Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Sie 2019 19:11 

Rejestracja: 21 Sie 2018
Posty: 16
Cześć, szukam info o dogodnym połączeniu Ayutthaya do Sukhothai i potem Chaing Mai. Ile czasu należy poświecić na zwiedzanie dwóch pierwszych? Myśleliśmy by jednego dnia zobaczyć Ayutthaya, kolejnego rano pojechać do Sukhothai i np wieczorem od razu do Chaing Mai tylko czy zdążymy i czy są jakieś połączenia? Udało mi się wyszukać jedno wieczorne ok 23 autobusem, wie ktoś może czy te busy dalej jeżdżą? W ogóle jak z podróżowaniem busem po Tajlandii? Jest się czego bać ? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#2 PostWysłany: 22 Sie 2019 19:45 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
Po jednym dniu na Ayutthaya i Sukhothai wystarczy. Na Chiang Mai można przeznaczyć więcej czasu. Autobusy kursują pomiędzy tymi miastami; ja akurat jechałem w odwrotnym kierunku, tj. z Chiang Mai na południe - nie było żadnego problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 22 Sie 2019 21:16 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
Jak długo będziecie w Tajlandii?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 22 Sie 2019 22:00 

Rejestracja: 21 Sie 2018
Posty: 16
15 dni. Chcemy posiedzieć z 6-7 dni na wyspach iż 3 dni w Bangkoku, wiec zostaje jakieś 5 na północ.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 22 Sie 2019 22:33 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
No to ja bym sobie Sukhothai odpuścił. Stracicie sporo czasu na dojazd i w konsekwencji zarówno Ayutthayę jak i Sukhothai zwiedzicie w pośpiechu i po łebkach. To rozległe kompleksy i zwiedzanie trochę zajmuje. Jeżeli sama podróż nocnym pociągiem/autobusem nie jest dla Was atrakcją, to rozważcie powrót z Ayutthaya do Bangkoku na Don Mueang i stamtąd samolot do Chiang Mai. Polecam nocleg w Ayutthaya tuż przy ruinach :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 23 Sie 2019 18:08 

Rejestracja: 21 Sie 2018
Posty: 16
Ja bym odpuściła ale moja druga połówka chce to zobaczyć. Pomyślimy. Nocny pociąg jak najbardziej wchodzi w grę i w tym wypadku jest solidnie branży pod uwagę.
Ile czasu potrzeba na takie w miarę sensowne zobaczenie tych miejsc? Po jednym, całym dniu powinno być ok?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 23 Sie 2019 18:47 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
Jak nie będziecie poruszać się pieszo, to w jeden dzień zobaczycie najważniejsze rzeczy. Ja w Ayutthayi spędziłem 2 noce, a i tak nie zobaczyłem kilku miejsc, ale ja lubię podróżować powoli i zatrzymać się gdzieniegdzie na dłużej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 02 Paź 2019 09:48 

Rejestracja: 21 Sie 2018
Posty: 16
Dzięki! :) musimy rozważyć te kwestie, ale chyba też zrobimy tak, że poświęcimy 1-2 dni więcej na północ kosztem plaży i wysp.

Mar77 napisał(a):
Jak nie będziecie poruszać się pieszo, to w jeden dzień zobaczycie najważniejsze rzeczy. Ja w Ayutthayi spędziłem 2 noce, a i tak nie zobaczyłem kilku miejsc, ale ja lubię podróżować powoli i zatrzymać się gdzieniegdzie na dłużej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 08 Paź 2019 18:28 

Rejestracja: 21 Sie 2018
Posty: 16
jabollus napisał(a):
Po jednym dniu na Ayutthaya i Sukhothai wystarczy. Na Chiang Mai można przeznaczyć więcej czasu. Autobusy kursują pomiędzy tymi miastami; ja akurat jechałem w odwrotnym kierunku, tj. z Chiang Mai na południe - nie było żadnego problemu.


Dzięki, czy orientujesz się czy autobus z ayutthaya to sukhotai a potem do Chiang Mai zatrzymuje się w Old Town? Czy koniecznie trzeba jechać do nowego miasta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 08 Paź 2019 18:49 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
W Sukhothai terminal autobusowy znajduje się poza centrum miasta, trochę na uboczu. Z terminala do parku historycznego jeżdżą autobusy (jest to ok 12 km).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group