Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Hongkong
#21 PostWysłany: 26 Paź 2017 13:33 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 210
Loty: 89
Kilometry: 252 650
odpowiem sobie sama: HK nie jest szczególnie przyjazny wegetarianom. Mięso jest w niemal każdym daniu, chyba, że komuś nie przeszkadzają owoce morza (ja jem). Ale nawet dużo zieleniny ma dodatek np. wieprzowiny. Do tego kilka miejsc mających w nazwie VEGETARIAN sprzedawało też dania mięsne :!: więc trzeba uważać. Mi w wegetariańskiej dziurze w ścianie zdarzyło się zamówić kilka przekąsek na śniadanie - jakieś pierożki czy bułeczki z nadzieniem i jakie było moje zdziwienie gdy jedna okazała się mieć nadzienie z... kurczaka.

z typowo wegetariańskich dań to wszellkie zielone warzywa można zjeść (ale trzeba doczytać czy nie mają np. boczku lub innego mięsnego dodatku), wspomniane wcześniej bakłażany są łatwo dostępne i dobre i czasem trafi się w menu jakieś tofu - niestety o dziwo też bywa mieszane z mięsem. W karcie rzadko pojawiał się goły ryż, ale prawie wszędzie można go osobno zamówić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu
Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów
 Temat postu: Re: Hongkong
#22 PostWysłany: 03 Sty 2018 13:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
DJADKJGU napisał(a):
odpowiem sobie sama: HK nie jest szczególnie przyjazny wegetarianom. Mięso jest w niemal każdym daniu, chyba, że komuś nie przeszkadzają owoce morza (ja jem). Ale nawet dużo zieleniny ma dodatek np. wieprzowiny. Do tego kilka miejsc mających w nazwie VEGETARIAN sprzedawało też dania mięsne :!:

W HK jest sporo miejsc, gdzie mozna dostac wegetarianska kuchnie, tylko nalezy wiecej zaplacic. ;)
Mozna nawet znalezc wegetarianskie restauracje, gdzie imituje sie mieso i ryby.
Problemem sa tanie uliczne knajpki, gdzie ciezko o wegetarianskie jedzenie.
Rzeczywiscie w Kung Tak Lam Shanghai Vegetarian Cuisine, oprocz dan wegetarianskich mozna spotkac dania miesne i rybne. :D
Polecam poszukac hinduskich restauracji, gdzie mozna znalezc wegetarianskie dania.
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hongkong
#23 PostWysłany: 04 Sty 2018 16:15 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 210
Loty: 89
Kilometry: 252 650
@cccc racja, dzięki za uściślenie, miałam na myśli właśnie kuchnie uliczną i "dziury w ścianie", przy takiej ilości lepszych restauracji na pewno jest w czym wybierać gdy się chce/może zjeść w lepszym miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hongkong
#24 PostWysłany: 04 Sty 2018 17:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Przyznam, ze tak wspanialej, roznorodnej, kreatywnej i kolorowej kuchni jak w HK to nie jest latwo znalezc podobnej na Swiecie. :)
Moim zdaniem, nawet w hinduskich restauracjach zjemy lepiej niz w samych Indiach czy innych krajach.

Zen Noodle Cafe, Lantau Island; pyszne spaghetti à la carbonara z owocami morza:
Załącznik:
Lantau.JPG

Tutaj znow wspaniale krewetki z makaronem w barze hotelowym:
Załącznik:
hotel.JPG

Nawet gdy sie zateskni za browarkami w NYC to ten Pale Ale potafi zastapic:
Załącznik:
feral.JPG

Pozdrawiam.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hongkong
#25 PostWysłany: 04 Sty 2018 17:39 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Pasta e frutti di mare :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Quanto costa? :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hongkong
#26 PostWysłany: 04 Sty 2018 18:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Nome esatto nel scontrino: "Spaghetti Seafood CreamS".
Ti costa solo 111 HKD.
Doppio prezzo in hotel. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hongkong
#27 PostWysłany: 04 Sty 2018 18:13 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Doppio ..to lubię espresso ale nie..ceny :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hongkong
#28 PostWysłany: 24 Mar 2018 15:33 

Rejestracja: 10 Lip 2016
Posty: 64
W maju wybieram się do Hong Kongu i chciałbym wiedzieć, czy ktoś mógłby mi poradzić czy lepiej wziąć hotel ze śniadaniem, czy jeść śniadanie na mieście?
Chodzi mi o to, czy budy/knajpki z jedzeniem na mieście otwierają się rano, czy jak to często w azjatyckich metropoliach bywa dopiero ok. południa? Preferuję miejscową kuchnię, ale jeżeli znalezienie czegoś sensownego rano ok 8-9 będzie problematyczne, to wolę mieć śniadanie w pakiecie z noclegiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hongkong
#29 PostWysłany: 24 Mar 2018 16:39 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6248
Loty: 476
Kilometry: 1 003 603
W ktorej azjatyckiej metropolii knajpki otwieraja sie po poludniu ? Od Szanghaju po Bangkok o 7 rano mozna zjesc na ulicy ;)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hongkong
#30 PostWysłany: 24 Mar 2018 16:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Jak to jakis dobry hotel z duzym wyborem na sniadanie i cena pokoju bez i ze sniadaniem nie rozni sie bardzo, to mozna wziac sniadanie w hotelu. Ale w wiekszosci przypadkow w miescie zjesz duzo taniej, a budy/knajpy sa czynne od wczesnego rana, bo miejscowi jedza swoje zupki na sniadanie.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hongkong
#31 PostWysłany: 24 Mar 2018 18:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@NoolaN, moim zdaniem na miescie, pomijam ceny, ale to co zjesz na miescie w hotelu nie dostaniesz.
Pozdr. i zycze udanego pobytu w tym fascynujacym miescie.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
NoolaN lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hongkong
#32 PostWysłany: 26 Mar 2018 09:17 

Rejestracja: 10 Lip 2016
Posty: 64
@oskiboski Ani w Szanghaju ani w Bangkoku nie byłem, ale w Tokio, Seulu czy Singapurze większość lokali otwiera się dopiero w porze lunchowej. W każdym mieście można zjeść śniadanie na mieście, chodzi mi o to, abym nie musiał godzinę szukać lokalu i codziennie jadać tego samego, czyli chodzi o wybór. I nie chodzi mi tu o kawiarnie, tylko kuchnię typową dla regionu, jeśli mam iść do kawiarni i zjeść to samo co w hotelu, to wolę wziąć hotel ze śniadaniem, ale jeśli nie ma problemu ze znalezieniem stoisk na mieście z lokalną kuchnią, to wolę kuchnię lokalną. W Seulu żałowaliśmy, że wzieliśmy hotel bez śniadania, dlatego się pytam jak sytuacja wygląda w Hong Kongu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hongkong
#33 PostWysłany: 26 Mar 2018 09:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@NoolaN, jesli chcialbys sprobowac cos lokalnego z kantonalnej kuchni to pytaj o Dim Sum w lokalnych restauracjach np. typu Teehaus, ktore otwieraja od 6.00 czy 07.30.
Chinczycy z HK jedza Dim Sum na sniadania i obiady.
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
NoolaN uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hongkong
#34 PostWysłany: 26 Mar 2018 13:58 

Rejestracja: 10 Lip 2016
Posty: 64
@cccc Dzięki za podpowiedź! Na pewno spróbujemy, uwielbiamy chińskie pierożki, więc to dla mnie cenna informacja.
Czy w kuchni kantońskiej mają coś na wzór Xiao Long Bao tzn. pierożki z mięsem i bulionem w środku?
Genialne pierożki jadłem też w Yokohamie w tamtejszym China Town, z bulionem smażone na gorącej stalowej płycie, najlepsze jakie w jadłem w swoim życiu, na samą myśl cieknie mi ślinka ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hongkong
#35 PostWysłany: 26 Mar 2018 14:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@NoolaN, xiao long bao jest rzeczywiscie podobne, ale to potrawa z Szanghaju. ;)
Xiao long bao mozesz znalezc w HK w szanghajskich lokalach, jesli ma byc tanio to polecam restauracje o b. dziwnej nazwie Osama Tony :D, chyba $12-18 za koszyczek, ale ja jestem zwollennikiem lokalnej kuchni.
Przykladowo nie zamawiam pizzy w Norwegii.
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hongkong
#36 PostWysłany: 26 Mar 2018 14:43 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Według Googla Osama Tony jest "zamknięte na stałe ".
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hongkong
#37 PostWysłany: 26 Mar 2018 16:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Szkoda ze zamknieta, w takim razie mozna sprobowac w Din Tai Fung.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hongkong
#38 PostWysłany: 20 Lis 2018 19:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
DJADKJGU napisał(a):
Podbijam z tym samym pytaniem, co konkretnie mozna zjesc w HK wegetarianskiego?
Z filmikow mojego ulubionego food-blogera Marka Wiensa niewiele da sie wyciagnac dla wegetarian, ot jakies jedno danie ze smazonym baklazanem i troche zieleniny. Czy ktos widzial jakies inne pysznosci?


W HK sa swieta buddyjskie, np. w ta niedziele, gdzie nie wolno jesc miesa, ani zadnych produktow pochodzenia zwierzecego (owadowego), jak np. miod. ;)
Wtedy w budkach, a nawet przy atrakcjach turystycznych mozna kupic cos niedrogiego, vegetarianskiego, co lepije smakuje niz wyglada, np. tofu z warzywami, fasola i grzybami. :D

Załącznik:
vegi.JPG
vegi.JPG [ 104.32 KiB | Obejrzany 1302 razy ]
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hongkong
#39 PostWysłany: 21 Kwi 2019 01:08 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 434
Loty: 242
Kilometry: 472 277
niebieski
W Hong Kongu byłem końcem grudnia i jak nie jestem wielkim miłośnikiem kuchni chińskiej, tak ogólnie uwielbiam próbować różnych nowych, dziwnych dań i smaków. Miałem akurat szczęście spędzić dwa popołudnia ze znajomą mieszkanką tegoż miasta, która w dodatku jest prawdziwą smakoszką, więc trochę różności pokosztowałem za naprawdę niewielkie pieniądze, a skoro znalazłem właśnie listę barów i restauracyjek, które z nią odwiedziłem, to może się komuś przyda:

Najpierw w okolicach stacji metra Sham Shui Po:

https://www.openrice.com/en/hongkong/r- ... tyle-r1754
Idealne miejsce na początek kulinarnej podróży (公和荳品廠), gdzie prawdziwe cuda tworzą z tofu czy soi w ogóle, raczej jako przystawki, bo porcyjki malutkie

https://www.openrice.com/en/hongkong/r- ... sum-r45662
Istne królestwo dim-sum (添好運點心專門店), gdzie do wyboru do koloru mamy wszystkiego - na ciepło, zimno, słono, słodko, a to wszystko idealnie do siebie pasuje

Z dala od gwaru turystycznego Mong Kok, na Nowych Terytoriach mieści się kulinarna mekka tubylców - dzielnica Tai Po:

https://www.openrice.com/en/hongkong/r- ... oup-r26081
Po obejściu największej hali targowej w HK polecam wstąpić do knajpki niejakiej "Babuni" (亞婆豆腐花) na porcyjkę jej słynnego twarożka a la deserku z tofu

https://www.openrice.com/en/hongkong/r- ... oup-r19856
A to już kolejny typowy lokalny bar (蛇王海), może niekoniecznie sterylnie czysty i wygodny, ale za to o miejsce w nim trudno, bowiem specjalizują się w zupach z węża i mają też dania z żółwia, a według mojej koleżanki jeszcze jakąś dekadę temu, gdy miłośnicy zwierząt i ekolodzy nie byli tak aktywni w HK, to węże w tym przybytku wolno pełzały między gośćmi, którzy to mogli sobie wybrać, którego chcą skonsumować, a właściciel przyrządzał danie na ich oczach

https://www.openrice.com/en/hongkong/r- ... le-r502709
大埔友‧手抓餅專門店 Po zupce pora na nudle ryżowe po tajwańsku przyrządzone w różnorodnymi dodatkami w charakterystycznym naleśniku

https://www.openrice.com/en/hongkong/r- ... ert-r46372
A na koniec królestwo słodyczy, gdzie na próżno szukać tradycyjnej czekolady itp. 松記糖水店 - tu królują słodkie zupy jajeczne z longanem, ziarnami lotusa, pierożki orzechowe czy sezamowe, lody z pitai albo durianu, ciasteczka ze stuletnimi jajami i masa innych dziwacznie wyglądających smakołyków.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hongkong
#40 PostWysłany: 28 Lis 2019 12:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 311
Loty: 74
Kilometry: 275 193
niebieski
Yat Lok w Central na pyszna ges, Mammy pancake TST palce lizac
Image
Image
Image
Image

Sent from my CLT-L09 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group