Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: z Nusa na Gili
#1 PostWysłany: 09 Gru 2019 13:34 

Rejestracja: 07 Wrz 2018
Posty: 30
Hej, planuję na przełomie kwietnia/ maja podróż na Bali, chciałabym tez spędzić kilka nocy na jednej z Gili ( myślę o Gili Air) oraz na Nusa ( najchętniej Nusa Penida). Mam pytanie czy jest możliwość dostania się z Nusa Penida (ewentualnie innej Nusa) na Gili Air (ewentualnie inną Gili). Chciałabym po przylocie zostać kilka dni na Bali, potem popłynąć na Nuse, a potem z Nusy bezpośrednio na Gili ( bez wracania na Bali). Znalazłam dużo informacji, że na obie te wyspy da się dostać z Bali, ale czy istnieje jakiś transport z Nusy na Gili? Jeśli tak to ile kosztuje? a jeśli nie to jak najepiej polecacie się przetransportować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
 Temat postu: Re: z Nusa na Gili
#2 PostWysłany: 09 Gru 2019 13:46 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Szybciej uzyskasz odpowiedź wpisując kilka słów w google, niż pisząc powyższy post :D Podpowiedź: speed boat. Tak, na miejscu masz szansę kupić bilet taniej niż przez internet ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
kaloszz1 lubi ten post.
kaloszz1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: z Nusa na Gili
#3 PostWysłany: 11 Gru 2019 22:01 

Rejestracja: 07 Wrz 2018
Posty: 30
Dziękuję za odpowiedź :) Szukałam w google, przeczytałam chyba wszystkie relacje, plany, informacje itp, ale niestety nie znalazłam żadnych informacji odnośnie transportu bezpośrednio z Nusa na Gili. Nie chciałabym musieć płynąć przez Bali bo niestety brak na to czasu, a znalazłam jedynie takie opcje. Czyli mówisz, że jest bezpośredni speed boat z Nusy na Gili? a wiesz czy jest może konkretnie z Nusa Penida na Gili Air? Wiesz czy odpływają one codziennie/ ile razy dziennie i jak to wygląda? Będę bardzo wdzięczna za wszelkie informacje. Chciałabym zarezerwować noclegi, ale wstrzymuje mnie brak informacji czy uda mi się w ogóle tam dostać. Jeśli będzie z tym problem to będe musiała zmodyfikować swój plan i z czegoś zrezygnować. Będę wdzięczna za wszelkie informacje :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: z Nusa na Gili
#4 PostWysłany: 11 Gru 2019 22:38 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
https://gilitransfers.com/articles/nusa ... -trawangan

Łodzie płynące z Bali na Lombok zatrzymują się na Gili T, i A. Jeśli Twoja nie będzie tak płynąć, znajdziesz inną. Gili T ogólnie fajniejsza, więcej się dzieje 8-) .
Góra
 Profil Relacje PM off
kaloszz1 lubi ten post.
kaloszz1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: z Nusa na Gili
#5 PostWysłany: 11 Gru 2019 23:22 

Rejestracja: 07 Wrz 2018
Posty: 30
Niestety jak wejdę w link i wybieram jakiekolwiek daty z Nusy do Gili to pokazuje, że brak łodzi. Jedynie z Bali pokazuje rejsy. Sprawdzałam kilka różnych dat i ciągle nic. A wiesz może jak w praktyce to wygląda? Czy na Nusa Penida są jakieś punkty, w których sprzedają te rejsy? Chciałabym mieć pewność, ze na pewno dopłynę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: z Nusa na Gili
#6 PostWysłany: 12 Gru 2019 00:22 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Po krótkim rozeznaniu widzę wiele stron oferujących takie połączenia. Nie płynąłem tą trasą, może ktoś to przerabiał to podpowie. W razie czego popłyniesz przez Padang Bay, dużo drogi nie nadłożysz, ale myślę, że to nie będzie zupełnie potrzebne
https://giligetaway.com/departure-times-pricing/
Pisz w razie czego maile do firm czy biur podróży, może Ci sprzedadzą bilet.
Góra
 Profil Relacje PM off
kaloszz1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: z Nusa na Gili
#7 PostWysłany: 12 Gru 2019 11:31 

Rejestracja: 07 Wrz 2018
Posty: 30
Dziękuję za wskazówki <3 Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś informacje na ten temat to bardzo chętnie przygarnę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: z Nusa na Gili
#8 PostWysłany: 12 Gru 2019 13:12 

Rejestracja: 11 Wrz 2016
Posty: 101
Loty: 91
Kilometry: 204 044
W zeszłym roku próbowałem zrealizować podobną trasę, wszystko ogarniałem na miejscu i dzięki temu cena była bardzo atrakcyjna. Nie udało mi się znaleźć połączenia z Nusa Penida bezpośrednio na Gili, więc przepłynąłem na Nuse Lembogan. Łodzie płyną na Gili najczęściej przez Nusę Lembogan nie znalazłem żadnej rejsowej łodzi płynącej przez Nusę Penidę na Gili. Startowałem z Sanur. Z Nusy Lembobgan nie ma problemu z dopłynięciem na Nusę Penidę, kwestia tylko co zamierzasz robić na Nusie Penidzie.
Góra
 Profil Relacje PM off
kaloszz1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: z Nusa na Gili
#9 PostWysłany: 12 Gru 2019 13:31 

Rejestracja: 07 Wrz 2018
Posty: 30
Chciałam zwiedzić wszystkie 3 Nusy, ale myślałam o noclegu na Nusa Penida, a na pozostałe udać się na jednodiowe tripy. Penida wydaje mi się najładniejsza i najwięcej na niej do zobaczenia, więc chciałam ją wybrać jako główna baza noclegowa. Jednak jeśli łatwiej będzie dostać się na Gili z Lembongan to wybiorę ją :) a Ty którą z Nus polecasz najbardziej ? :) Powiedz mi jeszcze proszę na którą z wysp Gili płynie ta łódź z Nusy Lembongan i ile zapłaciłeś za taką przeprawę? Ogarniałeś ją w porcie, czy w jakimś punkcie sprzedaży?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: z Nusa na Gili
#10 PostWysłany: 12 Gru 2019 17:37 

Rejestracja: 11 Wrz 2016
Posty: 101
Loty: 91
Kilometry: 204 044
Więc chyba w tym przypadku Lembogan jest najlepszy,, Nusę Caningam i Lembogan proponuję zwiedzić skuterem są połączone mostem a Penidę zrobić poprzez lokalne biuro w zależności od preferencji. Ja ogarniałem wszystko po przyjeździe na Lembogan w lokalnym biurze jakich setki wszędzie w pakiecie brałem wycieczkę na manty + przejazd na Lombok . Łodzie płynące z Nusy Lembogan na Lombok płyną przez wyspy Gili z tego co pamiętam to koszt całości około 550.000 IDR. Z Sanur speed boat płynie około 30 minut na Lembogan, oczywiści bilet kupiony wieczorem przed wyjazdem za 100 000 IDR.
Góra
 Profil Relacje PM off
kaloszz1 lubi ten post.
kaloszz1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: z Nusa na Gili
#11 PostWysłany: 13 Gru 2019 09:53 

Rejestracja: 07 Wrz 2018
Posty: 30
Bardzo dziękuję ;)

Jak tak patrzę na mapę to chyba będzie mi jednak lepiej najpierw zwiedzić Gili, a potem Nusy. Rozumiem, że łódka o której wspominasz działa też w drugą stronę? Są dostępne do kupienia na Gili bilety na łódkę na Nuse Lembongan?

Wiesz może, czy na Nusa Lembongan jestem w stanie kupić wycieczkę zawierającą w pakiecie dojazd na Penidę i zwiedzanie jej? czy zwiedzanie Penidy można kupić tylko w biurach na Penidzie?

I mam jeszcze ostatnie pytanko: czy w Ubud jestem w stanie kupić dojazd na Gili lub Penidę? Muszę jechać samodzielnie do portu i tam kupić bilety na łódkę, czy są może w samym Ubud w jakiś biurach jest opcja, że w ramach jednego biletu zawiozą mnie do portu a potem łódka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: z Nusa na Gili
#12 PostWysłany: 13 Gru 2019 19:08 

Rejestracja: 11 Wrz 2016
Posty: 101
Loty: 91
Kilometry: 204 044
Co do kupna transportu w każdej agencji turystycznej czy to Ubud czy Gili ogarną Ci każdy transport , zresztą tak działa cała południowo-wschodnia Azja

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
kaloszz1 lubi ten post.
kaloszz1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: z Nusa na Gili
#13 PostWysłany: 13 Gru 2019 19:42 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 18
kaloszz1, z Nusa Lembongan i Nusa Ceningan bez problemu kupisz całodniowe wycieczki na Penidę.Ale jednodniowa wycieczka na Penidę to za mało, lepiej objechać skuterem dwie pierwsze, też mają wiele punktów wow.
Góra
 Profil Relacje PM off
kaloszz1 lubi ten post.
kaloszz1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: z Nusa na Gili
#14 PostWysłany: 13 Gru 2019 22:43 

Rejestracja: 07 Wrz 2018
Posty: 30
Właśnie tak chciałam zrobić Lembongan i Ceningan, na skuterze, a na Penidę kupić wycieczkę. Za Twoją radą zarezerwuję nocleg na Lembongan i tam też poszukam biura wycieczkowego, które organizuje wycieczki na Penidę :)

nie wiem czy dobrze zrozumiałam, ten speed boat co płynie z Lembongan na Gili płynie również w druga stronę? W sensie będę mogła dostać sie z Gili na Lembongan bezpośrednią łodzą? :) bo jednak będę zwiedzać odwrotnie i potrzebuję się dostać z Gili na Lembongan :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: z Nusa na Gili
#15 PostWysłany: 14 Gru 2019 10:53 

Rejestracja: 11 Wrz 2016
Posty: 101
Loty: 91
Kilometry: 204 044
Nie płynąłem w tą stronę ale myślę że tak, Lembogan jest miejscem do którego przyjeżdża sporo turystów z Bali i bardzo często są oni zabierani przez te łodzie z powrotem na Bali.
Góra
 Profil Relacje PM off
kaloszz1 lubi ten post.
kaloszz1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: z Nusa na Gili
#16 PostWysłany: 14 Gru 2019 13:33 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Myślę, że te same łodzie płynące z Bali na Gili zatrzymują się na N.Lembongan i N.Penida. O ile mają klientów/wolne miejsca. Tych łodzi jest naprawdę dużo, akurat niedawno startowałem rano z DPS i miałem niezły widok na łodzie płynące na Nusy 8-) Z samolotu dopiero widać, ile tego jest. Na miejscu spokojnie to ogarniesz wedle potrzeb, najpierw zrób dobre rozeznanie, potem kupuj. Od kilku lat turystyka na Gili przeżywa boom, wygląda, że Rinjani tego na długo nie zatrzymał. Pomyśleć, że parę lat temu chcąc się dostać z Gili T na Lombok wynajmowaliśmy motorówkę :? ale tania była :D
Góra
 Profil Relacje PM off
kaloszz1 lubi ten post.
kaloszz1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: z Nusa na Gili
#17 PostWysłany: 14 Gru 2019 15:00 

Rejestracja: 07 Wrz 2018
Posty: 30
Nie wiedziałam, ze Łodzie płynąc z Bali na Gili, płyną potem na Nusy, myślałam, ze wygląda to tak, ze płyną w kółku Bali-Gili-Bali-Gili itd. ale jeśli kierują się potem na Nusę, to chyba nie mam się czego bać, bo w takim razie powinno być ich dużo i bez problemu uda mi się na miejscu zarezerwować jakąś łódkę z Gili na Nusę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: z Nusa na Gili
#18 PostWysłany: 14 Gru 2019 19:29 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Z rozkładu, do którego dawałem linka, wynika trasa Bali-Nusy-Gili (T i A)-Lombok. Powrót podobnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
kaloszz1 lubi ten post.
kaloszz1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: z Nusa na Gili
#19 PostWysłany: 18 Cze 2023 10:19 

Rejestracja: 09 Wrz 2014
Posty: 93
Loty: 19
Kilometry: 32 461
Potwierdźcie proszę, że jest możliwość dostania się z Nusa Penidy na Gili Air. Chcielibyśmy spędzić noc/dwie na Nusie, a potem nie wracać się tylko bezpośrednio na Gili Air.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group