Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 138 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 05 Gru 2018 11:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
W Azji SE nie ma UBERa od dawna, GRAB ich przejął, m.in. Indonezja, Malezja, Singapur itd.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów
Luksemburg na weekend za 715 PLN. Loty Lufthansą z Wrocławia + 4* hotel Luksemburg na weekend za 715 PLN. Loty Lufthansą z Wrocławia + 4* hotel
#102 PostWysłany: 05 Gru 2018 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1520
Loty: 619
Kilometry: 992 187
srebrny
Jeśli Uber nie działa w Manili, to od niedawna. Byłem w okolicy Wielkanocy w tym roku, korzystałem i z Graba i z Ubera.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 05 Gru 2018 13:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
@sko1czek na przełomie kwietnia i maja już w ww. przeze mnie krajach nie było ubera, podejrzewam, że na Filipinach również, czyli grubo ponad pół roku ;)
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 05 Gru 2018 13:52 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 149
Loty: 93
Kilometry: 212 272
travelerka napisał(a):
W grudniu lecę z Cebu z TAG do MNL i wysiadam na T3 o 9:25. Potem muszę się przesiąść na Malaysia Airlines na T1 o 13:15. Mam bagaż nadawany i małe dziecko :). Wiem, że teoretycznie powinnam zdążyć zakładając, że opóźnienie Cebu się nie zdarzy lub będzie minimalne (max. do 1 h). Czy wg Was nie podchodzę do tego zbyt optymistycznie? Czy ewentualnie są na lotnisku w Manili jakieś fast tracki lub inne udogodnienia dla osób z bebikami? :)



Piority jest dla osób z niemowlakami, ale jak dziecko nie będzie za duże to też powinnaś je dostać a przynajmniej próbować.
Pamiętaj że na bagaż możesz czekać naprawdę dłuuuugo. (Cebu przewozi dużo cargo jako małe paczki i to wszystko ląduje też na taśmie).
Nawet jeśli nie będzie opóźnienia to i tak musisz się mocno śpieszyć.

Ostatnio miałem podobną ilość czasu z tym że oba loty Cebu i na ten sam terminal, pirority i naprawdę wszystko na styk. Oczywiście udało nam się jeszcze niemowlaka ogarnąć, nakarmić, ale Ty masz transport, wiec musisz się naprawdę pośpieszyć.
Góra
 Profil Relacje PM off
travelerka uważa post za pomocny.
 
      
#105 PostWysłany: 06 Gru 2018 13:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
Miałem na myśli aplikacje Graba , ze działa lepiej niż Uber, bo jest czat i można podać np dokładne miejsce odbioru, albo dostaje się info od kierowcy, ze właśnie podjechał. W uberze często się szukaliśmy . Nie korzystałem wcześniej z Grab bo działał na zasadzie sharingu .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 29 Gru 2018 20:07 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Na Filipinach nie ma już Ubera. Grab działa bardzo dobrze. Można płacić kartą albo gotówką.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 07 Lut 2019 12:43 

Rejestracja: 13 Cze 2012
Posty: 120
6 godzin na przesiadkę z International na Domestic. Zdążę podjechać do miasta (chociażby Makati) coś zjeść, pokręcić się?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 07 Lut 2019 20:28 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 1170
platynowy
Sześć godzin to nie jest tak znowu dużo, jak musisz zmienić terminal, a dużo zależy też od tego ile poczekasz na bagaż jeśli odbierasz i ile poczekasz w kolejce do kontroli paszportowej. Jeśli lecisz dalej Cebu z NAIA 3 to, to przed wejściem do terminala jest dość duża ulica, Andrews Ave (mówię o poziomie ziemi). Dopytaj, jak się dostać się na drugą stronę. Robiłem to dwa razy, w różnych miejscach (chyba do dziś trwa trwa budowa estakady i organizacja okolicy się zmienia) - sęk w tym aby zrobić to bezpiecznie, bo przebiec przez te kilka nitek sobie nie wyobrażam.

Pytaj o drogę do Sheratona albo Holiday Inna pokazując drugą stronę ulicy - między nimi jest 7-Eleven z klimą, a za nimi małe centrum handlowe.
Góra
 Profil Relacje PM off
Apocalipse lubi ten post.
 
      
#109 PostWysłany: 25 Lut 2019 12:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 151
Loty: 138
Kilometry: 319 915
W Sobote wylądowaliśmy w Manili na T1 o 12.20 a o 13.40 czekaliśmy w kolejce do check-in na T4 skąd lata AirAsia.
Jechaliśmy lotniskowym schuttle o 12.50
Odbiór bagażu plus security ok 20min całość
Także DA Się zmienić terminal w miare szybko bez kombinowania taxi itp.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 25 Lut 2019 12:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1671
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Akurat T1 i T4 (oraz T2) są po jednej stronie lotniska więc transfery są tu prostsze. Wieksze problemy sprawia transfer z i na T3 który jest po drugiej stronie lotniska.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 10 Mar 2019 17:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 967
Loty: 380
Kilometry: 582 836
srebrny
Lecąc Cebu z Dubaju do Hanoi miałem ok. 10h przesiadki w Manili. Mając na uwadze jak wspaniałe jest to miasto, planowałem zostać na lotnisku robiąc tournee po salonikach. Miałem już kratę pokładową, więc po przylocie kierowałem się od razu na transfer, gdzie Pani stwierdziła, że wszystko się zgadza, ale nie może mnie puścić, bo jest za wcześnie. Kiedy będę mógł przejść? 3h przed lotem.
Rewelacja. Cudowny kraj. Wychodzę zatem.
Tam jednak funkcjonariusz stwierdził, że nie może mnie puścić, bo pobyt jest zbyt krótki i kwalifikuje się na transfer.
Super.
Wracam zatem do punktu wyjścia. Tam kolejna osoba stwierdziła, że nic nie może zrobić, zostałem skierowany do kanciapy i mam czekać, aż łaskawie pozwolą mi przejść na bramki.
Cóż. Dostałem przynajmniej hasło do zamkniętej sieci, ponieważ otwarte nie chciały mi działać.
Urządziłem sobie piknik z resztką jedzenia, która mi pozostała i zacząłem oglądać serial. Minęła ok. godzina (wciąż ok. 7,5h do mojego odlotu) i pojawił się ktoś wyżej postawiony i stwierdził, że nie mogą zostać, mam opuścić lotnisko i wrócić, gdy check-in dla mojego lotu będzie już otwarty. Tym razem jednak będzie mnie asystował przy kontroli granicznej i na pewno przejdę.
Tak też się stało. Kolejką dla dyplomatów przeszedłem przez kontrolę i opuściłem beznadziejne limbo.
Wyszedłem z lotniska, po 5 minutach, wróciłem na lotnisko, po raz drugi w życiu poszedłem do starbaksa. Po ok. 2h przeszedłem kontrolę i udałem się do bramek.Tym razem, bez żadnych problemów.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off
szpaczny lubi ten post.
 
      
#112 PostWysłany: 24 Kwi 2019 10:59 

Rejestracja: 13 Cze 2012
Posty: 120
Aktualnie Cebu odwołuje sporo połączeń (pewnie pokłosie trzęsienia ziemi).
W przypadku gdybym o moim "cancelled" dowiedział się po wylądowaniu w Manili na kilka godzin przed planowaną przesiadką na Cebu to co należy zrobić, żeby przebukować bilet na inny lot lub inny dzień? Mają tam jakieś biuro? Dzwonić na zapewne drogą infolinię?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 24 Kwi 2019 11:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1671
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
@k_k_s Na T3 jest biuro sprzedaży i obsługi Cebu Pacific (bardzo przyjemne). Na poziomie odlotów po lewej stronie od wejścia na terminal.

Dodatkowo możesz podejść do odprawy i może tam załatwisz sprawę. Stanowisk odprawy Cebu jest bardzo dużo więc na pewno znajdziesz jakieś wolne a jak tam nie załatwisz to Cię pokierują w odpowiednie miejsce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 24 Kwi 2019 11:39 

Rejestracja: 13 Cze 2012
Posty: 120
Bardzo dziękuję za odpowiedź.

I jeszcze jedno: jak skorzystam z transferu lotniskowego z T1 na T3 to mając nadal dużo czasu mogę swobodnie wyjść poza lotnisko czy pasażerowie są już pozostawieni na strefie odlotów i dupa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 24 Kwi 2019 14:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1671
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
@k_k_s Możesz spokojnie wyjść, tylko w sumie jak się ma mało czasu to nie za bardzo jest po co a jak się ma dużo czasu i chęć na dalszy wypad to trzeba uważać na korki bo potrafią być solidne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 24 Kwi 2019 15:16 

Rejestracja: 13 Cze 2012
Posty: 120
Z 5-6 godzin mam mieć więc chętnie sobie pospaceruję po Baclaran, względnie - mniej chętnie - po okolicach Terminala 3.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 30 Maj 2019 15:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 472
niebieski
Przylatujemy z Polski na Terminal 3 a następnie odlatujemy dalej z Terminal 4. Mamy na to 2 godziny. Damy radę to ogarnąć przez taki krótki okres czasu ?
Daleko są od siebie te terminale ? Jak wygląda transfer pomiędzy nimi ?
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 03 Cze 2019 10:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1407
niebieski
aeonflux napisał(a):
Jeśli lecisz dalej Cebu z NAIA 3 to, to przed wejściem do terminala jest dość duża ulica, Andrews Ave (mówię o poziomie ziemi). Dopytaj, jak się dostać się na drugą stronę. Robiłem to dwa razy, w różnych miejscach (chyba do dziś trwa trwa budowa estakady i organizacja okolicy się zmienia) - sęk w tym aby zrobić to bezpiecznie, bo przebiec przez te kilka nitek sobie nie wyobrażam.

Pytaj o drogę do Sheratona albo Holiday Inna pokazując drugą stronę ulicy - między nimi jest 7-Eleven z klimą, a za nimi małe centrum handlowe.


Z terminala 3 na druga stronę można bez problemu przejść przez "most" Runway footbridge. Trzeba wejść na 4 piętro NAIA 3 i po prostu przejść na druga stronę. W terminalu są drogowskazy. Po drugiej stronie wyjdziemy obok McDonalda i kościółu. Oprócz wspomnianego wcześniej centrum handlowego i 7 Eleven po drugiej stronie ulicy jest duży supermarket "Metro Supermarket".

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
aeonflux lubi ten post.
 
      
#119 PostWysłany: 16 Cze 2019 19:37 

Rejestracja: 01 Lut 2015
Posty: 14
Hej, mam prośbę o pomoc do znawców tematu. Planujemy w lutym wypad do Azji Płd - Wsch. Na koniec tripu szukamy miejsca na poleniuchowanie na rajskich plażach. Zastanawialiśmy się miedzy Wietnamem (Phu Qock), a Filipinami. Wybór padł na Palawan ( Port Barton ). Będziemy lecieć z Kambodży 23.02 i widzę dwa połączenia Cebu Pacific z Siem Reap do Puerto Princesa. Wylot z REP 22.15 z przesiadką w Manili. I tak: pierwsza opcja - 2.15 godz. oczekiwania ( wylot do PPS 4.20 ) lub druga opcja - 5.55 godz. oczekiwania ( wylot 8.00 do PPS ). I teraz moja prośba i pytanie do osób ogarniających temat - która opcja jest bardziej realna? Naczytałem się na forum o tych opóźnieniach, że proszę o pomoc osoby z doświadczeniem. Dodam, że wg strony lotniska w Manili - Cebu ląduje i startuje z tego samego terminalu ( T3 ), a my lecimy z bagażem rejestrowanym. Starczy te 2 godziny na lot do PPS o 4.20, czy lepiej nastawiać się na ten o 8.00?...
I przy okazji pytanie do forumowiczów, którzy podróżowali do Port Barton. Czy jedyny środek transportu to te vany z Recaro, czy jeździ tam jeszcze normalny autobus np: Cherry bus. Czytam o tych vanach i opnie od zachwytu po przerażenie ( oczywiście jazdą kierowców:-))
Jechał ktoś z Was tymi vanami, ew. jest coś innego co polecacie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 16 Cze 2019 20:23 

Rejestracja: 17 Sie 2018
Posty: 3
Przepraszam, nie przebrnąłem przez całą dyskusję. 2 istotne informacje. Korzystających z CEB International przy wylocie czeka obowiązkowa opłata w wysokości 750 PHP od osoby. Druga, w Port Barton nie ma ATM, płatności bezpośrednie z kart kredytowych nie są dostępne. W wiosce znajduje się jeden kantor. Wody bieżącej brak. W oceanie czekają na Was meduzy. Na Palawanie tylko El Nido, najlepsze Panglao.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 138 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group