Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 08 Sie 2019 15:26 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 92
Hej, Na wstępie powiem, że przeszukałem chyba całe forum i nie znalazłem takiej informacji, jeśli się mylę to przepraszam)

Planuje loty: BKK-Krabi i powrót Krabi-BKK lub Trang-BKK, bo bardzo możliwe, że ostatnią wyspą w planie będzie Koh Mook a z niej chyba najlepiej się dostać do Trang.

Czy ktoś doświadczony mógłby mi podpowiedzieć kiedy najlepiej kupować loty wewnętrzne w Tajlandii? Wiem, ze mogę dostać odpowiedź, ze ustaw sobie alerty cenowe i czekaj :) Ale jednak może ktoś zna dobrze temat i podpowie
Wyjazd mam w lutym więc jest jeszcze sporo czasu, natomiast widzę że przewoźnicy którzy oferują loty na połączenia wewnątrz tajlandii - nawet na lot za 2-3 tyg ceny są bardzo niskie. Z tego co widzę teraz to najtansze loty są pomiędzy 1-2 msc do przodu. Natomiast nie mam pewności jak to wygląda w sezonie!!

I zwyczajnie zastanawia mnie czy kupować loty już teraz (na to niechętnie bo moze plan mi się zmieni jeszcze 10 razy), czy 2 msc przed czy wystarczy 3 tyg przed a ceny będą podobne czy będą się różnić 20-30zł, czyli tyle co nic.

drugie pytanie to podpowiecie może które linie oferują w najniższej taryfie bagaż rejestrowany a które raczej tylko podręczny? Widzę, że chyba większość ma rejestrowane ale nie chce się przypadkowo naciąć na jakieś duże dopłaty

z góry dzięki za pomoc! pozdrawiam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 13 Sie 2019 01:12 

Rejestracja: 05 Paź 2018
Posty: 22
Ostatnio była promocja w NOK Air. To kupowałem na styczeń po 900 B/ osoba z rejestrowanym na trasie Krabi-Bangkok. Nie mam pojęcia czy można taniej ale musiałem mieć bilet na konkretny lot :) Ogólnie strony internetowe są względnie przejrzyste, a ceny mogą wahać się w zależności od pory dnia o nawet kilkaset THB. Natomiast z informacji które znalazłem, to ceny podobno nie rosną jakoś mega jak w Europie. Zajmuje to trochę czasu, ale warto przejrzeć każdego przewoźnika osobno, a tych jest kilku. Np Nok Air, Air Asia, Vietjet, Thai airways, Thai Smile.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 13 Sie 2019 10:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2016
Posty: 192
Z doświadczenia - nie ma aż takiego wielkiego znaczenia. Jeśli to popularny kierunek, kupując nawet na następny dzień cena jest niezła.
Polecam Nok Air i Thai Lion. Air Asia niestety dolicza za bagaż i często przestaje być to opłacalne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 13 Sie 2019 14:38 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 92
Dzięki :) Tak myślałem, że nie ma co się spieszyć z tymi biletami i nawet na miesiąc przed się kupi w niezłej cenie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 13 Wrz 2019 10:42 

Rejestracja: 27 Gru 2017
Posty: 37
Witam
Chciałabym Was poprosić o potwierdzenie tego co udało mi się wyczytać - czy faktycznie na pokład LION AIR i NOR AIR można zabrać bagaż podręczny o wadze tylko 7 kg? Jeśli tak, to czy ktoś spotkał się z tym, że bagaż był ważony? Bo rozumie , że bagażu rejestrowanego w najtańszej klasie nie ma za free :(
Trochę się dzisiaj zdziwiłam próbując kupić bilety Bangkok-Phuket, Trang-Bangkok , bo jak doliczę bagaż o wadze 10 kg, to prawie podwaja mi to cenę biletu :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 19 Wrz 2019 15:19 

Rejestracja: 21 Wrz 2016
Posty: 49
Coś lamisz ;d Na trasie CM->Krabi dopłata do rejestrowanego to kilkadziesiąt pln
Image

Nie działa znacznik img https://pasteboard.co/Iy8mpue.jpg

P.S. Jak jest w thai lion z bagażem rejestrowanym? W Nok Air jest to dość łatwe do zrozumienia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 21 Wrz 2019 15:23 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Jeśli chodzi o Thai Lion Air, to tutaj są ceny bagażu rejestrowanego: https://www.lionairthai.com/en/Extra-Services/Lion-Baggage. W jednym z ostatnich kroków podczas zakupu biletu możesz dokupić bagaż i wybierasz ile kilogramów Cię interesuje (zgodnie z cennikiem spod linku). Każdy pasażer może wybrać inną wagę bagażu.

Ja szukałem biletów przez Google Flights, ale tylko żeby mieć rozeznanie co lata na danej trasie - potem i tak wchodziłem na strony linii. Często bilet w tradycyjnych liniach, może w ostateczności kosztować tyle samo co ten w normalnych, zwłaszcza jeśli mamy bagaż rejestrowany (Thai Airways czy Bangkok Airways mają wliczony nawet w najtańszej taryfie). Podobnie z innymi opłatami - w Air Asia dopłata za płatność kartą to 12 USD za rezerwację, w Nok Air 128.4 THB za pasażera/za lot.
Nie jestem pewien czy się opłaca też kupować przez pośredników - wczoraj Google Flights pokazywało bilety z Krabi do Bangkoku Thai Lion Air za 60-70 zł przez Bravofly czy GoToGate, a na stronie linii za 95 zł, ale po prostu cena w porównywarce nie była odświeżona i po wejściu bezpośrednio na lionairthai.com kupiłem bilety po 445 THB.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 23 Wrz 2019 13:37 

Rejestracja: 21 Wrz 2016
Posty: 49
Ja też tak rozumiałem czytając thailionair baggage policy, ale nie sądziłem, że można coś tak idiotycznego wymyślić.
Mam przewidywać, dajmy na to ile za 10 dni będzie mój bagaż rejestrowany warzyć. Rozumiem, że łatwiej jest bookować przed wylotem, ale często bookowanie przed wylotem jest bez żadnych promocji...
Słabo to wygląda.

Nie rozumiem też dlaczego w Nokair jak bookuje dwa bilety nie mogę w żaden sposób ustawić taryfy najtańszej do 1 bilety i taryfy z bagażem rejestrowanym dla 2 biletu.
Wolę tak robić, bo chargują za płatność kartę kredytową za jedno zamówienie.


Ostatnio edytowany przez Marcin Kasierski, 23 Wrz 2019 15:28, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 23 Wrz 2019 13:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Wg mnie nie ma wielkie różnicy w cenie kiedy kupić bilety jeśli chodzi o krajówki w Tajlandii.
Ja latałem NOKAir i podpowiem tylko że taniej zazwyczaj wychodzi kupić bilet w wyższej taryfie z bagażem w cenie niż najpierw bilet a potem dokupić bagaż. Kupując tak przy 2 osobach wychodziło zazwyczaj tak jakby jeden bagaż był za free w stosunku do tego niż gdyby kupować osobno.

Marcin Kasierski napisał(a):
Nie rozumiem też dlaczego w Nokair jak bookuje dwa bilety nie mogę w żaden sposób ustawić taryfy najtańszej do 1 bilety i taryfy z bagażem rejestrowanym dla 2 biletu.
Wolę tak robić, bo chargują za płatność kartę kredytową za jedno zamówienie.


Co do tego - nic nowego. W FR też np. jak dokupuje się podręczny to albo dla wszystkich albo dla nikogo :/ Takie małe naciąganie że nawet jak komuś nie potrzebne to nie będzie drążyć i kupi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 24 Wrz 2019 22:02 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Marcin Kasierski napisał(a):
Nie rozumiem też dlaczego w Nokair jak bookuje dwa bilety nie mogę w żaden sposób ustawić taryfy najtańszej do 1 bilety i taryfy z bagażem rejestrowanym dla 2 biletu.
Wolę tak robić, bo chargują za płatność kartę kredytową za jedno zamówienie.


Ale w Nok i tak prowizja za płatność kartą jest za każdego pasażera i za każdy lot, więc możesz zrobić to na dwóch rezerwacjach:
Załącznik:
nok1.png
nok1.png [ 51.9 KiB | Obejrzany 1820 razy ]

Załącznik:
nok2.png
nok2.png [ 85.03 KiB | Obejrzany 1820 razy ]

Załącznik:
nok3.png
nok3.png [ 54.73 KiB | Obejrzany 1820 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 26 Gru 2022 09:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Ponieważ mnie temat żywo interesuje (w tym wszystkie durne prowizje to mam 5 pax więc wszystko się nieelegancko mnoży) to mam takie zestawienie, jakby ktoś potrzebował:
(ceny na przykładzie lotu Bangkok - Chiang Mai):

Nok - w cenie tylko podręczny, bagaż 15kg 450 THB, do tego 120 THB prowizji per pax za opłatę (nie do uniknięcia)
AirAsia - w cenie tylko podręczny, bagaż 15kg 475 THB, nie ma prowizji za płatność kartą
Thai Lion - w cenie 10kg bagażu, potem dopłata za kolejne (150 THB za 5kg), brak prowizji za płatność kartą
Thai Smile (oddział legacy Thai) - w cenie 20kg bagażu, brak dopłat
Vietjet - w cenie tylko podręczny, 15kg za 350 THB, zdaje się że nie ma dopłat za kartę

Tyle przeglądu po umiarkowanie egzotycznym rynku lotniczym ;)
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 29 Paź 2023 16:39 

Rejestracja: 24 Lut 2018
Posty: 556
Czy ktoś śledzi na bieżąco loty w Tajlandii? Szukam lotu z Chiang Mei na Phuket, i jak sprawdzałem kilka miesięcy temu, to były standardowo po ok. 150-200 PLN, Teraz daty które mnie interesują zaczynają się od 350, a niektóre godziny dochodzą do 500-700 PLN - I taka sytuacja jest chyba do kwietnia 2024. Czy to wynika z wysokiego sezonu, czy coś się wydarzyła na tej trasie? Reszta lotów po Tajlandii wchodzi w normalnych cenach, a ten jeden jest przynajmniej 2-3 razy droższy.
_________________
Pzdr,
Krzysiekk

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group