Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Transport lokalny
#1 PostWysłany: 09 Lip 2015 17:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2012
Posty: 38
Loty: 51
Kilometry: 108 565
Busy - Marszrutki jak w większości po-sowieckich republik jeżdzą zwykle wszędzie na terytorium Tadżykistanu,
do Pamiru jeżdzą tzw shared taxi jeepy, bo Pamir Highway jest dość specyficzną drogą.
Zauważyłem takie większe normalne busy kursujące między stolicą a Kulobem np.

Taxi - Oczywiście jak wszędzie pojadą zawsze i wszędzie tylko jest pytanie za ile :) bardzo dużo shared taxi czyli zbiera się grupa 4 osób np która jedzie w to samo miejsce i koszty są dzielone na 4... Jeep taxi np ze stolicy do Khorogu (koszt ok 50$ / 600 km , a dla mnie to sporo jak na Azję Centralną)

Pociągi - Tory są, pociągów nie ma...

Autostop - W 99% raczej płatny, można i na upartego próbować za darmo ale potrzeba dużo czasu żeby złapać kogoś kto się zgodzi za free a poza tym ludność do najbogatszych nie należy i nie miałem serca i zamiaru się nie dokładać...

Samolot - Są podobno loty ze stolicy do Khorogu - podobno czad i adrenalina podczas lotu...
_________________
BLOG https://www.facebook.com/gowiththeflowwwww
AMBONA https://www.facebook.com/ambonaaa
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
All inclusive na Fuerteventurze: tygodniowy wypoczynek z Warszawy za 2760 PLN All inclusive na Fuerteventurze: tygodniowy wypoczynek z Warszawy za 2760 PLN
 Temat postu: Re: Transport Lokalny
#2 PostWysłany: 06 Sty 2020 12:46 

Rejestracja: 02 Sty 2020
Posty: 21
Terenówek które stanowią w zasadzie jedyny sensowna opcje transportu po PH najlepiej zawsze szukać w okolicach bazaru :)
_________________
mój blog o górach i podróżach - https://hasajacezajace.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Transport lokalny
#3 PostWysłany: 03 Wrz 2022 18:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4585
Loty: 639
Kilometry: 789 384
HON fly4free
Transport to złożona sprawa.

Jak poprzednik napisał - pociągiem wiele się nie pojeździ, jest ich kilka (dosłownie). Jeżdżą raczej wolno, ja chciałem tak pojechać z Duszanbe do Nurka, ale pani w kasie powiedziała mi - jedź taksówką. Znaczy do Nurka się pociągiem nie dojedzie, tylko w okolice, ale i tak najbliższy pociąg był następnego dnia

Marszrutki - raczej na krótkich dystansach - niedrogie stare albo bardzo stare

Autobusy. Jest Asia Express ma nawet swój terminal w Duszanbe, niestety nie ma działającej strony. Obsługuje też połączenia międzynarodowe z Taszkentu do Chodżentu i Duszanbe. Autobusy dość nowe i wygodne, nie tanie nie ma ich dużo

Podstawowym środkiem transportu są zbiorowe taksówki. To nie jest w żaden sposób zorganizowane, kierowcy walczą o pasażerów. Jeśli się źle wybierze można czekać bardzo długo. Ceny są różne, ale nie jest to jakoś szczególnie tanie. Przejazd z Chodżentu do Duszanbe kosztuje ok. 100 zł, bo płatna droga i przez góry

Ja zdecydowanie wolałem zatrzymywanie samochodów na drodze. Zapłaciłem raz na 5 przejazdów (choć gotowy byłem zapłacić za każdy), ale 2 z nich okazały się prowadzić do celu drogą bardzo okrężną przez nocowanie, jedzenie, rozmowy. Pozostaje po tym dług wdzięczności


Ostatnio podbity przez pabien, 03 Wrz 2022 18:41
Góra
 Profil Relacje PM off
pawfazi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group