Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 12 Cze 2018 12:53 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
O fuck. Nie ma to żadnego sposobu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 12 Cze 2018 12:55 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Tak, przesyłka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 12 Cze 2018 12:59 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Albo kupić lokalnie w Warszawie, voucher dostępny od ręki w sumie za tę samą cenę
Góra
 Profil Relacje PM off
ind_globtroter lubi ten post.
ind_globtroter uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 12 Cze 2018 14:02 

Rejestracja: 10 Lip 2016
Posty: 64
Nie lepiej i taniej w przypadku takiej podróży kupić jakiś inny Pass na dany region? Np. coś oferowanego przez JR West?
http://www.westjr.co.jp/global/en/ticket/pass/

Można zrobić rezerwację przez Internet jak i kupić na miejscu, z tym że przez Internet jest trochę taniej.
Góra
 Profil Relacje PM off
ind_globtroter lubi ten post.
ind_globtroter uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 12 Cze 2018 14:58 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Hiroszima plus okolice i Kioto z Kobe zalapie się na jakiś wspólny?

Edit/ widzę coś takiego, ekstra: http://www.westjr.co.jp/global/en/ticke ... hiroshima/

Rozumiem ,że mogę jechać aż z Kioto do Hiroszimy na tym bilecie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 12 Cze 2018 15:29 

Rejestracja: 10 Lip 2016
Posty: 64
"Kansai-Hiroshima Area pass is valid for unlimited travel in the valid area on the map"

Z powyższego wynika, że zarówno Hiroshima, Kioto, Kobe jak i wiele innych miejsc łapią się na tym Passie.
Zwróć uwagę, że przy rezerwacji Online tylko w wybranych miejscach możesz wymienić voucher na ten "bilet"
MCO exchange locations: Kyoto, Shin-Osaka, Osaka,Sannomiya, Kansai-airport, Nara, Wakayama, Toyooka, Kinosakionsen, Fukuchiyama, Ayabe, Nishi-Maizuru, Higashi-Maizuru, Okayama, Hiroshima, Travel Service Center OSAKA

Kupić na miejscu możesz natomiast też w innych miejscach.
Sales locations: Tsuruga, Kyoto, Shin-Osaka, Osaka, Kobe, Shin-Kobe, Sannomiya, Himeji, Nijo, Uji, Saga-Arashiyama, Kyobashi, Tsuruhashi, Tennoji, Shin-Imamiya, Bentencho, Nishikujo, Kansai-airport, Nara, JR-Namba, Wakayama, Toyooka, Kinosakionsen, Fukuchiyama, Ayabe, Nishi-Maizuru, Higashi-Maizuru, Okayama, Hiroshima, KANSAI TOURIST INFORMATION CENTER KANSAI INTERNATIONAL AIRPORT (TERMINAL1, TERMINAL2), Travel Service Center OSAKA

W związku z czym, nie bookuj online jeśli nie pasuje ci odebrać w którymś z MCO exchange locations.

//Edit: MCO location dotyczą rezerwacji przez agenta, przy rezerwacji online lista miejsc do odebrania passa jest jeszcze bardziej ograniczona: Kyoto, Shin-Osaka, Osaka, Kansai-airport, Hiroshima.

Pamiętaj również, że nim zdecydujesz się na zakup jakiegokolwiek Passa, dokładnie przeczytaj zasady na jakich działa, np. jakimi pociągami jeździć nie można itp. (JR Pass przynajmniej kiedyś był ograniczony w tym zakresie i nie obowiązywał w pociągach Noozomi i Mizuho), jakie dodatkowe środki lokomocji obejmuje np. promy, busy itd.
Góra
 Profil Relacje PM off
ind_globtroter lubi ten post.
ind_globtroter uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 12 Cze 2018 16:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2014
Posty: 149
Loty: 405
Kilometry: 918 570
tutaj opisałem doświadczenia z JR Pass:

http://przepodroze.pl/japan-rail-pass-poradnik/

gdzie kupic, gdzie odebrać, na co działa a na co nie

miłej podróży! :)
_________________
Ruszaj ze mną w podróż: http://www.przepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
pralinkakarolinka lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 12 Cze 2018 16:00 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Przypominam ze temat dot. czasu przesyłki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 12 Cze 2018 19:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
ind_globtroter napisał(a):
Rozumiem, że pass mogę kupić na miejscu w Japonii, ale będzie droższy?

Tak. Obecnie trwa pilotażowy program umożliwiający zakup JR Pass po przyjeździe do Japonii bez zamawiania "Exchange Orderu". Ceny są wyszczególnione m.in. w artykule na japan-guide.com (w połowie wysokości tekstu):

https://www.japan-guide.com/e/e2361.html

@ind_globtroter, przy planie przejazdów, jak opisałeś, JR Kansai Hiroshima Area Pass rzeczywiście powinien być najlepszym wyborem. Jeżeli zrezygnujesz z JR Pass i będziesz próbował przemieszczać się autokarami, co czasami wychodzi taniej, to po zsumowaniu kosztów łącznie z wszystkimi pobocznymi przejazdami, całkowity koszt i tak wyjdzie podobnie co regionalny pass kolejowy, a z biletem na pociągi będziesz miał więcej swobody.

Po lądowaniu w Kobe należy dojechać pociągiem Port Liner (nieobjętym przez JR Pass) na stację Sannomiya. Tam można zakupić lub wymienić voucher na różne typy JR Pass.
Góra
 Profil Relacje PM off
ind_globtroter lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#30 PostWysłany: 25 Lut 2019 13:44 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Zamawiałem JR PASS przez https://www.japan-rail-pass.com/

Paczka FEDEX dotarła do mnie w ciągu 24 godzin (1 dzień roboczy) do Warszawy - nadawana była z Paryża.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 18 Kwi 2019 09:50 

Rejestracja: 18 Kwi 2019
Posty: 4
Cześć,
Właśnie zakupiłem JR Pass i naszły mnie po zakupie wątpliwości, a mianowicie na formularzu zamówienia (kupowałem przez stronę japan-rail-pass.com) było first i last name więc takie podałem. Jednak mam drugie imię i też jest ono w paszporcie. Jest to problem bym nie dostał passow na miejscu? Ktoś ma podobne doświadczenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 18 Kwi 2019 09:56 

Rejestracja: 07 Lip 2017
Posty: 144
@sebastian.ozdoba

Nie powinno być problemu.
JR pass są imho stworzone dla turystów z zagranicy, więc w wielu sytuacjach idą na rękę (ja kiedyś zapomniałem zabrać ze sobą vouchera do Japonii, rodzina w międzyczasie kupiła mi drugi, a pieniądze za ten pierwszy zwrócili mi po jakimś czasie).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 18 Kwi 2019 10:22 

Rejestracja: 18 Kwi 2019
Posty: 4
Dzięki, to mam nadzieję że nie będą się czepiać, więc go nie zwracam. Latając nigdy nie podawałem drugiego imienia i też nigdy się tego nikt nie przyczepił mimo że w paszporcie jest.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 07 Mar 2023 17:52 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
JR Pass najtaniej wyszedł mi na Klook (choć niestety procentowe kody rabatowe nie wchodzą na to), zamawiałem w poniedziałek 27/02 wieczorem, kilka dni nic się nie działo, w piątek 3 marca wysłali numer śledzenia DHLa, w poniedziałek kurier dowiózł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 24 Mar 2023 20:45 

Rejestracja: 18 Gru 2013
Posty: 873
złoty
Odpowiem sobie sam, gdzie jest teraz najtaniej:

GetYourGuide w app daje 10% przy wbiciu kuponu GET10.
Cenę na JPPassy mają trochę zawyżone, ale z kuponem wychodzi najtaniej jak widziałem - w okolicy 950 pln per pax.
Do tego płatnosć revolutem jak macie aktywne cashbacki oddaje od razu 3%, więc wychodzi realnie 921 pln per pax za 7 dni za ordinary.
Góra
 Profil Relacje PM off
pralinkakarolinka lubi ten post.
mewho uważa post za pomocny.
 
      
#36 PostWysłany: 10 Kwi 2023 14:02 

Rejestracja: 26 Gru 2016
Posty: 107
Dzięki @h3rlitz. Na ten moment z cashbackiem z Revoluta wyszło jeszcze mniej, bo 905 PLN za sztukę.
Góra
 Profil Relacje PM off
h3rlitz lubi ten post.
 
      
#37 PostWysłany: 28 Kwi 2023 23:17 

Rejestracja: 25 Maj 2022
Posty: 3
JR pass zakupiłem na https://www.japan-experience.com
Płatność Revolutem w ¥ na 3tyg = 60450¥ + przesyłka ok 45zł .
Przy obecnym kursie PLN /100¥ =3,10 płatność w jenach wyszła najatrakcyjniej.
Przesyłka wysłana Fedexem dotarła po 2 dniach roboczych.
Góra
 Profil Relacje PM off
Wykus uważa post za pomocny.
 
      
#38 PostWysłany: 01 Maj 2023 10:55 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
Gdyby ktoś chciał skorzystać z (droższej) opcji kupna JR Pass po przylocie na lotnisku w Japonii, to nie polecam. Na lotnisku Narita kolejka do zakupu pass'a trwała 1h. A wcześniej można już się porządnie nastać w kolejkach po przylocie (info o kolejkach poprzylotowych w temacie o Japonii post-Covid).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 18 Maj 2023 11:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lut 2020
Posty: 64
Loty: 107
Kilometry: 190 049
Na ten moment na GetYourGuide z kodem zniżkowym GET10 wychodzi około 850zl na osobę, doliczając Cashback z Revoluta to już w ogóle świetna cena.

Stąd moje pytanie - jak szybko po zamówieniu otrzymaliście vouchery w tej konkretnej opcji?
I jedno głupie, ale żeby się upewnić - wybierając datę początkową w GYG powinnam podać dzień wylotu (przed którym muszę otrzymać przesyłkę) czy dzień aktywacji JR pass?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 22 Maj 2023 11:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lut 2020
Posty: 64
Loty: 107
Kilometry: 190 049
Fizyczną kartę Japan Rail Pass otrzymasz pocztą, którą należy aktywować w ciągu 3 miesięcy od daty wystawienia. Po przybyciu do Japonii aktywuj przepustkę w jednym z głównych biur Japan Rail. W tym celu należy okazać paszport i przepustkę. W momencie wymiany musisz wybrać datę początkową. Może to być od razu lub data do 30 dni później.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group