Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 672 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 34  Następna
Autor Wiadomość
#481 PostWysłany: 14 Paź 2019 14:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4474
srebrny
@kewatkO Zahacz się w Kutaisi wynajmij sobie kierowce z samochodem i skoczcie do jaskini Prometeusza. Niedaleko, spodoba się latorośli :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kewatkO lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#482 PostWysłany: 14 Paź 2019 14:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2234
złoty
kewatkO napisał(a):
o ile ja jakoś sobie z tym poradzę to inni współtowarzysze podróżujący takim autobusem już nie koniecznie

W takim razie pozostaje tylko współczuć współtowarzyszom Waszych dwóch ponad 3-godzinnych lotów do Gruzji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
d-t-x lubi ten post.
 
      
#483 PostWysłany: 14 Paź 2019 14:38 

Rejestracja: 27 Paź 2015
Posty: 502
Loty: 16
Kilometry: 20 948
niebieski
@Hose
na lotach 3-7h to jeszcze se radzimy tym bardziej że loty zawsze wybieram wczesno-poranne więc wszyscy grzecznie śpią po porannych pobudkach o 2-3 rano dopiero właśnie póżniej zaczynają się trudności logistyczne ,ewentualnie na dalsze trasy wypożyczamy auto bo dla nas wygodniej i dzieci jak już mają dość to robimy stopa itd. Ale nie mi tu o tym pisać bo robimy spam.

Ogólnie jak na chwile obecną chyba pozostaniemy w Kutaisi ewentualnie wybierzemy sie do Batumi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#484 PostWysłany: 14 Paź 2019 15:05 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@kewatkO Lądując w KUT w południe można spokojnie pojechać prosto z lotniska do Batumi i po obiedzie zaliczyć pieszo lub rowerkami promenadę a po kolacji pochodzić po mieście. W sobotę okoliczny ogród botaniczny i pokaz w delfinarium.W niedzielę ( lub już na ostatni nocleg)wrócić do KUT i pojechać zobaczyć jaskinię i samo miasto .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#485 PostWysłany: 14 Paź 2019 22:16 

Rejestracja: 14 Paź 2019
Posty: 1
Czy ktoś ma doświadczenia w jaki sposób dojechać na lotnisko Kutaisi z tego miasta, na niedzielny lot do Poznania 6:35? Czy trzeba być na lotnisku dzień wcześniej, a jeżeli nie jest to konieczne, to jaki jest transport z Kutaisi z samego rana? Trzeba by wyjechać przed 4 rano.
Na stronie Wizzaira jest usługa zamówienia transferu na lotnisko, można wybrać datę i godzinę, kosztuje to około 7USD, mam tylko obawę, czy we wskazanym miejscu rano rzeczywiście ktoś będzie na mnie czekał??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#486 PostWysłany: 14 Paź 2019 22:32 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Skorzystaj z transferu zazwyczaj jest to pewna opcja.Gdyby nawet coś nie wypaliło zawsze awaryjnie dojedziesz taksówką za 20-30 lari.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#487 PostWysłany: 27 Paź 2019 23:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4007
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
W następny piątek będę lądował w Kutaisi (12:15) i zamierzam udać się do Tbilisi (tym razem główny temat wyjazdu to Stepancminda).

Czy jest sens coś kombinować coś z dojazdem czy po prostu wziąć Georgian Busa za 20 GEL ?

Kombinowałem, żeby najpierw pojechać do Batumi (chciałbym ponownie wjechać kolejką nad miasto i przejść się promenadą) i potem pojechać nocnym pociągiem do Tbilisi ale niestety w niedziele (odjazd jest o 0:45 więc to już niedziela by była) nie kursuje.

Czy nadal pociąg nie dojeżdża do lotniska ? Obok jest stacja Kopitnari ale w żadnych rozkładach ta stacja nie jest widoczna.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#488 PostWysłany: 28 Paź 2019 01:43 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@Tomo14 A nie kombinowałeś czy na powrocie nie da się zahaczyć o Batumi .Z lotniska najlepiej prosto do Tbilisi G.B.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#489 PostWysłany: 28 Paź 2019 08:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4474
srebrny
Tomo14 napisał(a):
Czy nadal pociąg nie dojeżdża do lotniska ? Obok jest stacja Kopitnari ale w żadnych rozkładach ta stacja nie jest widoczna.

Pociąg do lotniska nadal nie dojeżdża. Koptinari to stacja głównie towarowa (choć nie wykluczam przystanku osobowego, ale to chyba bardziej jakiejś elektryczki)
GB z lotniska do Tbilisi 20 GEL. Dla Porównania marszrutka z Kutaisi 12 GEL.
GB i podobne (pod lotniskiem sporo kierowców chcących się nająć do jazdy. W kilka osób się opłaci. Weźmiesz dużego wana do własnej dyspozycji) najkorzystniejsze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Ves123 uważa post za pomocny.
 
      
#490 PostWysłany: 28 Paź 2019 10:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4007
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Chodziło mi o to czy iść do drogi i tam łapać marszrutki.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#491 PostWysłany: 28 Paź 2019 10:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4474
srebrny
@Tomo14 możesz jak najbardziej. Główna droga jest w takiej odległości od terminala, że jak się dobrze zamachniesz to dorzucisz kamieniem :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#492 PostWysłany: 08 Gru 2019 23:19 

Rejestracja: 08 Gru 2019
Posty: 5
Jak ktoś chce jechać taksówka to polecam aplikacje maxim - z centrum dojechaliśmy na lotnisko za 16,5 lari, przyjechał czysty i w dobrym stanie VW Passat B5, kierowca jechał spokojnie, nie wyprzedzał na trzeciego. Płatność gotówką
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#493 PostWysłany: 09 Gru 2019 00:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4007
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Informacyjnie - byłem na początku i na końcu listopada na przedłużonej weekendówce piątek-poniedziałek, więc trochę uwag...

W piątki o jednej porze zlatuje Wizzair z Krakowa i Warszawy - w zależności od tego jak samoloty wylądują zejdzie się krócej lub dłużej.
Niemniej przejście przez kontrolę graniczną nie powinno potrwać więcej niż 20 minut.
Pod koniec listopada lotnisko znowu jak za czasów początków lotów rozdawało wino.
WiFi lotniskowe dość himeryczne - czasami nie łapie, czasami zrywa - generalnie marne.
Są 3 bankomaty, Revolut działa, jest też oczywiście kantor.
Są 3 stanowiska sprzedaży internetu.
Jest wypożyczalnia samochodów.
Jest stoisko Georgian Busa, Omnibus nie ma stoiska ale pewnie można kupić bilet w autobusie - obie te firmy to już normalny poziom, wyżej niż marszrutki.
Marszrutka łapana na ulicy naprzeciwko lotniska do Batumi kosztuje 10 lari (2,5 godziny bo jedzie przez całe Kobuleti)
Marszrutka z Kutaisi (jadąca chyba do Samtredii) łapana przy Macu jest opisana Airport - koszt 1 lari (niecałe pół godziny).
Przy locie powrotnym w poniedziałek znowu mamy Kraków i Warszawę w jednym terminie przez co tworzą się wielkie kolejki.
Polecam spokojnie spędzić czas na kanapach zamiast stać w kolejce.
Oczywiście należy być odprawionym w aplikacji lub kompie ale pdf nie jest niezbędny - podajemy paszport i dostajemy boarding pass.

Najbliższa cywilizacja jest ok. 2 km w stronę Kutaisi i jest to marna stacja benzynowa.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#494 PostWysłany: 09 Gru 2019 09:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2015
Posty: 432
@Tomo przy tym samym stoisku tylko po lewej stronie jest Omnibus, następnie sieć Beeliner, potem było coś i po prawej Georgian Bus.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#495 PostWysłany: 10 Gru 2019 10:02 

Rejestracja: 27 Paź 2015
Posty: 502
Loty: 16
Kilometry: 20 948
niebieski
karpinsky napisał(a):
Czy ktoś ma doświadczenia w jaki sposób dojechać na lotnisko Kutaisi z tego miasta, na niedzielny lot do Poznania 6:35? Czy trzeba być na lotnisku dzień wcześniej, a jeżeli nie jest to konieczne, to jaki jest transport z Kutaisi z samego rana? Trzeba by wyjechać przed 4 rano.
Na stronie Wizzaira jest usługa zamówienia transferu na lotnisko, można wybrać datę i godzinę, kosztuje to około 7USD, mam tylko obawę, czy we wskazanym miejscu rano rzeczywiście ktoś będzie na mnie czekał??



Hej
Napisz czy to z Tobą (z Wami ) lecieliśmy w niedzielę wieczorem do Katowic i jak tak to mam nadzieję że w Poznaniu byliście planowo.

@Tomo14, na mikołaja czyli 6 grudnia też dostaliśmy wino ,Warszawa przyleciała w tym dniu za nami (Kraków)

Powiedźcie mi jeszcze czy karta SIM którą kupiliśmy po przylocie będzie działać (albo jak długo jest ważna) powiedzmy za jakieś 3_4 miesiące jak wybierzemy się tam kolejny raz, czy można sprawdzić jakoś jej ważności , ewentualnie gdzieś jakaś aplikacja , czy można ją już poprostu wywalić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#496 PostWysłany: 10 Gru 2019 12:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2013
Posty: 1560
HON fly4free
W sobotę rano lecimy z Wrocka do KUT i odbiera nas ktoś z hotelu. Myślę, że będzie mieć dwa miejsca i będziemy mogli kogoś zgrać, a koszta się zrobią malutkie.
W niedzielę wieczorem wracamy i będzie analogiczna sytuacja. Prawdopodobnie będziemy też brać tkierowcę z autem na cały dzień, by objechać Prometeusza i parki doookoła KUT. ;) Gdyby ktoś się chciał zgrać. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#497 PostWysłany: 10 Gru 2019 13:12 

Rejestracja: 25 Sie 2019
Posty: 114
Loty: 49
Kilometry: 85 041
Jaki koszt kierowcy na cały dzień?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#498 PostWysłany: 10 Gru 2019 18:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2015
Posty: 432
@kewatkO obstawiam że po takim czasie karta będzie nie ważne i mniej zachodu będzie po prostu wykupić nową.
Jaka sieć w ogóle?
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaus lubi ten post.
 
      
#499 PostWysłany: 10 Gru 2019 20:06 

Rejestracja: 27 Paź 2015
Posty: 502
Loty: 16
Kilometry: 20 948
niebieski
@peta
Już ogarnąłem temat karta z sieci Beeline, ściągnąłem se apke i zalogowałem się .
Konto ważne przez miesiąc z 4GB wykorzystane ledwie 1 GB i to niecałe ,karta używana do nawigacji i troszkę do oglądania youtybe, generalnie jak byliśmy w domu to zawsze przełączane na wi_fi , tak więc jak będziecie kupować kartę na lotnisku to chyba nie warto brać więcej niż 2GB.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#500 PostWysłany: 18 Gru 2019 08:01 

Rejestracja: 19 Mar 2012
Posty: 972
niebieski
Witam
Co zrobić jak przylatuje sie w nocy do Kutaisi Wizz z Katowic.
Czy jechać do Tibilisi
Czy nocleg w Kutaisi
Jak cena taxi jest do Hotelu do Kutaisi
Ja planuj wziąść auto na 7 dni Mercedes C za 620zł z ful ubezpieczeniem na tydzień
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 672 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 34  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group