Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 22 Sie 2017 02:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
W Tokio jest ok. 7000 restauracji i barow, gdzie mozna zjesc sushi, jakosciowo i cenowo.
W tych najtanszych jakosc moze byc mizerna, tlusty i hodowlany losos, a ryby moga w smaku przypominac nieswieze.
Wybierajac restauracje zwracalem uwage, czy jest pusta, czy tez konsumuja Japonczycy. ;)
Poza tym kuchnia japonska, to nie tylko sushi, mozna zjesc pyszny ryz z sosem curry, ceny od ¥450, czy zamowic lunch box (bento), ceny od ok. ¥280.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
#22 PostWysłany: 22 Sie 2017 08:39 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 857
niebieski
Uobei jest bardzo ok ale przede wszystkim ze wzgledu na cenę. Nie zrazić się jak będzie duża kolejka bo bardzo szybko idzie.

Bento mozna kupic prawie na kazdym rogu i co ciekawe lokale otwarte sa do pozna, więc ciekawa opcja jak wraca się głodnym z jakiejś wycieczki ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 22 Sie 2017 09:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 494
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
Ja jestem wegetarianka i generalnie w Japonii nie bylo mi latwo a z sushi o tyle dobrze, ze widzisz=wiesz co zamawiasz ;D
'Wegetarianskie' curry raz sobie zamowilam, co ciekawe przyszlo z miesem:P

Niemniej jednak w Tokio duzo zerowalismy wlasnie w lokalnych miejscach, kategoria np. 'spelunowate' w okolicach Akihabary pelnych Japonczykow (tzn. ja glownie skubalam sobie tofu;))

W chwilach kryzysu zawsze mozna sie zywic supermarketami (wg mnie sushi wcale nie gorsze niz to, ktore mozna zamowic w przecietnej suszarni w Europie).
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 22 Sie 2017 15:47 

Te pudełkowe sushi, są faktycznie lepsze (i sporo tańsze) niż to co serwują w większości knajp u nas.
Załącznik:
Sushi.jpg
Sushi.jpg [ 210.11 KiB | Obejrzany 1793 razy ]

Mi się udało trafić na taki mały sklepik (wyglądało na rodzinny biznes) na Yanace, który sprzedawał dość fajne zestawy - za to co na fotce powyżej, płaciłem ~¥400.
Góra
 PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 22 Sie 2017 15:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
To jednak chyba trochę loteria...
Pamiętam, że kupiłem dwa pudełkowe zestawy w Kioto na dworcu kolejowym przed podróżą do Himeji. Słabe było to sushi i przypominało "lidlowo-biedronkowe" :) Moim zdaniem tak jak z knajpami - możesz trafić dobrze ale możesz też źle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 22 Sie 2017 15:56 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Proszę Was - sushi z marketu czy z lodówki w knajpie to nie to samo, co zrobione od ręki przez kucharza na Waszych oczach. :!:
Chyba po to lecimy do Japonii by zjeść dobre i świeże sushi, a nie takie, co to tylko jest trochę lepsze od tego, które mamy w europejskich marketach.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 22 Sie 2017 16:06 

Ale nikt nie mówi, że pudełkowe sushi jest lepsze niż takie świeżo przyrządzone przez kucharza, bo nie jest.
Ale takie pudełko, idealnie nadaje się do skonsumowania go w jakiejś przyjemnej miejscówce - park, skwer, czy tam brzeg rzeki, zwłaszcza jak jesteś od rana na nogach i chcesz sobie zrobić chwilę przerwy od zwiedzania. Latanie po knajpach, wolałem zostawić na wieczór, albo wczesny poranek.
Góra
 PM off  
      
#28 PostWysłany: 22 Sie 2017 16:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Anonymous napisał(a):
Ale nikt nie mówi, że pudełkowe sushi jest lepsze niż takie świeżo przyrządzone przez kucharza, bo nie jest.


Anonymous napisał(a):
Te pudełkowe sushi, są faktycznie lepsze (i sporo tańsze) niż to co serwują w większości knajp u nas.


Ekhm ;)

Aczkolwiek zgadzam się, że sushi z Twojego zdjęcia wygląda bardzo smacznie i zapewne smakowało lepiej od takiego pudełkowego, które sam jadłem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 22 Sie 2017 17:24 

Hehe, faktycznie dziwnie to napisałem, ale już prostuję :p

W jednej wypowiedzi porównuję japońskie, pudełkowe sushi, do tego co serwują u nas w Polsce, a w drugiej nawiązuje do wypowiedzi Pani Moderator, że japońskie pudełkowe sushi, nie jest lepsze od sushi przygotowanego w Japonii, przez kucharza, na naszych oczach :) mam nadzieję, że teraz już wszystko jasne :D
Góra
 PM off  
      
#30 PostWysłany: 22 Sie 2017 17:38 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Teraz to dopiero się poplątało ;)
Nadal jednak będę stała na stanowisku, że sushi pudełkowe, zrobione parę godzin wcześniej, które przeleżało w lodówce czekając na klienta jest niesmaczne, bez względu na szerokość geograficzną.
W Japonii trzeba próbować świeżego sushi.
Jak myślicie, dlaczego ceny w knajpkach przy porcie rybackim są takie wysokie? Bo potrawy są z rybek dopiero co wyciągniętych z morza - świeże, zdrowe i pachnące. A nie z lodówki w markecie, chociaż też ładnie wyglądają i niczego sobie smakują.
Proszę, dorzućcie te kilka jenów i zjeźdźcie dobre świeże sushi w knajpce, nie kupujcie w marketach.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
becek lubi ten post.
 
      
#31 PostWysłany: 22 Sie 2017 18:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Przyznam, ze jadalem tylko swieze sushi w troche lepszych restauracjach, gdzie zagladaja Japonczycy. :D
Jakosc byla taka, ze przez minimum rok nie smakowalo mi ani jedno sushi serwowane w Europie.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 22 Sie 2017 19:19 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
To żeby wrócić do tematu, mi smakowało tutaj:
https://goo.gl/maps/tiMyS95wniR2
ceny od 95-700 JPY, polecam (i zazwyczaj brałem) takie za 200-300 JPY :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 22 Sie 2017 19:41 

@michzak - kojarzę tą knajpkę :)

Początkowo chciałem obskoczyć to co tutaj polecaliście, i to co wyczytałem na wszelkiej maści "20 best of...", a skończyło się na tym, że właziłem tam, gdzie nie było turystów i kolejek jakby rzucili papier toaletowy ;)
No i chyba najsmakowiciej, wspominam ranne wyprawy na targ rybny :)


Ostatnio edytowany przez michzak, 22 Sie 2017 21:12, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 PM off
michzak lubi ten post.
 
      
#34 PostWysłany: 23 Sie 2017 03:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Ja nie lubie tracic czasu na szukanie, czesto pytam w recepcjach hotelowych, aby polecili mi restauracje, gdzie zjem dobrze i niekoniecznie przeplace. :)
W niektorych restauracjach jest konieczna rezerwacja.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 12 Lip 2018 15:08 

Rejestracja: 22 Sty 2016
Posty: 32
Loty: 8
Kilometry: 20 326
Czy ktoś poleca jakiś bar/restauracje w Shinjuku? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 27 Lut 2019 20:01 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
-- 27 Lut 2019 19:54 --

no wrocilismy. sushi moge polecic w okolicach starego targu rybnego. restauracja nazywa sie sushizanmai
http://www.kiyomura.co.jp
w srodku sami Japonczycy, ale uwazam ze ceny byly calkiem znosne, za kolacje dla 2 osobo z przystawka, 2 piwami, zielona herbata
i okolo 20kilkoma kawalkami sushi zaplacilem raptem 3894 JPY. wyszlismy najedzeni, wszystko smakowalo super,
teraz pewnie zadne sushi w Polsce nie bedzie mi smakowac :) :)
z ciekawostek serwowali rowniez sashimi z ryby fugu za jakies 1000 JPY, no i wlasciciel chwali sie zdjeciami ze wygral noworoczna aukcje
tunczyka, za ktorego zaplacil nie pamietma ile jenow, dolcow USA wyszlo jakies 2,727 mln :)
polecam :)

-- 27 Lut 2019 20:01 --

edit: widze ze lokalizacji jest wiecej, ale patrzac na mapie to musialobyc to miejsce

https://www.google.pl/maps/place/Sushiz ... 39.7706199
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#37 PostWysłany: 27 Lut 2019 21:15 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
TO jest jakaś sieciówka( widziałem na każdym kroku ) i mniemam, że jedna z popularniejszych więc cena nie dziwi, choć nie mówię, że było złe. Ale sądzę, że przez Japończyków traktowana jak nasze bary mleczne.
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group