Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1034 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 52  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Malediwy
#921 PostWysłany: 11 Paź 2016 11:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Cze 2013
Posty: 6
Loty: 112
Kilometry: 213 326
@‌olir1987‌ Powiem Ci, że my się nie interesowaliśmy powrotem do Male inaczej niż publicznym promem, ale wydaje mi się, że najlepiej będzie zapytać mailowo właścicieli guesthouse'u, w którym się zatrzymujecie. Jak opiszecie na czym polega problem na pewno pomogą Wam jakoś go rozwiązać. Cieszę się, że mogłam pomóc :) pozdrawiam i udanego wyjazdu!
_________________
Dwoje programistów w podróży:
http://www.tropimy.com
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
 Temat postu: Re: Malediwy
#922 PostWysłany: 02 Lis 2016 21:25 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 7
Witam wszystkich ponownie ;)
Z racji, iż wyjazd zbliża się wielkimi krokami, mam pytanko.
27go listopada muszę się dostać z Omadhoo do Male gdyż rano 28go wylatujemy do Polski.
Niestety sprawdziłem rozkłady promów i speedboatow, wcześniej kursowały normalnie w niedziele a teraz na stronach są informacje jedynie odnosnie soboty (jeśli chodzi o weekendy).
Czy często kombinują ze zmianami i można liczyc ze znowu bedzie jakas zmiana, czy tez nalezy szukac jakiejs alternatywy?
Dzieki za odpowiedzi ;)
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#923 PostWysłany: 04 Lis 2016 13:58 

Rejestracja: 04 Lis 2016
Posty: 1
Cześć,

Ja chciałam zapytać jak dostać się z lotniska na samą wyspę Male, czy promy publiczne są gdzieś niedaleko, jak je znaleźć?
Dodatkowo mam problem ze znalezieniem na mapie promu numer 2, dokładnie wiem, że nazywa się Dhiraasa 02 (Huraa ferry).

Będę bardzo wdzięczna za pomoc, tym bardziej, że wylatuję w niedzielę [06.11] :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#924 PostWysłany: 21 Lis 2016 00:54 

Rejestracja: 02 Lut 2013
Posty: 23
Jeśli ktoś leci 7.12.2016 na Malediwy bilety z Iberii (promocja z marca 2016) i potrzebuje transportu z Heathrow przylot 11 godz do Gatwick wylot 18:30 z znajomymi wynajmujemy samochód może do nas Max 3 osoby dołączyć w grupie raźniej i tnaiej :D przejazd z lotniska Heathrow na Gatwick wynajmowanym samochodem koszty na kilka osób zdecydowanie tnaiej niż transportem publicznym około (18 funtów ). (255 zł podzielone na 5 lub 7 osób w zależności od liczby pasażerów :p
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#925 PostWysłany: 29 Lis 2016 01:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Moja recenzja Biyadhoo Island Resort, moze komus sie przyda.

Załącznik:
IMG_1878.JPG
IMG_1878.JPG [ 170.81 KiB | Obejrzany 3134 razy ]


Wybralam to miejsce, ze wzgledu na bardzo dobre recenzje rafy koralowej i cene. Wiedzialam, ze osrodek ma raczej niski standard i nie mialam specjalnych oczekiwan, oficjalnie chyba 3*.

Wyspa miesci sie na poludniowym atolu, stosunkowo niedaleko od Male. Transfer lodzia motorowa trwa ok 35-40 minut i kosztuje $190 od osoby. Byc moze mozna dostac sie taniej plynac na Maafushi i stamtad zalatwiajac prywatny transfer. Nie sprawdzalam tej opcji.

Pokoje mieszcza sie w jednopietrowych budynkach, 3 budynki na wschodniej stronie i 3 na zachodniej. Widok z pokoi jest zaden, poniewaz wszedzie dookola sa drzewa i krzaki, nie ma bezposredniego widoku na ocean, chyba ze gdzies jest przerwa miedzy drzewami. Pokoje na parterze maja patio, na pietrze balkony. Uwazam, ze te na pietrze sa lepsze, bo na parterze klimatyzatory sa zgromadzone po 4 sztuki obok siebie, przy patio. Budynki sa okolo 20-30m od plazy. Po wschodniej stronie jest kilka malych plazy i podczas mojego pobytu malo kto tam siedzial. Prawie wszyscy wybierali szeroka zachodnia plaze.

Pokoje.

Pokoje maja dosc podstawowy standard i umeblowanie nie jest najnowsze, ale wszystko dzialalo w moim pokoju i nie mialam zadnych problemow, klimatyzacja byla skuteczna ale nie bylo na tyle goraco, zeby trzymac ja wlaczona non-stop. Wyposazenie lazienki, to chyba z czasu budowy osrodka. Proponuje wziac wlasne kosmetyki, bo hotel oferuje tylko buteleczke szamponu i plynu do mycia oraz mydlo. W pokoju jest zestaw do robienia goracych napojow z zapasem herbaty i kawy. Jest tez lodowka i mini bar, batoniki, napoje, itp. Do goracych napojow zaleca sie uzycie wody butelkowanej. Poltora litra kosztuje podobno $3, jak ktos nie ma all inclusive.

Jesli chodzi o gniazdka elektryczne, to jedno bylo wspolczesne angielskie, drugie starego typu, ale siedzial w nim uniwersalny przelacznik na inne typy.

Pokoje sa codziennie sprzatane i wymieniane sa reczniki z lazienki i plazowe. Obsluga uwija sie juz od samego rana w okolicach budynkow.

Jedzenie.

Najtansza opcja to pokoj ze sniadaniem, potem full-board albo all inclusive. Ja wzielam full-board, bo byla dosc znaczna roznica w cenie miedzy ta opcja, a all inclusive, a ja nie przyjechalam na Malediwy alkoholizowac sie, chociaz nie wiem czy dalabym rade wypic za te roznice w cenie. Niezaleznie od all inclusive, trzeba podpisywac rachunki w restauracji i barze. Do sniadania jest za darmo sok i kawa/herbata, przy innych posilkach trzeba placic za napoje.

Buffet sklada sie z kilku czesci: zupy, pieczywo i salatki, miesa i inne cieple dania, desery, owoce. Da sie przezyc na salatkach, jesli ktos chce trzymac linie. Jedzenie moim zdaniem takie sobie, w sumie cale szczescie, bo nie obzeralam sie chociaz ;-)

Oprocz restauracji, goscie z all inclusive moga wybrac lunch w barze przy plazy. Tam tez wszyscy chodza na kawe czy drinki.

Goscie hotelowi.
Glownie mieszkancy tanszych czesci Europy i duzo Niemcow. Maja tam przedstawiciela biura TUI oraz Kuoni UK, ale nie widzialam/slyszalam Brytyjczykow za bardzo.

Rafy koralowe i ryby.

Snorkowac mozna po obu stronach i polecam tak zrobic. Rano ze wschodniej, po poludniu z zachodniej. Zreszta czasami wiatr podejmie za nas decyzje, bo woda moze byc zamulona z jednej strony, a w miare przejrzysta z drugiej.

Na stronie osrodka jest mapa z informacja o miejscach do snorkowania i wejsciach do wody, dostaje sie papierowa wersje na miejscu razem z innymi informacjami.

Image

A tu obrazkowa wersja zrobiona przez Niemcow:
Image

Po wschodniej stronie wchodzilam do wody przez Passage 1 i plywalam w strone 7. Mozna tez poplynac w strone Passage 2, jest tam ladny podwodny ogrod z plytka rafa i lawicami ryb. Nie odczulam zaznaczonego na mapie pradu, ale za to mozna poczuc fale, ktore rozbijaja sie w tamtej okolicy przez wiekszosc czasu.

Po stronie zachodniej moge polecic rafe pomiedzy Passage 4 i 5. Blizej do rafy jest od wejscia 5, mozna przeplynac po krawedzi do wyjscia numer 4, a nawet 3. W miejscu, gdzie na mapie jest zaznaczona Manta, mozna spotkac zolwie. Na dnie jest trawa i jeden lub dwie sztuki sa tam prawie czas. Woda jest do pasa, wiec mozna postac i poobserwowac je. Samych Mant nie widzialam, byc moze nie ta pora roku, bylam pod koniec listopada. Sa za to rekiny roznych rozmiarow, przy brzegu w porcie malutkie, w pozostalych czesciach takie troche wieksze, do poltora metra.

Niektorzy uzywali butow wodnych, ale moim zdaniem nie sa niezbedne, ja nie mialam i nie poranilam sobie stop. Nie uzywalam tez pletw poza pierwszym dniem, nie wiedzialam czy faktycznie jest silny prad czy nie, ale poniewaz nie odczulam go w ogole, to zrezygnowalam z pletw.

Wszystkie zdjecia wyspy i raf w albumie - http://azmgallery.com/MaldivesNov2016/

Podsumowanie.
Nie wiem ile kosztuja wycieczki snorkowe na Biyadhoo, ale jest to chyba dosc popularna wyspa w okolicy, bo lodki przyplywaja do krawedzi rafy przez caly dzien. Nie przeszkadza to jak jest sie na plazy czy plywa. Przyjezdzaja tez goscie by spedzic dzien na wyspie, ale rowniez nie jest to uciazliwe.

Mysle, ze jakosc do ceny jest przywoita. Ja zaplacilam za dostep do rafy koralowej, nie luksusy hotelowe.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#926 PostWysłany: 12 Gru 2016 12:33 

Rejestracja: 12 Paź 2016
Posty: 6
Wybieramy się w kwietniu przyszłego roku na Malediwy,
zastanawiamy się nad wyspami Kudahuvadhoo, Thoddoo, Rasdhoo, Guraidhoo, która z tych wysp ma najlepsze plaże do opalania w bikini?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#927 PostWysłany: 25 Paź 2017 22:58 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Podbijam pytanie o budżetową wyspę z ładnymi plażami. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#928 PostWysłany: 25 Paź 2017 23:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Arekkk, wydaje mi sie, ze budzetowo to w jakims pensjonacie na wyspie zamieszkalej przez miejscowych, a nie w resorcie z fajna plaza. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#929 PostWysłany: 26 Paź 2017 08:21 

Rejestracja: 23 Lis 2016
Posty: 210
@cccc tak dokładnie.

@Arekkk może wyspa Dhiffushi? Byłem tam, cudowni ludzie i ładna plaża wg mnie. Na tej wyspie mieszka Polka.

Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#930 PostWysłany: 26 Paź 2017 08:45 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Myślałem o Fulidhoo.

Jak jest z transportem z lotniska na Male do Dhiffushi? Łodzie państwowe. Czy pływają regularnie czy zdarzają się jakieś fuck-upy? :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#931 PostWysłany: 26 Paź 2017 09:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Arekkk napisał(a):
czy zdarzają się jakieś fuck-upy? :)

Ciekawa kreatywnosc jezykowa, a ja jeszcze sie ucze, aby nie podpasc gdzies na zlocie. :lol:
Pozdrawiam i fajnego dnia.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#932 PostWysłany: 26 Paź 2017 14:42 

Rejestracja: 23 Lis 2016
Posty: 210
Arekkk napisał(a):
Myślałem o Fulidhoo.

Jak jest z transportem z lotniska na Male do Dhiffushi? Łodzie państwowe. Czy pływają regularnie czy zdarzają się jakieś fuck-upy? :)
Transfer lokalnym promem (podróż trwa 3 godziny):
– wyjazd z Malé na wyspę Dhiffushi: codziennie o 14:30 (oprócz piątek)
– wyjazd z wyspy Dhiffushi do Malé: codziennie o 06:30 (oprócz piątek)
Podróż w obie strony kosztuje 4 USD od osoby.
Można płacić w MVR lub USD.

Inna opcja:
Transfer łodzią motorową (podróż trwa 45 minut):
Godziny wyjazdu są dostosowywane do potrzeb Gości.
Podróż w obie strony kosztuje 400 USD dla grupy liczącej maksymalnie 8 osób.

Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#933 PostWysłany: 26 Paź 2017 14:58 

Rejestracja: 15 Cze 2017
Posty: 21
Loty: 19
Kilometry: 34 883
Byłem w tym roku na Dhiffushi. Zdecydowanie polecam, bardzo łatwo dostać się na wyspę.

Napisałem nawet relację z podróży, trochę długa i nie wszystko o Dhiffushi, ale coś na pewno można wyciągnąć z tego: viewtopic.php?f=215&t=115666&p=961510#p961510

Jakby co, to śmiało pisz.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#934 PostWysłany: 04 Mar 2019 23:18 

Rejestracja: 29 Sty 2017
Posty: 10
Cześć,

Ja byłem ostatnio na wyspie "Kandimas" resort nazywa się "Kandima". Bardzo ładna wysepka. Podejrzewam, że inne równie ładne :D

Gdyby ktoś chciał rzucić okiem jak wygląda przelot na Malediwy oraz wyspy bez filtrów i korekcji, zapraszam:

Góra
 Profil Relacje PM off
Grzes830324 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#935 PostWysłany: 02 Paź 2019 14:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 989
Gdzie dokładnie odebrać to co zostało zabrane di depozytu?

Wrócić się na przyloty czy na odlotach? Przejsc kontrole? Odbierał ktoś i może pomóc. Pytam bo mamy disc mało czasu i aby skrócić szukanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#936 PostWysłany: 05 Paź 2019 05:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 504
złoty
lovenz napisał(a):
Gdzie dokładnie odebrać to co zostało zabrane di depozytu?

Wrócić się na przyloty czy na odlotach? Przejsc kontrole? Odbierał ktoś i może pomóc. Pytam bo mamy disc mało czasu i aby skrócić szukanie.


Powiedza Ci przy tym jak Ci zabiora.
Przy odlotach (tam gdzie nadajesz bagaz, po lewej stronie) jest okienko odbioru depozytu, ale oni zawsze cos tam na tym lotnisku zmieniaja, wiec dokladnie sie zapytaj co i jak kiedy bedziesz w depozyt oddawal. Bo bardzo czesto to okienko jest zamkniete i ciort wie gdzie wtedy ludzi odsylaja.
A i przygotuj sie na to, ze moze to troche trwac, bo na tym lotnisku nikomu sie nie spieszy.
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#937 PostWysłany: 11 Paź 2019 07:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 989
Dzieki za chęci ? ale odebrałem wcześniej niż twoja odpowiedź. Potwierdzam tam gdzie są stanowiska przy których nadajemy bagaż do samolotu i otrzymujemy kartę pokładowa . Stojąc w kolejce okienko jest po naszej lewej stronie
Zadyma na Maxa bo gość nie mógł znaleźć mojej zdeponowanej reklamówki i chciał na siłę dać mi inna(na oko o o wiele większej wartosci) ?
Góra
 Profil Relacje PM off
2catstrooper lubi ten post.
2catstrooper uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#938 PostWysłany: 12 Paź 2019 03:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 504
złoty
@lovenz, hahaha! dobrze, ze znalezli, bo czasem zdeponowane rzeczy po prostu znikaja i wtedy to jest zadyma :lol:
Ktore wyspy odwiedziles?
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#939 PostWysłany: 24 Lip 2020 19:15 

Rejestracja: 01 Sty 2018
Posty: 7
Bilety na połączenie WAW-MLE na ferie 2021 (Turkish Airlines) kupione z polecenia portalu Fly4free. Wiem, że można kupić taniej, ale mamy naprawdę fajne połączenie, czas oczekiwania na przesiadkę na lotnisku w IST 2.45 i 1.30, więc tak myślę niecałe 5 tys za 2 osoby w 2 strony nie jest najgorzej.

Pozostaje kwestia noclegów. Na pewno nie chcemy kurortu, interesuje nas lokalna wyspa, ale z fajnymi możliwościami wycieczek i większym wyborem niedrogiego transferu na lotnisko, bo wylatujemy z MLE po 23 i do tego w piątek, a wiem, że z niektórych wysp transportu albo nie będzie, albo będzie bardzo rano (sprawdziłam już 2 wyspy), albo będzie kosztował wiele monet :)

Bardzo wstępnie zarezerwowałam hotel Kaani Beach w Maafushi (z opcją rezygnacji) w dość fajnej cenie, ale po opiniach o samej wyspie mam mieszane uczucia. Myślimy, żeby czas spędzony na Malediwach podzielić na wycieczki i wizyty w resortach. Maafushi wydaje się w tej kwestii fajne, bo dużo więcej możliwości, ale może znacie wyspy, które oferują podobny poziom cenowy i transferowy, ale są troszkę bardziej "malediwskie"? Będę ogromnie wdzięczna za Wasze rekomendacje lokalnych GH.

Bardzo dziękuję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#940 PostWysłany: 24 Lip 2020 22:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 989
Nie robi wrażenia ta wyspa ale tak jak stwierdziłaś jest dobra jesli chodzi o dojazd na nią i z niej. Po 23 zanim przejdziesz odprawę to trochę czasu minie wiec na twoim miejscu zarezerwowal bym coś w samym Male. Autobusem dostaniesz się nocnym do centrum za 1$. Na drugi dzień od rana spokojnie na 14 do portu dotrzesz i złapiesz prom publiczny za $2 na Maafushi.
Jeśli jesteś ranny ptaszek to jeszcze pozwiedzasz na szybko Male.
Maafushi to fajne tez miejsce wypadowe na inne wyspy jest kilka fajnych firm organizujących wycieczki do resortów, prywatne plaże, pływanie z delfinami, żółwiami, mantami czy na inne wyspy. Jeśli dobrze to poukładasz bedziesz zadowolona.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1034 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 52  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group