Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Sri Lanka
#1 PostWysłany: 27 Mar 2023 13:19 

Rejestracja: 08 Gru 2022
Posty: 144
Przymierzamy z żoną do odwiedzenia Sri Lanki. Chcemy na parę dni wyskoczyć z Malediwów.
Który region najlepiej wybrać?
Zależy nam na ładnych plazach(wiem że Malediwów nie przebiją, ale żeby nie spotykać na plaży śmieci ;) ), pochodzić po górach? Jakieś małe miasteczka? Zwierzynę spotkać?

Przeglądałem różne blogi, oglądałem filmiki i nie wiadomo co wybrać :)


Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka


Ostatnio edytowany przez puhacz, 14 Cze 2023 03:42, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
 Temat postu: Re: Sri Lanka
#2 PostWysłany: 28 Mar 2023 11:25 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 356
srebrny
Małe (i duże) miasteczka Sri lanki nie są zbyt urodziwe więc możesz to sobie odpuścić. Ładne plaże (z tych kilku które widzieliśmy na wyspie) są na wschodnim wybrzeżu - polecam Aruganbay i Uppuveli. Jednak tam z Colombo (tutaj pewnie wylądujesz) trzeba by przejechać cała wyspę w poprzek, co może zając trochę czasu (z Colombo do Trincomalee, w pobliżu którego leży Uppuveli, nocnym pociągiem jechaliśmy ok. 8-9 godzin).

Trochę zastanawiam się po co Wam plaże skoro na Malediwach morskich klimatów będziecie mieli "po uszy"?

Na wyjazd przewidujesz tylko kilka dni więc to pewnie ogranicza zasięg przyszłej trasy. Jeżeli nie chcesz zwiedzać zabytków (o tym nic nie wspominasz) to naturalnym (przyrodniczo) wyborem będzie region o nazwie Hill Country płożony nieco na południe od centralnej części wyspy. To kraina pięknych wzgórz i gór z niezwykle urodziwymi plantacjami herbaty. Tutaj jest kilka miejsc wartych do zatrzymania się. Polecam mniej turystyczne Haputale. Miasteczko jest wprawdzie absolutnie brzydkie (za to położone w pięknej okolicy), ale to dobry punkt wypadowy do ciekawych miejsc w bliskiej okolicy. Przed wszystkim do plantacji Liptona (tego od herbaty), gdzie warto także zwiedzić fabrykę herbaty. Następnie do Horton Planis (World's End) - pociągiem to ok. 40 minut. Sama podróż miejscowym pociągiem to także niezła przygoda (antyczne wagony wloką się wolno, a za oknami są świetne widoki). W sumie w Haputale można zatrzymać się na 2 pełne dni. Inna fajna miejscowość to maleńkie Dalhousie w otoczeniu herbacianych plantacji skąd można wejść szczyt Adama (Adam Peak), góry o wysokości ok. 2200 metrów (wchodzenie najlepiej zacząć dość wcześnie, najlepiej ok. 4 rano jak jest jeszcze ciemno, warto mieć czołówkę, po drodze jest sporo schodów ułożonych z kamieni). Dla zwierzaków warto zahaczyć o park narodowy Yale - najlepiej w drodze z Hill Country na południe w stronę wybrzeża - tutaj można zobaczyć m.in. dzikie słonie. Na południu miłą plażą (przynajmniej taka było parę lat temu) była Mirissa. Jej zaletą jest bliskość do miasta Galle, któremu warto poświęcić kilka godzin. Stąd do powrotu do Colombo na lotnisko nie jest już byt daleko (pociągiem 2 godziny i 40 minut). To tyle z moich doświadczeń.

Nie napisałeś w jakiej porze roku chcesz jechać. Na uwadze trzeba mieć dwie pory deszczowe jakie występują na wyspie.


Ostatnio edytowany przez jaszon, 28 Mar 2023 15:28, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Sri Lanka
#3 PostWysłany: 28 Mar 2023 14:15 

Rejestracja: 08 Gru 2022
Posty: 144
@jaszon
Masz rację co do plaż i chyba właśnie odpuścimy. Ale to bardziej żona myśli o plazach na Sri Lance, ja bardziej o chodzeniu po górach.

Chcemy lecieć pod koniec stycznia. To wiem, że Malediwach jest pora sucha(już 2 razy byliśmy)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sri Lanka
#4 PostWysłany: 28 Mar 2023 18:22 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 356
srebrny
W końcu stycznia powinno być OK choć ostatnio pogoda w Azji płata figle nie chcąc się trzymać dawnych reguł. :D
Góra
 Profil Relacje PM off
classy lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Sri Lanka
#5 PostWysłany: 29 Mar 2023 16:16 

Rejestracja: 08 Gru 2022
Posty: 144
@jaszon gdy byliśmy na Malediwach, to tylko raz "popadało". Chociaż nie wiem czy to można nazwać deszczem, bardziej pokropiło przez dosłownie 6 minut :)

Więc liczę na powtórkę w przyszłym roku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sri Lanka
#6 PostWysłany: 13 Cze 2023 11:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 472
niebieski
Gdzie znaleźć rozkład jazdy pociągu Colombo - Trincomalee ?
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sri Lanka
#7 PostWysłany: 13 Cze 2023 11:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
W internecie

https://eservices.railway.gov.lk/schedu ... on?lang=en
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group