Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 01 Wrz 2019 12:19 

Rejestracja: 04 Lut 2016
Posty: 24
planuje się zatrzymać na tydzien na gili meno i zastnawiam sie czy jak np bede chcial wyskoczyc na inna wyspeke w nocy na impreze to czy bede miec jak wrocic? moze ktos odpowiedziec? chodzi o powrot w nocy oczywiscie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
#62 PostWysłany: 01 Wrz 2019 12:50 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 951
niebieski
Zawsze możesz wynająć łódź :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 12 Cze 2022 18:07 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 278
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
Trochę postpandemicznie mało wpisów w różnych tematach a tu wrzesień w Indonezji :-)

Informacje pewnie nie będą świeże ale może ktoś przerabiał.
Na Bali zamierzam zatrzymać się w Ubud. Potem chciałem się dostać na Gilii (najpewniej speed boot) i potem wrócić na bali ale już w rejon lotniska. Czy taki numer jest możliwy do ugadania u touroperatorów?

Co proponujecie w tym temacie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 12 Cze 2022 20:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
W bp, których było dużo na miejscu ustaliliśmy transport z hotelu na przystań plus bilety na speed boat na gili, i powrót do hotelu, na przystani było mnóstwo busów, więc to jest norma, przystań była ok 45-60 minut od lotniska na Bali
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 12 Cze 2022 21:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
Uber z Ubud do Amed. Noc w Amed, rano speed boat na Gili.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 13 Cze 2022 03:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 422
niebieski
rafafi napisał(a):
Trochę postpandemicznie mało wpisów w różnych tematach a tu wrzesień w Indonezji :-)

Informacje pewnie nie będą świeże ale może ktoś przerabiał.
Na Bali zamierzam zatrzymać się w Ubud. Potem chciałem się dostać na Gilii (najpewniej speed boot) i potem wrócić na bali ale już w rejon lotniska. Czy taki numer jest możliwy do ugadania u touroperatorów?

Co proponujecie w tym temacie?


odezwij sie na priv jak chcesz, dam Ci numer do kierowcy ktory Cie zawiezie z Ubud na przystan (sam mieszka w ubud) i kupi bilety po najnizszej cenie, a potem odbierze jak bedziesz chcial.
Robilem taka trase wiele razy zawsze z nim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 13 Cze 2022 18:45 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 278
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
Komunikacja po angielsku/whats app/voice?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 14 Cze 2022 03:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 422
niebieski
tak po ang bez problemu, przez WA albo FB

tutaj podawalem kontakt:
bali-podaje-namiar-na-sprawdzonego-kierowce,1098,165120
Góra
 Profil Relacje PM off
rafafi uważa post za pomocny.
 
      
#69 PostWysłany: 28 Cze 2022 00:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2021
Posty: 126
Hej,
Podepnę się pod wątek. Wracam jednego dnia z LBJ i planowałem od razu wybyć na Gili. Lot LBJ-DPS już mam i przylot jest chwilę przed 12:00. Teraz patrzę na aktualne rozkłady speed boatów na Gili i najpóźniejszy udało mi się znaleźć bodaj o 13:30, a biorąc pod uwagę konieczność przejazdu do Padang Bai (no i wysoce prawdopodobne opóźnienie lotu) za bardzo to się nie spina. Myślicie, że powinenem zaplanować dodatkowy nocleg na Bali (albo np. po drodze na Nusa Penida) czy są jakieś speedboaty wyruszające późnym popołudniem? Może warto rozważyć ten lokalny prom?

Z góry dzięki za pomoc!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
smarzyk lubi ten post.
 
      
#70 PostWysłany: 28 Cze 2022 10:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Miałem taką samą trasę, przed wylotem do labuan jeszcze na Bali kupiłem przejazd łódką na gili łącznie z transferem do portu prosto z lotniska, także po powrocie do Denpasar bus już na nas czekał, pojechaliśmy do portu i jeszcze się sporo wynudziliśmy zanim popłynęliśmy na gili, na powrocie bus też czekał i zawiózł nas do hotelu w kucie
Góra
 Profil Relacje PM off
majek89 uważa post za pomocny.
 
      
#71 PostWysłany: 28 Cze 2022 11:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2021
Posty: 126
Dzięki. Dobry pomysł - spróbuję to ogarnąć siedząc jeszcze w Ubud. Pytanie co w sytuacji jak lot się spóźni np. 2h - łódka raczej na mnie nie poczeka ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 28 Cze 2022 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Można o to spytać przy zakupie, ale przy rannych lotach nie powinno być problemu z opóźnieniami
Góra
 Profil Relacje PM off
majek89 lubi ten post.
 
      
#73 PostWysłany: 25 Wrz 2022 12:46 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 278
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
Takie tam wnioski uwagi i ciekawostki. Właśnie dopłynąłem na Gili Trawagan z Bali. 2 dni wcześniej zakupiłem ten rejs w dwie strony z odbiorem w Ubud a na powrocie z dostawą do hotelu w Kucie. Ciekawe czy się wywiążą bo w niektórych punktach sprzedaży mówili ze w Kucie jest za dużo hoteli i wysadzają na lotnisku albo w centrum gdziekolwiek by to nie było. Ceny wahały się od 550K do nawet 800K z osobę w dwie strony. Ta druga cena to chyba jako test wiedzy turysty. Łatwiej było targować na rejsy poranne. Na południowe było trudniej. Ostatecznie dostałem cenę z odbiorem z Kuty o ok 10:30 za 625K w dwie strony od osoby.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 25 Wrz 2022 16:19 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 278
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
I dalsza część historii. Ładnie nas odebrano około 10:40. Po drodze zgarnął jeszcze 2 pary wiec nie było dużo jeżdżenia w Ubud. Dalej było już pod górkę. Do portu zajechaliśmy okolo12:30. Kierowca zostawił nas przy stanowisku przewoźnika Semaya One. Dostaliśmy na smyczy boarding pasy i nalepki. Tu kończy się organizacja i profesjonalizm. Kazali nam czekać niewiadoma na co i jak długo. Potem nagle kazali nam wsiąść bagaże i iść szybko na nabrzeże i szukać statku z napisem Semaya one który miał ponoć płynąć o 13. Na nabrzeżu chaos. Nikt tu już niczego nie wspierał. Nikt też nie powiedział o opłacie portowej 10K od osoby. Bez niej nie wpuszczają na nabrzeże. Statku nie było i czekaliśmy tam jeszcze 2h. Przed nami odeszło z 6 statków rożnej wielkości. Jak w końcu weszliśmy to myśleliśmy ze już wszystko na właściwym torze. Ale nie. Statek zamiast na Gili zawiózł nas na Lombok i tam powiedziano ze musimy przesiąść się na mniejsze statki. No i musieliśmy wziąć bagaże iść na plaże i wsiadać na takie dziadowskie łódki z wody po kolana. W Tajlandii byłem na to przygotowany a tu miało być inaczej. Mało tego pomiędzy obsługę tej łodzi weszli tubylcy i niby pomagali ładować bagaże tym ludziom stojącym w wodzie a potem chcieli za to pieniądze. Ok popłynęliśmy. Po między wyspami zaczęła się jazda bo fale były takie ze wlewały się przez burty i nie byłem pewien czy sternik kontroluje jeszcze tą łajbę. Fala była boczna a przechyły czasem po 50 stopni. Niektórzy - nie wiem czy z nerwów - chichotali ale moim zdaniem było o krok od katastrofy. Nieprzymocowane, rzucone na środek swoich jeździły po pokładzie. I tak po 5h od planowanej godziny wpłynięcia dotarliśmy na Gili Trawagan.
Góra
 Profil Relacje PM off
smarzyk lubi ten post.
 
      
#75 PostWysłany: 25 Wrz 2022 16:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 422
niebieski
no to pieknie zostales zrobiony w bambuko :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 25 Wrz 2022 16:31 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1707
Loty: 637
Kilometry: 1 066 169
srebrny
I wspomnienia jakie będą!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 25 Wrz 2022 17:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 2519
Loty: 240
Kilometry: 540 731
platynowy
Wygląda na to, że faktycznie miałeś małego pecha ;)
Ja dokładnie tydzień temu wróciłem z Gili i korzystałem z podpowiedzi @fortuna za co jeszcze raz bardzo dziękuję :)
U mnie sprawa była prosta, aż nudna - po wylądowaniu w DPS czekał kierowca (kontakt na bieżąco przez WhatsApp) z kartką IMIE NAZWISKO, po drodze do przystani podjechaliśmy jeszcze po lokalną kartę SIM i płynął prosto z Padangbai na Gili Trawangan ale faktycznie jest tam mega zamieszanie, część osób ma zawieszki, a część naklejki. Następnie public boat'em Gili Trawangan -> Gili Air (ze stopem na Meno) i na koniec powrót z Gili Air do Padangbai (wiało i mega mocno bujało).
Jeśli ktoś wybiera się w tamtym kierunku polecam kierowcę od @fortuna
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
fortuna lubi ten post.
fortuna uważa post za pomocny.
 
      
#78 PostWysłany: 26 Wrz 2022 06:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2021
Posty: 126
Również polecam tego kierowcę i dziękuję za namiar :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
fortuna lubi ten post.
fortuna uważa post za pomocny.
 
      
#79 PostWysłany: 26 Wrz 2022 06:30 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 278
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
Opcję s kierowcą od @fortuna rozważałem. Nawet z nim pisałem śle on za transport z lotniska chciał 350K i tak samo za transport z Ubud gdy tymczasem transport do czy z portu wliczony jest w cenę biletu na Gili a przez to ze nie skorzystacie z transportu wyliczonego - bilet wcale nie będzie tańszy. Wychodzi jednak ze cebula jest niebezpieczna bo traci się wpływ na to co się potem dzieje. Tak czy siak unikajcie fast boot Semaya one. Teraz nawet wyczytałem ile ma ta firma złych opinii na Google i w sumie te same zarzuty. Opcja z zakupem biletu w porcie ma sens jeśli przełknięcie dodatkowe koszty związane z dojazdem do niego. Wtedy wybieracie statek jaki chcecie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 08 Paź 2022 13:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 272
Loty: 104
Kilometry: 143 742
niebieski
Dzięki za kilka rad, pewnie skorzystam z kierowcy (chyba, że gojek/gram wystarczy?), bo przylatuje na Denpasar o 11 i chciałbym się tego samego dnia udać na Lombok.
Ciągle się jednak zastanawiam, czy jakieś statki będą odpływać na Lombok, tak żebym zdążył dojechać z lotniska. Rozumiem, że lepiej pojechać w ciemno do portu z lotnika i liczyć, że coś się trafi (26.10, środa), czy ma ktoś już coś sprawdzonego (@majek89 jak Ci się to spięło ostatecznie)?
Z którego portu płynąć, tylko Padang Bai (Bali)?
_________________
Po więcej relacji zapraszam na mój blog Gotowi do drogi i Gotowi do Drogi kanał na YT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group