Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Phuket czy Krabi ?
#21 PostWysłany: 29 Paź 2014 12:36 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 437
niebieski
bonieq jak zawsze niezastąpiony :)

Warto klepać wcześniej noclegi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Phuket czy Krabi ?
#22 PostWysłany: 29 Paź 2014 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Zależy gdzie... Ja nie lubię klepać wcześniej, bo jak mi się gdzieś spodoba to wolę zostać dłużej. Listopad to jeszcze nie szczyt sezonu, na Ton Sai/Ao Nang ja bym nie bookował wcześniej. Na Railay w zasadzie jak pisałem tanich opcji na lekarstwo, tu można popatrzeć, może trafi się jakiś deal np. na Agoda.com
Na Phi Phi opcji noclegowych sporo, a przez net będzie drożej bo dochodzi prowizja, ale z drugiej strony odchodzi strata czasu i energii poświęconych na szukanie na miejscu. Na pewno nie bookowac niczego przez agencje w Tajlandii, a zapewne może się zdarzyć, że ktoś będzie próbował coś wam w ten sposób wcisnąć.
Na Koh Ngai jest tylko jedna opcja budżetowa - Koh Hai Villa, można zrobić rezerwację na booking.com w formie zwrotnej.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off
lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Phuket czy Krabi ?
#23 PostWysłany: 11 Sty 2015 04:04 

Rejestracja: 16 Mar 2014
Posty: 89
bonieq2, pytanie chyba głównie do Ciebie... :)

planuję plażowanie na Koh Ngai i na Railay/Ton Sai (kolejność do ustalenia); pytanko: w którą stronę łatwiej się dostać - z Ngai do Ton Sai czy odwrotnie? czy nie ma znaczenia? może łatwiej/taniej(?) lądem?
czy da się to załatwić będąc na miejscu?

ceny noclegów drogie, tzn. koło 100zł za 2os/dobę czy więcej? są szanse w lutym na coś tańszego?

po plażowaniu w obu miejscach powrót do Bangkoku, skąd łatwiej? czy bez znaczenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Phuket czy Krabi ?
#24 PostWysłany: 11 Sty 2015 16:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Po kolei:
W którą stronę łatwiej, to zależy od łodzi, bo na Ton Sai łodzi pełno, a na Ngai już nie koniecznie. Bodajże jedna lub dwie dziennie z tych tańszych. Spróbuj napisać do Koh Hai Villa z zapytaniem o rozkład, mieli najtańsze łodzie.
Koh Ngai jest dużo spokojniejsze niż Ton Sai, nie wspominając o Railay. Może to być powodem by zostawić ją na koniec. Po Ngai Railay wydawało mi się zbyt tłoczne...

Najtaniej Koh Ngai - Krabi zrobić kombinowanym łódź na stały ląd do Pak Meng, minubus do Trang, autobus na trasie Trang - Krabi, songthaew do przystani i potem łodź longtail. Da się spokojnie załatwić na miejscu. My załatwiliśmy z dnia na dzień w Koh Hai Villa bilet na łódź plus minibus, potem na terminalu w Trang kupiliśmy bilet na autobus z odjazdem za 20 minut, 4h jazdy, potem pickup publiczny do nabrzeża. My płyneliśmy na Railay, więc łapaliśmy łódź z Krabi miasta, na Ton Sai taniej i bliżej jest z Ao Nang. Można tam też dojechać pickupem publicznym. Ruszyliśmy ok. 7.30 rano, na Railay byliśmy po 16, ale długo na łodź czekaliśmy w Krabi.

Odnośnie cen, na Ngai jedynie Koh Hai Villa - pokoje lub domek bambusowy na plaży. Cena trochę poniżej 100 zł ze śniadaniem. Taniej nic nie ma. Na Ton Sai da się taniej, ale za ładny bungalow też licz od 500-700THB do góry, cenią się tam niestety. No, chyba, że nie musi być ani trochę ładny...

Z Krabi do Bangkoku trochę bliżej, jeżeli ma to być dzienny autobus, to może być łatwiej, bo szybciej można się dostać na terminal. Zobacz jeszcze Air Asia Island Transfer z Bangkoku na Ngai i loty z Krabi do Bangkoku z Air Asia, Nok Air, Thai Lion Air. Jak macie być w Bangkoku na konkretny dzień, to może lepiej kupić bilet na samolot.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Phuket czy Krabi ?
#25 PostWysłany: 12 Sty 2015 10:47 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 210
Loty: 89
Kilometry: 252 650
bonieq2 napisał(a):
Zobacz jeszcze Air Asia Island Transfer z Bangkoku na Ngai i loty z Krabi do Bangkoku z Air Asia, Nok Air, Thai Lion Air. Jak macie być w Bangkoku na konkretny dzień, to może lepiej kupić bilet na samolot.


Nok ma właśnie promocję noworoczną (do środy) i transfery z Koh Ngai do BKK od ok. 1600 THB/os z bagażem
Góra
 Profil Relacje PM off
bonieq2 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Phuket czy Krabi ?
#26 PostWysłany: 12 Sty 2015 12:59 

Rejestracja: 16 Mar 2014
Posty: 89
oo dzięki wielkie za info o NOK.

180zł za os za lot+transport z Koh Ngai to dobra cena? mam na myśli porównanie z kosztem samodzielnego transportu na ląd i dojazdu autobusem/pociągiem do Bangkoku. wiem, że komfort podróży nieporównywalny, ale wciąż pytam :)

korzystaliście z łączonego transportu z wyspy + lot w NOK?

czy jest się w tym przypadku "jak kurczak"? ;) zabierają prosto z plaży i ma się wszystko z głowy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Phuket czy Krabi ?
#27 PostWysłany: 12 Sty 2015 13:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Ja nie korzystałem, ale każdy transport ogarniany przez biura czy agencje itp. działa w Tajlandii ten sposób, czyli wszystko robią i myślą za nas.
Samodzielnie:
łódź plus minibus do Trang - już nie pamiętam, ale bookując z Koh Hai zapłaciliśmy chyba ok. 300-500 THB (duży rozrzut, ale na prawdę nie pamiętam) Byli jednak zdecydowanie najtańsi, inni chcieli sporo więcej. Autobus najtańszy z Trang do BKK wyjdzie ok. 500 THB. http://www.sawadee.com/thailand/transfer/bus-south.html

Łącznie licz z 1000 THB i kilkanaście godzin. Ja bym brał transfer lub poszukał sam lotów z Trang do Bangkoku. Napisz też do Koh Hai Villa zapytanie o koszta transportu i godziny. Możesz zrobić u nich rezerwację zwrotną na booking.com i od razu przez nich napisać.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Phuket czy Krabi ?
#28 PostWysłany: 12 Sty 2015 15:38 

Rejestracja: 16 Mar 2014
Posty: 89
szukam ich i szukam, ale wyskakuje mi tylko koh ngai villa

to może to? http://krabidir.com/kohngaivilla/

jest też cennik transferów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Phuket czy Krabi ?
#29 PostWysłany: 12 Sty 2015 16:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Tak, to oni, są też na booking.com
http://www.booking.com/hotel/th/koh-nga ... 03;srpos=5

My spaliśmy w pokoju za 800 THB ze śniadaniem po lekkich targach. Standard raczej bez rewelacji, ale daje radę.

-- 12 Sty 2015 15:46 --

A za transfer do Trang płaciliśmy duużo mniej, niż ich cena na lotnisko. To są chyba ceny za prywatny transfer.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Phuket czy Krabi ?
#30 PostWysłany: 13 Sty 2015 12:48 

Rejestracja: 16 Mar 2014
Posty: 89
bonieq2, ostatnie (chyba :P) pytanie w tej kwestii - w przypadku zakupu flight&ferry w NOKair jest opcja, że nie zdążymy na lot? nie wiem, może ktoś o nas zapomni, może trzeba będzie czekać aż łódź zapełni się ludźmi, każą coś niesłusznie dopłacić, cokolwiek?

jak się samemu organizuje to wiadomo co i jak - nie zdążysz to ze swojej winy, a tutaj mam jakoś wątpliwości...słusznie? czy może nie ma się czego obawiać?

łączona opcja jest dużo bardziej komfortowa - i czas krótszy i ma się wszystko z głowy (pod warunkiem, że każdy dopilnuje swoich obowiązków...) więc kusi :) no i cenowo podobnie jak na własną rękę...



aa, masz może jakiś kontakt do ludzi z tej Villi? nie mogę znaleźć bezpośrednio, są tylko maile do agencji różnych...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Phuket czy Krabi ?
#31 PostWysłany: 18 Sty 2015 06:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Nie wiem w praktyce jak działa fly'n'ferry z NOk Air, ale raczej nie obawiałbym się, że ktoś o nas zapomni. W Tajlandii opcje łączone zawsze mają spory zapas, pick-up prawie zawsze się lekko spóźnia, białasy zaczynają się denerwować, a w praktyce okazuje się, że ich system po prostu działa :)

Co do komfortu, to fakt, nie musimy się o nic martwić, bo wszystko jest załatwione za nas, ale czy pójdzie szybciej to też nie zawsze, zależy jak dobrze umiemy i chcemy kombinować z transportem sami. Jeżeli cenowo wychodzi w Twoich datach podobnie, to bież fly'n'ferry i po problemie :)

http://www.kohngaivilla.com/
http://krabidir.com/kohngaivilla/

Lub zrób rezerwacje przez booking.com, bo w tej opcji jest to rezerwacja zwrotna i nie płaci się z góry. Przy dokonaniu rezerwacji możesz od razu napisać wiadomość dla hotelu.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Phuket czy Krabi ?
#32 PostWysłany: 14 Sie 2017 15:31 

Rejestracja: 15 Mar 2012
Posty: 90
Czytam czytam i się w sumie pogubiłem :) ale generalnie wniosek chyba jest taki, że nie ma sensu być dłużej w Ao Nang tak ?

Wylatujemy 19.10.17 z Chiang Mai i planujemy przylot do Krabi no i później do 31.10 plażing, nurkowanie , chill itp. myślałem nad podzieleniem tego na Ao Nang właśnie + Ko Phi Phi (już tam byłem jest całkiem spoko na chillout) ale po przeczytaniu ile jest innych opcji to już zgłupiałem :D

Czasu trochę mamy więc chętnie się poradzimy jaki plan obrać , dzięki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Phuket czy Krabi ?
#33 PostWysłany: 16 Sie 2017 08:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
Chill na Ao Nang? No proszę :mrgreen:

Ani tam tanio, ani jakoś fajnie. Ot kurort z bazą wypadową na wycieczki.
Wszystko zależy co rozumiesz przez słowo chill, wg mnie po to właśnie istnieją wszystkie okoliczne wysepki żeby się tam chilować, nurkować itp. Możliwości jest mnóstwo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Phuket czy Krabi ?
#34 PostWysłany: 16 Sie 2017 18:44 

Rejestracja: 15 Mar 2012
Posty: 90
No dokładnie rozumiem to w ten sposób :) czyli rozumiem, że jak spędzę na Ao Nang z 5 dni to nie powinienem być zawiedziony :D przy okazji obskoczyć okoliczne wysepki a później się kopsnąć na Phi Phi :)

na drugą połowę października chyba lepszej opcji nie znajdę bo niżej na południe może być kiepska pogoda
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Phuket czy Krabi ?
#35 PostWysłany: 20 Sie 2017 21:37 

Rejestracja: 15 Mar 2012
Posty: 90
To jeszcze podbije temat

Z Ao Nang zrobić desant na 4-5 dni na jakąś wyspę inną niż Ko Phi Phi z dobrym powrotem później promem na Krabi ? Może ktoś coś poleci ?

dzieki

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Phuket czy Krabi ?
#36 PostWysłany: 22 Sie 2017 14:18 

Rejestracja: 23 Sie 2015
Posty: 80
Ja polecam krabi, Ao nang i okoliczne wyspy. na Krabi warto wejść 1200 schodów na Tiger Cave Temple - bajeczne widoki. W Ao nang bez problemu można wykupić całodniowe wycieczki lub transport na poszczególne wyspy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Phuket czy Krabi ?
#37 PostWysłany: 22 Sie 2017 14:34 

Rejestracja: 31 Sie 2016
Posty: 14
Ja również polecam Ao Nang jako bazę wypadową.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Phuket czy Krabi ?
#38 PostWysłany: 31 Sie 2017 22:57 

Rejestracja: 15 Mar 2012
Posty: 90
A jechał ktoś z Ao Nang do Trang ? Pewnie jakiegoś busa bym złapał. Pytanie jak później wrócić do BKK tam chyba gdzieś lokalnie jest lotnisko.

Z góry dzięki

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Phuket czy Krabi ?
#39 PostWysłany: 09 Wrz 2017 22:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
Rozeznawałem temat, są busy które jeżdżą co chwilę pierw na Lante i dalej do Trang, można, ale wg mnie gra nie warta świeczki, gdyż możesz wpaść w minę i będziesz zmuszony szukać noclegu na już gdzieś w okolicy.

Powrót z Trang do BKK jest mało możliwy gdyż nic tam nie kursuje, musisz lecieć do DMK i przemieścić się między lotniskami. Lata Air Asia i coś tam jeszcze. Łącznie kilka lotów dziennie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Phuket czy Krabi ?
#40 PostWysłany: 20 Lut 2018 13:35 

Rejestracja: 30 Sty 2018
Posty: 36
Wow, ten temat to skarbnica wiedzy! Zastanawiałam się nad Phuket vs. Krabi, szukałam w Internecie jakiś czas a tutaj wszystko jak na tacy, jak widać warto przeglądać starsze wątki. :)

U nas WSTĘPNY plan jest taki (chętnie przyjmę wszelkie sugestie):
Tydzień I - zwiedzanie
12.03 lądujemy w Pattaya - jeden dzień miasto i jeden dzień Koh Lan (maksymalnie dwa)
14.03 jedziemy do Bangkoku i tam zwiedzamy jak najwięcej się da --> ile czasu myślicie to optimum w tym miejscu na zobaczenie podstawowych atrakcji? Wiadomo, że dla dociekliwych to i miesiąc ale myślę o zaspokojeniu ciekawości przy pierwszej w życiu wizycie w Azji
Tydzień II - rajski wypoczynek + aktywne eksplorowanie natury (kajaki, pływanie, spacery po lasach itp.)
18.03 wylot do Krabi - i tutaj małe schody co do wyboru konkretnych miejsc
24,25.03 czas zarezerwowany na spokojny powrót do Bangkok --> Pattaya
26.03 poranny odlot do PL

Lotów wewnętrznych jeszcze nie kupiliśmy, myślę nad Bangkok - Krabi i Krabi /ewentualnie Trang w przypadku Koh Ngai/ - Bangkok. Konkretne terminy zostaną dostosowane pod ceny biletów. Na pewno nie chcemy zalegać w jednym miejscu. Marzą nam się rajskie plaże ale też możliwość spacerów, kajaków itp. w pięknym otoczeniu. Po jednym dniu leżenia plackiem można oszaleć :)
Z Waszych wpisów wynika, że nocleg najlepiej na Ao Nang i traktować to jako bazę wypadową na Railay i Ton Sai. Co z Phi Phi, lepiej nocować tam czy dopłynąć? Pytam głownie z uwagi na kwestie finansowe. W którym z powyższych jest szansa na upolowanie miłego bungalowu na plaży w rozsądnej cenie?
Zgodnie z sugestią zastanawiam się także nad Koh Ngai ale przy ograniczonym czasie czy nie szkoda czasu na przemieszczanie się? Co z powyższych będzie w miarę spokojne?

Jeżeli ktoś myślał nad spędzeniem ok. 5-6 dni w rejonie Krabi i wyborem atrakcyjnych miejsc zarówno pod względem wizualnym jak i możliwością małych aktywności to chętnie posłucham - wszystko w ramach rozsądku cenowego.

Pozdrawiam serdecznie! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group