Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Indonezja - Bali
#1 PostWysłany: 28 Lis 2012 15:47 

Rejestracja: 27 Maj 2011
Posty: 3
Cześć,

Polecam Warung Little Bird oraz Coconut tree w Sanur przy głównej ulicy w dzielnicy hotelowej. Kameralne knajpki z dobrym indonezyjskim jedzeniem. Czysto i przyjemnie. Smaczne i spore porcje. Świetne koktajle!
Nasi goreng (smażony ryż z kurczakiem, warzywami i jajkiem) ok 10zł

Warung Little Bird
Jl Danau Tamblingan 34 | opposite Villa Ajanta, Sanur, Bali, Indonesia

Warung Coconut Tree
Jl Danau Tamblingan 68, Sanur, Bali 80228, Indonesia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
 Temat postu: Re: Indonezja - Bali
#2 PostWysłany: 28 Lis 2012 18:22 

Rejestracja: 19 Sty 2012
Posty: 28
A ja miałem w tej cenie rybę(machi -machi czyli dorade)lu barakude lub tuńczyka z nasigoreng z sosem czosnkowym ,
balinez i warzywami w Amedzie.
Do tego ładny taniec młodej właścicielki. :D :D :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - Bali
#3 PostWysłany: 09 Lip 2014 23:28 

Rejestracja: 10 Lip 2012
Posty: 179
Ja zdecydowanie polecam Fair Warung Bale w Ubudzie - super atmosfera, tanie, dobre jedznie - ok 10 zł za danie, max chyba ok 25zł za krewetki itd.

-- 09 Lip 2014 23:29 --

Aha, byliśmy jeszcze w Melting Wok Warung. Też super atmosfera, jednak jedzenie, które dostałam nie do końca mi podpasowało, za dużo lemon grass:)
Natomiast wg tripadvisora jest nr 3 w Ubudzie
_________________
Ania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - Bali
#4 PostWysłany: 28 Wrz 2014 07:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
10 zeta to jest tam normalna cena, tanio można zjeść na ulicy za 3-5zeta
Praktycznie wszędzie
Ale dla mnie Indonezja to kulinarną porażka,jestem na maxa rozczarowny
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Indonezja - Bali
#5 PostWysłany: 08 Paź 2014 22:10 

Rejestracja: 10 Lip 2012
Posty: 179
z mojej perspektywy 10zł to było ok:)

-- 08 Paź 2014 22:13 --

Chociaż rzewczywiście można było zjeść taniej, ale z 2 strony w Fair Bali Warung była tak fajna atmosfera, że bez żalu zapłaciłam te kilkanaście złotych za jedzenie
_________________
Ania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - Bali
#6 PostWysłany: 10 Paź 2014 16:46 

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 185
niebieski
Owszem tradycyjne jedzienie w Indonezji nie powala natomiast Bali jest mekka dla lubiacych smacznie zjesc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - Bali
#7 PostWysłany: 10 Paź 2014 23:34 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Jedzenie niestety tak, zwłaszcza jeśli ktoś liczy na podobne doznania kulinarne jak w Tajlandii, Wietnamie czy Malezji, może być srogo rozczarowany, bo typowa kuchnia indonezyjska jest monotonna i w sumie niespecjalna. Mając jej dosyć najpierw starałem się uciekać do chińskich knajp, w których jedzenie też generalnie nie rzucało na kolana (na naprawdę dobą chińską knajpe trafiłem dopiero w ostatni dzień w Dżakarcie), aż w końcu nie wytrzymałem i któregoś dnia skończyłem w YOG w... Pizza Hut :lol: A wejść do tego typu sieciówki nie zdarzyło mi sie jesczze nigdy w Azji :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - Bali
#8 PostWysłany: 22 Cze 2015 16:56 

Rejestracja: 30 Sty 2013
Posty: 377
Loty: 46
Kilometry: 169 080
niebieski
A ja mam pytanie z innej beczki do osób, które korzystały z hoteli, w których było tylko zagwarantowane śniadanie.
Nie wszystkie hotele mają opcję pełnego wyżywienia, mają tylko śniadanie.
Rozumiem, że na miejscu za dodatkową opłatą można dokupić obiad bądź obiadokolacje?
Jak cenowo w takim razie taki obiad wychodzi? Dużo drożej aniżeli gdzieś na mieście?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - Bali
#9 PostWysłany: 22 Cze 2015 17:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1039
srebrny
Hej to różnie bywa, aktualnie pisze z Jogjakarty jestesmy w hotelu Rengganis,ogólnie spoko hotel polecam,sa sniadania w formie małego bufetu,jest też nieduża restauracja hotelowa i mozna kupować obiady i kolacje,raz jedliśmy i ogólnie średnio,jedzenie lepsze"na mieście" ;) cenowo nie ma tragedii,ale lepiej przejsc kilka ulic dalej i zjeść cos lepszego. W większości hoteli w Indonezji mieliśmy tylko śniadania i raczej można było dokupić inne posiłki,w Ubud na Bali też - Jiwa's House bardzo polecam :) ale tak samo - za rogiem miilion knajp i warungów z pysznym żarciem,wiec nie stołowaliśmy się w hotelach.
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off
Aras333 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Indonezja - Bali
#10 PostWysłany: 23 Cze 2015 10:54 

Rejestracja: 30 Sty 2013
Posty: 377
Loty: 46
Kilometry: 169 080
niebieski
Dzięki za info, a średnie ceny za obiad na osobę jak się kształtują?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - Bali
#11 PostWysłany: 24 Cze 2015 21:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1039
srebrny
To trudne pytanie ;) bo można zjeść od niecałego 1usd do ... no wiadomo górnej granicy nie ma ;) ceny jedzenia na ulicy sa czasami bardzo niskie, i można naprawdę smacznie zjeść, wszystko zalezy od Ciebie - czy chcesz jadac w zwykłych miejscowych knajpkach czy bardziej turystycznych restauracjach, gdzie też bardzo drogo jakoś nie jest. My czasem płaciliśmy za obiad/kolację dla 3osób 10zł a czasem 10usd na osobę, wszystko zależało od aktualnej formy, zachcianek, itp ;)
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - Bali
#12 PostWysłany: 05 Sie 2015 12:06 

Rejestracja: 14 Cze 2011
Posty: 38
Jak już ktoś trafi do nieszczęsnej Kuty i lubi jeść dużo to warto zajrzeć do klubu Sky Garden, w którym między 17 a 21 na ostatnim piętrze jest bufet "all you can eat" - do niedawna kosztował 50k rupii, teraz zdaje się podnieśli cenę do 100k. W cenie są od razu napoje. Codziennie mają inną tematykę (np. pizza+pasta, steak night, mexican food).
_________________
Dwa lata w solo podróży po Azji Pd.-Wschodniej i Indiach i prawie dwa lata życia w Indonezji
http://emiwdrodze.pl/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - Bali
#13 PostWysłany: 21 Paź 2015 10:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
Jest okazja żeby podzielić się lokalizacją super warunga w UBUD!

Za pierwszym razem trafiliśmy właśnie do niej: IJO WARUNG
http://www.tripadvisor.com/Restaurant_R ... _Bali.html

Od pierwszego do ostatniego dnia prawie codziennie byliśmy tam na obiadku i sokach!
Nasi Goreng normal: 17k IDR, z kurczakiem 22 a z owocami morza chyba z 25. Inne dania w podobnych cenach, kuchnia bardziej indonezyjska niż balijska.

Ceny soków od 10 - 12 k IDR, młody kokos obecnie za 15 k IDR, ale rozmiarowo XXL.
Spróbowaliśmy prawie wszystkich dań, naprawdę warto do nich uderzać, bo w tej cenie ciężko znaleźć coś nawet na peryferiach, jakość bardzo wysoka i obsługa przemiła.

Co do IBU OKA to warto pamiętać aby dostać się tam najpóźniej po 12, bo chwile później nie ma już skóry i cały szał przepadnie :)
Góra
 Profil Relacje PM off
ciacho_majonez lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Indonezja - Bali
#14 PostWysłany: 02 Mar 2016 09:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
W temacie Kuty przypomniał nam się warung Kotobuki przy naszym hotelu
https://goo.gl/maps/PBbnCCTDypJ2

Jedzonko pyszne, świeże soki również! Ceny typowo lokalne, nie pod turystę. Kawałek od ścisłego centrum czy Legian street, ale myślę że warto.
Przy okazji radzę uważać na kuleczki mięsne w lokalnych warungach serwujących zupki indonezyskie. Jednak można się czymś zatruć :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - Bali
#15 PostWysłany: 04 Mar 2016 17:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Gdyby ktoś miał ochotę na jedzenie z hotelowej restauracji to mogę polecić

http://www.swiss-belhotel.com/en-gb/swi ... pseacat=86

Niestety nie codziennie ale (stan październik 2015) trzy razy w tygodniu od ok 20.00 jest tam coś jak obiadokolacja w formie tematycznego bufetu (balinese, asia, western). Jedzenia jest dużo i jest bardzo dobre. Do tego jedno lub dwa stanowiska gdzie kucharze na życzenie grillują, smażą itd. jest tam surowe mięso lub ryby oraz dodatki (warzywa, przyprawy) i sami sobie bierzemy ile chcemy i co chcemy a kucharz to przyrządza. Poza tym oczywiście potrawy gotowe i coś na słodko (np. zielone placki lub/i owoce).

Można przyjść z ulicy i nie trzeba być gościem hotelu, który swoja drogą też mogę polecić (śniadania też bardzo dobre i bardzo dużo).

Polecam sprawdzić, jedyna uwaga to to że warto być od samego początku bo z czasem niektóre rzeczy się kończą.

Cena to 77tys idr bez napojów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - Bali
#16 PostWysłany: 22 Mar 2016 18:00 

Rejestracja: 19 Maj 2012
Posty: 560
niebieski
arto zajrzeć do klubu Sky Garden,>>nie wiem jak o 21 bo byłem póżniej ale samo wejście tam kosztowało 150 k czyli wtedy jakies 10 euro. typowa technobuda, nie polecam. mają strone z prostym adresem tam powinno być menu i widac jak to wyglada skygardenbali chyba com na końcu.

moim zdaniem jedzenie w knajpach jest dośc drogie bo 3 razy tyle ile na jawie,knajpy na legian to przeważnie za obiad wydatek ok 10 euro. jest jedna super knajpa z tajsko wietnamskim jedzeniem gdzie można zjeśc zupe jakieś danie, deser i wyciskany sok za 40-50k idr czyli jakies 3 euro ale to konkretny obiad i smakuje jak w tajlandii. idąc od hotelu merkury w kierunku sky garden za kantorem(tak wiem może jest ich kilka) skręca się w prawo w uliczkę(wąska bez chodnika czasami z samochodem pieszy ma cięzko się minąć) na początku z jednej strony(prawej) jest mur jakiegoś budynku a z lewej podwyższenie i idzie się jakieś 300-400 metrów wchodzi się delikatnie po schodkach są dwa poziomy u góry wieczorem gra muzyka.knajpa jest po lewej na przeciwko niej już nic nie ma tylko jakieś chaszcze to konieć ulicy praktycznie, knajpa wygląda jak te na legian i ma bardzo smaczne jedzenie najtańsze z knajp o podobnym standardzie w których bylem. po drodze są dwie podobne ale doradzam cierpliwie dojśc do końca nie skręcając w żadną przecznicę. jak ktoś poda link do info jak wkleja sie obrazki to mu wkleje jak ona wyglada. na szukanie na mapie nie mam czasu. bardzo często jest pełna wieczorami mimo że jest na zadupiu.

przy okazji uważac na portfele torebki etc. widziałem na własne oczy chyba z 3 razy jak kogoś okradli skuterowcy a wcale dlugo nie byłem. nocą poza legian i bliskością hoteli bali to nie jest bezpieczne miejsce. ogołnie nie polecam tej wyspy lepiej udać sią na jakąs sąsiednią czy jawe czy lombok czy coś innego. jest kilka swiątyń które zobaczycie w 3 dni i później nuda.zdecydowanie przereklamowana. dobra dla ludzi którzy lubią imprezy w takich technobudach jak skygarden. spokoju i turkusowego oceanu w którym popływacie tam nie uraczycie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - Bali
#17 PostWysłany: 29 Cze 2016 09:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sty 2016
Posty: 31
Loty: 44
Kilometry: 97 528
Ubud:
polecany przez Komora IJO WARUNG to perełka. Cena/jakoś masakrycznie dobra. Ja też stołowałem się tu z 3 razy.
Oprócz tego polecam też Fair Warung Bale - Fair Future Foundation. Drożej no ale ciągle 23 zł za pół kilo tuńczyka na talerzu to przyzwoita cena :F

Kuta:
Warung Indonesia - Gang Ronta, Kuta, Indonezja - klasyka gatunku, dobre żarcie za grosze
Warung Tujuh - Jl. Lebak Bene 18x | Legian Kelod, Kuta - j/w
Gourmet Sate House - Jl. Dewi Sri no. 101, Kuta 08361, Indonezja - przepyszne sate warto zajść.
Black House Burgers - Jl. Patimura Blok 4 no. 1, Kuta 80361, Indonezja - w razie jak przyjdzie ochota na małą odskocznie od "chińszczyzny"

Gili Air:
Warung Bambu Gili Air - polecam przepyszna ich specjalność - special martabak, bardzo dobre!
Eazy Gili Waroeng - nie polecam, mix Europy z Azją
+ mnóstwo knajpek nabrzeżnych
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - Bali
#18 PostWysłany: 01 Sie 2016 21:44 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Możesz rozwinąć "masakrycznie dobra jakość"?
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - Bali
#19 PostWysłany: 09 Wrz 2016 11:33 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Ubud:
Wspominany już wcześniej IJO Warung - bywaliśmy codziennie (warto przyjść koło południa, jest wtedy samoobsługowy bufet).

Kuta (Lombok):
Milk Espresso - miejsce typu "zachodniego", ale po kilku dniach na Lomboku nie chcieliśmy już patrzeć na lokalne knajpy - tanio nie jest (w porównaniu z okolicą), ale bardzo przyjemna miejscówka.

Gili Meno:
Ana Warung - jak sama nazwa wskazuje
Diana Cafe - miejscówka na zachód słońca, drinki ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - Bali
#20 PostWysłany: 09 Gru 2016 16:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sty 2016
Posty: 31
Loty: 44
Kilometry: 97 528
oskiboski napisał(a):
Możesz rozwinąć "masakrycznie dobra jakość"?


heh miałem na myśli "jak na ich standardy" :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group