Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Lis 2015 14:49 

Nie ma wątku dotyczącego Szanghaju (Pudong International Airport), a biorąc pod uwagę promocję z wątku
jak-bog-da-to-lecimy-do-chin-z-fly4free,919,81339&start=40
to warto założyć.

Wymyśliłem sobie, że polecę do X'an i bije się z myślami: czy lądując planowo o 5:40 mam szansę wsiąść do samolotu Spring Airlines z 7:05?
Góra
 PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
 Temat postu: Re: [PVG] Szanghaj
#2 PostWysłany: 05 Lis 2015 23:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
A lotniska przypadkiem nie musisz zmienić?
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 02 Sie 2016 00:11 

Rejestracja: 07 Kwi 2011
Posty: 66
Loty: 80
Kilometry: 142 920
Czy komuś zdarzyło się nocować na Pudongu? Jest to wykonalne? Rano mam samolot do Madrytu i chciałam wieczorem dotrzeć do Szanghaju ostatnim lotem krajowym, więc to nie będzie przesiadka z tranzytem i jednym biletem na wszystkie loty. Będę wdzięczna za każde wspomnienie :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 13 Sty 2017 20:04 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Mam takie pytanie dotyczące transferu na PVG. Przylatuje planowo Qatarem o 16.50 , a o 18.50 mam odlot linia Yuneyao Air do Macau. Lecę tylko z bagażem podręcznym. Czy muszę przechodzić przez kontrolę paszportową (kwestia wizy tranzytowej) i pózniej znowu odprawiac się w hali odlotów , czy też od razu kieruję się do bramki z której będę odlatywał do Macau? Czy nawet na tą możliwość 2 godziny wystarczy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 13 Sty 2017 20:30 

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 91
Loty: 150
Kilometry: 348 214
samaki9 napisał(a):
Mam takie pytanie dotyczące transferu na PVG. Przylatuje planowo Qatarem o 16.50 , a o 18.50 mam odlot linia Yuneyao Air do Macau. Lecę tylko z bagażem podręcznym. Czy muszę przechodzić przez kontrolę paszportową (kwestia wizy tranzytowej) i pózniej znowu odprawiac się w hali odlotów , czy też od razu kieruję się do bramki z której będę odlatywał do Macau? Czy nawet na tą możliwość 2 godziny wystarczy?


Pudding mimo, że nie jest bardzo dużym lotniskiem wymaga sporo czasu na załatwienie formalności. Nawet lecąc tranzytem musiałam przejść punk tranzytowy z weryfikacja i ponownie kontrole bezpieczeństwa? W obu miejscach były niesamowite kolejni i na tranzyt straciliśmy Ok. 2 h.
Okienko z wiza tranzytowa 144 h ma wydzielona osobna kolejkę i tam zakładam, ze idzie to sprawnie bo kolejka nie była ogrodzonym wężykiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
samaki9 uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 13 Sty 2017 20:43 

Diomeda napisał(a):
Czy komuś zdarzyło się nocować na Pudongu? Jest to wykonalne? Rano mam samolot do Madrytu i chciałam wieczorem dotrzeć do Szanghaju ostatnim lotem krajowym, więc to nie będzie przesiadka z tranzytem i jednym biletem na wszystkie loty. Będę wdzięczna za każde wspomnienie :-)

Przegapiłem ten post, ale i tak napiszę. Nie nocujcie na kawiarnianych kanapach. Warunki? Oczywiście idealne, wyspałem się jak w Katowicach na lotnisku, ale problem jest taki, że rano nikt nie budzi. W efekcie, jak masz mocny sen (a ja mam) to budzisz się z Chinką pijącą kawę i siedzącą w Twoich nogach. Jako, że wieczorem czułem się swobodnie, to zdjąłem spodnie i wlazłem w śpiwór. Wychodzenie ze śpiwora rano i ubieranie spowodowało, że zaczęli mi robić zdjęcia...
Góra
 PM off
9 ludzi lubi ten post.
Kamil uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 08 Mar 2017 17:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Rozważam od dłuższego czasy różne opcje związane z pobytem w Szanghaju oraz chwilowym wyjazdem z niego w celu zmieszczenia się w wymogach bezpłatnej wizy tranzytowej do 144 godzin i od wczoraj myślę o takim oto rozwiązaniu:
1) przylot QR z DOH do PVG i pobyt w mieście przez 3-4 dni,
2) przelot CX (lub KA) z PVG do HKG i pobyt tam przez 3-4 dni,
3) przelot CX (lub KA) z HKG do PVG i przesiadka tego samego dnia, bez opuszczania lotniska, na lot QR do DOH.

Pomijając kwestię kwalifikowalności powyższego rozwiązania do bezpłatnej wizy tranzytowej w punkcie 1. (bo nie podlega chyba wątpliwościom, że taki wypadek spełnia wymogi do takiej wizy), chciałbym zapytać o Wasze doświadczenia w zakresie przylotu do PVG i wylotu z niego dalej (zwłaszcza dalekodystansowo) tego samego dnia.
Lotów CX i KA na trasie HKG-PVG jest dziennie bardzo dużo (chyba ok. 10), więc mam pełen wachlarz możliwości i raczej nie obawiam się, że mógłbym nie załapać się na lot QR (no, chyba że byłby jakiś kataklizm), ale zastanawiam się, o której będzie najbezpieczniej (ale i możliwie rozsądnie, bez przeginania w stronę świtu) przylecieć do PVG, biorąc pod uwagę, że lot QR do DOH ma być niemal o północy? Czy przylot powiedzmy ok. 17.00-18.00 będzie bezpieczny, czy jednak lepiej zostawić sobie więcej czasu na wszelki wypadek?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 09 Mar 2017 15:56 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Na dużych chińskich lotniskach są tłumy. Ja byłem na PVG ponad 2 godziny przed odlotem i po przejściu wszystkich formalności zdążyłem wpaść dosłownie na 15 minut do saloniku, żeby wypić jakiś sok czy wodę.
Dlatego lepiej mieć jakiś zapas, choć te 6 godzin wydaje się wystarczające nawet z uwzględnieniem ewentualnego opóźnienia lotu przychodzącego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 09 Mar 2017 17:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
dzięki za opinię. Chyba faktycznie pójdę w kierunku ok. 5-6 godzin zapasu. Na szczęście lecimy w C, więc jakoś ten czas (zobaczymy jeszcze, ile go w rzeczywistości będzie) zabijemy w jakimś saloniku ;)
Alternatywą dla takiego rozwiązania byłoby coś takiego, że najpierw po przylocie z DOH wbijalibyśmy się na 1-3 dni do Szanghaju, potem na lotnisko i do HKG na 2-4 dni, a potem znowu do PVG, ponownie noclegi w mieście i jeszcze raz transfer lotniskowy. Stracilibyśmy na tych wszystkich transferach pewnie sporo więcej czasu, niż ten, który spędzimy na lotnisku przed powrotem do DOH. Oczywiście, transfery z/na lotnisko nadal będą, ale odpadnie nam jedna jazda do miasta i jeden powrót na lotnisko (no i koszty z tym związane ;) )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 04 Cze 2017 09:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2012
Posty: 245
Loty: 364
Kilometry: 669 576
niebieski
Mam pytanie do kogoś kto przerabiał temat.
Planuje krótki pobyt w Szanghaju.
Czy przylatując tu na innym bilecie, a opuszczając Szanghaj na zupełnie innym traktowane jest jak tranzyt i mogę skorzystać z bezwizowego pobytu do 144h ?
_________________
pozdrawiam:

Image

https://mojeflagi.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 04 Cze 2017 10:22 

Rejestracja: 25 Mar 2017
Posty: 89
Zbanowany
tak, jesli dalszy bilet jest do innego kraju niz ten z ktorego przyleciales.

UWAGA: w PVG jest jakas dziwna polityka z lakierami do paznokci w bagazu, wywalili zonie 4 lakiery do paznokci do kosza na smieci z bagazu rejsowego !!!
Na pytanie w Emirates dlaczego tak, odpowiedziano taka polityka lotniska a na uwage ze jestesmy 100EUR stratni i dlaczego nie ma tego w informacji na ich stronie wzruszono ramionami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 04 Cze 2017 10:57 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
@‌Sudoku‌
Cytuj:
Na dużych chińskich lotniskach są tłumy

To jednak nie reguła. U mnie na PVG zupełne pustki.
@‌marktemp77‌
Cytuj:
dlaczego nie ma tego w informacji na ich stronie wzruszono ramionami.

I słusznie, bo co innego mieli zrobić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 04 Cze 2017 11:07 

Rejestracja: 25 Mar 2017
Posty: 89
Zbanowany
@boots : bo zawierasz umowe z Emirates na transport i powinni informowac o jakis wyjatkach od regul.
Tutaj 100EUR bylo ale w innym przypadku jak sie okaze ze np. drona za 2000EUR nie przepuszcza bo takie sa wymogi lotniska i pocaluja nas w d... .
Powodzenia jak ci przywala gdzies doplaty lotniskowe w wysokosci biletu kupionego bo taki maja wymog a przewoznik nie uprzedzil o tym. Jakos potrafia sprawdzac wizy aby nie transportowac pasazera na swoj koszt spowrotem to sie da zrobic jak widac.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 04 Cze 2017 11:11 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
marktemp77 napisał(a):
@boots : bo zawierasz umowe z Emirates na transport i powinni informowac o jakis wyjatkach od regul.

Niby dlaczego powinni? To leży w gestii pasażera.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 15 Sty 2023 14:39 

Rejestracja: 29 Paź 2022
Posty: 31
Jupijajej, pojawiają się dobre oferty cenowe Europa-Azja od Chińskich przewoźników, aaaale...

Biorąc pod uwagę obecną politykę Chin (wpuszczamy bez kwarantanny, ale dalej nie wydajemy wiz turystycznych) ktoś może wie jak wygląda sprawa przesiadki w Szanghaju?

Przykładowo lot Budapeszt Szanghaj, 19h, Szanghaj - Tokio. Bilet można kupić na jednej rezerwacji.

Czy spokojnie można dokonać takiego przelotu czy trzeba mieć jakąś specjalną wizę? (gdzieś mi śmignęło info o wizie transferowej? z czasów przedcovidowych)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 24 Lip 2023 22:11 

Rejestracja: 07 Cze 2023
Posty: 2
Cześć
Lecę z Budapesztu do Japonii linią China Eastern z przesiadką w PVG.
Mam kilka pytań:
1) Czy nadal wymagany jest test na covid?
a) czy mogę go wykonać po przylocie na miejsce.
b) czy ktoś to sprawdza?
2) Czy bardzo problematyczne jest opuszczenie lotniska na kilka godzin czy bezpieczniej jest zostać na lotnisku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 24 Lip 2023 22:19 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
bezwizowy-tranzyt-w-chinach-72-144h-bez-wizy,1135,32620

chiny-w-czasie-covid,1135,155516

Lekturka na dobranoć
Góra
 Profil Relacje PM off
Szaron uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 08 Sty 2024 00:54 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Pod koniec października 2023 lecieliśmy z Seulu, przez Szanghaj, do Monachium (a potem do Krakowa, ale to akurat nieistotne), ICN->PVG->MUC->KRK. Pierwszy odcinek podróży był koreańskimi liniami Asiana Airlines, a kolejne Lufthansą. Niestety w Seulu okazało się, że w Szanghaju będziemy musieli odebrać bagaż i znów go nadać. Na miejscu trzeba było więc skorzystać z wizy transferowej na 24h, tak jakbyśmy wychodzili do miasta. Przy trzech godzinach było to trochę stresujące, bo najpierw trzeba wyrobić sobie QR kod zdrowotny na ekranie dotykowym (i nie zgubić wydrukowanego świstka) - natomiast wielu turystów miało go wyrobionego wcześniej i pokazywało na telefonie, więc może da się to ogarnąć przez internet. Następnie wypełnienie wniosku o wizę i kontrola paszportowa oraz odebranie bagażu. Potem wyjście do hali przylotów i schodami do góry, aby znów nadać bagaż. A potem znów kontrola QR kodu, kontrola paszportowa i kontrola bezpieczeństwa (gdzie bardzo szczegółowo sprawdzali elektronikę i parasol). Nam wystarczyły niecałe dwie godziny, ale kolejki były bardzo małe, ze wględu na wieczorną porę i to że turyści jeszcze masowo nie wrócili do Chin, więc w innych okolicznościa może to zająć o wiele dłużej.
Opisałem to też tutaj w tym poście w relacji: https://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?p=1668528#p1668528
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group