Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 57 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 23 Kwi 2019 10:38 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
hej sluchajcie, czy ktos ostatnio kupowal cos w sklepie na lotnisku w KUT ? jakie sa ceny alko - interesuje mnie czacza i winko ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
#42 PostWysłany: 29 Maj 2019 12:01 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
to odpowiem sam sobie, stan z wczoraj tj. 29.05.2019

wodka moskowskaya - 14.5 Euro
cha-cha - od 14 euro za 0.5 litra
1 litr metaxy 7 gwiazdkowej w promocji - 15.9 Euro
1 litr Balantines w promocji - 15.5 Euro

400 sztuk papierosow Lucky strike - 40 Euro
400 sztuk westow - 32 Euro

wino od 7,5 Euro

zestaw dwoch win alazani valley ladnie opakowany - 13.5 Euro za calosc

generalnie - bardzo drogo.

w restauracjach dwoch wybor czegos do jezdzenia raczej bardzo slaby, do picia piwo od 6 lari za duze, i woda mineralna za 3 lari,
jakas kawa byla za kilka lari, generalnie nie ma co sie nastawiac na jedzenie, warto zjesc cos wczesniej przed lotem na miescie.
Góra
 Profil Relacje PM off
BartiBarry lubi ten post.
BartiBarry uważa post za pomocny.
 
      
#43 PostWysłany: 20 Cze 2021 12:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2370
platynowy
Lotnisko otwarte po remoncie jest bardzo ładne, ale uwaga - nie ma tam jeszcze praktycznie żadnych sensownych sklepow. Brak pamiątek.

Przed odprawa nie ma kompletnie nic.

Po odprawie jest jedna mała kawiarenka, gdzie jest podstawowa oferta m.in. kawa, herbata, ciastko, napoje. Nie ma jedzenia na ciepło. Można kupić tam kilka rodzajów wina i dwa rodzaje czaczy (od 40 lari). Do tego jeden stragan z churchelami i drugi stragan z sokami.

Jest sporo miejsca na sklepy, ale kiedy będą zrobione i otwarte nie mam pojęcia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 20 Lip 2021 11:31 

Rejestracja: 05 Lut 2011
Posty: 169
niebieski
pawfazi napisał(a):
Lotnisko otwarte po remoncie jest bardzo ładne, ale uwaga - nie ma tam jeszcze praktycznie żadnych sensownych sklepow. Brak pamiątek. Przed odprawa nie ma kompletnie nic.


Serio taka lipa? Nie ma absolutnie żadnego sklepu wolnocłowego żeby kupić butelkę wina, koniaku czy czaczy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 20 Lip 2021 14:42 

Nie ma. jest po odprawie 2 stoiska i wyglądają jak na straganie w centrum Kutaisi. Można na jednym kupić jakieś miody,soki ekologiczne po nie ekologicznej cenie a na drugim jest lodówka z wodą i piwem a na ladzie poukładane maleńkie 0,05l buteleczki z czaczą i innymi specyfikami. Coś tam jeszcze było ale nie bardzo mnie interesowało. Ceny z kosmosu piwo 8 lari, wspomniana buteleczka 15 lari, woda mała 3 lari, papierosy paczka 15 lari. Niech nikt tego nazywa sklepem wolnocłowym :lol: :lol:
Góra
 PM off  
      
#46 PostWysłany: 20 Lip 2021 15:06 

Rejestracja: 05 Lut 2011
Posty: 169
niebieski
No ale jednak coś jest. Skoro po odprawie, to do podręcznego można coś zakupić. Lepsze to, niż wykupienie bagażu rejestrowanego za minimum 600 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 28 Lip 2021 19:47 

Rejestracja: 05 Lut 2011
Posty: 169
niebieski
Odpowiem sam sobie, na pewno komuś się przyda. Nie wiem czy w tym krótkim czasie aż tyle się zmieniło, ale dla mnie sklepy po przejściu odprawy to naprawdę świetne rozwiązanie. Nie ma żadnych straganów, są dwa sklepy, w których można kupić wino, koniak, czaczę, ozdobnie pakowane czurczchele, słodycze itp. Ceny nie są tragiczne i co ważniejsze w Lari, a nie Euro. Najtańsze wino Badagoni znalazłem za 20 Lari, ale już białe Tsolikauri z Qevri za 35 Lari, czyli drożej niż na mieście, ale i tak taniej niż w Polsce, wino musujące 25 Lari. Czacza czy destylaty od 25 Lari w górę, koniaki już od 40 Lari w górę w zależności od ilości gwiazdek. Ozdobnie pakowany czurczchele około 20 Lari. Gdybym wiedział, a nie sugerował się postem wcześniej brałbym mocną, dodatkową torbę i pakował ile się da. Wejście do samolotu błyskawiczne, nikt nie patrzył na wielkość bagażu, jego ilości, wszyscy puszczeni jak leci. Na pewno można do podręcznego zapakować po brzegi, tak więc rejestrowany się nie opłaca, bo nie ma tragedii.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#48 PostWysłany: 29 Lip 2021 09:51 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 381
niebieski
Ja kilka dni temu za 20 GEL kupiłem całkiem dobre winko Saperavi na Duty Free.
_________________
I visited 77 countries out of 257:
http://tinyurl.com/tomczasc77
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 27 Lis 2021 20:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 195
Loty: 133
Kilometry: 211 116
niebieski
Na początku października najtańsze wino w sklepie na lotnisku było za 25 GEL (półsłodkie) a wytrawne za 30 GEL, z jednym ale, bo akurat to drugie na półce w Carrefourze w Polsce kosztuje 25 PLN.
Miałem za to mały zgrzyt z butelkami 100 ml przy kontroli. Zabrałem ze sobą z Polski dwie małpki po 100 ml, w które wlałem czaczę z Raczy. Na lotnisku oglądali to pod wszystkie strony, pytali co jest w środku, coś tam mlaskali że banderole z akcyzą pozrywane i zanieśli do jakiegoś szefa. El comendante po chwili zastanowienia machnął ręką, a jak spytałem z czym problem, bo przecież to ma 100 ml, to wybełkotał, że dozwolone jest 50 ml. Może mieli jakiś zły dzień.
_________________
moje podróże: https://acotamjest.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 15 Kwi 2022 09:59 

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 361
niebieski
Czy ktoś ostatnio wymieniał USD/EUR po przylocie na lotnisku? Kurs jest w miarę akceptowalny czy raczej "bandycki"? Czy moze na lotnisku jest bankomat bezprowizyjny do wypłaty kredytówką Platinium PKO?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 18 Maj 2022 16:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 629
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
kawon30 napisał(a):
Miałem za to mały zgrzyt z butelkami 100 ml przy kontroli. Zabrałem ze sobą z Polski dwie małpki po 100 ml, w które wlałem czaczę z Raczy. Na lotnisku oglądali to pod wszystkie strony, pytali co jest w środku, coś tam mlaskali że banderole z akcyzą pozrywane i zanieśli do jakiegoś szefa. El comendante po chwili zastanowienia machnął ręką, a jak spytałem z czym problem, bo przecież to ma 100 ml, to wybełkotał, że dozwolone jest 50 ml. Może mieli jakiś zły dzień.


To ja się mega zdziwiłem, gdy na kontroli bezpieczeństwa pracownik przyczepił się do pustej 1L plastikowej butelki po wodzie. Na moją odpowiedź, że przecież butelka jest pusta usłyszałem tylko "tak, wiem, ale jest za duża" i w tym momencie butelka wylądowała w koszu :)

Poza tym organizacja na KUT powoduje bardzo dużo nerwów u niektórych podróżujących. Do check-inu nie trzeba stać w sporej kolejce Gruzinów do rejestracji, 07.05 wręcz sami wołali osoby zagraniczne, żeby przechodziły do odprawy poza tą kolejką.

Natomiast kolejka do kontroli bezpieczeństwa wygląda tak, że "labirynt" do kolejki mieści tylko kilkanaście osób, poza nimi ludzie ustawiają się w długiej kolejce, która wręcz zakręca, ale spora liczba osób sobie wchodzi gdzieś na początek, w środek, także powoduje to sporo nerwów u niektórych pasażerów, bardzo wydłuża czas do kontroli i wpływa na opóźnienia samolotów (w naszym na ostatnie osoby czekaliśmy chyba ponad pół godziny od rozkładowego odlotu)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 30 Sty 2023 02:51 

Rejestracja: 24 Sty 2016
Posty: 4
Hej. Jestem ciekawy czy ktoś się wybiera do Emiraty Arabskie przez Kutaisi. Jak wygląda transfer na lotnisku. Czy muszę wychodzić i ponownie przechodzić kontrolę bezpieczeństwa? Chodzi o zakupy duty free. Chce kupić alkoholu w Polsce. Lecę do Abu Dabi z przesiadką w Kutaisi. Czy to przejdzie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 30 Sty 2023 06:15 

Rejestracja: 29 Sie 2022
Posty: 321
srebrny
Będziesz musiał pójść po kartę pokładową do stanowiska czyli transferu nie ma tak naprawdę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 30 Sty 2023 07:37 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 769
Loty: 145
Kilometry: 308 365
srebrny
W Polsce na lotnisku poproś o zapakowanie alkoholu i paragonu w torbę "tranzytowa" i wtedy nawet przy kolejnej kontroli bezpieczeństwa nie ma problemu.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 08 Cze 2023 21:06 

Rejestracja: 15 Sie 2017
Posty: 59
Witam,

do której godziny w niedzielę jest czynny jakiś kantor na lotnisku w Kutaisi?
I to samo pytanie dotyczące zakupu karty SIM.
Przylot z Gdańska o 21.15 i zastanawiam się czy dam radę powyższe załatwić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 10 Lip 2023 12:23 

Rejestracja: 15 Sie 2017
Posty: 59
Witam,

mały update. Kantory o tej porze czynne (kursy gorsze niż w mieście), stoiska różnych operatorów również bez problemu (ale oferta zawężona w stosunku do j z salonów w mieście lub w internecie)...
Góra
 Profil Relacje PM off
piwili lubi ten post.
piwili uważa post za pomocny.
 
      
#57 PostWysłany: 08 Gru 2023 17:37 

Rejestracja: 30 Cze 2011
Posty: 245
niebieski
Witam,
Czy ktoś zna aktualne ceny papierosów na lotnisku i czy spotkaliście się z papierosami smakowymi typu Marlboro fusion
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 57 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group