Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Issyk-kul z Ałmatów
#1 PostWysłany: 17 Wrz 2017 17:16 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 739
niebieski
Jaki jest najszybszy dojazd z Almatów nad jezioro Issyk-kul? Gdzieś wyczytałem, że trzeba jechać na przejście graniczne w miejscowości Tokmok i potem nad wodę. Nawet jeśli, to jakim transportem? Marszrutka? Taxi?

A jest opcja przeprawienia się przez granicę niemal idealnie na południe od Ałmatów, żeby nie nadrabiać za bardzo drogi, tylko jechać prosto nad jezioro, tak jak na tej mapie? https://www.google.pl/maps/dir/A%C5%82m ... 091027!5i1
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
#2 PostWysłany: 17 Wrz 2017 17:47 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
nie ma przejścia w górach wg mojej wiedzy https://en.wikipedia.org/wiki/Category: ... _crossings i nikt nam nie sugerował, że takie przejście istnieje.
Najszybciej właśnie do Tokmok, a dalej marszrutką nad jezioro
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 17 Wrz 2017 17:52 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 739
niebieski
@maxima Dzięki, a do Tokmok czym? I jaka jest częstotliwość odjazdów marszrutek z Tokmok do Bałykczy, no chyba że lepiej udać się do innego miasta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 17 Wrz 2017 17:55 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
my jechaliśmy z Bałykczy do Almaty, więc o Kazachstanie nie mogę wiele powiedzieć, ale na przejściu ruch był duży, więc na pewno ktoś zabierze. My jechaliśmy stopem za darmo z granicy do Ałmaty.
Z Bałykczy marszrutki ruszają do Biszkeku jak się zapełnią, są oczywiście taksiarze. Marszrutka zatrzymuje się tuż przy przejściu granicznym, podejrzewam, ze w drugą stronę też nie ma problemu. Ruch tak jak pisałam jest duży, więc na pewno jacyś ludzie pomogą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 17 Wrz 2017 18:01 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 739
niebieski
Dzięki, a jaka cena marszrutki na trasie Bałykczy - Tokmok?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 17 Wrz 2017 18:03 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
pisałam na kirgiskim forum:
Na mapach nie ma przejścia w Tokmok, ale ono działa. Ja akurat jechałam od strony Issyk Kul i marszrutki zatrzymywały się przy samym przejściu. Z Tokmok to Biszkeku powinno być 50 somów, do Bałykczy 100 somów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 17 Wrz 2017 20:05 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
Przejście graniczne na południe od Almatow istnieje. Jednak nalezy własnym transportem dysponować, bo publiczny transport tamtędy nie jeździ. Dojeżdża do ostatniej osady od strony kirgiskiej i pozniej trzeba iść z buta, albo liczyć na lut szczęścia, że zabierze strażnik graniczny, gdy bedzie kończył służbę. Prżejscie martwe, ale istnieje.
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 17 Wrz 2017 20:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1407
niebieski
A jak czasowo wyglada czasowo transport Almaty-Tokmok-Balykczy? 3h czy 5h?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 18 Wrz 2017 23:04 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 739
niebieski
I to jest bardzo dobre pytanie! @maxima? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 18 Wrz 2017 23:35 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Szczerze to nie pamiętam dokładnie ale do Tokmok chyba ok 1h a z granicy do Almaty z 3h plus formalności na granicy, szukanie transportu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia lubi ten post.
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 19 Wrz 2017 00:16 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 739
niebieski
Super, dzięki! To jeszcze mam pytanie, czy jest co zobaczyć w Bałykczy, czy jednak lepiej udać się na wschodnie wybrzeże jeziora (Karakoł?), żeby zobaczyć lepsze widoki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 19 Wrz 2017 07:45 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
Zdecydowanie udać się dalej nad jezioro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 19 Wrz 2017 08:00 

Rejestracja: 03 Mar 2011
Posty: 429
niebieski
My jechaliśmy autobusem z Ałmaty do Czołponaty, całkiem przyjemne miejsce z ładnymi widokami. Taki lokalny Sopot ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 19 Wrz 2017 16:56 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 739
niebieski
@risto A to ciekawe :) Bezpośredni autobus? Jak długo trwała podróż? Jakiś rozkład? Będę wdzięczny za jakiekolwiek szczegóły :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 19 Wrz 2017 18:56 

Rejestracja: 03 Mar 2011
Posty: 429
niebieski
Docelowo ten autobus jechał do Karakolu, wyjeżdżał wieczorem i między 7 a 8 był na miejscu, jechał jak dobrze pamiętam ok 10-11 h. Nie pamiętam dokładnej godziny wyjazdu, bilet proponuję kupić wcześniej. Długo jechał, ale to wszystko przez długie procedury na granicy, miejscowi dużo szybciej pokonali granice, nam to zajęło ponad godzinę dłużej. Baliśmy się że autobus odjedzie, ale jakie było nasze zaskoczenie że wszyscy podróżni autobusu czekali i się o nas martwili ;) Mnóstwo nasłuchaliśmy się o Bońku i że Piast Gliwice to najlepszy zespół w Polsce...?! Zabawna i ciekawa podróż. Nie było jakoś bardzo komfortowo, ale jeździłem w dużo gorszych warunkach. Wracaliśmy również tym autobusem z Karakolu do Ałmaty, w tym kierunku było szybciej na granicy, a czas przejazdu ok 14 h.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 23 Wrz 2017 17:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1407
niebieski
@risto
Jeszcze ja dorzucę kilka pytań :D
gdzie kupiliście bilety ? Z którego dworca odjeżdża ? no i ile kosztuje ? :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 26 Wrz 2017 22:10 

Rejestracja: 03 Mar 2011
Posty: 429
niebieski
Z Sayran Bus Station, kupiliśmy 2-3 dni przed wyjazdem na tymże dworcu ;) Ceny niestety nie pamiętam. Bagaż do luku był płatny dodatkowo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 14 Lip 2018 20:41 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 739
niebieski
Pytanie do @risto albo inny z użytkowników: o której odjeżdża autobus z miejscowości Czołponata albo Bałykczy do Ałmatów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 19 Lip 2018 14:59 

Rejestracja: 13 Mar 2018
Posty: 53
Ktoś z Was pokonywał granicę tędy?

https://www.dangerousroads.org/asia/kaz ... ernyy.html

To zdecydowanie najkrótsza trasa... Jest jakakolwiek opcja znalezienia tam kogoś, żeby zabrał jeepem :)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group