book Ticket"?

-- 17 Paź 2019 09:18 --

Udało się. Trzeba wybrac opcjędla turysty z zagranicy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#174 PostWysłany: 01 Gru 2019 09:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
Ponieważ Air India anulowała mi 1 odcinek, byłem zmuszony kupić bilet na miejscu w lokalnym biurze. Wszystkie biura oczekują 100 Rupii opłaty za rezerwację. A sam bilet w Second Seat (2S) kosztował 120 Rupii. Razem 220 Rupii.

Moje odczucia po przejechaniu się 2x pociągiem - nie warto płacić za AC. Lepiej zobaczyć prawdziwe Indie w niższej klasie, żeby mieć co opowiadać :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#175 PostWysłany: 28 Gru 2019 23:54 

Rejestracja: 21 Paź 2016
Posty: 13
Hej, mam problem ze swoim kontem IRCTC. Udało mi się zalogować pół roku temu, kupiłem bilety kolejowe miesiąc temu, przydzielono miejsca, a wczoraj nagle nie mogę się zalogować i wyskakuje komunikat "User is disabled". Biletów nie wydrukowałem, więc ich nie mam - to było 12 biletów, więc kwota dosyć spora byłą. Po kontakcie z nimi otrzymałem wiadomość: "Please note that you did not mentioned proper address in your user id profile so your user id has been deactivated due to Garbage or Junk profile".

Nowego konta już nie zdążę założyć bo to trochę trwało, kasa też przepadła... Ktoś miał podobną sytuację?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#176 PostWysłany: 09 Sty 2020 09:58 

Rejestracja: 18 Gru 2013
Posty: 882
złoty
Kilka uwag po powrocie.

- brak jakiegokolwiek problemu z aktywacją użytkownika na stronie IRCTC, wszystko zrobione zdalnie przed wyjazdem
- bilety bookujemy w General Quota. Jeśli nie ma miejsc to dopiero wtedy (!) z Foreign Tourist Quota (apeluję by nie zużywać tej puli, jeśli są dostępne w głównej - zresztą bilety z puli dla obcokrajowców są już od jakiegoś czasu znacząco droższe niż z normalnej puli). Jeszcze istnieje Tatkal Quota, uruchamiana na dwa dni przed podróżą, o godzinie 10 dla wagonów klimatyzowanych, o 11 dla wagonów typu sleeper / seating
- biletów nie trzeba drukować - wystarczy PDF w telefonie lub print-screen rezerwacji. Nie ma też obaw, że się wagonu nie znajdzie - wagony są wyświetlane przed wjazdem pociągu na stację i wtedy należy ustawić się w odpowiednim sektorze.
- co do wyboru klasy podróży. Dla tras krótkich (nawet bardzo krótkich) sleeper jest okej, natomiast na trasy nawet jednonocne (ca. 10 - 12h) polecam jednak dopłacić do AC3, ponieważ w sleeperze może być więcej podróżnych niż miejsc - którzy okupują przedsionki. Minusem natomiast AC3 jest fakt, że jest klimatyzowany cały czas - przez co nie da się nie wrócić chorym jeżdżąc ichniejszymi pociągami - w nocy jest ziiiimno :roll: First class jest nieopłacalny (i strasznie drogi - nawet droższy niż loty krajowe z dnia na dzień), AC2 jest wystarczający - aczkolwiek nie nastawiałbym się na zbyt wysoki komfort. Rosyjskie koleje w porównaniu do indyjskich to jest luksus, nawet w wagonie plackartnym 8-) Z głodu w pociągu na pewno nie umrzecie, wodę i herbatę też cały czas ktoś sprzedaje.

Generalnie koleje w Indiach to jest Państwo w Państwie - ponad 1,3 mln pracowników - ale funkcjonuje w miarę sprawnie, oczywiście biorąc pod uwagę fakt ciągłych opóźnień ;) Pociągi osobowe bardzo tanie - 40 km to koszt 10 rupii (50 groszy - 6 razy taniej niż metro na lotnisko w Delhi), sleeper również tani, wagony AC już takie tanie nie są.

Jakby ktoś miał jakieś problemy / pytania to służę pomocą 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#177 PostWysłany: 30 Sty 2020 00:57 

Rejestracja: 15 Mar 2015
Posty: 79
h3rlitz napisał(a):
Kilka uwag po powrocie.

- brak jakiegokolwiek problemu z aktywacją użytkownika na stronie IRCTC, wszystko zrobione zdalnie przed wyjazdem
- bilety bookujemy w General Quota. Jeśli nie ma miejsc to dopiero wtedy (!) z Foreign Tourist Quota (apeluję by nie zużywać tej puli, jeśli są dostępne w głównej - zresztą bilety z puli dla obcokrajowców są już od jakiegoś czasu znacząco droższe niż z normalnej puli). Jeszcze istnieje Tatkal Quota, uruchamiana na dwa dni przed podróżą, o godzinie 10 dla wagonów klimatyzowanych, o 11 dla wagonów typu sleeper / seating
- biletów nie trzeba drukować - wystarczy PDF w telefonie lub print-screen rezerwacji. Nie ma też obaw, że się wagonu nie znajdzie - wagony są wyświetlane przed wjazdem pociągu na stację i wtedy należy ustawić się w odpowiednim sektorze.
- co do wyboru klasy podróży. Dla tras krótkich (nawet bardzo krótkich) sleeper jest okej, natomiast na trasy nawet jednonocne (ca. 10 - 12h) polecam jednak dopłacić do AC3, ponieważ w sleeperze może być więcej podróżnych niż miejsc - którzy okupują przedsionki. Minusem natomiast AC3 jest fakt, że jest klimatyzowany cały czas - przez co nie da się nie wrócić chorym jeżdżąc ichniejszymi pociągami - w nocy jest ziiiimno :roll: First class jest nieopłacalny (i strasznie drogi - nawet droższy niż loty krajowe z dnia na dzień), AC2 jest wystarczający - aczkolwiek nie nastawiałbym się na zbyt wysoki komfort. Rosyjskie koleje w porównaniu do indyjskich to jest luksus, nawet w wagonie plackartnym 8-) Z głodu w pociągu na pewno nie umrzecie, wodę i herbatę też cały czas ktoś sprzedaje.

Generalnie koleje w Indiach to jest Państwo w Państwie - ponad 1,3 mln pracowników - ale funkcjonuje w miarę sprawnie, oczywiście biorąc pod uwagę fakt ciągłych opóźnień ;) Pociągi osobowe bardzo tanie - 40 km to koszt 10 rupii (50 groszy - 6 razy taniej niż metro na lotnisko w Delhi), sleeper również tani, wagony AC już takie tanie nie są.

Jakby ktoś miał jakieś problemy / pytania to służę pomocą 8-)



Z jakiej sieci w Polsce rejestrowałeś nr telefonu na stronie irctc, bo ja próbowałem już z dwóch i orange i virgin i nic, nie chce przyjść sms potwierdzający rejestrację.
W związku z tym pytanie jak można inaczej kupić bilety, są jakieś inne strony do zakupu biletów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#178 PostWysłany: 30 Sty 2020 01:29 

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 255
Loty: 151
Kilometry: 378 445
niebieski
Klikalam w to okienko przez okolo 2 tygodnie. Caly czas klikalam po kilka razy dziennie i z roznych urzadzen. To tak nie dziala, ze klikniesz jeden raz i czekasz...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#179 PostWysłany: 30 Sty 2020 02:30 

Rejestracja: 15 Mar 2015
Posty: 79
TIT napisał(a):
Klikalam w to okienko przez okolo 2 tygodnie. Caly czas klikalam po kilka razy dziennie i z roznych urzadzen. To tak nie dziala, ze klikniesz jeden raz i czekasz...


To mnie pocieszyłeś, nie mam co robić kurcze tylko klikać żeby mi smsa wysłali, porażka!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#180 PostWysłany: 30 Sty 2020 20:20 

Rejestracja: 18 Gru 2013
Posty: 882
złoty
Dostałem za pierwszym razem, sieć Orange.

Mogę Ci użyczyć własne konto, jeśli do jakiegoś czasu nie przyjdzie Ci sms :)
Góra
 Profil Relacje PM off
becareful lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 244 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group