Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 98 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Hong Kong
#81 PostWysłany: 13 Maj 2017 10:45 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 484
Loty: 195
Kilometry: 404 353
niebieski
Anonymous napisał(a):
Nie warto. Kup bilety normalnie.

PS. Weź też pod uwagę, że masz tylko 6.5 godziny. Przy opcji autobus, na same przejazdy stracisz minimum 2-2,5h, zakładając oczywiście, że nie będzie zbyt dużych korków po drodze. Dolicz do tego kontrolę i resztę procedur lotniskowych i może się okazać, że piwo będziesz musiał wypić w biegu ;)

Rozważ skorzystanie z Airport Express, jeśli faktycznie chcesz coś zobaczyć i wypić na spokojnie to piwo. Cenowo nie ma aż takiej dużej różnicy. Przejazd autobusem to HK$40 w jedną stronę, pociąg kosztuje HK$100, ale skoro będziesz wracał na lotnisko w tym samym dniu, to możesz skorzystać z Airport Express Same Day Return Ticket - czyli powrót masz za free.

I proponowałbym podjechać do stacji Hong Kong/Central, a potem za parę złotych, przepłynąć sobie stateczkiem na drugą stronę (terminal Tsim Sha Tsui).
Po obu stronach, będziesz miał znakomite widoki na miasto.


Zrobiłem dokładnie według Twoich wskazówek i było idealnie! Bilet w 2 strony niedrogi, szybki i bezkolizyjny przejazd, przepłynięcie statkiem fajne, widoki po obu stronach fantastyczne, czasu było aż za nadto. Raz jeszcze bardzo dziękuję. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Hong Kong
#82 PostWysłany: 02 Kwi 2018 18:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Mar 2017
Posty: 172
Loty: 195
Kilometry: 417 254
Tak jak doradzał to wcześniej kloose84 i przećwiczył na własnym organizmie cavani, chcę wykorzystać 10-godzinną przesiadkę i podjechać do centrum pociągiem na bilecie "same day", a potem popłynąć do Kowloon.
Mam jednak jeszcze kilka dodatkowych pytań:

1. Co z wymianą kasy ? Jest sens robić to na lotnisku, czy kurs tam jest zaniżony i warto poszukać kantoru w centrum ?
2. Oprócz promu będę korzystał z tramwajów, a nie chcę kupować Octopusa. Jak to jest z tą opłatą drobnymi ? Wiem, że nie ma reszty, ale płacąc za 3 bilety wrzucam do puchy łączną kwotę, czy za każdą osobę osobno i wówczas przy braku drobnych muszę zaokrąglać w górę potrójnie ?
3. Gdzieś wcześniej pojawiło się info o opłacie wyjazdowej 120 HKD, ale mogę rozumieć, że jest to nieaktualne ?
4. Kojarzycie gdzieś w centrum wyspy albo w Kowloon jakiś fajny sklep papierniczy z dobrym wyborem ołówków ?
5. Ile czasu zarezerwować na powrót z Central Station, potem bramki bezpieczeństwa i dotarcie do gate'u ? 3h wystarczy ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#83 PostWysłany: 09 Kwi 2018 10:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Mar 2017
Posty: 172
Loty: 195
Kilometry: 417 254
Jeszcze jedno pytanie: Same Day Return Ticket kupuje się w automatach albo w kasach za cash ? Czy można płacić kartą ? Bo zakładam, że Octopusem za Same Day nie zapłacę ?
A w ogóle można Octopusem płacić za kilka osób czy każdy pasażer musi mieć swoją kartę ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#84 PostWysłany: 09 Kwi 2018 10:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
Powtarzasz pytania moje z zeszłego roku ;-)
Octopus po 1 na głowę.
My bilet same day kupowaliśmy w kasie. Nie pamiętam niestety czy była możliwość płatności za niego kartą
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
yendras uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#85 PostWysłany: 20 Lis 2018 15:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Mozna zaplacic kk w kasach. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#86 PostWysłany: 07 Kwi 2019 19:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 319
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
Czy pozostałe środki z karty Octopus są zwracane razem z depozytem, czy one przepadają?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#87 PostWysłany: 09 Kwi 2019 11:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2017
Posty: 105
Loty: 179
Kilometry: 397 505
Są zwracane razem z kaucją, po potrąceniu opłaty za wcześniejsze oddanie Octopusa (teraz 9 HKD, ale ma chyba wzrosnąć do 11).
Jeśli na Octopusie masz jeszcze jakieś środki, nawet niewielkie, to możesz zrobić sobie debet - ja tak zrobiłam w drodze na lotnisko i tym sposobem zamiast 41 HKD kaucji dostałam tylko kilka dolarów.Przydatne, jeśli nie planujesz już nic kupować na lotnisku, ani nie wybierasz się w najbliższym czasie do Hong Kongu po raz kolejny.
Góra
 Profil Relacje PM off
naimad lubi ten post.
naimad uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#88 PostWysłany: 14 Wrz 2019 16:54 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 276
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
A Jak sprawdzić saldo na karcie octopus? Czy doładowując kartę np w 7/11 można to zrobić płacąc kartą?. Czy na lotnisku doliczają prowizję za wypłaty z bankomatu? Czy jaka jest maksymalna kwota którą z bankomatu można wypłacić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#89 PostWysłany: 15 Wrz 2019 10:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Maj 2015
Posty: 51
Loty: 38
Kilometry: 138 005
Saldo na Octopus można sprawdzić w każdym 7/11 (można też nia płacić co jest super wygodne) oraz w każdej maszynie doładowującej (wystarczy podejść i zbliżyć kartę) saldo wyświetla się też przy platności za metro, zakupy czy autobus.
Można doładować w 7/11 płacąc kartą debetowa/kredytowa bez problemu

Z bankomatu nie korzystałam więc się nie wypowiem:)

Gdybym miala pojechać jeszcze raz większość gotówki doladowalabym na Octopusa bo jest akceptowana w większości miejscach i naprawdę ułatwia wiele spraw (szukanie drobnych czy zastanawianie się co zrobić z monetami bo przecież codziennie z pralni nie będziemy korzystać:))

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#90 PostWysłany: 15 Wrz 2019 11:24 

rafafi napisał(a):
A Jak sprawdzić saldo na karcie octopus?

Apką, na telefonie z NFC -> https://play.google.com/store/apps/deta ... ader&hl=pl
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#91 PostWysłany: 15 Wrz 2019 13:54 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 276
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
No właśnie widziałem tą apkę ale żeby założyć na niej konto to potrzebny jest chyba numer z Hong Kongu bo przy obowiązkowym polu - numer telefonu - jest na stałe wpisany kod kraju.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#92 PostWysłany: 15 Wrz 2019 14:32 

Konto nie jest potrzebne ;) wystarczy wejść w głównym oknie, w ENQUIRY i dodać kartę do apki.
Załącznik:
Clipboard02.jpg
Clipboard02.jpg [ 186.71 KiB | Obejrzany 1323 razy ]
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#93 PostWysłany: 20 Lis 2019 09:03 

Rejestracja: 17 Paź 2013
Posty: 18
Dzień dobry, chciałbym się tylko upewnić i rozwiać swoje wątpliwości bo nie wiem czy dobrze rozumiem ideę karty Octopus... Jest to typowa karta pre- paid, czy tak? Czyli, wpłacam sobie pewną kwotę pieniędzy i mam ją do wykorzystania na przejazdy lub ewentualne zakupy? Pytanie moje jest też takie, jaka jest zaleta posiadania takiej karty w kwestii ew. zniżek na przejazdy tzn. czy korzystanie z transportu publicznego będzie wtedy dla mnie tańsze niż kupowanie pojedynczych biletów na poszczególne odcinki podróży (pomijając aspekt szukania drobnych po kieszeniach i oszczędności czas). Rozumiem, że nie ma w Hong Kongu biletów 1, 2 czy 3 dniowych które obejmują przejazdy autobusem i metrem? Z góry dzięki za info!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#94 PostWysłany: 20 Lis 2019 10:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2217
złoty
@barwa4
http://www.mtr.com.hk/en/customer/jp/index.php
W planerze masz ceny za przejazd z Octopusem i biletem jednorazowym.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#95 PostWysłany: 01 Gru 2019 22:54 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 276
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
Anonymous napisał(a):
Konto nie jest potrzebne ;) wystarczy wejść w głównym oknie, w ENQUIRY i dodać kartę do apki.
Załącznik:
Załącznik Clipboard02.jpg nie jest już dostępny


Wybieram ENQUIRY i mam taki ekran:

Załącznik:
octopus1.jpg
octopus1.jpg [ 88.31 KiB | Obejrzany 1088 razy ]

Bez względu na to co nacisnę chce się łączyć z czyms co się nazywa: "Octopus Mobile Reader" cokolwiek by to nie znaczyło.

Cyba że wybieramy SCAN z ekranu poniżej aby zeskanować jakiś QR kod. Ale to tylko domysły.

Załącznik:
octopus2.jpg
octopus2.jpg [ 133.8 KiB | Obejrzany 1088 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#96 PostWysłany: 02 Gru 2019 11:26 

Ja bym jeszcze włączył NFC w telefonie ;)
Załącznik:
Clipboard01.jpg
Clipboard01.jpg [ 48.37 KiB | Obejrzany 1052 razy ]

Załącznik:
Clipboard02.jpg
Clipboard02.jpg [ 17.57 KiB | Obejrzany 1052 razy ]

Załącznik:
Clipboard03.jpg
Clipboard03.jpg [ 19.8 KiB | Obejrzany 1052 razy ]
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#97 PostWysłany: 03 Gru 2019 20:09 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 276
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
Dzięki za info. Doczytałem, że do IPhona trzeba mieć specjalny reader. Będę musiał przeinstalować aplikację na androida z NFC.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#98 PostWysłany: 17 Paź 2023 10:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Czy ktoś wie jak najlepiej z Lotniska w HK do Makao?
jakis shuttle?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 98 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group