Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1034 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 48, 49, 50, 51, 52
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Malediwy
#1021 PostWysłany: 13 Paź 2020 18:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Paź 2018
Posty: 26
Bede czekal 1,5 miesiaca a planuje wyjazd na początku stycznia.
Co roku w tym czasie jestem w Indonezji, ale jak na razie ta opcja odpada
Pozdrawiam


Ostatnio edytowany przez Abcn, 19 Paź 2020 15:40, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
 Temat postu: Re: Malediwy
#1022 PostWysłany: 14 Paź 2020 04:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 504
złoty
Od dzis Malediwy pozwalaja na PCR test 96 godzin przed przylotem.
https://twitter.com/MoTmv/status/1316030000433299456

Na wyspach, gdzie otworza sie guesthousy, maski na zewnatrz beda obowiazkowe dla mieszkancow i turystow. Wladze beda to egzekwować. Zapytalam sie czy maski na plazy rowniez beda wymagane. Czekam w tej chwili na odpowiedz.

A odnosnie tych guesthouseow, ktore maja sie otwierac od jutra, to nie ma sie czym podniecac w tej chwili.
Na ponad 400 guesthouseow w calym kraju, w tej chwili pozwolenie na otwarcie otrzymaly raptem dwa obiekty.
Jeden na wyspie Huraa, niedaleko lotniska, a drugi w atolu Noonu, jakies 3-4 godziny motorowka od Male.


Tutaj mozna sledzic aktualna liste:
https://www.tourism.gov.mv/en/announcem ... facilities

Guesthousy na lokalnych wyspach sa niemal na samym dole listy (druga tabelka od konca).
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie


Ostatnio edytowany przez puhacz, 11 Sty 2021 08:25, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#1023 PostWysłany: 05 Sty 2021 09:48 

Rejestracja: 18 Gru 2017
Posty: 22
@2catstrooper
Hey, czy widziałeś jakieś promocje ostatnio? Poszukuje na 2 os. 5 nocy 3-8.02.21, nie mamy nic sprecyzowanego. Jak najmniej VID więc pewnie prywatna wyspa, o możliwie wyższym standardzie, a jakby rafa była z brzegu to byłoby super. Większość tego co widziałem to 7-12k PLN i jeszcze 200-400$ za transport za os. Trochę dużo.
Przy okazji polecisz jakieś spokojne, puste, malownicze, zielone wyspy?
Rozumiem że na prywatnych wyspach nie ma obostrzeń i np obowiązku maseczek?
A przy okazji które zalecane szczepienia są wg Ciebie najpotrzebniejsze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#1024 PostWysłany: 08 Sty 2021 06:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 504
złoty
@troubled
Luty to szczyt sezonu, resorty juz sie zorientowaly, ze nie musza oferowac "okazji" zeby zainteresowac turystow wycieczka na Malediwy, wiec ceny wracaja do normy.

Wyzszy standard z rafa przy brzegu za dwie osoby (rozumiem, ze all-inc) to normalne ceny. Transport tez niestety jest drogi.
Najtaniej bedzie nie na wlasna reke, ale z biurem podrozy.

7k PLN to dobra cena za ten okres za all-inc. Jak znajdziesz cos z tym przedziale, to potem dzwon do resortu bezposrednio i zapytaj sie co sami ci zaoferuja bez posrednikow. Moga nawet dorzucic transport za friko. Ostatnio resorty z sieci Sun Siyam mialy taka promke, ale nie wiem czy dla wszystkich rynkow na swiecie, czy tylko dla tych z Bliskiego Wschodu.

Jesli chcesz zaoszczedzic na transporcie, to szukaj resortow polozonych albo w South Male atolu, albo w North Male atolu, tam mozna dostac sie motorowka i nie potrzeba seaplane'u.
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off
troubled lubi ten post.
troubled uważa post za pomocny.
 
      
#1025 PostWysłany: 07 Sty 2022 23:06 

Rejestracja: 25 Sty 2017
Posty: 38
Dobry wieczór,
Znalazłam na forum kilka postów z 2013r. ciekawa jestem czy wiele się zmieniło od tamtego czasu i czy rzeczywiście jest tak ładnie i dziko. Fajnie byłoby pogadać z kimś kto był niedawno. Nasza podróż już przyklepana , będziemy mieszkać w Azoush Guest House i martwi mnie że zbyt tanio jak na Malediwy nawet jeśli to lokalna wyspa (1080 USD za 14 nocy dla 2 osób z All bez alkoholu oczywiście). Boję się, że albo z obiektem coś nie tak albo z wyspą :) Marzy mi się coś w rodzaju Koh Kradan w Tajlandii.
Góra
 Profil Relacje PM off
Krzysztof76 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#1026 PostWysłany: 23 Mar 2022 22:56 

Rejestracja: 11 Mar 2016
Posty: 28
Loty: 20
Kilometry: 42 058
HELP!

Prośba o opinię na temat wyspy Gulhi. Plan zakładał połączenie pobytu 4+4 dni na wyspach Maafushi oraz Gulhi, ale im więcej czytam tym mniej wiem...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#1027 PostWysłany: 10 Maj 2022 17:23 

Rejestracja: 29 Maj 2015
Posty: 75
Hej, warto lecieć na Malediwy w okresie 28.06-07.07? Im więcej czytam to tym bardziej mniej wiem :) jak z pogodą? Planowaliśmy zatrzymać się na 2 - 3 wyspach, trochę poleżeć na plaży, jakieś ze 2 wycieczki. Bardziej chcemy dzikie wyspy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#1028 PostWysłany: 10 Maj 2022 17:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
W tym czasie na Malediwach jest monsun. Oczywiście nie oznacza to, że będzie padało przez cały czas, ale nie jest to wykluczone. Poza tym 2-3 wyspy w tak krótkim czasie to nie jest najlepszy pomysł, tym bardziej że jakoś szczególnie się one od siebie nie różnią.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#1029 PostWysłany: 14 Lip 2022 21:34 

Rejestracja: 09 Lip 2012
Posty: 49
Czy widzicie w ogóle sens rozważania Malediwów na tydzień urlopu w sierpniu? Powiedzmy trzeci tydzień sierpnia. Mówię stricte o pogodzie. Przykładowo bylismy na Karaibach na koniec października (wiec koniec pory deszczowej), to jak padało to dosłownie 15 minutowa ulewa, a przez resztę dnia mogliśmy cieszyć się pięknym słońcem.
Co do wyspy, w oko z powodu niskich cen, sporego wyboru noclegów i rozbudowanej infrastruktury na miejscu wpadło mi Thoddoo.
Zależy mi na lokalnej, nieresortowej wyspie, noclegi w guest housie, najlepiej spędzając tydzień na jednej wyspie bez zmian miejsc (jedynie ewentualnie jakieś dzienne wycieczki).

Jak pytałem na whatssapie właścicieli miejscówek, zgodnie twierdzą, że pogoda będzie „OK” :D był ktoś? Potwierdzi? Czy to dobre miejsce pod względem lokalizacji i panujących warunków atmosferycznych, czy może warto szukać z innej strony?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#1030 PostWysłany: 18 Wrz 2022 18:04 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 92
miaga napisał(a):
Fulhadhoo - ktoś był lub będzie w niedalekiej przyszłości?
Dobry wieczór, Znalazłam na forum kilka postów z 2013r. ciekawa jestem czy wiele się zmieniło od tamtego czasu...


taczka_gruzu napisał(a):
HELP!
Prośba o opinię na temat wyspy Gulhi. Plan zakładał połączenie pobytu 4+4 dni na wyspach Maafushi oraz Gulhi, ale im więcej czytam tym mniej wiem...


Hej, byliście może na Gulhi/Fulhadhoo? jak teraz sytuacja wygląda?

Będziemy na Malediwach 2 tygodnie, planuje to rozłożyć na jakieś 3-4 dni na Mafushi jako baza wypadowa (do wycieczek, czy jednodniówek w resortach). A następnie jakieś dwie rajskie wyspy i planowałem Gulhi oraz Fulhadhoo (najwięcej info na polskich blogach). Choć jeszcze kilka ciekawych informacji znalazłem na temat Ukulhus oraz Fulidhoo (w wielu rankingach jako najlepsze wyspy lokalne) ale tylko z zagranicznych źródeł i trochę skrajne opinie widziałem.

-W Male będziemy w piątek z rana więc na Mafushi musimy dostać się prywatnym boatem, z tego co czytam to jakieś 20usd od osoby (rezerwować wcześniej czy nie ma takiej potrzeby?)
-Z Mafushi na Gulhi widzę, że pływa publiczny prom codziennie więc ta przeprawa chyba będzie bezproblemowa.
-Natomiast dostać się na Fulhadhoo widzę że nie będzie tak prosto, będziemy musieli wrócić na Male i tam wziąć speedboat który kosztuje 40usd.

Jakby ktoś miał jakieś porady lub był nie dawno to prosiłbym o informacje, co polecacie, co nie oraz jak ogarnąć w.w. transporty :)

Znajoma była tydzień temu jedyne co to nie była zadowolona z Gulhi, powiedziała mi że wyspa ma bardzo małą bikini beach ale nawet tam patrzyli się wszyscy na nią dziwnie. Oraz że było bardzo dużo śmieci na wyspie, dodatkowo codziennie wieczorem je spalali i podobno strasznie śmierdziało itp.
Góra
 Profil Relacje PM off
pyska uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#1031 PostWysłany: 28 Lis 2023 11:51 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 421
niebieski
Witam,
przebrnęłam przez 50 stron topiku robiąc skrupulatnie notatki.
W dniach 6-14 marca będziemy na Malediwach. Póki co bilety kupiłam dla 4 osób (dwa małżeństwa) ale chce do nas dołączyć jeszcze jedna osoba. Czy biorąc pod uwagę rozkładanie kosztów za wycieczki, taxi itp. warto brać kolejną osobę? Czy dla 5 osób będzie taniej? Czy stanowić to będzie problem przy zamawianiu taxi bo zmuszeni będziemy brać dwie taxówki?
Skłaniam się ku rezerwacji zakwaterowania na Maafushi. Czy to dobry wybór?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#1032 PostWysłany: 28 Lis 2023 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Wszystko zależy czy chcesz płynąć szybko czy tanio.
Na Maafushi jest prosta komunikacja, bo jest alternatywa.

Jak szybko to cena na Maafushi wynosi 25 USD (spod lotniska) i jest płatna od osoby, więc bez różnicy czy 4 czy 5
Jak tanio to za 2 USD państwowym statkiem (także od głowy) o 15:00 i powrót o 7:00

Np. tutaj masz rozpisane:
https://www.budgetmaldives.com/maldives ... rry-guide/
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#1033 PostWysłany: 28 Lis 2023 13:46 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 421
niebieski
dziękuję Tomo :)
Chyba najbardziej opłaca się w odniesieniu do wycieczek, bo wyczytałam, że im więcej osób tym taniej
A jak w odniesieniu do taxówek? Może być 5 osób + kierowca? Czy tylko 4+1?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#1034 PostWysłany: 28 Lis 2023 16:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
A gdzie ty chcesz po Malediwach taksówkami jeździć ? :lol:

Takie Maafushi idziesz wzdłuż 10 minut, a w poprzek 3.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1034 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 48, 49, 50, 51, 52

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group