Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: wypożyczenie auta
#21 PostWysłany: 16 Sie 2019 12:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2016
Posty: 100
Loty: 34
Kilometry: 62 469
niebieski
Wypożyczałem samochód w firmie Viman Asia (w hotelu Astana w Ałmacie). Cena za Dustera 4x4 na dzień 94$ (przy płatności gotówką -10%). 200$ kaucji blokowane na karcie. W 3 dni zrobiłem 1300km, zero kontroli. Po mieści pilnowałem prędkości i jako takich zasad, poza jeździłem tak jak uważałem za słuszne i tak jak robią to Kazachowie.
Góra
 Profil Relacje PM off
dyzio1 uważa post za pomocny.
 
      
Na koniec świata! Australia, Fidżi i Nowa Zelandia w jednej podróży z Budapesztu za 4421 PLN Na koniec świata! Australia, Fidżi i Nowa Zelandia w jednej podróży z Budapesztu za 4421 PLN
Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów
 Temat postu: Re: wypożyczenie auta
#22 PostWysłany: 09 Wrz 2019 08:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 618
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
Czy ktoś korzystał w Astanie z wypożyczalni Vladex? Ktoś polecał ja na jednym z blogów.

Chcą przed rezerwacja zobaczyć skan paszportu i prawa jazdy, i trochę wydaje mi się to dziwne. Czy w innych wypożyczalniach też mają takie wymogi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wypożyczenie auta
#23 PostWysłany: 09 Wrz 2019 12:47 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 843
niebieski
Szukam auta w Almaty w terminie 25-29 września i nic sensownego nie mogę znaleźć. Może jest na forum ktoś kto będzie dysponował 3 miejscami w tym terminie? Nie jesteśmy wymagający :-).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wypożyczenie auta
#24 PostWysłany: 10 Wrz 2019 12:28 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 843
niebieski
lukket napisał(a):
Czy ktoś korzystał w Astanie z wypożyczalni Vladex? Ktoś polecał ja na jednym z blogów.

Chcą przed rezerwacja zobaczyć skan paszportu i prawa jazdy, i trochę wydaje mi się to dziwne. Czy w innych wypożyczalniach też mają takie wymogi?

Podbijam temat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wypożyczenie auta
#25 PostWysłany: 09 Paź 2019 19:34 

Rejestracja: 09 Paź 2019
Posty: 1
Zarejestrowałem się, aby Wam, panowie, odpowiedzieć... Także witam, to mój pierwszy post.

Byłem w Kazachstanie na przełomie kwietnia i maja 2019. Niestety tylko przez tydzień.
W Astanie wziąłem auto we wspomnianym Vladex Car Rental i było to najlepsze wypożyczenie auta w mojej "karierze". Wypożyczalnia nie ma biura na lotnisku, ale przysłała po nas z autem pracownika, który co prawda ni w ząb nie mówił po angielsku, ale to, że umiem powiedzieć po rosyjsku dosłownie kilkanaście słów i że rozumiem sporo po rosyjsku jak się mówi prosto i powoli sprawiło, że spokojnie się dogadaliśmy. Przesympatyczny typ. Podwiozłem go do miasta, pomógł kupić kartę SIM i polecił kantor oraz miejsce na śniadanie.
Co do skanów - tak, od nas też wymagali i tak, też byłem zdziwiony. Skontaktowałem się jednak najpierw z Ambasadą Kazachstanu w Warszawie. Tam miły pan Kazach był mocno zdziwiony pytaniem. Faktem jest, że na szeroko pojętym Wschodzie podejście do danych osobowych jest bez porównania luźniejsze (i zdrowsze moim zdaniem) niż w Polsce i w UE. Powiedział, że to normalna sytuacja. Podobną opinię wyraził polski dyplomata, do którego dodzwoniłem się w Ambasadzie RP w Astanie. Także śmiało - nic z tymi danymi nie zrobią.


Generalnie w Kazachstanie wynająłem dwa auta - Hyundaia Accenta w Astanie z Vladex'a i Dustera w Ałmaty z Hertza. Hertz bez limitu km, więc to był plus, ale koszmarnie drogi. Niestety lokalne wypożyczalnie nie miały aut w tym terminie.
Ruch drogowy w Kazachstanie jest - wbrew opiniom na wielu blogach - spokojniejszy niż w Polsce. Faktem jest, że ja na co dzień poruszam się po Warszawie, w której ruch jest o wiele bardziej dynamiczny niż np. w Białymstoku, ale nadal - prędzej Kazach ma się czego bać na polskiej drodze niż Polak na kazachskiej. Jedyne co gorzej funkcjonuje w ruchu drogowym to wpuszczanie przy zmienianiu pasa. Tam nikt nie wpuszcza, wpuszczasz się sam.
Nie miałem żadnych złych doświadczeń z Milicją. Zatrzymali mnie raz przed wjazdem na autostradę ze Szczucińska do Astany, ale tylko rzucili okiem na dokumenty i puścili bez gadania.
Niemniej nie przeginałem pały - w mieście raczej stosowałem się do ograniczeń, parkowałem też przepisowo, nie przejeżdżałem nawet na pomarańczowym. Jedynym miejscem, gdzie miałem raczej w tyłku ograniczenia prędkości, była pusta droga przez step prowadząca do granicy chińskiej i do Kanionu Szaryńskiego.
Góra
 Profil Relacje PM off
dyzio1 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: wypożyczenie auta
#26 PostWysłany: 17 Cze 2020 19:58 

Rejestracja: 17 Cze 2020
Posty: 1
W zeszlym roku, w lipcu, wypozyczalem w firmie Vladex (Almaty) 2 samochody Duster i Landcruiser, dla grupy 8 osob, oba z mozliwoscia wjazdu na teren Kirgistanu. Nie bylo najmniejszych problemow na granicy. Samochody w calkiem dobrym stanie ? Problemow z policja tez nie mialem bo za granica trzymam sie przepisow jeszcze bardziej niz w PL. Kaucja zwrocona w calosci, wszystko przy milej rozmowie. Oczywiscie rowniez mialem pewne obiekcje co do przesylania skanow paszportu ale... zrobilem to. Planuje wyjazd w przyszlym roku i rowniez chcialbym od nich wynajac samochod. Mowiac krotko - polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wypożyczenie auta
#27 PostWysłany: 16 Mar 2023 19:07 

Rejestracja: 14 Wrz 2015
Posty: 10
A czy ktoś ma jakieś negatywne doświadczenia związane z np. wymianą koła czy serwisem w okolicy Ałmat? Planujemy napięty program w Kazachstanie i trochę się martwię czy jakiś fakap z autem nie pokrzyżuje nam planów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wypożyczenie auta
#28 PostWysłany: 16 Mar 2023 19:15 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22480
Ale ze co? Ze nie będziesz wiedzieć jak zmienić koło?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wypożyczenie auta
#29 PostWysłany: 28 Wrz 2023 18:05 

Rejestracja: 28 Wrz 2023
Posty: 2
Może kogoś zainteresuje. Brałem auto w Biszkeku na Kirgistan, ale Anna i Igor bez problemu dają na Kazachstan i podstawiają gdzie trzeba.
Garść świeżych informacji umieściłem w wątku o Kirgistanie.
wynajem-samochodow-motocykli,1094,90577
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wypożyczenie auta
#30 PostWysłany: 29 Wrz 2023 01:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 858
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
Polecam Iron Horse Nomads. Dobry kontakt. Wszystkie zasady jasne od początku do końca. Wynajem przygotowany trochę jak dla dzieci, wlącznie z miejscowymi zasadami jazdy i jak postępować z policją. Świetny angielski.
Samochód był dobrze przyszykowany , choć wziąłem UAZa Patriot i ergonomia nie jest mocną stroną tego auta.
Zwrot szybki i przyjemny. Za drobne uszkodzenie zapłaciłem 50$ choć sam oceniałem je na więcej. Dodatkowo 10 $ za mycie. Po tygodniu jeżdzenia z otwartymi oknami auto w środku było strasznie zakurzone. Klima oczywiście działała, ale zimny łokieć na 4x4 daje dodatkową frajdę.

Wcześniej próbowałem pożyczyć samochód we vladex ale około tydzień zajęło im odpisanie że nie mają nic 4 na 4 dla mnie.
W ironhorsenomads podczas pożyczenia dokładnie widać w kalendarzu które auto w jakich datach jest dostępne. Więc duży plus. Zdecydowanie polecam.
Auto brałem w Ałmatach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wypożyczenie auta
#31 PostWysłany: 11 Mar 2024 10:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sie 2021
Posty: 98
Nie chcę mnożyć wątków, a może ktoś wiedzący mnie utwierdzi lub poprawi: czy dobrze myślę, że na takie podstawy w okolicach Ałmatów (dojazd do Tamgałów, Kanionu Szaryńskiego, Satów) wystarczy zwykłe auto?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wypożyczenie auta
#32 PostWysłany: 11 Mar 2024 11:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2016
Posty: 300
Loty: 165
Kilometry: 286 930
niebieski
Wystarczy zwykła osobówka.
Natomiast żeby zjechać na dół Szaryńskiego, albo podjechać pod samo Kaindy potrzebne jest 4x4.
_________________
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Góra
 Profil Relacje PM off
kameander lubi ten post.
kameander uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: wypożyczenie auta
#33 PostWysłany: 11 Mar 2024 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sie 2021
Posty: 98
Super, dzięki za odpowiedź. Wyszło, że jednak jadę sam, więc spokojnie te dalsze etapy będę sobie robić z buta lub na uśmiech.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group