Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Rowerem po Seulu
#1 PostWysłany: 02 Kwi 2017 12:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2017
Posty: 29
Loty: 84
Kilometry: 264 266
Witam

W Seulu jestem od 17.05.17 i chciałbym wypożyczyć rower, na poruszanie się po mieście.
Co sądzicie? Znalazłem kilka wypożyczalni na http://www.korea4expats.com/article-fre ... seoul.html
Ktoś testował taką opcję ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień w 4* hotelu (z wyżywieniem) w Dubaju z Poznania za 3329 PLN Tydzień w 4* hotelu (z wyżywieniem) w Dubaju z Poznania za 3329 PLN
First minute: loty w sezonie do Bangkoku i Chiang Mai z Warszawy od 2806 PLN. Dużo terminów First minute: loty w sezonie do Bangkoku i Chiang Mai z Warszawy od 2806 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Rowerem po Seulu
#2 PostWysłany: 02 Kwi 2017 14:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
Osobiście nie jeździłem po Seulu na rowerze, ale na podstawie moich obserwacji, miasto jest średnio przygotowane do obsługi tego rodzaju transportu. Ścieżki rowerowe i stojaki na rowery nie są zbyt często spotykane. Samych rowerzystów też zbyt wielu nie widziałem.

Podsumowując, jeżeli koniecznie chcesz, to możesz przemieszczać się na rowerze, ale nie daje to dużej przewagi nad innymi formami transportu. Większość atrakcji centrum jest w odległości pieszego dojścia i tam za wiele nie pojeździsz. Z kolei wybierając się na rowerze w odleglejsze zakątki miasta ryzykujesz jazdę w dużym ruchu i potencjalnie trudne do rozwiązania problemy, jeżeli się zgubisz (a Koreańczycy bardzo rzadko mówią po angielsku).
Góra
 Profil Relacje PM off
maxy26 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Rowerem po Seulu
#3 PostWysłany: 02 Kwi 2017 22:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2017
Posty: 29
Loty: 84
Kilometry: 264 266
Zaintrygowały mnie wypożyczalnie i dlatego postanowiłem spróbować. Zdam relacje po powrocie czy to był dobry pomysł. Na razie planuję z opcjami ;-). Niczym w sumie się nie ryzykuje. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rowerem po Seulu
#4 PostWysłany: 07 Wrz 2017 08:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2017
Posty: 29
Loty: 84
Kilometry: 264 266
Jazda po mieście to raczej niezbyt dobry pomysł ze względu na ogromny ruch. Jednak Seoul ma kilka dużych parków w których na rowerze można spędzić miło czas. Polecam :D
Góra
 Profil Relacje PM off
mordek lubi ten post.
mordek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Rowerem po Seulu
#5 PostWysłany: 04 Paź 2022 09:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Rowerem po Seulu jeździ się bardzo przyjemnie, jest sporo wydzielonych tras. Wystarczy pobrać apkę "SEOUL PUBLICK BIKE" i kupić pakiet 1h (1000krw), 2h (2000krw) ważne 24h - alternatywnie całodobowy pakiet (5000krw). Po odstawieniu roweru w wyznaczonym miejscu zaciągamy blokadę, to wszystko. Oczywiście liczy sie tylko czas podczas przejazdu, rowery możemy zmieniac wielokrotnie.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
M_Karol lubi ten post.
M_Karol uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group