Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Pamir Highway
#1 PostWysłany: 12 Maj 2018 12:49 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 507
niebieski
Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z Pamir Highway? Konkretnie chodzi o przejazd z Dushanbe do Osh.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Pamir Highway
#2 PostWysłany: 12 Maj 2018 13:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Podpinam się pod temat, bardzo mnie interesuje. W tym roku chcę przejechać.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pamir Highway
#3 PostWysłany: 12 Maj 2018 14:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 767
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
Dojechałem z Duszanbe do Murgobu. Pierwszy odcinek do Chorogu bezproblemowy. Transport zbiorową taksówką dość szybko ogarnięty z dworca w Duszanbe (warto być wcześnie - nawet koło 4 rano). W Chorogu dwa dni czekałem na coś co by jechało do Murgabu.
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pamir Highway
#4 PostWysłany: 12 Maj 2018 14:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Ja planuję przjazd samodzielnie, jak tam ze stacjami benzynowymi. Gdzieś czytałem, że co 400 km. Prawda to?
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pamir Highway
#5 PostWysłany: 12 Maj 2018 15:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 767
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
Mogło rzeczywiście tak być. Nie pamiętam dokładnie, byłem tam parę lat temu. W benzynę można zaopatrywać się też w miejscowościach od lokalnych mieszkańców, którzy sprzedają ją w plastikowych butelkach.
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pamir Highway
#6 PostWysłany: 13 Maj 2018 07:19 

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 219
niebieski
Spotkaliście się z możliwością wyp samochodu w Duszanbe w kier Osz?
Z wielu relacji wynika, że w Osz z tym problemu nie ma, ale za to w samym Duszanbe chyba już jest.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pamir Highway
#7 PostWysłany: 13 Maj 2018 07:31 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1319
srebrny
Parę lat temu w hostelu w Osh bez problemu mozna bylo załatwić przejazd do Duszanbe. Cen nie pamiętam ale nie było drogo

Enviado desde mi ALE-L21 mediante Tapatalk
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pamir Highway
#8 PostWysłany: 13 Maj 2018 10:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Czytałem, że lepiej jechać z Duszanbe do Osz, ponieważ gdy jedzie się z Osz to bardzo szybko wjeżdża się na ponad 4200 mnpm i mogą być problemy z aklimatyzacją. Prawda to?
Edycja - oglądam trasę M41 i zaczynam się bać, ze nawet jak będę sam, to... nie będę sam :)

Załączniki:
Pamir duchy.png
Pamir duchy.png [ 850.84 KiB | Obejrzany 2251 razy ]
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.


Ostatnio edytowany przez eskie, 13 Maj 2018 10:36, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
marcinsss lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Pamir Highway
#9 PostWysłany: 13 Maj 2018 10:25 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 507
niebieski
Ja jeszcze zapytam o pozwolenie na wjazd do Pamiru. Czy jadąc tylko z Osh do Murgob jest konieczne posiadanie permit for Pamir? Wiem, że wyrabiając wizę online można dołączyć opcję pozwolenia. Czy ktoś z Was to przerabiał?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pamir Highway
#10 PostWysłany: 13 Maj 2018 11:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 767
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
Potrzebujesz permitu na wjazd do GBAO. Ja wyrabiałem w Duszanbe, bo nie było wtedy jeszcze e-visy.
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pamir Highway
#11 PostWysłany: 16 Maj 2018 18:16 

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 219
niebieski
JONASZ napisał(a):
Ja jeszcze zapytam o pozwolenie na wjazd do Pamiru. Czy jadąc tylko z Osh do Murgob jest konieczne posiadanie permit for Pamir? Wiem, że wyrabiając wizę online można dołączyć opcję pozwolenia. Czy ktoś z Was to przerabiał?
Przerabiałem to...3 dni temu :)
Koszt z GBAO 70$
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pamir Highway
#12 PostWysłany: 17 Maj 2018 14:52 

Rejestracja: 15 Maj 2018
Posty: 5
Czy ktos pokonał ta drogę motocyklem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pamir Highway
#13 PostWysłany: 17 Maj 2018 15:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Jak tam ze stacjami benzynowymi, co ile są, trzeba mieć kanistry?
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pamir Highway
#14 PostWysłany: 17 Maj 2018 15:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
Raczej nie ma. Zatankujesz w Osh, potem pewnie w Murgrabie i następnie dopiero Eshkaskem/Langar może się coś znajdzie jeśli chcesz jechać przez Wakhan. No i Khorog.
A co do aklimatyzacji to wszystko zależy jak ją znosisz. Na 4200 faktycznie jest lekkie osłabienie/senność ale nie zwracałbym na to uwagi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Pamir Highway
#15 PostWysłany: 18 Maj 2018 00:13 

Rejestracja: 30 Sie 2014
Posty: 11
Loty: 105
Kilometry: 170 892
@eskie Ja lata temu ruszyłam z Duszanbe i zawróciłam w Murgabie (akurat była wojna domowa w Kirgi + z dostaniem wizy był cyrk), ale spotkałam podróżników (rowerzystów), którzy odchorowali podjazd z Osz na plateau, więc warto rozważyć po drodze strategiczny postój czy doliczyć dzień zapasu na odchorowanie.
Z drugiej strony jest lajcik :)
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Pamir Highway
#16 PostWysłany: 06 Sty 2020 12:43 

Rejestracja: 02 Sty 2020
Posty: 21
eskie napisał(a):
Czytałem, że lepiej jechać z Duszanbe do Osz, ponieważ gdy jedzie się z Osz to bardzo szybko wjeżdża się na ponad 4200 mnpm i mogą być problemy z aklimatyzacją. Prawda to?


Prawda, Osh jest bodajże na 900m a granicę przekracza się na przełęczy Kyzyl-Art Pass na wysokość 4280m. Daje w kość :)
_________________
mój blog o górach i podróżach - https://hasajacezajace.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group