Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Mar 2023 09:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1123
Loty: 207
Kilometry: 364 581
platynowy
Nie ma takiego tematu, to zakładam, może się przyda komuś.
Granicę najlepiej przekraczać pieszo. Wszystkie auta trzepią kilka godzin i kosztuje to dodatkowo sporo kasy. Dlatego taksówkarze nie zgadzają się na taki wariant.

Najlepiej zatem złapać Yandex Go (nie polecam ;)) lub taksówkę z ulicy i dojechać do przejścia, przekroczyć granicę i to samo zrobić po drugiej stronie. Nie ma co się bać, że nie będzie transportu, na miejscu stoi kilkadziesiąt taksówek i wszyscy się zabijają o turystę.

Z Samarkandy do granicy jedzie się około godzinę. Cena za całe auto - 100-120tys UZS. Przy dzielonym transporcie koło 25-30tys. Marszrutka jeszcze taniej, ale przy takich cenach za auto, to nie polecam. Wysiadamy przy granicy i idziemy do kontroli.

Samo przejście jest zatłoczone rano, od godziny 9-10 to max 10 min i po wszystkim. Na miejscu po uzbeckiej stronie jest nawet kantor, ale nie polecam - w Pandżakencie przyjmują somy i na targu jest pełno cinkciarzy lub bankomatów na mieście.

Po drugiej stronie cena z granicy do Pandżakentu to 50 tys UZS za całe auto (przyjmują uzbecką walutę) lub 15 tys za pasażera (w przypadku Somoni to jakieś 15TJS).
Jeżeli po drodze chcemy za 15 minut wpaść do Sarazm, żeby odhaczyć niezbyt warte zobaczenia UNESCO, to cena wzrośnie do 60 tys UZS za auto. Czas przejazdu to jakieś 20 minut.

Powrót analogicznie.
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
7 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
#2 PostWysłany: 21 Mar 2023 10:51 

Rejestracja: 27 Paź 2012
Posty: 80
Loty: 202
Kilometry: 605 631
Dzięki, bardzo się przyda!
Planuję zrobić taką trasę, ale w odwrotnym kierunku w ramach dłuższego pobytu w Samarkandzie w sierpniu. Polecasz jeszcze zobaczyć coś dodatkowo w okolicy Pandżakentu, gdzie dowiezie taxi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 09 Cze 2023 07:37 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 381
niebieski
Ja trasę z Samarkand do Panjakent pokonałem kilka dni temu. Czysta przyjemność.
Moja metoda. Taryfa Yandex Go na drogę wylotową na Panjakent na przedmieściach, a dalej autostop. Na autostop zatrzymał się Uzbek, który nie jechał do granicy, ale zawiózł mnie specjalnie tam (oto legendarna gościnność Uzbeków!). Rzuciłem mu parę somów za paliwo, to wysiadł z auta i gonił mnie że on tego nie przyjmie i wcisnął mi pieniądze do ręki z powrotem :D Piesze przekroczenie granicy błyskawiczne. Wymiana kasy na granicy u cinkciarza - sami Cię zaczepią. Można kupić też sim kartę TCell. Taksówkarz sam się doczepił i wióżł mnie i jeszcze jednego gościa za 20 SOMów Tadżyckich do Panajkent.
_________________
I visited 77 countries out of 257:
http://tinyurl.com/tomczasc77
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 09 Wrz 2023 08:52 

Rejestracja: 29 Kwi 2016
Posty: 196
Loty: 27
Kilometry: 49 997
niebieski
Wczoraj jechałem z Samarkandy do Panjakentu na jednodniową wycieczkę

Z Samarkandy wziąłem Yandex na wylotówkę, a tam po chwili złapałem Marszrutkę do Granicy za 10000 som. Przejście przekroczone na pieszo. Tadżycki pogranicznik po chwili zastanowienia potwierdził, że nie potrzebuję wizy ;)

Po przejściu na Tadżycką stronę kierowcy sami nas wypatrzą. Oferują przejazd nawet do Duszanbe. Ja dzielonym transportem jadę na Bazar w Panjakent za 20000 Som

Na powrocie próbowałem złapać stopa na wylocie, ale kobieta powiedziała, żeby wrócić na bazar. Tam bez problemu znajdziemy dzieloną taksówkę. Koszt taki sam jak w pierwszą stronę - 20000 som

Na powrocie złapałem transport z granicy do Samarkandy (Registan Square) za 50000

W Panjakent polecam wybrać się na most nad rzeką. Fajne widoki, a most lekko buja. Do tego bazar. Stanowisko archeologiczne mnie nie zachwyciło. Wszędzie płaciłem uzbecką walutą
_________________
42 państwa Europy + Meksyk, Dominikana, Maroko, Tunezja, Egipt, Izrael, Palestyna, Liban, Turcja, Jordania, Gruzja, Armenia, Uzbekistan, Tadżykistan, Oman i ZEA
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 02 Lut 2024 19:34 

Rejestracja: 27 Lut 2019
Posty: 5
Witam! A był ktoś może nad 7 lakes z Pandżakent? Widoki ładne, ale lokalne biuro za wycieczkę chce za osobę ponad 100 USD? Czy taksówkarze przy granicy zabiorą nas tam też?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group