Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Uzbeckie krajówki
#1 PostWysłany: 03 Lis 2017 12:58 

Może ktoś polatał już po Uzbekistanie i podzieli się kilkoma informacjami. Na przykład, czy takie ceny krajówek na tym odcinku to efekt jakieś cyklicznej promocji? Jaka strategia zakupów biletów jest najlepsza?

Załączniki:
uzb krajowki.png
uzb krajowki.png [ 82.51 KiB | Obejrzany 3384 razy ]
Góra
 PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Uzbeckie krajówki
#2 PostWysłany: 06 Lis 2017 02:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Paź 2016
Posty: 42
Leciałem z Urgencz do Taszkientu za 120 PLN i to była stałą państwową cena. Stała bo dłuższy czas śledziłem. Także Twoje ceny są naprawdę niskie.

Wysłane z telefonu stacjonarnego przy użyciu Tapatalka
_________________
--
mariuszewski
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uzbeckie krajówki
#3 PostWysłany: 06 Lis 2017 08:12 

Rejestracja: 28 Lip 2015
Posty: 75
Ja leciałem na trasie Taszkient - Nukus, ale jako część lotu międzynarodowego z Astany więc cena była niestety wysoka. Śledziłem też z ciekawości jak się będzie zmieniać cena za sam odcinek Taszkient - Nukus i cena była w zasadzie taka sama przez jakieś 2-3 miesiące przez jakie tą cenę obserwowałem (wylot sierpień) - coś w przedziale 90-100 zł. Warto było ten bilet kupić jednak kilka dni wcześniej, bo na kilka dni przed wylotem bilety zniknęły i już nie wróciły.
Bilety na trasie Samarkanda - Taszkient były wtedy po ok. 50 zł (i też cena się nie wahała) - nie rozważałem jednak lotu na tym odcinku bo był jeden lot w ciągu dnia, jakoś rano, co mi kompletnie nie pasowało. A dystans wielki nie jest i można go w miarę szybko pokonać lądem o dowolnej, odpowiadającej porze.
Mogę potwierdzić spostrzeżenia @mariuszewski - ceny wyglądają na stałe, państwowe, niezmienne. Możliwe że niższa cena, którą znalazłeś wynika z terminu - w styczniu nie ma turystów, więc zapotrzebowanie na loty jest dużo niższe stąd i ceny niższe.
A i na trasie Taszkient - Nukus leciałem Iljuszynem 114 - co było samo w sobie ciekawym doświadczeniem - ale mogę z pełnym przekonaniem polecić :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uzbeckie krajówki
#4 PostWysłany: 25 Sty 2019 00:29 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
latał ostatnio ktoś z Was na krajówkach albo kupował bilety? Mam taką (dziwną) sytuację i nie wiem co myśleć/robić.
Planuję loty w maju, sprawdzałam ceny jakoś miesiąc temu i interesujący mnie lot Urgencz-Buchara był po 37USd czy coś koło tego. Wchodze dziś na na stronę Uzbekistan Airways, a tam tylko loty w biznesie po 71USD. Jedziemy w 4os, więc ot już się robi większa kasa. Pytanie czy to możliwe (jak widać tak?), że biletów na ten lot w Economy nie ma/ nie będzie? Sprawdzałam inne terminy i są, nawet w przyszłym tygodniu są. Skąd więc nagle tylko loty w biznesie tego dnia co potrzebuję zwłaszcza, że do lotu zostały ponad 3 miesiące? Ktoś z Was miał może coś podobnego?
Czekać aż wrócą economy? widziałam, że oni latają niby A320 - trochę ciężko mi uwierzyć, żeby 150+ miejsc juz się rozeszło (choć może mam pecha). Jakiś pomysł? obserwacje? doświadczenia?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uzbeckie krajówki
#5 PostWysłany: 27 Sty 2019 13:54 

Rejestracja: 22 Lut 2014
Posty: 11
Loty: 233
Kilometry: 487 115
Ja też lecę na majówkę i zakupiłam już ten właśnie lot w takiej cenie:-)

Natomiast obserwuję lot taszkient-urgencz i na konkretny jeden z trzech rejsów o normalnej godzinie a nie o 4 rano, najpierw była dostępna tylko klasa secial business a teraz tylko regular business i też nie wiem o co chodzi, więc niewiele pomogę....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uzbeckie krajówki
#6 PostWysłany: 27 Sty 2019 18:13 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
niby te bilety są...

Załączniki:
urgencz.jpg
urgencz.jpg [ 116.47 KiB | Obejrzany 2467 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uzbeckie krajówki
#7 PostWysłany: 27 Sty 2019 18:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 513
Loty: 57
Kilometry: 106 100
niebieski
Widzę że po zniesieniu wizy będzie prawdziwy najazd na Uzbekistan :)
też się wybieram we wrześniu, łączę to wraz z Kazachstanem. Bardzo cieszy mnie to że te krajówki mają w takich fajnych cenach, ja będę polował na Tashkient-Buchara ceny są także stałe po ok. 100 PLN, Ponoć mają też szybką i wygodną kolej z której też skorzystam, oczywiście wszystko na etapie planowania jestem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uzbeckie krajówki
#8 PostWysłany: 27 Sty 2019 21:49 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
mi ten lot tez pokazywało jeszcze z 3 tyg temu po 28USD a teraz tylko biznes... po 71USD
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uzbeckie krajówki
#9 PostWysłany: 27 Sty 2019 23:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
Zważywszy, że bilety tej linii są zmieniane i oddawalne za niewielką opłatą, pewnie jest szansa, że powrócą. Ale może warto rozważyć podróż pociągiem z Chiwy, co daje możliwość niespędzenia czasu w Urgenczu?

el sueño de la razon produce monstruos
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uzbeckie krajówki
#10 PostWysłany: 28 Sty 2019 14:19 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
@pabien a to są pociągi bezpośrednie z Chiwy do Buchary?? jak szukałam transportu to pokazywało mi jedynie opcję samochodem jakies 6-8h
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uzbeckie krajówki
#11 PostWysłany: 28 Sty 2019 16:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
Na to wychodzi, tylko tam nie jeżdżą talgo, więc podróż trochę czasu zajmuje.
http://railway.uz/en/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uzbeckie krajówki
#12 PostWysłany: 07 Lut 2019 21:36 

Rejestracja: 22 Lut 2014
Posty: 11
Loty: 233
Kilometry: 487 115
Jednak trzeba sprawdzać. Wczoraj na interesujący mnie lot pokazały się jako dostępne wszystkie klasy, w tym ekonomiczna, której od początku stycznia system w ogóle nie pokazywał:-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uzbeckie krajówki
#13 PostWysłany: 08 Lut 2019 23:41 

Rejestracja: 02 Kwi 2014
Posty: 25
Tez przegladam krajowe loty. W czerwcu potrzebuje polaczenie z Taschkientu do Nukus. Pokazalo mi wszystkie klasy a najtanszy bilet za 57,30 dolarow (special ekonomy). Czy to normalne ceny?
Jaka jest roznica miedzy special ekonomy i reglar ekonomy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uzbeckie krajówki
#14 PostWysłany: 08 Lut 2019 23:44 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
na tej trasie to najtańszy bilet
różnica jest w opłatach za anulację i zmianę

Jakiś czas temu poprosiłam hotel, w którym się zatrzymam o pomoc i sprawdzenie czemu nie ma biletów. Zadzwonili ponoć do linii, a ci poinformowali ich, że bilety często są wykupowane przez agencje turystyczne, więc istnieje chyba duże prawdopodobieństwo zwrotu takiego biletu
Sprawdziłam i na interesującej mnie trasie (nie było biletów na dany dzień i tydzień przed) teraz pojawiły się na tydzień przed, więc nadzieja jest :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
elzunia lubi ten post.
elzunia uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Uzbeckie krajówki
#15 PostWysłany: 09 Lut 2019 00:54 

Rejestracja: 02 Kwi 2014
Posty: 25
Ok, dzieki maxima.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 01 Sty 2020 14:52, edytowano w sumie 1 raz
Kliknij Lubię jak będziesz mogła
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uzbeckie krajówki
#16 PostWysłany: 22 Mar 2022 09:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 949
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Kupowaliscie moze kiedys bilet na krajowke na stronie Uzbekistan Airways? Probowalem dzisiaj rano, wszystko ladnie przeszlo do momentu platnosci. Nastepnie pojawia sie komunikat Payment Cancellation i wkrotce potem przychodzi tez taki komunikat z OCTO Payment na adres mailowy. Chcialem zaplacic karta kredytowa VISA z banku Pekao S.A. W niedziele kupowalem nia bilet na pociag na stronie Uzbekistan Railways i wszystko ladnie przeszlo.
Sprawdzalem to polaczenie w OTA, ale jest ich malo a ceny sa znacznie wyzsze niz u przewoznika (na stronie HY lot HY23 w dniu 29.04.2022 TAS-BHK jest za ok. 16 USD w klasie economy w taryfie z bagazem rejestrowanym).
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uzbeckie krajówki
#17 PostWysłany: 22 Mar 2022 13:13 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
kupowałam kilka lat temu i nie było problemów z polską kartą (żadne revo ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Uzbeckie krajówki
#18 PostWysłany: 22 Mar 2022 13:19 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Ja kupowałem przez OTA w 19, i wyszłoby o wiele taniej, więc warto tez tam sprawdzić.
Także płatność w Somach jest o wiele taniej, i czasami można kupić bilet w parę dni do przodu na miejscu w tej samej cenie.
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Uzbeckie krajówki
#19 PostWysłany: 22 Mar 2022 15:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 949
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
W końcu płatność MasterCardem przeszła :) Akurat tym razem najtaniej było bezpośrednio na stronie przewoźnika.
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uzbeckie krajówki
#20 PostWysłany: 04 Sty 2024 01:41 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1798
niebieski
Na stronie uzbek airways nie pokazuje mi zadnych lotow Taszkent-Nukus i Urgencz-Taszkent, na kwiecien. Cos robie zle?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group