Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Sie 2015 22:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 193
Loty: 135
Kilometry: 160 191
Jak się przypłynie promem to najlepiej potargować się z kierowcami tzw "Tricycli". Pomieszczą 2 osoby, w przypadku 4 osób taksówke wytarguje się i wyjdzie na to samo (do panglao za takse zapłacilismy 500PHP (40PLN)). Podrzucają pod kontretny hotel.

W miejscu gdzie wypożyczaliśmy skuterek dogadaliśmy się że przy oddaniu podrzucą nas na lotnisko 'tricyclem'(bo juz bylismy w dwójke) za 300PHP (25PLN). Ceny podaje za całość NIE od osoby.

Oczywiście po przyjeździe od razu wypożyczony skuter i transport po całym Boholu na nim. Cena za wypożyczenie 300PHP na dzień. Trzeba się potargować.

Załączniki:
Komentarz do pliku: Oto TRICYCLE którym jechałem na lotnisko.
DSC03743.JPG
DSC03743.JPG [ 147.44 KiB | Obejrzany 4357 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wicker lubi ten post.
wicker uważa post za pomocny.
 
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
#2 PostWysłany: 03 Sie 2015 22:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 207
Loty: 115
Kilometry: 260 313
niebieski
Muszę się dostać z Cebu na Panglao. Na razie wyczytałam, że najtaniej złapać z Pier 3 w Cebu prom do Tubigon. Przerabiałeś tę trasę? Może jakieś sugestie inne? Wiem, że pływa też OceanJet, ale on jest droższy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 03 Sie 2015 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 193
Loty: 135
Kilometry: 160 191
Jeśli musisz do Panglao to nie kombinuj z promem do Tubigonu bo to kawał drogi. Najlepiej z PIER 1 kupić bilecik na OceanJet, i tu fajna kwestia bo na cenniku masz napisane tourist 550PHP a jest też coś takiego jak Open Air i cena 400PHP i oczywiście możesz sobie to kupić tylko że wtedy siedzisz na górze na powietrzu a nie w klimie na dole (jak na moje na dworze jest o wiele fajniej no i taniej).
Na zdjęciu rozkład promów OceanJet, ale obok są róźne kasy innych firm które też pływają. Są też opóźnienia, ale to tam standard ;)

Załączniki:
Komentarz do pliku: Rozkład OceanJet
oceanjet.jpg
oceanjet.jpg [ 133.23 KiB | Obejrzany 4344 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wicker lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 25 Paź 2015 13:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 207
Loty: 115
Kilometry: 260 313
niebieski
po powrocie mogę dodać jeszcze do dyskusji, żeby nie trzymać się ściśle tego że macie bilet na prom na godzinę jakąśtam. Mieliśmy sytuację, że pomimo wykupionego wcześniej biletu prom nie popłynął, bo było za mało chętnych i czekaliśmy 1,5 h na kolejny. Tak więc nie planować nic na styk. Ale na Filipinach to wszędzie norma :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 13 Wrz 2016 14:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
Mam przylot o 17:25 myślicie, że dam radę na prom na 18:30 do Tagbilaran?
Czy może jest jeszcze coś późniejszego?
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 14 Wrz 2016 18:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
Odpowiem sobie :)
Jest jeszcze taka firma www.supercat.com.ph

Ostatni prom jest o 19:40.
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 26 Wrz 2019 22:45 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 276
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
Temat umarł dawno ale sprawa jest jak najbardziej aktualna. Pod koniec 2018 roku przeniesiono lotnisko z Tagbilatan na Panglao. Zachowując kod TAG.
Jeżeli ktoś - tak jak ja - będzie nocował na Panglao to teraz ma bliżej ale powstały nowe problemy. Jest na prawdę mało informacji w internecie na temat transportu. Jest wątek na tripadvisorze ale w sumie niewielki. Wynika z tego, że zdenerwowani kierowcy (bo teraz turyści mają bliżej i mają mniejszy zarobek) chcą sobie odbić krótszą trasę i podają absurdalne ceny. Np w/g Google Maps na Alona Beach jest z nowego lotniska 2.7km a kierowcy żądają 300 - 500PHP.

Jest ponoć publiczny bus za 50PHP/osoba i jedzie przez Alona Beach Market (tak piszą na tripadvisorze) ale na Mapsach nie ma takiego miejsca jak Alona Beach Market (jest Lądek, Lądek zdrój :D ) Czyli nie wiem gdzie nas wysadzą.
Ktoś może to przerabiał? Minęło już kilka miesięcy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 23 Lis 2019 14:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 305
Loty: 74
Kilometry: 275 193
niebieski
Zgadza sie taxi z Bohol Beach Club na lotnisko 300 PHP 8 minut jazdy

Sent from my CLT-L09 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 06 Gru 2019 19:42 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
Jak wyjdziecie z lotniska, to obskoczą was taksówkarze oferując transport. Niestety ceny są wysokie nawet krzyczą i 400-500PHP. My za 5 km zapłaciliśmy 300 PHP. Podobno jest bus przed lotniskiem, my go nie widzieliśmy. Jeśli się pójdzie w lewo, lub poczeka, powinno się trafić na tricykle. Powinny też jeździć po drodze, ale to kawałek do przejścia przez parkingi lotniskowe jest. Zabierają do 4 osób (ciasno ale możliwe). Niestety najlepszą opcją do Alony lub w okolice wydaje się to taksi, pod warunkiem stargowania na 300 PHP przynajmniej. No chyba że jakimś cudem traficie na ten autobus.

rafafi napisał(a):

Jest ponoć publiczny bus za 50PHP/osoba i jedzie przez Alona Beach Market (tak piszą na tripadvisorze) ale na Mapsach nie ma takiego miejsca jak Alona Beach Market (jest Lądek, Lądek zdrój :D )
Ktoś może to przerabiał? Minęło już kilka miesięcy.



Alona Beach to niewielka miejscowość. Jest też wyraźnie droższa niż okolice. Raczej nie martwiłbym się, gdzie autobus wysadzi, tam raczej wszędzie jest blisko, poza tym na filipinach praktykuje się zatrzymywanie autobusu gdzie wygodniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 12 Sty 2020 18:01 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 276
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
Byłem widziałem - przerobiłem to. Spodziewałem się tych taryfiarzy którzy obwieszą się nam na szyi ale nie - być może zrobione z tym porządek. W ogóle lotnisko dość skromne. Wyszliśmy przed nie głupio się rozglądając. "Obwiesił" się na nas 1 taksówkarz (słownie - jeden) i to po kilku minutach takiego rozglądania się. Wystarczyło pokręcenie głową że nie i poszedł sobie. W ogóle nie było ich dużo - kilku i wyglądało jakby przyjechali na konkretne zamówienie. Po wyjściu z hali przylotów nieco po prawej jest pusty parking z tablicą busy i Jepneje. Stał tam jeden autobus z napisem Tagbilaran. Duża diodowa, czytelna tablica - to nie ten :-)

Autobus do Alona odjeżdża z przed wejścia na halę odlotów - to po lewej jak się wyjdzie z przylotów. Uwaga nie stoi tam. Może się zdarzyć, że go tam ie będzie. Po prostu trzeba tam iść i czekać. W ciągu 20 - 30 minut powinien przyjechać (najdłużej po takim czasie). U nas podjechał w ciągu 10 minut jak staliśmy jeszcze pod halą przylotów głupio się rozglądając. Ale tablica na nim też była diodowa i czytelna z daleka. Napisy przewijały się po ekranie wyświetlając także inne miejsca. Nie zdążyliśmy tam podejść ale gdy przejeżdżał obok nas po prostu pomachaliśmy i się zatrzymał. Duży, klimatyzowany, nowy. Wcale nie przepełniony. Bilet do Alona - 25 PHP od osoby.

Uwaga nie jedzie najkrótszą drogą. W zasadzie robi wszystko żeby było dalej. jazda trwa około 30 minut. Trasa na mapce.
Załącznik:
panglao.png
panglao.png [ 104.02 KiB | Obejrzany 1096 razy ]


Myślę, że warto bo te 3kołowce na Panglao są mniejsze niż np na Palawanie i 2 osoby z walihami mogą się nie zmieścić nie wspomnę o wygodzie.

Uwaga! Gdyby ktoś chciał skorzystać z tego autobusu do Tagbilaranu to można wsiąść w niego w Alona ale NIE JEDZIE DO PORTU!!! tylko do Bus Station który jest dużo dalej a po drodze stoi na lotnisku ze 25 minut. To ten co go widzieliśmy jak przylecieliśmy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 08 Lut 2023 19:46 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
Ogólnie może coś pomieszam, ale z Bus Station w Tagbilaran jest autobus do Alony przez lotnisko. Tagbilaran - lotnisko - Alona. Jest nawet klima, niestety rozkręcona jak kiedyś w samolotach Cebu Pacific. Przejazd 66 php, odjazdy chyba nawet mają jakiś rozkład, ale co z tego kiedy pytam o 19, o której odjazd, - 19:20, - Acha Dzięki. Po czym wystartował 11 minut wcześniej. Nie jeżdzą częściej niż co 1h i ten po 19 to był ostatni. W każdym razie jest i jak podjedzie, to będzie. Ale polecam dużo czasu w zapasie. Poza tym on te 20 km pokonał w 1h i 10 min!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 08 Lut 2023 21:40 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 996
srebrny
To ja jeszcze dopowiem, że może się zdarzyć, że ten autobus nie podjedzie pod sam terminal, przynajmniej jak nim jechałem, to się zatrzymał przed szlabanem wjazdowym na lotnisko.
Co to rozkładu, to rzeczywiście jakoś tak nie bardzo było wiadomo i właściwie to miał niby tylko dojechać do lotniska, ale pojechał do Alony i nawet potem gdzieś dalej. Takiej jakości pojazdem za to nigdzie na filipinach nie jeździłem, luksus jak się patrzy, jak miejski w Europie, od razu się wyróżnia. :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 14 Mar 2023 14:16 

Rejestracja: 23 Sie 2022
Posty: 246
Loty: 105
Kilometry: 231 322
niebieski
A z portu tagbilaran w rejon Alony jak najlepiej i najtaniej się dostać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 14 Mar 2023 17:32 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 996
srebrny
Pewnie właśnie tym autobusem lotniskowym, ale on odjeżdża kawałek od portu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 05 Lis 2023 06:25 

Rejestracja: 19 Maj 2012
Posty: 560
niebieski
Może ktoś będzie wiedział. Czy te lotniska na Bohol i Panglao mają te same oznaczenia(TAG) ? To nowe zastąpiło stare ? Jak stwierdzić na które jest dany lot jeśli widzę że są oznaczane rak samo ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 05 Lis 2023 11:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2017
Posty: 277
Loty: 220
Kilometry: 407 639
niebieski
Na Bohol masz jedno lotnisko, właśnie na Panglao, to mała wyspa przynależna, oznaczenie TAG.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group