Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 128 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Lut 2017 21:37 

Rejestracja: 18 Lut 2017
Posty: 1
Witam w maju mam lot Londyn-Pekin-Singapur liniami Air China i mam przesiadkę w Pekinie która trwa 2godz 30 min, chciałbym się dowiedzieć czy to jest czas który wystarczy na spokojne przejcie przesiadki czy wszystko będzie w biegu i ile kontroli mnie czeka w Pekinie.


Ostatnio edytowany przez krasnal, 18 Lut 2017 21:41, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#2 PostWysłany: 18 Lut 2017 23:11 

Spokojnie zdążysz.

Ps. A kontrole standardowe - paszport, fotka kamerą i trzepanie bagażu ;)
Góra
 PM off  
      
#3 PostWysłany: 19 Lut 2017 18:16 

Rejestracja: 04 Lut 2017
Posty: 8
Witam, nie zakładając nowego postu
21.03. wracam z Manili przez Pekin do Londynu, na przesiadkę w Pekinie mam 1:10, oczywiście wszystko na jednym bilecie "AIR CHINA", jeszcze takiej przesiadki nie miałem i w dodatku na jednym z największych lotnisk świata. Troszeczkę zaczynam się martwić, czy zdążę :shock: :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 19 Lut 2017 19:06 

Kolejki zwykle są sporawe, ale zdążysz. Sprawdź sobie tylko dokładnie numery bramek, żebyś nie pobłądził ;)
Góra
 PM off  
      
#5 PostWysłany: 19 Lut 2017 20:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 268
Moim zdaniem może być problem, jak jest tylko godzina z hakiem, zwłaszcza że mi się raz zdarzyło stać bardzo długo na płycie.
Jest to tak olbrzymie lotnisko, że od pasa do rękawa jedzie się czasem ponad 15 minut.
Jednak mając ten lot na jednym bilecie Air China bym się nie stresowała.
Jak nie zdążysz, to Cię przebukują. A to jest zwykły transfer.

Znacznie więcej czasu potrzeba przy przesiadce w Pekinie na lot krajowy. Wówczas trzeba samemu przerzucić bagaż, czyli go odebrać i przenieść na krajówki.
_________________
http://www.babistravelguide.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 19 Lut 2017 20:43 

Miałem mniej czasu niż kolega wyżej i spokojnie zdążyłem. Też wcześniej panikowałem, bo lotniskom ogromne, kolejki spore, a info na necie sugerowało, że może być ciężko. No i w razie czego, do dyspozycji są melexy, które dowożą pasażerów pod właściwy gate.

Za to przy domestic<>international, faktycznie potrzeba o wiele więcej czasu - pomijając bardzo długie kolejki, to kontrole też trwają dłużej.
Góra
 PM off  
      
#7 PostWysłany: 19 Lut 2017 21:49 

Rejestracja: 04 Lut 2017
Posty: 8
Mam nadzieje, że wszystko będzie ok.
Kupując ten bilet miałem do wyboru opcje z przesiadką coś około trzech godzin, ten który wybrałem z 1:10 był droższy ale za to bez problemu zdążę na połączenie w tym samym dniu z Luton do Wawy. Mam jeszcze jedno pytanie gdybym jednak nie zdążył(wtedy połączenie do Wawy się posypie) mogę ładnie poprosić o prze-bukowanie połączenia do Wawy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 19 Lut 2017 22:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 268
Skoro masz wszystko jako jedną rezerwację jednej linii, nie będzie najmniejszego problemu!
Chińczycy mają wszystko bardzo uporządkowane, tak po niemiecku, więc na pewno w razie czego nie zostaniesz na lodzie ;-)
_________________
http://www.babistravelguide.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Lut 2017 22:22 

Spokojnie, nie zostawią Cię na lodzie.
Góra
 PM off  
      
#10 PostWysłany: 24 Mar 2017 19:55 

Rejestracja: 04 Lut 2017
Posty: 8
Co do Twojej przesiadki to spokojnie dasz rade, ja właśnie wróciłem z Filipin przez Pekin z przesiadką 1.10 i bez problemu.
Powiem tak wysiadasz z samolotu idziesz tam gdzie wszyscy do kontroli celnej, nie idziesz tam gdzie większość Chińczyków tylko z lewej strony masz przejście dla tranzytu dla tych co opuszczają lotnisko do 24 godzin, kolejka mała(a jak coś to idziesz przed kolejkę mówisz do ludzi, że zaraz masz lot i Cię przepuszczą tak jak w moim przypadku) dajesz paszport z biletem przy okienku kilka sekund i przechodzisz dalej, po 10 metrach masz schody w dół prosto do kontroli bezpieczeństwa idzie bardzo szybko, po kontroli przechodzisz przez zieloną bramkę (nic do oclenia), wychodzisz na tablice lotów, myślę, że twój lot będzie już wyświetlany, GATE znajdziesz bez problemu wszystko bardzo dobrze oznaczone (jak dobrze pamiętam to do 15 GATE są po lewej,wyższe po prawej ale to już upewnisz się na miejscu). Jak jakieś jeszcze pytania to dawaj na pw pomoge,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 24 Mar 2017 20:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Przy tranzycie stoja tez pracownicy lotniskowi z tabliczkami najblizszych lotow i puszczaja priorytetem jesli ktos ma za chwile lot
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 24 Mar 2017 21:27 

Rejestracja: 04 Lut 2017
Posty: 8
Tak właśnie jest
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 20 Sie 2017 16:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 807
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
Witam
Mam 2.5 godzinną przesiadkę w Pekinie na lot do Szanghaju. Wszystko na jednym bilecie - Air China. Proszę o info jak z czasem i jak z bagażem rejestrowanym. Zaniepokoił mnie wpis @meteorka2207, że na lot krajowy samemu trzeba odebrać bagaż. Ja miałem informacje iż bagaż leci docelowo do Szanghaju. Czy na lotnisku muszę dopełnić jakiś formalności czy szukam tylko bramki na lot do Szanghaju i tam się udaje. Pierwszy raz lecę z przesiadką i pierwszy raz do Chin - wszelakie porady miłe widziane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 20 Sie 2017 16:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5659
HON fly4free
Po lądowaniu w PEK przede wszystkim przechodzisz kontrolę paszportową, tam przekraczasz granicę Chin by dalej podróżować rejsem krajowym.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zibid uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 20 Sie 2017 17:25 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6255
Loty: 478
Kilometry: 1 019 055
2.5 h to jeszcze kupisz w automacie piwo i w pasjansa pograsz :mrgreen: bo internet tam to żart. Generalnie najwazniejsze to zachowoać spokoj i opanowanie a nie biegac i sie stresowac co mialem okazje wlasnie w PEK zaobserowawac jak sie ludzie stresuja i wbiegaja w kolejke by potem stac przy tej samej bramće co ja
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
Zibid lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 20 Sie 2017 17:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 807
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
W mim przypadku tez taki schemat jak pisze @nowacxek261?
I jak z bagażem? Leci bezpośrednio?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 20 Sie 2017 18:19 

http://en.bcia.com.cn/guide/transfer_i_d.shtml

2.5h raczej powinny wystarczyć na transfer International > Domestic, chociaż kolejki na PEK bywają naprawdę spore.
Ale skoro lecisz Air China, to nie ma się czego bać. Nawet jak nie zdążysz na swój lot, to polecisz następnym połączeniem.
Góra
 PM off
Zibid uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 30 Sie 2017 16:18 

Rejestracja: 01 Lis 2016
Posty: 78
Loty: 59
Kilometry: 144 110
Hej.
Ja mam transfer w drodze powrotnej z Seulu do Waw 65h i chciałbym się załapać na wizę tranzytowa 72h. Czy może ktoś opisać, jak w tym przypadku wygląda sytuacja i czy mam coś przed wylotem z Polski załatwić/przygotować?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 30 Sie 2017 16:39 

Potrzebujesz tylko paszport, dokumenty potwierdzające dalszą podróż - bilet, boarding pass i wypełnioną deklaracje, którą zwykle rozdają w samolotach. Na lotnisku oczywiście też można ją dostać.
A na lotnisku podchodzisz do odpowiedniego stanowiska - jest oznaczone "72-Hours Visa...".
Góra
 PM off  
      
#20 PostWysłany: 06 Wrz 2017 14:58 

Rejestracja: 01 Lis 2016
Posty: 78
Loty: 59
Kilometry: 144 110
Anonymous napisał(a):
Potrzebujesz tylko paszport, dokumenty potwierdzające dalszą podróż - bilet, boarding pass i wypełnioną deklaracje, którą zwykle rozdają w samolotach. Na lotnisku oczywiście też można ją dostać.
A na lotnisku podchodzisz do odpowiedniego stanowiska - jest oznaczone "72-Hours Visa...".
Pytanko jeszcze takie. Chciałbym na wizie tranzytowej skoczyć z hostelu na mur. Czy mam taką możliwość? Oczywiście jedno dniowy hiking z popołudniowym powrotem do miasta. Ktoś przerabial taka wycieczkę?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 128 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group