Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Stepancminda/Kazbegi
#1 PostWysłany: 05 Maj 2019 18:18 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Polecam dwa lokale:
Green Sheep, został mi polecony, dobre chinkali serowe i kebab, chociaż trochę na uboczu :D
BeBa Bari - miało być tylko "na szybko" jako zjedzenie czegoś pomiędzy przyjazdem, a wyjściem w górę, ale chwilę jednak zajęło. Lokal prowadzi starsza kobieta, około 80 na oko, która ręcznie wszystko wyrabia po zamówieniu.
Chaczapuri, które tam dostałem po prostu wymiotło całą konkurencję tego, co jadłem w Gruzji, urwało wszystko co się da urwać :D następnym razem sprawdzę, czy przypadkiem reszta dań nie jest podobnie przepyszna ;) płatność tylko gotówką
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
marttynna uważa post za pomocny.
 
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
#2 PostWysłany: 05 Maj 2019 19:40 

Rejestracja: 16 Lut 2018
Posty: 88
Beba Bar jest super. Ceny przystępne, a babcia gotuje rewelacyjnie. Pierwszy posiłek zjedliśmy gdzie indziej, a potem tylko tam. Nie wiem jak teraz, ale my byliśmy niedługo po uruchomieniu, i jeszcze mało kto o nim wiedział.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 15 Maj 2019 12:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
Jestem na swiezo po wizycie w Beba Barze i potwierdzam - jedzenie najsmaczniejsze z tych, ktore jedlismy w Gruzji. W srodku piec stolikow, a babcia gotuje smakolyki wciaz w pojedynke (stad przy kilku osobach w srodku musielismy chwile poczekac).
Weszlismy na chaczapuri (10 lari), a zostalismy na caly obiad. Nie wiem czy to kwestia gorskiego powietrza czy zmeczenia po wedrowce, ale wszystko smakowalo rewelacyjnie. Przy tym ceny umiarkowane (zupa ostri 10 lari, czinkali 1.2 za szt., woda 1, piwo 4, butelka wina 20). Na przekaske polecam zapiekanego baklazana z orzechami wloskimi (2 lari za szt.) - jak dla mnie, niebo w gebie!
Załącznik:
beba.JPG
beba.JPG [ 230.36 KiB | Obejrzany 2715 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Stepancminda (Kazbegi)
#4 PostWysłany: 04 Wrz 2019 22:27 

Rejestracja: 03 Maj 2017
Posty: 82
Loty: 66
Kilometry: 79 244
Beba Bar - chyba jedyne sensowe miejsce. Gospodyni przyrządza prawdziwie gruzińskie dania. I w porównaniu do innych lokali dobre ceny. Aczkolwiek w Stepancminda drożej niż nawet w Batumi czy Tbilisi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 22 Maj 2021 10:55 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 526
Loty: 216
Kilometry: 258 829
niebieski
czy w 2021 BeBa Bari dalej istnieje ktoś był i może potwierdzić? ew. jakieś równie dobre miejsce godne odwiedzenia?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 22 Maj 2021 11:14 

Rejestracja: 11 Sty 2016
Posty: 146
Loty: 181
Kilometry: 453 901
W październiku 2019 chcieliśmy tam zjeść to już tego nie było. Jedliśmy w Restaurant Panorama Kazbegi, mogę polecić
Góra
 Profil Relacje PM off
heide_berg uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 22 Maj 2021 11:21 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 526
Loty: 216
Kilometry: 258 829
niebieski
tego się spodziewałem, że przy takim sędziwym wieku kucharki po tylu latach po barze może zostać tylko wspomnienie;
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 13 Lip 2021 09:45 

Rejestracja: 02 Mar 2014
Posty: 19
Beba Bari nadal funkcjonuje i mogę śmiało polecić tę knajpę. Jeszcze lepsze jedzenie (moim zdaniem) jest w "Lunch at Maia".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 13 Lip 2021 15:55 

Na końcu placu w Kazbegi jest tak w dole knajpa prowadzona przez Gruzina znającego jezyk polski. Sympatyczny facet może lekko podobny do Makłowicza. Jedzenie i napitki super i w smaku i cenie. Stoliki wystawione na byle jakim podłożu a sam budynek restauracji w kolorze zielonym wygląda jak stary barak.Wszystko świeże i porcje spore. Tradycyjna zupa karczo i szaszłyk z gruzińskim chlebkiem plus karaweczka 100g czaczy to 27 lari /tyle pamiętam z rachunku/
Góra
 PM off  
      
#10 PostWysłany: 14 Lip 2021 10:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2019
Posty: 165
nie polecam COZY CORNER, gruzin znający kilka polskich słów, jedzenie bardzo przeciętne, ceny ponadprzeciętne, ludzie tam przychodzą bo kierowcy z marszrutek tam przywożą i polecają tą spelunę

POLECAM BeBa Bari, urocza babuszka zbierająca zamówienia, w środku tylko 5 stolików, trochę się czeka na jedzenie bo gotuje tam tylko 1 osoba, ceny normalne, potrawy bardzo smaczne, kolejki przed barem

a co do śniadań to polecam w noclegu gdzie spałem, dają tam również śniadania bez noclegu "Red Stone", babuszka i mateczka tego przybytku dla 1 osoby przygotowują śniadanie jak dla 3 osób, naleśniki, chaczapuri, sery, warzywa, dżemy, miody, kawa po turecku, gruziński chleb, wszystko domaszne, mają swoje zwierzęta, ogród, śniadanie je się w ich jadalni razem z rodziną, można porozmawiać o wszystkich, koszt 12 lari (coś takiego, jak ja spałem to była rodzina z RPA i zapłaciła koło 50 lari za 4 osoby)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 14 Lip 2021 10:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1039
srebrny
Dorzucam Kazbegi Good Food, nazwa taka dość prosta, ale jedzenie naprawdę dobre, przyjemna atmosfera i wesoły właściciel :D Byłam już jakiś czas temu, ale po opiniach na google widzę, że na szczęście przetrwali pandemię.
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off
pawfazi lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 24 Lis 2021 21:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 195
Loty: 131
Kilometry: 208 382
niebieski
Potwierdzam, że w Kazbegi Good Food jest pyszne jedzenie (braliśmy szaszłyk z baraniny, ciasto szpinakowe i jeszcze jakieś zapiekanki serowe z jajkiem, nazwy nie pamietam) i przystępne ceny. Właściciel mówi po Polsku i z tego co tłumaczył to nauczył się od turystów.
_________________
moje podróże: https://acotamjest.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 10 Lip 2022 11:25 

Rejestracja: 12 Lut 2013
Posty: 68
Loty: 62
Kilometry: 118 373
Również polecam Kazbegi Good Food i koniecznie pyszne wino (można kupić na kieliszki, co wydaje mi się w Gruzji rzadkością, za 5 lari). Porcje są spore, mega szaszłyki, cała micha sałatki z ogórkiem i pomidorem, chinkali można kupić 5 lub 10 sztuk. Jeśli chodzi o stoliki i miejsce, to nic się nie zmieniło - poustawiane na świeżym powietrzu pod parasolem, właściciel bardzo miły.
Nie polecam za to Restaurant shina (pikolo). Nie dostaliśmy części zamówienia, np. chleba i owoców, których raczej nie trzeba przygotowywać. Karta została nam odebrana bez słowa. Przy podliczaniu rachunku i płaceniu Pani za ladą załatwiła w międzyczasie załatwiła 3 inne osoby. A do tego niestety jedzenie nie było smaczne i stosunkowo drogie. Zły stosunek jakości do ceny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 07 Sie 2022 19:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 664
srebrny
Jadac do Kazbegi warto skosztowac khinkali w ich "ojczyznie" czyli regionie Duszeti. Polecam restauracje o nazwie Pasanauri znajdujaca sie juz po wyjezdzie z miasta Pasanauri, po lewej stronie, jadac w kierunku Kazbegi. https://goo.gl/maps/KDeDvCi1K5vUBJKd6 Ceny umiarkowane (do 1.35 GEL/pierozek), a pierozki znakomite, bez porownania lepsze niz w innych miejscach gdzie bylismy.
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 12 Wrz 2022 07:39 

Rejestracja: 27 Wrz 2013
Posty: 35
Kazbegi Good Food jest zdecydowanie miejscem wartym polecenia (przez 1,5 godziny były 4 grupy Polaków :mrgreen: ). W przypadku gorszej pogody należy zająć stolik w środku, wygląd może trochę odstraszać, ale jedzenie pyszne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 26 Wrz 2022 21:41 

Rejestracja: 30 Lip 2016
Posty: 129
Jadłem obiad w Stepantsmindzie dwukrotnie: raz w Kazbegi Good Food, raz w Lunch at Maia. Ogólnie tanio w tych miejscach nie jest: w pierwszym lokalu za 2 osoby wydałem 60 lari, w drugim 70 lari.

W Kazbegi Good Food klimat nie każdemu podejdzie: można zjeść tylko przy stolikach na zewnątrz, co wieczorem przy temperaturze ok. 8 stopni niespecjalnie zachęca. Właściciel też jest dosyć specyficzny: niektórzy stwierdzą, że "swojski" albo "swój chłop", a inni, że rzuca żarty na granicy śmiesznych i chamskich. Po polsku faktycznie całkiem nieźle daje radę. Jedzenie natomiast dobre, a chaczapuri po ażdarsku wręcz zaskakująco dobre: ciasto tej "łódeczki" przypominało ciasto do pizzy neapolitańskiej, a nie taką typową drożdżową bułę. Pierwszy raz się z takim spotkałem, na takie chaczapuri na pewno bym wrócił.

"Luch at Maia" była polecana na kilku blogach, a na Google Maps miała średnią 4.7. Niestety, to już chyba pieśń przeszłości. Wcześniej, według relacji, wchodziło się do domu właścicielki, która siadała przy stole z gośćmi i opowiadała, co ma danego dnia (brak menu). Jedzenie miało być fenomenalne, a końcowy rachunek bardzo przyzwoity. Obecnie przy obłożeniu siada się w dobudowanej budzie bez tynku na ścianach, jedzenie jest niezłe, ale bez szału, natomiast końcowy rachunek bardzo wysoki jak na standard obsługi i użyte składniki. Nie wróciłbym tam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 08 Kwi 2023 12:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2005
Loty: 174
Kilometry: 402 672
platynowy
Postawiłem spróbować polecany lokal Kazbegi Good Food.

Image

Zamówione Abchazura czyli wołowe kotlety mielone i domowe wino, wg szefa „najlepsze na świecie”. Kto był to wie o co chodzi ;). Facet faktycznie bardzo dobrze mówi po polsku.
Kotlety 12 lari, kieliszek wina 5.

Image

Dziś z powodu opadów śniegu i zamknięcia drogi utknąłem w Stepancmindzie i udałem się po raz kolejny. Tym razem zamówiłem rownież polecane Chaczapuri, czyli pizza z zapiekanym serem, sałatkę warzywną i winko. Dla osób o niedużych potrzebach ilościowych danie spokojnie na 2 osoby.
Całość 31 lari, także cenowo trochę kiepsko. Za bardzo przyzwoity nocleg, który przy okazji polecam (Guest house chavchavadze N23) płaciłem 20 lari.

Image

To moja pierwsza styczność z kuchnią gruzińską, nie mam porównania i nie wiem za bardzo jak to ocenić. Kotlety mielone jak kotlety, pizza jak pizza. Wydaje mi się, że dania były dobrze przygotowane, ale żadne mi nie podeszło. Chyba po prostu to nie moje smaki i rodzaje potraw. Wino niezłe, ale jak to domowe, trochę zalatywało mi bimbrem.

Nie polecam, nie odradzam.

BeBa zamknięta.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group