Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Cze 2015 17:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 165
Loty: 7
Kilometry: 27 489
Witam, zastanawiałem się nad zakupem niektórych odcinków podróży przez stronkę
http://www.busonlineticket.com/

i mam kilka pytań do osób które po Malezji podróżowały:
1. Czy ceny są okej ? Da się taniej na miejscu u małych lokalnych przewoźników ? Będzie drożej ?
Kuala Lumpur to Cameron Highlands za RM 35.00 + bank fee
Kuala Lumpur to Singapore za S$ 35.00 + bank fee
2. Czy stronka bezpieczna ktoś korzystał ?
3. Czy ktoś wie jak obejść "bank fee" może ktoś wie czy to da się obejść ?
4. Obawiam się też, że w lipcu może nie być miejsc na najlepsze godziny odjazdów, czy moje obawy są potwierdzone ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 02 Cze 2015 19:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Kupowałem online na trasie penang CH i CH do KL. Płacone w Polsce. Problemów brak.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 02 Lip 2015 15:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2015
Posty: 90
Najlepiej kupować na dworcach= taniej. Co do autobusu KL-Singapore za 35sgd to dużo za dużo... Właściwa cena to ok.40rm. My zawsze tu sprawdzamy autobusy (choć ceny w rzeczywistości się troszkę różnią): http://www.journeymalaysia.com/transport.htm
_________________
W podróży dookoła świata od ponad 2 lat. Aktualnie eksplorujemy Alaskę Land Cruiserem własnoręcznie przerobionym na kampera :)

Relacje na bieżąco można znaleźć tutaj: DC Adventures
Szersze info na blogu: www.dc-adventures.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 02 Lip 2015 16:12 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 634
niebieski
Ja jechalem w lutym w druga strone czyli Singapur-Kuala Lumpur za 20 SGD.Bilet kupilem bez problemu na miejscu:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 02 Lip 2015 16:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2015
Posty: 90
20sgd z Singapuru do KL to też trochę przepłacone :p Najtaniej jest jechać z Queen Street w Sinagpurze do dworca Larkin w Johor Bahru autobusem firmy Causeway Link za 3,5 sgd, a później wsiąść w autobus do Kuala Lumpur za 34rm.
_________________
W podróży dookoła świata od ponad 2 lat. Aktualnie eksplorujemy Alaskę Land Cruiserem własnoręcznie przerobionym na kampera :)

Relacje na bieżąco można znaleźć tutaj: DC Adventures
Szersze info na blogu: www.dc-adventures.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Wrz 2015 23:05 

Rejestracja: 11 Wrz 2015
Posty: 5
A mam pytanko do kupowania biletów na busy jeszcze w Polsce, trzeba drukować jakieś potwierdzenia czy oni tam na miejscu już mają listy osób tych którzy dokonali płatności :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 25 Wrz 2015 00:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Drukuj oni tam absolutnie nie mają niczego przynajmniej na Penang i w cameron highlands
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off
Michal_K lubi ten post.
Michal_K uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 25 Wrz 2015 10:35 

Rejestracja: 24 Lip 2012
Posty: 44
Loty: 248
Kilometry: 361 659
Kupowałam za 40 RM Pengang-Cameron Highlands. Na dworcu w Pengang mało ludzi (październik), było trochę stanowisk innych firm, ale zaprezentowałam papierek z potwierdzeniem i naganiacze ode mnie odeszli więc nie wiem jak bardzo konkurencyjne ceny mieli. Autokar wygodny, klima na maksa. :)

Drugi bilet kupiłam za 73 RM (Taman Negara-KL: łódka z Taman Negara do Kuala Tembeling + bus do KL). Na pewno można było taniej bez łódki, ale dla mnie to była duża atrakcja.

Wszystko kupowane online na kilka dni przed wyjazdem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Michal_K lubi ten post.
Michal_K uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 08 Cze 2018 10:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 285
Loty: 147
Kilometry: 219 847
niebieski
Odkopię nieco temat. Czy na odcinek Malakka - Kuala Lumpur nie będzie problemu z kupnem biletu na miejscu? Nie chcę kupować online, bo też nie wiem, która godzina odjazdu będzie nam pasować. Czy cena w kasie różni się od ceny internetowej?
I jeszcze jedno pytanie: znajdę gdzieś informacje o czasie przejazdu wszystkich kursów? Na stronce https://www.busonlineticket.com/ jest tylko godzina odjazdu, nazwa przewoźnika i cena...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 08 Cze 2018 10:56 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Nie powinno być najmniejszego problemu z kupnem biletów na miejscu. Jedyne, co mi przychodzi do głowy to końcówka ramadanu, kiedy sporo muzułmanów może się przemieszczać po kraju udając się do rodzin i mogą być mniejsze lub większe problemy z dostępnością miejsc.
Jeśli chodzi o czas przejazdu, to zwykle rozkładowo są 2 godziny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
maciek89 uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 17 Cze 2018 15:28 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Mnie dopadło jakieś bliżej nieokreślone święto narodowe w drugiej połowie września, przez co nie dotarłem z Penang na Perhentiany (brak miejsc w autobusach na 2 dni do przodu). Ale po za tym przypadkiem, nie było najmniejszego problemu z zakupem biletów na miejscu. Należy jeszcze wspomnieć, że standard usług przewozowych w Malezji jest bardzo wysoki. Autobusy są bardzo wygodne, fotele przestronne, rozkładają się niemal do pozycji leżącej i oferują mnóstwo miejsca na nogi. Jazda nimi, to czysta przyjemność.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 17 Cze 2018 20:28 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
Standard autobusów bardzo wysoki, to prawda, ale sam system sprzedaży biletów, obsługa klienta, "sprzedawania" pasażerów jest rodem z krajów Trzeciego Świata. Autobusy w Tajlandii to przy tym niebo a ziemia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 22 Mar 2019 22:23 

Rejestracja: 14 Sty 2019
Posty: 25
Zbanowany
Easybook.com
Najpopularniejszy i najtańszy portal do zakupów biletów autobusowych, kolejowych i promowych w płd-wsch. Azji. Przetestowany osobiście.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 21 Wrz 2019 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 628
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
Cześć, jestem na etapie planowania podróży po Malezji i chciałbym się zaraz po Chińskim Nowym roku (raczej 27.01.2020) dostać się z Penang do Johor Bahru, lub Singapuru. Z powodu świąt ceny lotów są znacznie wyższe niż standardowe (jedyny lot jaki nie jest mega wygórowany to PEN-JHB za jakieś 260zl OW firefly z dość krótką przesiadką (na ryzyko pasażera?) w SZB.) Chciałem sprawdzić ceny autobusów, ale wyszukiwarki pokazują połączenia do końca roku. Zastanawiam się czy busy też będą mocno droższe, czy znajdzie się coś normalnego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 21 Wrz 2019 23:14 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Z tego co wiem, to bilety na autobusy mają sztywne ceny, więc nie powinny być droższe niż zwykle.
Z Penangu do JB można też próbować pociągiem, raczej na pewno z przesiadką w Kuala Lumpur. Stacja kolejowa jest w Butterworth, na stałym lądzie zaraz koło przystani promowej, zresztą w tym samym kompleksie, co główny dworzec autobusowy.
Góra
 Profil Relacje PM off
piterbtm lubi ten post.
piterbtm uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 22 Wrz 2019 16:42 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
Ja jechałem w tym okresie do Sin i ceny biletów autobusowych były normalne.
Góra
 Profil Relacje PM off
piterbtm lubi ten post.
piterbtm uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 22 Wrz 2019 19:32 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
A ja chciałem się dostać z Penang na Perhentiany i najbliższy kurs, na który można było kupić bilety, był za 3 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 22 Wrz 2019 20:28 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Sprawdzałeś na easybook.com? Z tego co wiem, to z Penang do Kota Bharu są chyba tylko 2 autobusy dziennie, dzienny i nocny, więc może po prostu trafiłeś na jakiś wysoki sezon. Ja niedawno (pod koniec sierpnia) jechałem w odwrotną stronę, z Kota Bharu do Penang, niby wysoki sezon wakacyjny, ale autobus jechał w połowie pusty.

Z Penang do Singapuru powinno być się łatwiej dostać nawet w okresie szczytu, bo to główna trasa w kraju. Jeżeli nie będzie biletów na bezpośredni autobus do Singapuru, to zawsze alternatywą jest Johor Bahru, albo bilet do Kuala Lumpur i tam przesiadka na autobus do Singapuru albo JB.
Góra
 Profil Relacje PM off
piterbtm lubi ten post.
piterbtm uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 23 Wrz 2019 00:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 628
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
Mar77 napisał(a):
Ja jechałem w tym okresie do Sin i ceny biletów autobusowych były normalne.


Z jakim mniej więcej wyprzedzeniem kupowałeś bilety? ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 23 Wrz 2019 00:54 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
Jak zawsze kupuję z wyprzedzeniem, to akurat ten kupiłem w dniu wyjazdu na dworcu.
Góra
 Profil Relacje PM off
piterbtm lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group